Šta je novo?

Nvidia 3000 gde u Srbiji kupiti - cene, dostupnost

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne vezano za temu, ali kao podpitanje na jedan post. Šta to znači "zalihe vode su <20%" ? Kontam da oni imaju neku potrošnju vode na dnevnom/nedeljnom/mesečnom nivou. Šta znače te zalihe? Jel se to odnosi na dnevni nivo? Danas nećeš popiti 3 litre nego 6 deci? Ili se to odnosi za mesečne potrebe? Nikada nisam čuo da se zalihe nečega izražavaju u procentima, a da se pri tome ne kaže u odnosu na šta. Kaže se obično "Imamo zaliha gasa još za nedelju dana pri ovoj potrošnji." Ili vode. Ili je to možda 20% od nekih maksimalnih zaliha, a mi ne znamo koliko procenata troše dnevno/mesečno. Ako proizvode/nabavljaju samo 20% od potreba to ne može dugo da traje. Dan dva maksimalno. Voda se u industriji uglavnom reciklira.
 
Poslednja izmena:
Thai vec odavno kuburi sa vodom, najvise sa zagadjenjem, zato rade godinama na programima sa vodom.
Fascinantno kako sve neke krize udaraju u zadnjih 2 god, jos nam samo asteroidi fale i u kompletu smo...
Gledam Nemacku, dhl, amazon, zalando, dpd, hermes itd uveli nove flote, razvaljuju se od posla, takodje firme koje rade tj nisu odlucile ili nisu morale da zatvore kao moja uvode vanredna radna vremena jer se ne stize. A posto smo gradjevinski materijal, mislio sam da cemo medju prvima pod noz, kad ono...
Jutros citam novine, pomocnicima (citaj fizikalac) nude 16+ evra satnicu, magacionerima-lageristima 20+ evra, jer nema ko da radi... Kod nas takodje velika potraznja za personalom. 2020-ta nam bila rekordna godina ikada po zaradi, tacnije prvi smo u svojoj bransi po profitu u svetu. I to nije rekla kazala vec zvanican izvestaj drzavnog instituta za statistiku. U sustini, svi koji su radili su odlicno poslovali.
Cudne neke krize...
Zaebani je pogresio, ovo je mnogo gore od njegove procene. Videcemo gde je granica...
 
Poslednja izmena:
@VLaK

Kao i vecina zemalja u tom regionu, ukljucujuci i delove Australije, oni se oslanjaju na oluje/velike vodene nepogode za najveci deo izvora vode, kad ne pogodi oluja, ili kad populacija postane prevelika u odredjenim delovima tih zemalja, nastaju suse/nestasice. (Specificno tajfun napuni rezervoare za TSMC fabrike, i oni su prilicno prazni sad, za 30-60 dana fabrike ostaju bez vode, spominje se pravljenje nekog centra za desalinizaciju u skorijoj buducnosti) a za ostalo svi odgovori na tvoja pitanju su ispod:

Nikkei asia je najbolji clanak








DukeLander said:
2020-ta nam bila rekordna godina ikada po zaradi, tacnije prvi smo u svojoj bransi po profitu u svetu. I to nije rekla kazala vec zvanican izvestaj drzavnog instituta za statistiku. U sustini, svi koji su radili su odlicno poslovali.
Navodno Lidl Srbija je za 2020 imao najveci obrt novca od svih Lidla u drugim zemljama, (izvor rekla-kazala neciji rodjak iz Hrvatskog sedista, random komentar na random forumu, random jednog domaceg sajta). Ortak koji je sef magacina firme koja se bavi elektronskom opremom (saradnici su im velike firme za tehniku belu/it/itd, ...), ubijaju se od posla od kad je krenula korona isto.

Meni to sve ima absolutno smisla, nista cudno, kao sto kazes ko je ostao u poslu dobro posluje, jer je konkurencija se ugasila (svi koji su bili na granici, ili losu organizaciju/ekonomski deo lose odradjen, losije proizvodne/logisticke/distributivne lance/veze u svetu). I sad ovi sto su ostali da posluju uzimaju njihov deo kolaca na trzistu, uveca im se trgovina (posto je ukupni potencijal/potrebe trzista ostao isto ili se blago uvecao).

Ostao je isti ili se blago uvecao jer je globalizam (globalisticka trgovina) osnova trenutnog kapitalistickog/ekonomskog sistema (kao i potrosnja), i onda svi u strahu samo odrzavaju ili povecavaju nivo svega jer se plase sta ce da se desi ako stane (margine su bile manje na pocetku, sad i ne toliko, jer niko nigde ne koci ljude da se krecu radi biznisa trgovine, samo se koce pojedinci, fizicka lica, odmor, putovanja radi putovanja, bez konkretnog smisla (biznis/zaradnog/networking), smisla koji je vecinski emocionalno-baziran i dobiti (osim potrosnje kao turista), itd, ...

