Šta je novo?

nVidia Maxwell

Kao što je već rečeno, pošalji PM PeterS@NVIDIA na nvidia forumu i traži da kontaktira u tvoje ime gb, ako već želiš da ideš do kraja...
 
Ma ne zelim, nego iz zahebavam da vidim ko se sve sl*navi u ovoj situaciji, ali vidim i sam da se svi sl*nave. Na osnovu toga gradim sliku sta i kako i kome dalje, sledeci put kad budem nesto menjao da ostavljam pare, a to kako mi se cini nece biti NVidia, a ni Gigabyte.
 
Dear Goran Mihajlovic,

Sorry if there is any inconvenience. Please understand that this is the hardware design and since there is nothing wrong with the hardware, there is no refund offer on it. Below is the official statement from NVIDIA for your reference.

The GeForce GTX 970 is equipped with 4GB of dedicated graphics memory. However the 970 has a different configuration of SMs than the 980, and fewer crossbar resources to the memory system. To optimally manage memory traffic in this configuration, we segment graphics memory into a 3.5GB section and a 0.5GB section. The GPU has higher priority access to the 3.5GB section. When a game needs less than 3.5GB of video memory per draw command then it will only access the first partition, and 3rd party applications that measure memory usage will report 3.5GB of memory in use on GTX 970, but may report more for GTX 980 if there is more memory used by other commands. When a game requires more than 3.5GB of memory then we use both segments.

Regards,
GIGABYTE


Sto bi rekli, ne zanima me ni njihovo ni misljenje NVidije. Isti papci ako mene pitate. ;)

Ti stvarno mislis o vracanju? Brate kartica otkida, cak memorija radi u nekim igrama do kraja...jedino ako neces 980gtx onda ok...
aha eto te gore :D pa bogte kartica razvaljuje za 2k ili 1080p je super :D
 
Moram da ih lozim, sve redom, jace je od mene. Cak ne verujem da inzenjeri u Gigabyte, MSI, ASUS itd nisu primetili da nesto nije OK, ma da... kako da ne, pa sve su dobili na papiru, sve sto novinari NIKADA ne dobiju, a sto im je potrebno za projektovanje same kartice. Svi su se tu grbavili, svi su cutali, sve je to ista bagra. :D

Znas kako sa prevarantima samo ostro, kvariti im svaki dan, zezati ih do iznemoglosti, a u medjuvremenu se kvalitetno igrati na pomenutoj GTX 970. :D
 
Moram da ih lozim, sve redom, jace je od mene. Cak ne verujem da inzenjeri u Gigabyte, MSI, ASUS itd nisu primetili da nesto nije OK, ma da... kako da ne, pa sve su dobili na papiru, sve sto novinari NIKADA ne dobiju, a sto im je potrebno za projektovanje same kartice. Svi su se tu grbavili, svi su cutali, sve je to ista bagra. :D

Znas kako sa prevarantima samo ostro, kvariti im svaki dan, zezati ih do iznemoglosti, a u medjuvremenu se kvalitetno igrati na pomenutoj GTX 970. :D


iskreno, mislim da vendore zabole da išta testiraju. oni dobiju od nvidia ili koga već sve na gotovo. oni to proslede svojoj lokalnoj fabrici, nabave komponente iz specifikacije nvidia, nalepe na kuler neku ribu, osmisle kutiju i provrte 3d mark i ta daaa. ti dobiješ karticu.

a da novinarima daju sve to na gotovo - mislim da većina ionako ne bi znala šta da radi sa time.
 
tesko da ce retailer-i da daju druge karte,nevezano dal' amd ili nvidiju,jedina varijanta je refund pa da se onda retailer-i i uvoznici naganjaju sa partnerima i na kraju ovi sa nvidijom.u prevodu,vratice vam pare,da bi oni iste mogli da traze od asusa,MSi-ja i ekipe.

amd mora da spusti 290x i to lep komad para ispod 970gtx ako misli sa tim cipom da navuce ove sto su vratili 970gtx,ne bi me cudilo da nvidia spusti 980gtx opasno dole da bi odobrovoljila partnere.idealno bi bilo kad bi sutra crveni izbacili nove radeone u fulu,ali ocigledno nista od toga dok majkrosoft ne izbaci dx12 do kraja.
 
GoranM. brate kad vec teras cimaj da ti salju neke kodove za dve igrice, neki vaucher pi*ke mate*ine pa to prodaj posle, i ispada da imas karituc za 250-ak eur. npr.

Nisam uzeo kod ni za Far Cry 4 za grafiku koji mi pripada, mrzi me da se cima, ne igram na netu nista, tako da me nije zanimalo.
 
sutra mi stize Maxwell - msi 970gtx ;) mogao sam uzeti GV-R929XOC-4GD koja je 400din skuplja ali sam negde nasao podatak da je 290x vruc chip i da gpu zbog toba obara takt, dal je istina ne znam ?

Nego koje igre idu uz gtx970 ?
 
sutra mi stize Maxwell - msi 970gtx ;) mogao sam uzeti GV-R929XOC-4GD koja je 400din skuplja ali sam negde nasao podatak da je 290x vruc chip i da gpu zbog toba obara takt, dal je istina ne znam ?

Nego koje igre idu uz gtx970 ?

Poslednju informaciju koju sam nasao je Unity. Ja sam im poslao broj racuna sada iako je kupljena u Novembru jer nisam dobio nista. A eto Goran je spomenuo Far Cry 4. Zavisi gde si je uzeo verovatno. Uvek je bio AC serijal u winwin/emmi.
 
Mislim da je ta akcija istekla. Na MSI-jevom sajtu je pisalo da akcija traje do 20. januara, a da se kodovi moraju iskoristiti do 20. februara.

A sa tim kodom se može birati između FC4, Crew i ACU...

Moram da ih lozim, sve redom, jace je od mene. Cak ne verujem da inzenjeri u Gigabyte, MSI, ASUS itd nisu primetili da nesto nije OK, ma da... kako da ne, pa sve su dobili na papiru, sve sto novinari NIKADA ne dobiju, a sto im je potrebno za projektovanje same kartice. Svi su se tu grbavili, svi su cutali, sve je to ista bagra. :D

Znas kako sa prevarantima samo ostro, kvariti im svaki dan, zezati ih do iznemoglosti, a u medjuvremenu se kvalitetno igrati na pomenutoj GTX 970. :D

Puna podrša za ovo, tako treba!:smash:
 
Samo neka dignu performance na maxvell plus dx12 kakva ce to bomba biti :D
 
Ali u dubini duše, znaš da je feler. :D
 
amd mora da spusti 290x i to lep komad para ispod 970gtx ako misli sa tim cipom da navuce ove sto su vratili 970gtx,ne bi me cudilo da nvidia spusti 980gtx opasno dole da bi odobrovoljila partnere.idealno bi bilo kad bi sutra crveni izbacili nove radeone u fulu,ali ocigledno nista od toga dok majkrosoft ne izbaci dx12 do kraja.

http://www.techpowerup.com/209412/amd-cashes-in-on-gtx-970-drama-cuts-r9-290x-price.html

Samo jos majka Serbija da cuje za ovo. :d
 
Ali u dubini duše, znaš da je feler. :D

eh svima nama nesto fali pa i mojm 970gtx ali je i dalje volim, e to je ljubav, a ne odreci se odma, svadje, cim dodje problem, ja joj sad samo pustam laganu muziku, jer treba joj mir, saznala je da nije full 4gb i prosto malo je u depresiji, cak i ovi kuleri na strix se vrte obrnuto :D
 
po meni,to je i sva poenta,da dobijes sto vise za svoj novac.ne sumnjam da ce i zeleni reagovati i spustiti i 970gtx jos,a pre svega nekoliko dana imao si cenu,i to akcijsku,za 960gtx 50k dinara.

deradicci:

to je i dalje svega 30 dolara manje od 970gtx,trebali su bar jos 20,to bi onda bilo to. :)
 
Ova frka oko 970ke dodje nesto kao los piksel na monitoru sto sam zamenio pre mesec dana :D. U 99.99% slucajeva ne moze da se primeti osim uz nadljudske napore i ne smeta u normalnom radu, ali ne vredi ja znam da je tu i nemogu da ga odnevidim. Stalno govorim sebi kako sam kupio odlican monitor, ali svaki put kada se setim loseg piksela ili kada nekako uspem da ga primetim iznerviram se kao najgori ludak.
 
