Šta je novo?

OLED burn in iskustva i ima li ih

svaka cast onda, pogotovo jer napismeno toga nigde nema.
cuo sam za ignis da hoce, ali ne znam da li i ostali servisi uvazavaju.
mislim, ti tv u prve dve godine mozes da nosis u bilo koji servis, ali te produzena garancija uglavnom uslovljava da nosis tv u onaj servis koji je povezan sa maloprodajom u kojoj je kupljen.
 
Ako vam bude trebalo da potegnete za burn in garanciju, a kupili ste u Srbiji TV u zvanicnoj prodavnici sa fiskalnim i petogodisnjom garancijom, javite se, pa cemo potezati da resimo to sto pre budemo mogli i da bude uvazeno.
 
Imam model Lg 55c7 i od pre par meseci je vidljiv burn-in na ekranu. Vide se se obrisi youtube u gornjem desnom i n1 logoa u donjem desnom uglu ekrana. Najviše se vidi kada se pusti neka nijansa crvene boje. Sem ovih delova sa logoom se i po sredini ekrana vide neke mrlje. Nažalost 6-ta godina kako ga imam pa je izašao iz garancije. Nešto čak nemam utisak da sam dugo držao na ekranu prvi ekran sa youtuba gde se vidi logo. A tek ovo sa n1 logom mi je nejasno, nikad ne gledam program neko dugo vreme, čim počnu reklame prošetam da vidim šta ima na ostalim kanalima.
 
Da li se i vama pali automatski pixel cleaning? Meni se upalilo, posle tacno godinu dana od kupovine
 
To je normalno
 
Imam model Lg 55c7 i od pre par meseci je vidljiv burn-in na ekranu. Vide se se obrisi youtube u gornjem desnom i n1 logoa u donjem desnom uglu ekrana. Najviše se vidi kada se pusti neka nijansa crvene boje. Sem ovih delova sa logoom se i po sredini ekrana vide neke mrlje. Nažalost 6-ta godina kako ga imam pa je izašao iz garancije. Nešto čak nemam utisak da sam dugo držao na ekranu prvi ekran sa youtuba gde se vidi logo. A tek ovo sa n1 logom mi je nejasno, nikad ne gledam program neko dugo vreme, čim počnu reklame prošetam da vidim šta ima na ostalim kanalima.
Burn-in na OLED-u je drugog tipa u odmosu na plazmu. Nije bitno koliko dugo je staticna slika prikazana u kontinuitetu - efekat je kumulativan.
Iliti - svejedno je da li si u tih 6 godina N1/YT gledao 10 dana (lupio sam cifru) bez prestanka i nikad vise - ili si skupio za svih 6 godina ukupno tih 10 dana.
 
Da li se i vama pali automatski pixel cleaning? Meni se upalilo, posle tacno godinu dana od kupovine
Meni sinoć prvi put, bio je uključen 10ak sati kao monitor. Uveče lego i pustio hbo aplikaciju da gledam štrumfove, upalio vivid i pisalo da treba da odradim cleaning. Prihvatio, ugasio se na 5min i posle sve normalno. Star manje od 2 meseca, c2
 
Kupljen nov, zapakovan?
Automatski ciklus je na 2000 sati. I proces traje znatno duze od 5 minuta.
Cak i onaj mini koji se radi prilikom svakog gasenja ako je TV radio duze od 4 sata traje malo duze od 5 minuta - za to ne dobijas nikakvu poruku, naravno.
 
Kupljen nov, zapakovan?
Da, da. Ne mogu da se setim tačno poruke ali bila je u fazonu koliko se sećam (lupiću) : Ako želiš da gledaš čistu sliku treba da uradiš pixel cleaning". Dalo opciju da uradim odmah ili da se uradi samo kad ugasim TV sa daljincem. Prihvatio sam, kad se uključio izbacio je poruku dole "pixel cleaning successful"
Edit: našo sam poruku na netu, ovo je pisalo "The Pixel Cleaning is required to watch videos an a clear screen. Do you want to start right now? Turn off the TV with the remote control to execute later automatically."

Edit2:
Zvao sam ovlašćeni servis "Ignis", rekli su da važi garancija i za burn in, ako ima na stanju bude gotovo u radnoj nedelji. Ako treba da poruče, bude gotovo za oko 15ak dana.
 
Poslednja izmena:
Meni vec drugi put burn in na C7 65 ,6 godina star tv,menjan panel za dz oktobra 2019te zbog burn ina i sad posle 4 godine ponovo burn in,poslao slike i pisao LGu support pa čekam odgovor .Naravno garancija istekla .
Malo slika sa prvim burn inom 2019 i ovim drugim posle 4 godine . Prilikom zamene panela uvek stavljaju noviji model što se i dokazalo kao tačno jer je drugi panel izdržao 4 godine .A prema slikama se da videti da se taj chipset greje u sredini da može jaje da se prži na njemu .Skoro da se ne može držati ruka na ekranu u sredini koliko se greje posle 3+ sati rada.
 