Posto pojedinci ne mogu da putuju i slicno da bi smanjili stres (jer im je to choice of stress relief, i glavni izvor, a na ostale tipove stress relief-a su slabo trosili), prebacuju se na kupovanje stvari, tehnike, odece, hrane, itd, i zato sve vezano za belu tehniku/it/hranu/suplemente/vitamine/lekove sve se vise kupuje, jer nema gde pare da idu trenutno samo u kompjuter/konzola/tv zabavu.

Svi Extroverti koji nemaju extremno jake/velike/dobre veze, i, extremnu kolicinu moci i extremno veliko bogatsvo, su presli u introvertnu demografiju za potrosnju van svoje volje.
 
Poslednja izmena:
Pa majku mu,da li neko (sem mozda pevaljki,konobara i ugostitelja) ima neke (ekonomske) stete od ove pandemije?

Ispada da se skoro svi "ubijaju" od posla i nikada nisu radili/zaradjivali kao tokom prosle godine...(?!)

Evo,sad kad nas zatvore na 7-10 dana,skoro sav biznis u Srbiji ima da skoci bar za 20%......tj,sto duze budemo zatvoreniji,vise ce biti posla (nekako)....
 
Pa majku mu,da li neko (sem mozda pevaljki,konobara i ugostitelja) ima neke (ekonomske) stete od ove pandemije?

Ovo što si napisao ne važi za Jagodinu. Mi smo corona free zona :) PalMal se sprema sada da organizuje i svadbe. Ako neko i uspe ovo da preživi, definitivno nam treba zabraniti glasanje. Mislim na Jagodinu.
 
Pa majku mu,da li neko (sem mozda pevaljki,konobara i ugostitelja) ima neke (ekonomske) stete od ove pandemije?
Evo,sad kad nas zatvore na 7-10 dana,skoro sav biznis u Srbiji ima da skoci bar za 20%......tj,sto duze budemo zatvoreniji,vise ce biti posla (nekako)....
Nije vise posla (u smislu prilika za ljude da zarade, kolicina posla je ista, samo dosta ljudi ispada iz igre u odnosu na regularno stanje), veci jeste obim posla kod onih koji su se snasli (svi poslovi od strane introverta za introverte, gde nema kontakta lice u lice previse)
Jedini biznis gde ima prisnog ljudskog kontatka, gde ima vise da se radi, al gde je zarada ista za obicnog radnika jesu lekari (rizik veci)

Gledaj na to ovako, mi smo svi lesinari koji su pikirali les (planeta zemlja), a covid je apokalipticar/teoreticar zavere/zemljoradnik-vlastodrzac sa pucaljkom (.22 kalibar)/alfa/apex predator, koji pokusava da nas rokne iz daljine/blizine

Koji se lesinar bolje snadje i ima vise srece za njega vise sa ulova (ista kolicina za sve, samo ce se oni koji izdrze vise omastiti) . Cisto da ne budem pogresno shvacen ovo govorim vise za poslovni entitet/privatno lice, ne toliko za pojedinca, iako je delimicno uporedljivo xD. Isto, tehnicki mislim na zvanje "teoreticara prakticne apokalipse", odnosno "prakticara teoretske apokalipse" u iznad navedenoj metafori (a ne opsteg teoreticara opstih zavera).
 
Poslednja izmena:
Eto fino, bas.. Prodao si bese one tvoje 3600/3700x da predjes na zen3 ili ti je bese bilo skupo da predjes na zen3?
Sada mozes i graficke da prodajes i da uzmes za tu razliku konzolu...
Sit da se naigras narednih godinu dana, ako ne skoce cene i za njih...
Pa da, mada opet imam 3700x. 3600 je otišao, kao i B450. Vidi potpis. Radna konfa mora da ostane, ona donosi pare. Nije problem toliko bila cena, nego čekanje i dostupnost...
Ps5 čekam, ali imam xsx (imao i series s, ali sam poklonio). Od igara nema ničega. I dalje igramo PS4.



Elem, ovi Ekrani baš klepaju :D. Mada pitanje je ima li uopšte i u atomu ova grafa...
 

Prilozi

  • atom.PNG
    atom.PNG
    120.9 KB · Pregleda: 123
  • monitor.PNG
    monitor.PNG
    62 KB · Pregleda: 122
Hahaha, odose i konzole u rudnike :D
 
Cista glupost. Ne postoji ni najmanja sansa da je ovo tacno.
 
Zbog?
 
Vec hakovali PS5? Ne bih rekao. PS5 je zatvorena platforma... Vec napravili program za rudarenje?

Etherium mining was successfully launched on the console, which is confirmed by the photo with the screenshot.

Ovaj citat u "clanku" sa ovog no-name sajta je posebno smehotresan. Nista nije ni najmanje potvrdjeno obicnim screenshot-om koji svako sa malo znanja u PS-u moze da napravi.

Dovoljno je samo skenirati QR kod i otici na Google Translate.
 
Ovo za PS5 je stara vest i dokazano da je fake.
 