Poslednja izmena:
Zadrzite thread na diskusiji, a "smesne" klipove i slicice u bench clubbingu.
 
Ko ima vremena trebalo bi da pogleda ovo.

https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1422579428&v=-nRixtI_neE&x-yt-cl=85114404

da malo pokrvarim zabavu Scott Wasson (verujem da covek ima prave informacije-zanimljiv deo je na https://www.youtube.com/watch?v=-nRixtI_neE&feature=youtu.be&t=13m25s ) je rekao da su prodali oko 2 miliona GTX 970 (It was a big success). Eto razloga za negiranje, bezanje od istine i za kako neki ovde kazu cutanje. Oni naprosto nemaju resenje kako da 2 miliona grafika rese, a da NE BANKROTIRAJU.
 
Poslednja izmena:
jos su glluplji kupci koji su to tek sada primetili..... sve sami strucnjaci! takodje asus, evga, gigabyte, gainward, msi i ostalih par.....mogli su prvi da im skrenu paznju i da odmah isprave specifikaciju.....

Verujem da su kupci primetili to jos ranije, samo je trebalo vremena da se izvuku koncizni zakljucci i dokumentuje iskustvo. Tu je i TechReport i slicni koji su odmah primetili da ROP performanse nisu na ocekivanom nivou. Sto se tice Asusa i ostalih, oni dobijaju info direktno od nV o cipu koji prodaju. Ne verujem da im je padalo na pamet da vrse dodatne testove i gledaju cip pod lupom. Sva krivica je na nV, jer mi je neverovatno da niko nije primetio gresku iz njihovog engineering tima... osim ako ih ne drze negde u bunkeru gde nemaju pristup internetu.
 
kupci primetili, ha ha!

jasta, svaki dan se vrte testovi! graficke se za to i kupuju inace.

meni ovo sve vise pocinje da lici na spinovanje ATIja koji ni u najavi nema proizvod koji bi mogao da parira nvidia.
 
Poslednja izmena:
tacno,nema sanse da je nvidia slagala kupce,sigurno je ovo neka zavera crvenih.
 
kupci primetili, ha ha!

jasta, svaki dan se vrte testovi! graficke se za to i kupuju inace.

meni ovo sve vise pocinje da lici na spinovanje ATIja koji ni u najavi nema proizvod koji bi mogao da parira nvidia.

Verovao ti ili ne ima nas kojima je cesto ukljucen Afterburner dok igramo igre, i zamisli vrlo lako primetis kada negde naprasno pade framerate pogotovo ako imas adzdaju od graficke i onda te kopka zasto se to desava.

Inace nije ovo nikakvo spinovanje, graficka ne koristi svih 4GB kako treba. Nek lepo vrate pare i izbace graficke sa 3.5GB za nesto manje novce. Ako ATI nema spreman odgovor morace jos da krese cenu za 290/290X i eto srece za nas kupce.

I nije mi jasan tvoj stav da branis kompaniju samo zato sto mrzis konkurenta. Zamisli da tog istog ATI-ja nema, koliko bi nas kostale nV graficke? Ili obrnuto da nema nV koliko bi nas ATI drao sa cenama. Konkurencija je dobra, kritika takodje.
 
Poslednja izmena:
ne branim ja kompaniju, niti mrzim konkurenta, nego ljudi izmisljaju rupu na saksiji.

cuj, padne frejm rejt. pa hoce to da se desi, ali ne zbog memorije. jedino ako ne igras u 4k ?

sad bi ljudi za 350 $ da u 4 k igraju komotno. e pa ne moze.
 
Nazad
Vrh Dno