Prilozi

  • IMG-c2c82ae1488a41f9b668d93b927ce868-V.jpg
    IMG-c2c82ae1488a41f9b668d93b927ce868-V.jpg
    166.6 KB · Pregleda: 36
  • IMG-8465ae31acbaec02817f95a377e74315-V.jpg
    IMG-8465ae31acbaec02817f95a377e74315-V.jpg
    88.7 KB · Pregleda: 39
  • IMG-7cc6e599d4732247cdb0f5bbd5adfd5a-V.jpg
    IMG-7cc6e599d4732247cdb0f5bbd5adfd5a-V.jpg
    126.5 KB · Pregleda: 36
  • IMG_20231110_195041.jpg
    IMG_20231110_195041.jpg
    97.4 KB · Pregleda: 37
  • IMG_20231110_195042.jpg
    IMG_20231110_195042.jpg
    88 KB · Pregleda: 36
  • IMG_20231110_195119.jpg
    IMG_20231110_195119.jpg
    109.9 KB · Pregleda: 35
  • IMG_20231110_195047.jpg
    IMG_20231110_195047.jpg
    99.5 KB · Pregleda: 36
Poslednja izmena:
Jel su ti menjali plocu napajanja - kao deo zvanicnog "opoziva"?
Nakon zamene, osetno manje se greje.
 
Stigao mail is LG support centra da se javim ovlašćenom servisu jer oni ne mogu ništa da urade po pitanju zamene panela jer je tv van garancije .Predložili su mi da bolje gledam da uzmem nov oled nego da se cimam sa zamenom jer se ne isplati .Sad me živo zanima koliko ce me ta zamena koštati bez garancije . Jedino mogu reći da mene oled neće više videti bar još jedan ciklus od 6+ godina kada mi mini led odapne koji planiram da uzmem .
 
I ja sam dobio burn-in na B7, kasnije sam uzeo C1 i radi bez ikakvih problema od tada.
Losa je bila sedma serija, posle te su dosta unapredili panel.
 
Moj 65 C7 je jos uvek dobar, s tim da je prekomandovan u spavacu sobu kad je pazaren 77 CX i tu se manje koristi.
 
7 i 8 i 9 serija su poslednje koje su imale kritične panele za burn in, od CX, pa na dalje nije bilo reklamacija.
 
Rezutlati Rtings OLED testa:


Koliko vidim vecina LED tv-a degradirala daleko vise od OLED burn in-a sa istim nacinom koriscenja.
 
Rezutlati Rtings OLED testa:


Koliko vidim vecina LED tv-a degradirala daleko vise od OLED burn in-a sa istim nacinom koriscenja.
Zanimljivo.
Mada, ruku na srce, u realnom korišćenju (dakle ne na statičnoj sivoj pozadini) burn in kod OLEDA je vidljiviji i više smeta nego gubirak uniformnosti ekrana LED televizora.
 
@Čika_Kure

Da li si pogledao slike?

Meni se isti problem desio sa Sony X90J posle 5-6 meseci, na 50-60% panela boje su bile isprane, srecom primetio sam i reklamirao nekoliko dana pred rok od 6 meseci pa su mi vratili novac, a cim sam odneo na reklamaciju uzeo sam OLED. Uzeo sam LED da bih izbegao potencijalni burn in sa OLED-om, pokvario mi se high-end LED tv za manje od 6 meseci.. :D
 
@Čika_Kure

Da li si pogledao slike?

Meni se isti problem desio sa Sony X90J posle 5-6 meseci, na 50-60% panela boje su bile isprane, srecom primetio sam i reklamirao nekoliko dana pred rok od 6 meseci pa su mi vratili novac, a cim sam odneo na reklamaciju uzeo sam OLED. Uzeo sam LED da bih izbegao potencijalni burn in sa OLED-om, pokvario mi se high-end LED tv za manje od 6 meseci.. :D
Jesam.
To su slike na sivoj statičnoj pozadini.
Prilikom gledanja tv sadržaja ta degradacija LED ekrana u uniformnosti boja i probijanju osvetljenja je milion puta manje uočljiva od OLED burn in.
Iz iskustva pišem.
 
Sve je bolje od sive boje umesto crne. Da je oled postojao ranije, niko ne bi kupovao prevaru zvanu LED.
 
Nazad
Vrh Dno