Fake je sve sto predstavljaju potrosacima kao objasnjenje zasto nema robe i zasto su cene poludele, jedino je istina da prave profit, nvidia ako sam dobro ispratio oko +60%, samo ne znam sa cim ako nema proizvoda kojim bi napravili taj profit.
Sony pokusava da jase na tom talasu, kao i Xbox, ali naravno da ce dupe da poturi Japanac a ne Amer :p Kao sto u celoj ovoj prici o nestasici hardvera sve svaljuju na azijate, i mining koji je upravo tamo najvise zastupljenj, tako da zapadni kupac ima na koga da se ljuti a da to ne bude Nvidia, AMD, Intel.
 
Samsung neuspesno pokusava vrati u radno stanje fabriku u Texas-u, neocekivan, apokalipticni dugorocni shutdown na vidiku.

Ovo je novi tehnicki nezavisan problem u odnosu na prethodno spomenute, 16-ti za redom od januara 2020, zbog kojeg ce biti dodatnih nestasica/povecanja cena.

Ubrzale se, stizu brze nove, pre nego sto se stare odraze na trziste, ovim tempom bice u zalihama katastrofa spremnih do 2025 xD, ovo sve sto se dogadja od kad je krenula korona ce ici u udzbenike i knjige istorije pod skolski primer ponude i potraznje, ...

https://en.yna.co.kr/view/AEN20210303008700320?section=news
 
Poslednja izmena:
Pojavljuju se zotac rtx 3060 u ww za 75k, pa ko hoće sa tim da se maltretira. Mada kapiram da će svi odavde njih da preskaču za nešto ovako krupno.
 
nek se pojavljuju i nek im istrunu u magacinu....
 
Ne znam koliko ima istine, na Nemackom hwluxx forumu je zujanje zbog glasine kopite7kimi-ja (tvit obrisan) da ce nV najaviti 3080ti sa 12gb vrama, u 8+4gb izvedbi pri cemu je bandwidth ovih 4gb "limitiran"

*caugh*caugh*970*caugh...

ByW2oJz.gif
 
Poslednja izmena:
Ma kakav bi to bio poluproizvod 🤨
 
^
sve u skladu sa trenutnom situacijom i filozofijom nV...
i da izbace prodavace se kao alva, a posledice (ako ikakvih uopste bude) po nV-u ce biti nikakve...
doduse verovatno ce izbaciti "ispeglanu verziju" taman toliko da im se ne ponovi 970 scenario
 
Kripto je previse maha uzeo,kontam da se vec radi na razbijanju 3060 reduced hash rate
 
^
sve u skladu sa trenutnom situacijom i filozofijom nV...
i da izbace prodavace se kao alva, a posledice (ako ikakvih uopste bude) po nV-u ce biti nikakve...
doduse verovatno ce izbaciti "ispeglanu verziju" taman toliko da im se ne ponovi 970 scenario

Ne znam koliko ima istine, na Nemackom hwluxx forumu je zujanje zbog glasine kopite7kimi-ja (tvit obrisan) da ce nV najaviti 3080ti sa 12gb vrama, u 8+4gb izvedbi pri cemu je bandwidth ovih 4gb "limitiran"

caugh*caugh970*caugh...

Nisam to ispratio, sta je bio problem sa GTX 970 ?
 
Nisam to ispratio, sta je bio problem sa GTX 970 ?
The issue specifically was around the GTX 970 not being able to address all of the 4GB of on-board GDDR5 memory that Nvidia has equipped its cards with. GTX 970 users continuously reported maximum memory usage hitting a wall at 3.5GB
 
3.5+0.5gb vrama, koji kada se napuni krene da trokira...
Bila je i kolektivna tuzba kupaca koju je nV izgubila i platila smesan iznos krajnjim korisnicima kao nadoknadu. Onaj veci deo kolaca otisao advokatima

+edit
pretece me @Alex :)

Cak ih je AMD prozivao i nudio popust kupcima 970ice, ako se dobro secam

B8dV86eCYAEMLwx.png
 
Poslednja izmena:
Pa to je bio model iz gornje klase, sta im je to trebalo :) ?
Kad su izbacili GTX 960 sa punih 4GB Vrama u to vreme, sto su sakatili jaci model ?
 
Pa to je bio model iz gornje klase, sta im je to trebalo :) ?
Kad su izbacili GTX 960 sa punih 4GB Vrama u to vreme, sto su sakatili jaci model ?
Zbog memorijskog kontrolora. Konkretno, tih 0.5 je bilo povezano sa samo 64-bitnim busom - otuda i to usporavanje. Kasnije je to nVidia i drajverima disableovala, karta nije ni koristila tih 512 MB, ali je svakako to bila karta sa odličnim performansama i cenom.

E da smo znali!
 


Poslednji deo je interesantan (od 10:35 min) za oba tabora - nikakvo softversko resenje (ocekivano) ne moze ogranici bypass osim potencijalnog "hard fusion" odnosno hw resenja, za koje ocigledno nisu spremni.
Pritom AMD ne zeli da posegne za softverskim limitiranjem rudarenja kao nV, isto tako i ne zele da objave brojke isporucenih jedinica...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno