Šta je novo?

Odvlazivac prostorija / apsorber vlage

nemanjabgd84

Slavan
Učlanjen(a)
12.12.2007
Poruke
2,759
Poena
425
Da razdvojim od preciscavaca vazduha.
Elem, znao sam da imam problem sa vlagom kuci, a od kada imam Xiaomi preciscavac, vidim da mi vlaga ide oko 70%.

Video sam par kucnih aparata.
Gorenje, Einhell, Trotec.
Iskustva, preporuke do cca 25000 din
 
Ja sam uzeo pre par dana FRAL DD21 LCD 30.800 din.
Kompresorski odvlazivac, dobro radi posao, posuda je 4l.
Mana je sto je bucan odnosno cuje se kao da vam radi klima.
Meni ne smeta jer je uglavnom ukljucen kad nismo kod kuce.
 
Na gas, centralno ili peći? Imam centralno na gas i kotao za loženje na čvrsto grejanje. Kad sam na gasu hoće u jednoj sobi da se pojavi buđ. Isto sve izolovano, pvc,... Kad se kreči, kod mene se jedino dobro pokazala kombinacija: jupol + BK poli cid (ili isto od drugog proizvođača). Obrišeš, naneseš na buđ, u boju( na jednu kantu 20kg. sipaš 1 L) Mnogo bolje. Buđ se stvara usled razlike u temperaturi, kontakt promenjlive temperature u prostoriji i samog zida. Vlaga da , ali u prostorijama koje su baš pune, kupatilo, kuhinja. I tu je nema u koliko je temperatura odgovarajuća, bez obzira na vlagu u prostoriji. Kad ložim na čvrsto gorivo, veća je temperatura u prostorijama za samo 2-3 stepena i konstantna 24/7, zidovi se zagreju, nema nigde buđi. Kad sam na gasu hoće da se pojavi u toj jednoj sobi, gde je najniža temp u celoj kući. Centralno je u pitanju, pa tu nema dodavanja neke vlažnosti. Ako su plinske peći u pitanju onda je druga stvar. Tu svako gašenje peći dovodi do ozbiljne promene u temperaturi i stvaranja vlage na zidovina, gde se stvara buđ. Nema veze sa vlažnošću vazduha u samoj prostoriji. Obavezno provetravanje jednom dnevno ako imaš PVC stolariju. Majstori danas samo farbaju,...
 
Poslednja izmena:


Kupi odvlazivac, neces zazaliti sigurno, pogotovo zbog bebe. Vlaga je jako opasna. Napisah vec ranije da koristim odvlazivac, konkretno ovaj gore. Ne gasim ga ni zimi ni leti i na 24h skupi 3l vode. Ja sam imao bas velikih problema, vodu na prozorima nisam mogao skupiti koliko je imalo. 3x dnevno sam kupio, ranije, prozor drzao na kip otvoren da bi se koliko toliko mesalo sa spoljasnjim vazduhom, ali ni to nije zavrsavalo posao jer bi i spoljasnji vazduh bio vlazan. Od kad sam ga nabavio, desi se da se oznoji prozor, ali to bude par kapljica nakon par sati nakon sto rasirim ves da se susi.

One gluposti u onim plasticnim kutijicama, pa so, sve je to bacanje para i trosenje vremena... i ovaj uredjaj ne hladi vazduh, cak sta vise malo ga i zagreva, ali mizerno.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Poštovani koji odvlazivac u pitanju jer ne mogu otvoriti na youtube unapred hvala na odgovoru.
 
Kako odrediti koju debljinu stiropora ili kamene vune postaviti na fasadu da bi se izbegla vlaga u buduće?
Postoji proračun. Građevinska fizika.
Da bi proračun bio dobar potrebno je uzeti u obzir celokupan prostor i sistem spoljnih unutrašnjih zidova , veličina prozora njihove karaktreistika, vrsta i veličina profila od kojih su napravljeni prozori plafoni krov i ostalo.
 
Pominjano je na forumu, Midea. gorenje/hisense je rebrendirana Midea sa većom cenom.
 
Bukvalno, jednom kad ga upalis i vidis kako za 4-5 sati napuni kasetu od 3L shvatices da sve ostalo su decije igracke. I bolje vuce kad je toplije u kuci.
 
Nazad
Vrh Dno