Šta je novo?

nVidia Maxwell

Ne radi joj sesti cilindar, malo trokira :D
hheheh haj da ne spamujemo dalje problem je stvarno ozbiljan mozda to i ne izgleda u praksi karte fino rade tesko ce kad napuniti 4GB rama, ali ostaje cinjenica da su kupci prevareni i da ce ovo morati da se rjesi na neki nacin, ako nista sa pravne strane Nv ceka veliki gubitak, a i prodaja ove karte gotovo da je zavrsena po ovoj cjeni bacena je velika mrlja na proizvod koji je bio trenutno best buy.
 
Najgore od svega i takvi "kljakavi" su i dalje bolji od ATI :D
 
Haha :d


Ma samo neka joj spuste cenu za 50-70 evra, pa da tek onda postane best buy. :smoke:
 
Posle svega ovoga (ukljucujuci i objasnjenje NV) mislim da ne treba ocekivati 960Ti, odnosno jos jedan derivat GM204 cipa. Takodje, bice vise nego interesantno videti da li ce se isto desavati i na GM200 i "verzijama" tog cipa.
 
Poslednja izmena:
Najgore od svega i takvi "kljakavi" su i dalje bolji od ATI :D

Ma od ATI da, ali AMD tek sprema odgovor :D mada ovakav kljakav cip lako je poraziti, vec se prica da je ovo AMD propaganda da se malo ospori prodaja maxwela svasta ljudima pada na um :D
Nije ni cudo sto karta malo trosi ne rade svi cilinderi, gepek ima prostora dobra zapremina, ali nema vrata da se ubaci nista u njega :D
 
Bitno da sam ja jos jednom odabrao ono sto je fals u neku ruku. Pocevsi od Pentium 2 pa sve do danasnjeg dana jedino me ovaj intel sluzio i radio kako treba. Proslo je kroz moju ruku bar 60-ak komponenti.
 
Nvidia did this asymmetrical memory configuration before on previous gen cards such as the GTX 500s and even GTX 600s. Technically that other 512MB is usable. People need to stop assuming that it isn't usable.

If you read the last bit of Nvidia's comment on this matter, they specifically say...

"When a game requires more than 3.5GB of memory then we use both segments."


What this would mean is that for applications such as CUDA where memory usage is limited to a single memory segment you will not get the full 4GB usable. For gaming however, that extra 512MB is usable because games do not load textures solely to a single segment. Games can address to more than one segment but CUDA typically is forced into a single segment.

Videcemo ima li istine u ovome.
 
Osim što je očito da ne prepoznaju sve igre taj drugi segment na isti način kao što ga ne prepoznaje CUDA, to su one igre koje stoje na tih 3,5GB na ovoj karti. O nečem sličnom sam pisao pre dva dana kada sam uočio da opengl aplikacije bez blokade pune svih 4GB, a da pritom sa tih 4GB daju očekivane performanse, a da kod nekih dx aplikacija se vrti na tih 3,5GB iako bi trebalo ići iznad.

Što će reći da ako aplikacija zna da locira oba segmenta, to funkcioniše bez problema, ako ne zna, puni do 3,5GB, a ako se ne veštači način natera preko toga može doći do problema.

Sad da li to treba da se sređuje kroz drajvere ili razvojni timovi kroz endžin koji pokreće igru to je na čega treba da se okrene pažnja. Ako ne onda je nvidijin posao da se postara da u budućim naslovima ta dva segmenta budu adresirana kako treba.
 
Poslednja izmena:
dovoljno je i do 3.5 posto je na tim rezolucijama iznad 2k sa svim detaljima na maximum jako mali fps tako da isto je radila na 20 ili 25fps tako nekako ja to sagledavam. Npr. Farcry4 kad nabijes ko konj rezoluciju on ukljuci i tih 500mb al dzabaaaaaa muuu....
 
Izgleda da komedija tek pocinje, ovim poslednjim nemustim grafikoncicima i procentima su samo razjarili masu(ocekivano), evo sad na nV forumu traze da pokazu frame time readings za one frejmaze koje karta baca(u fazonu neznatan pad u odnosu na odgovarajuca setovanja na 980-tki).

Mislim da nema sanse da vise zaustave lavinu.
 
Nisam bas detaljno pratio ovo sto se desava sa memorijom na 970, posto imam 980:), pa posto jos imam na stanju ovu gtx780, mogu da odradim neki test i sa 780 i 980, mozda moze da pomogne.

EDIT: Mislim, neznam nista kako se testira, pa ako ste zainteresovani, da me uputite kako se radi, pa da istestiram sve sto treba.
 
Poslednja izmena:
G*vna treba masovno tuziti ili masovno traziti povrat novca. Kakvo prodavanje muda pod bubrege svjetskih razmjera :) Ma sta god da se desi svakako ih treba bar tuziti za lazno oglasavanje.
 
kakvu su oni filozofiju napravili od memorije, strasnoooooooo !!! Ovi nekog zajebavaju ???
 
Nije samo CUDA u pitanju, sad sam jos cackao benchmark na 100 nacina (tako mi se cini) i uvek se tih 500MB pojavi kao sporijih. Bice ovde jos svega, nije ovo gotovo ;)
 
Izgleda da komedija tek pocinje, ovim poslednjim nemustim grafikoncicima i procentima su samo razjarili masu(ocekivano), evo sad na nV forumu traze da pokazu frame time readings za one frejmaze koje karta baca(u fazonu neznatan pad u odnosu na odgovarajuca setovanja na 980-tki).

Mislim da nema sanse da vise zaustave lavinu.

Lavinu mogu da zaustave jedino tako ako budu davali podršku za ovaj proizvod, tj. ako se postaraju da razvojni timovi buduće aplikacije prave tako da adekvatno prepoznaju ovu vrstu arhitekture (ako već ne bude bilo moguće da se reši problem za aktuelne aplikacije koje ne prepoznaju drugi segment).

Sa inžinjerske strane ovo je zaista elegantno rešenje koje donosi uštede ako funkcioniše kako treba, ali ako ne bude podrške to je fail.
 
Poslednja izmena:
Nemoze se to resiti, to izasta ima manji protok, drasticno manji u tih 500MB. Nema tu podrske i cuda, to je teski FAIL.
 
Nisam bas detaljno pratio ovo sto se desava sa memorijom na 970, posto imam 980:), pa posto jos imam na stanju ovu gtx780, mogu da odradim neki test i sa 780 i 980, mozda moze da pomogne.

EDIT: Mislim, neznam nista kako se testira, pa ako ste zainteresovani, da me uputite kako se radi, pa da istestiram sve sto treba.

Pozdrav, ako imas GTX 980 provrti ovaj benchmark i okaci SS sa rezultatima.

http://nl.guru3d.com/vRamBandWidthTest-guru3d.zip
 
Nemoze se to resiti, to izasta ima manji protok, drasticno manji u tih 500MB. Nema tu podrske i cuda, to je teski FAIL.

Da, ali opengl aplikacije pune svih 4gb bez tog pada performansi, što će reći da negde ova arhitektura funkcioniše bez problema, a drugde ne.

Pošto su upravo najavili 960 sa 4GB vrama, kako se takođe čeka i 970 sa 8gb vrama, očito je da će se držati ovakve arhitekture i u buduće. Ali ako se budu držali nje, moraju da se postaraju da ona dobije punu podršku.
 
Poslednja izmena:
Mozemo li videti gornji deo, sa testom memorije od prvog do poslednje reda?
 
Kao sto je i receno, nema pada na GTX980, sve radi kako treba.
 
Mislim, bas sam se zacudio kako Nvidia ima Performance per Dollar dobru karticu, a ono, sad vidim zasto.:smackbum:
 
Nazad
Vrh Dno