Šta je novo?

NVIDIA Shield (svi modeli)

Ja sam na posledjem FW, nemam nikakvix problema. CEC se koristi, uvezana 3 uređaja, svaki od 3 daljinska upotrebljiv.
 
Nisam imao ništa slično ali dve stvari mi padaju na pamet. Firmware i CEC. Isključi CEC i vidi par dana kako se ponaša.
Od kada sam se vratio na 8.2.3 sve radi perfektno, a znam da mnogi imaju problem na poslednjem FW.
Iskljucio CEC na svim nivoima i opet se desava. Disney+ krenuo da gledam film i samo restart iz cista mira.
Sad cu da vratim FW na 8.2.3 i nadam se da nece vise to da se desava.
 
Imam cudan problem u zadnje vreme sa Shieldom pro 2019 pa reko da pitam jel neko imao slicnih problema.
Imam dosta streaming aplikacija sto preko VPN sto direktno na mrezi.(u potpisu sta sve imam)
Desava mi se da u sred gledanja samo crkne aplikacija (izadje na home) pa moram da udjem da nastavim da gledam.
Po nekad se cak i Shield restartuje pri pokretanju ili gledanju neke aplikacije.
To sto zastuca kod DV po nekad sam navikao ali ovo je vec nepodnosljivo.
Na granici sam da uradim faktory reset, ali mi mrsko da sve instaliram ispocetka pa reko prvo da pitam jel neko ima neku ideju.
Jel moguce da je ovaj poslednji FW toliko smece jer na starom Shieldu 2017 koji sam vratio na 8.1 nemam tih problema?
meni se desilo pre jedno 5-6 dana da se 2-3 puta resetovao shield pro 2019. Upalim ga on nesto skroz sporo radi i samo odjednom se resetuje. Ali posle tog dana nije vise. Meni nekad pocne da secka film kao da je u 10fps, ali ako premotam 10 sekundi unazad sve normalno radi, to mislim da je mozda do neta
 
Vratio sam se na FW 8.2.3 pa cu da vidim kako ce da radi.
Sta mi je sad cudno je i ako koristim gmail adresu i VPN oba US opet mi Store ne daje aplikacije koje hocu(HULU, DIRECTV, SLING itd).
A daje mi tipa SKYSHOWTIME koje nema za americko trziste i IRIS itd.
Ulazio u gmail account da proverim stoji lokacija USA.
Mislim nije problem sidelodovacu ali bezveze.
 
Aj javi kako radi na 8.2.3. a ovo za store čudno mada imaš aurora store pa instaliraj šta god.
 
Posle 5 dana mogu da kazem da nisam imao one probleme, do duse nisam bas mnogo gledao ali to sto jesam nije bilo.
Nego imam drugo pitanje kolika vam je brzina prenosa podataka sa kompa na Shield?
Moja konfiguracija je, Komp preko Cat6A kabal povezan direktno sa ruterom 2,5Gb veza, ruter povezan sa Shieldom na 1Gb portu a eksterni usb3 nvme Samsung 256GB povezan na Shield pro 2019. Ne prelazi brzinu od 50Mb/s prilikom transfera filmova na Shield, moje ocekivanje je da ide do 100Mb/s.
Dok recimo eksterni WD Elements povezan na usb3 od rutera ide do 100Mb/s.
Kakva su vasa iskustva ili konfiguracije i jel vam je veca brzina?
 
Meni je isto preko mreže brže. Samsung 970 evo+ u nvme fioci prikačen na shield ide isto tako do nekih 50-60. Nikada nisam skapirao zašto ali nije mi ni bitno jer sve vučem sa mreže. Kažu da se brzine poprave na novijim fw.
 
Isto je bilo i na novom FW. Ali mi lakse kad znam da nisam jedini.
 
Resio da uzmem novi daljinski (toblerona) za stari model 2017. Pogledao par videa na Youtubu gde likovi pokazuju kako im radi.
Razlog je ko sto svi znamo ocajan daljinac, probao sigurno 5-6 drugih do sad i nije mi se dopao ni jedan.
Narucim kod lika i on mi kaze da misli da nisu kompatibilni.
Ja kao kako gledao sam blbla, al ajde provericu.
Gle cuda ne vidi ga stari Shield :(
Vadio baterije i sve sto mi palo na pamet, nece da se upari.
Kako drugima radi nije mi jasno, na svom modelu daljinac sljaka normalno ali na 2017 ne.
Jel neko mozda ima novi daljinac na starom Shieldu?
 
Jesi probao da diskonektuješ sve BT uređaje pa onda upariš novi? Koliko čitam vidim da bi trebalo da radi.
Probaj ovo:
Go to the Home screen (don't go to Bluetooth connections!)

2 - Push and Hold Back and Circle. The remote LED lights will blink. Once they do let go

3 - Push and hold select (the big circle button (the button in the middle of the Dpad at the top of the remote)

When I did this I got a message on my home screen saying new controller detected
 
Jesi probao da diskonektuješ sve BT uređaje pa onda upariš novi? Koliko čitam vidim da bi trebalo da radi.
Jesam, otkacio sve i nece. Stari daljinac vrati na keca, a i gomilu drugih daljinaca ukljucujuci i EON.
Da nije do FW sto sam vratio na 8.3.2, da li bi pomoglo da dozvolim novi update?
 
Neko moje mišljenje je da bi pre radilo na ranijem fw, ali ko zna. Probaj.
 
