Šta je novo?

OC AMD Vishere sa FX 8320 na clock od FX 8350 (sa stock kulerom)...kako?

mislim, možda je glupo pitanje, ali da li može da bude do utičnice, do nekvalitetnog produžnog kabla, na koji je priključen dadatni produžni....krastavac, dok priključim dva štampača, zvučnike, monitor, napajanje, adsl modem....
 
i aida64 prikazuje sličnu voltažu... da ostavljam ovako ili ne? @stilgar..da li da ga propustim na prime 95?
 
Prajm95 bi trebao da pustis ali ne mogu da te posavetujem da to zaista i uradis s obzirm na vrednosti koje ti pokazuju magistrale, moguce je da ploca brljavi sa tim vrednostima a u isto vreme moguce je da su priblizno istinite i da moze biti posledica po ostale komponente pri ozbiljnijem visesatnom opterecenju, mozda bi mogao neko iskusniji sa tom plocom i uopste napajanjima , da te vise i bolje posavetuje. :(
 
Prilicno sam siguran da komp ne bi radio da je voltaza toliko manja od 5V. Najjednostavnije i najpreciznije ti je da proveris napon voltmetrom.
 
Mislim da sam video negde na netu, kako da prespojis 24 pinsku liniju i ukljucis napajanje, probaj da izguglas, kad to uspes dovoljan ti je jedan obican unimer ili voltmetar kojim ces da proveris linije http://en.wikipedia.org/wiki/ATX
 
Pa zar mogu sve 3 magistrale 3 ,5 ,12v?
 
Poslednja izmena:
Verovatno greska u ocitavanju tbh nema sanse da radi ok sa tako niskom voltazom :)
kao sto rekoh to su ti verovatno najrealnije i sasvim ok voltaze. Ostavi tako kako jeste ja se ne bi cimao ni sa prajmom ako linx fura 4 sata ili koliko vec rece onda je dovoljno dobro po mom misljenju.

inace dodavanje harda ti nece smetati uopste nemas da brines oko toga afaik mnogo malo vuku struje plus nisu na toj glavnoj grani
 
Meni se cini da sveukupno stanje nije ok a ne samo grana od 5v ako obratis paznu pik na 12v je 16.19 na 5v je 3.83 na na 3v je 3.31, po meni njavise brine grana od 12v ali kapiram da ima i priblizno toliko davno bi bio u vecnim lovistima. Da sam ja na njegovom mestu sto kaze @KAMIKAZE, lepo unimer na molex i mirna backa ako nista drugo.
 
oke, da vas pitam onda nešto:
pošto sam totalni duduk po tom pitanju...

imam komšiju a i ćaletovog prijatelja električare...znači nisu serviseri kompjutera ali kapiram da sigurno imaju taj unimer...e sad...
jel mi možete pojasniti za taj molex, šta je to i gde se nalazi, kako izmeriti napon? prisloniti na 12v granu, pa na 5v i izmeriti, ili...?? hvala
 
Ako je to LC600-H12, zameni ga sto pre... Imao sam ga na konfiguraciji iz potpisa samo sa 8800GT i radilo je jedno 8 meseci zatim je komp poceo da se gasi svakih 10-15 min.
Prodaj to nekome ko nema zahtevnu konfiguraciju i dodaj jos za drugo.
 
jeste to je to napajanje ali mi je cim da ga menjam, i ne radi mi se to...evo do sada hvala bogu komp nije imao nikakve probleme, fura @4GHz windows 8cu x64 pro, bez problema nijedna appcrash niti bsod....mada i dalje hwmonitor prikazuje slične voltaže...

pošto sam može se reći blago retardiran za ovu tematiku, jel može link sa kompletnim uputstvom kako se proverava napajanje dok je komp uključen, a da nije članak sa wikipedie...ovaj jedan električar mi kaže da mu je osetljiviji analogni unimer nego digitalni i precizniji je, tako da ne znam šta je bolje?
....konačno bih ipak za svaki slučaj testirao ovo napoajanje
hvala puno
 
jeste to je to napajanje ali mi je cim da ga menjam, i ne radi mi se to...evo do sada hvala bogu komp nije imao nikakve probleme, fura @4GHz windows 8cu x64 pro, bez problema nijedna appcrash niti bsod....mada i dalje hwmonitor prikazuje slične voltaže...

pošto sam može se reći blago retardiran za ovu tematiku, jel može link sa kompletnim uputstvom kako se proverava napajanje dok je komp uključen, a da nije članak sa wikipedie...ovaj jedan električar mi kaže da mu je osetljiviji analogni unimer nego digitalni i precizniji je, tako da ne znam šta je bolje?
....konačno bih ipak za svaki slučaj testirao ovo napoajanje
hvala puno


Ako nisi upucen u tematiku, a lepo ti radi, bolje ga ne diraj ;)
 
apdejtom na najnoviji bios za bolju kompatibilnost u win 8, pri istim ovim podešavanjima overclocka, temperature su porasle za 7,8 stepeni...ne znam šta da radim? dal da smanjujem napon i koliko? jer, u linx u i u prvom krugu posčinje već do 69 -70stepeni, što je mislim puno, a na idle mu je oko 28-29...dal da ostavljam ovako?
 
Druze pazi ti na temperature posebno na temperaturu naponske na ploči koja ti dostiže 87C ! Imam istu kombinaciju ploče i procesora kao ti i isto sam ga klokovao ( isključio TurboCore, stavio mnložilac na x20 i podesio CPU Vcore na 1.375V u Biosu v1.11). Pogledaj moje temperature posle 20 krugova u LinX-u i vidi kako sam rešio povećano zagrevanje naponske.
0001.jpg 1.375 Vcore (Paralalan AMD Fan 18C).jpg
 
Poslednja izmena:
slabo se razumem u kulere.koliko te je iznelo to? meni je voltaža u biosu za cpu 1,347 a tebi 1,375? na granama 5v i 12v ti odstupaju voltaže izgleda da je falinka sa pločom ili možda i tvojim napajanjem? ja ne znam kad bih digo cpu voltažu na 1,375 mislim da bi se spalio procesor posle 20-25krugova u linxu...ili crklo napajanje, nešto od ta dva...
 
Uložio sam malo truda i volje, skinuo ventilator hladnjaka starog Semprona, namestio nosače, sve to povezao i to je to . Izgleda da ovaj model ploče ima neki bag ili šta već u očitavanju napona 5V i 12V u Hardware Monitoru-u pošto na drugoj ploči sve OK pokazuje sa istim napajanjem ( LC Power LC6600 V2 600W ). Meni je procesor nestabilan i puca mi test sa svom uključenom memorijom u LinX-u kada napon spustim u biosu na prvu vrednost ispod 1.375V . Po tvojim slikama koje si kačio napon procesora tokom testiranja nam se kreće u istim granicama.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice HW-a citajuci forume cini se da dosta baguje sto se tice voltaze na granama, tako da ako neko hoce da izmeri voltazu, lepo molex+unimer i izmeris 12 i 5v ko coek....:bottle:
Sto se tice vanta, ja sam to malo jednostavnije resio, okacio sam ga o svoj gajtan i sad visi naslonjen na naposnku bez ikakvih skalamerija 05032013355.jpg, nije naj elegantnije resenje ali je veoma efektivno.
 
Poslednja izmena:
Posto imam istu plocu, i proucio sam je uzduz i popreko pa da napisem par stvari.
Sto se tice voltaza u HW Monitoru, to ploca brljavi, prave voltaze mozete pogledati kroz MSI Control Center II program, ja sam promenio napajanje (imao sam isto LC 600H-12) i ubacio Raidmax RX-600AF i voltaze ostale da pokazuju 15V na 12V grani i 3.3V na 5V grani. Znaci samo instalirati Control Center i sve ce lepo pisati :)
A drugo temperatura TMPIN1 koja je dostigla max 87C pri LinX-u na jednom od screenshot-ova gore je temperatura Northbridge-a na maticnoj. Svi pisu kako se naponska na toj ploci greje, sto je najgore, ne greje se ona toliko koliko se greje Northbridge. Tako da sam ja postavio jedan 60mm kuler na NB koji pod uglom duva na NB i malo ka naponskoj i u LinX-u TMPIN1 temperatura ne prelazi 42C :)
Nadam se da je nekome pomoglo :)
 
Čitajući tvoj post bacio si me u rebus. Malo pre sam pustio LinX sa svom uključenom memorijom i sačekao 10tak minuta da mi se sve temperature popnu na gornju granicu, pošto mi je kućište otvoreno zaustavio sam rukom ventilator koji sam montirao da hladi naponsku i pratio promene, posle 5 minuta sve temperature su ostale iste samo mi je temperatura TMPIN1 porasla sa 63C na 78C ... dakle TMPIN1 je temperatura naponske !
 
Samo pipni prstom NB na ploci i stavi kuler na njega pa izmeri opet TMPIN1 :)
 
Очигледно да се не разумемо ... ти хлади Северни Мост а ја ћу напонску ... тако је најбоље ... ;)
 
Razumeo sam ja savrseno. Ja ti kazem da je kod mene naponska hladna na dodir (heatsink), a NB heatsink usijan na ploci i stavljajuci kuler na njega dobio sam znacajno manje TMPIN1 temperature pa sam to preporucio i tebi jer je 63C dosta vise nego kod mene (jeste da ti imas 8320, ali i 965 od 125W nije taleko po potrosnji). Kod mene TMPIN1 sa 60mm kulerom na NB nije presla 43C u LinX-u, bez njega ide do 80. Sve najbolje, pozdrav.
 
Kod mene je obrnuta situacija, kazem ti u LinX kada isključim montirani ventilator na naponskoj TMPIN1 mi dostigne 78-80C pri sobnoj temperaturi od 22C, a NB (TMPIN0) mi ne prelazi 50C. Dodirom uvek testiram toplotu tako što hladnjake pipam kažipstom sa delom kože iznad nokta (taj deo kože je mnogo osetljiviji na toplotu od dela prsta gde su otisci). Naponska mi je usijana kada ne radi montirani ventilator i na njoj ne mogu prst da zadržim duže od sekunde (što je i normalno za 78-80C), zato sam i stavljao ventilator da je hladi (okačio sam sliku gore u jednom postu kako to izgleda). Na NB mogu normalno da držim prst jer je temperatura oko 50C. Aj okači ako ti nije problem tvoje temperature u LinX sa svom uključenom memorijom i sliku ventilatora kako si ga montirao na NB ?
 
Poslednja izmena:
Evo LinX na brzinu, posle 10min sve dostigne max temperaturu i ne mrda dalje, da li ga mucio sa 2 kruga po 6+GB ili 1GB 20 krugova, isto mu dodje.
TMPIN max 45C, kuler 60mm na 100%. Evo i slika:
DSC_0896.jpg vidi se na NB mali kuler
i ss TMPIN1.JPG
 
Po svemu što smo kačili i s' obzirom da smo oboje testirali temperature i ručno :D oboje smo izgleda u pravu, tj. tebi se više greje NB (kod tebe TMPIN1) a meni naponska (kod mene TMPIN1), zaista ne znam kako je to moguće. Ja imam FX-8320 klokovan na 4Ghz (isljučen TurboCore i smanjena volataža na 1.375) i ne bi trebala da mu je potrošnja veća od 125W sa tim podešavanjem , mada, sudeći po mojim temperaturama za to nisam siguran. Ti imaš dosta niže temperature od mene i naponska ti je dosta hladnija iako nemaš na njoj nikakvo dodatno hlađenje. Zaista ne znam u čemu je stvar u ovom slučaju !?
 
Nemam ni ja pravi odgovor :D Moja pretpostavka je da 8 core vise nateze naponske nego Phenom (mada su oba procesora TPD 125W), a ostaje nejasno zasto se kod mene greje NB :) Doduse ja jesam OC CPU-NB na 2600MHz ali mislim da to nema veze sa NB. Ako neko bude imao resenje za ovo, ja bih voleo da cujem :)
I da, koju verziju BIOS-a imas? Moja je 1.11
 
stvar je u tome što msi stavlja bedu od termalne paste/ili žvake/ ispod hladnjaka, tako da su jednom isfušarili čipset, a drugom naponsku.

nego skinite te hladnjake sa ploče i stavite pastu kao što priliči .
mogli biste i da prišrafite ventilatore na pomenute hladnjake, jer je naponska 4+2 , bez vrm zaštite, i riskantno je overklokovati 8-core na njoj .
 
Nazad
Vrh Dno