Jesi probao da diskonektuješ sve BT uređaje pa onda upariš novi? Koliko čitam vidim da bi trebalo da radi.
Probaj ovo:
Go to the Home screen (don't go to Bluetooth connections!)

2 - Push and Hold Back and Circle. The remote LED lights will blink. Once they do let go

3 - Push and hold select (the big circle button (the button in the middle of the Dpad at the top of the remote)

When I did this I got a message on my home screen saying new controller detected
Stiskam i nista.
Ali da pitam ipak mozda ne razumem, sta je Circle? Misli na OK dugme u sredini ili ono sto okruzuje OK dugme.
Sta treba da blinka crveno? Mozda dugme za gasenje koje je inace crveno?
Drzao pritisnuto razne kombinacije i nista ne blinka crveno.
 
Da malo je konfuzno. Ovaj prvi circle je desno od back button. A drugi je select na dpad-u koliko sam ja shvatio.
 
Da malo je konfuzno. Ovaj prvi circle je desno od back button. A drugi je select na dpad-u koliko sam ja shvatio.
Au brate to mi nije palo na pamet, i ako jeste kruzic/tacka desno od back buttona.
Uspeo da ga zablinkujem pa pustim i pritisnem OK button ako je to sredina D-pada.
I nista se ne desava na Home screenu Shielda :(
 
Uspeo :)

Morao sam da uradim update i sad na poslednjem FW radi, prepozno ga.
 
Ako ima neko nekog pouzdanog prodavca za Shield Pro neka mi se javi u DM.
 
Debloat odradio skoro i mogu reći da je Shield sada lakši i odziv brži. Samo treba paziti šta vam treba od servisa. Ali uvek može reinstall. Vrlo lako se odradi koga zanima😉
 
Debloat odradio skoro i mogu reći da je Shield sada lakši i odziv brži. Samo treba paziti šta vam treba od servisa. Ali uvek može reinstall. Vrlo lako se odradi koga zanima😉
Ja sinoc uradim to sve sa tog sajta i kad je uradio reboot crna slika.
Nije zaglavljen nego nema homescreena uopste, kad pojacavam ton ili smanjujem pojavi se onaj bar ali to je sve.
I iskocio pop up da se povezao eksterni sdd sto je povezan na usb.
Tako da sam morao da uradim factory reset i sad sve radi normalno ali bas sam hteo da uradim taj debloat :(

Mozda da izostavim onaj deo google sh..t ili jel imas neku ideju sta mu je to uradilo?
Ja sam radio samo debloat nisam instalirao Launcher mozda zato?
 
Imam, izbrisao si default launcher🤣, a nisi instalirao Wolf launcher. Znači kada radiš debloat izostavi sve servise koji sadrže "launcher". Takođe, ako želiš da dobijaš update izostavi i "com.nvidia.ota".
Ako koristiš aplikaciju recimo Nvidia Shield na telefonu kao daljinski trebaće ti i ovaj servis "com.nvidia.shield.remote.server".
Zato sam i napisao da se pazi na opis servisa i šta se dezinstalira😉
Ovako vraćaš servise : "adb shell cmd package install-existing"
Naravno na kraju dodaš servis koji želiš na primer naravno bez navodnika. "com.google.android.leanbacklauncher".
 
Opet bizaran problem, sad u drugom pokusaju sam sklonio sve sem Launchera i nece Netflix da radi kako treba.(nisam sklonio netflix)
Startuje sve lepo ulogujem se i onda kad nesto pustim krene kao da vrti procente i kad dodje do 25% zakuca i kraj?
 
Nisam imao sličan problem. Ili dezinstaliraj kompletno Shitflix reboot pa reinstaliraj. Ili ako neće vrati sve servise pa vidi da li radi onda. Ako hoćeš u sitna crevca vidi jedan po jedan servis jer nažalost nigde nisam našao opis package servisa za šta koji služi ponaosob. Moguće da je do vpn-a.
Da li samo shitflix ne radi ili i ostali streaming servisi?
 
Nemam zivaca da se zezam sa jednim po jedni servisom., nebitno uostalom to je bila igrancija malo.
Uradio opet FR i sad sve radi kako treba.
Da sve je radilo sem Netflixa, koji koristim bez VPN. Do duse mi se cinilo da je usporeno ali mozda subjektivan osecaj.
Sad leti sve bez ikakve zadrske :) i ako nije debloatovan.
Hvala
 
Kad ovo pustise kod nas?Odjednom se promenilo :) poprilicno sam siguran da nemam vpn ili tako nesto.
 

Prilozi

  • IMG_20230320_193703.jpg
    IMG_20230320_193703.jpg
    168.9 KB · Pregleda: 66
To se meni desilo kada mi je bio ukljčen VPN na UK , kada sam testirao BBC player.
Može se ukloniti.
 
Samo dezinstaliraj update za android tv home, a ako ne možeš pošto znam da su u jednom trenutku blokirali to onda ADB i pošalji ga u večna lovišta 😉.
 
Па одавно се већ зна да ће шилд прећи на Гугл ТВ. Иду по регионима, тако да ће и наш доћи у неком тренутку на ред.
 
Ma svejedno mi kako izgleda.Nego u mojoj glavi bi da ce za Srbiju da puste Google TV interface tipa tamo 2035(kad udjemo u EU🤣 ) ili tako nesto.
 
Nazad
Vrh Dno