Šta je novo?

Novi STB Telekom IPTV(Huawei EC2108v5) par pitanja?

6pack

Slavan
Učlanjen(a)
19.10.2011
Poruke
3,505
Poena
270
video sam pre mesec kod drugara ovaj novi uredjaj koji daju u Telekomu za IPTV...svidja mi se korisnicki interface vise nego na ona starija dva modela...
ima li neko ovde da mi potvrdi da dobro radi sve preko HDMI,jer prijatelj nije mogao da dobije zvuk(malopre mi javio)pa je povezao Cincevima,mislim da ima neka fora u podesavanju za zvuk,a ne mogu sad do njega da probam....
kako radi kretanje kroz meni,ima li nekih novina....
hvala...
 
dali neko zna gde pronaći listu sa tv kodovima za ovaj stb?

edit: sad vidim na daljinskom da ima taster study za prenos sa orginalnog daljinca nema kodova :type:
 
Poslednja izmena:
tacno tako..i jako brzo se upari i radi....
par detalja koji mi se svidjaju...
brze menja kanale...EPG odlican,sa opcijom da menja sliku kanala kroz kretanje kriz EPG...takodje dobra fora kad se ide na info kanala...u donjoj traci opcija PIP(slika u slici)...omiljeni kanal isto dobra fora....ja zadovoljan...
 
Da li se moguće ubaciti frešku sa ubačenim filmovima i prevodom u USB priključak novog STB Huawei EC2108v5 i gledati film na TV-u . Da li su potrebna neka podešavanja u meniju STB-a ili se slika sa prevodom automatski pokazuje na TV-u ?
 
ne moze...mozes eventualno da punis mobilni:)
 
Izvinjavam se sto budim malo stariju temu...

Zanima me sledece, ako neko zna, je li ovo sad aktuelni model STB uredjaja kod Telekoma?
Posto su me zvali iz Telekoma prije 15-ak dana i ponudili mi da zamijenim opremu, kao stari STB za neki novi - kontam da je to ovaj?!
Vrijedi li cimanja?
Ja trenutno koristim neki Amino model (ako me sjecanje dobro sluzi).
 
skoro je ortak menjao,i dobio je isti kao moj(beli model)...
slika kao slika je ista...ja sam gore napomenuo sta mi se dopada,a nasao sam i Code za SlingBox,pa ga upravljam i na daljinu,ali to sad nije za ovu temu...:)
i primetno cesce izlaze online nadogradnje neke,sta god da menjale ili poboljsavale....
 
Hvala puno za dodatni info, kontam da cu i ja zamijeniti svoj.

P.S. Sta je SlingBox (nisam guglao, iskreno)? Cim je neko upravljanje na daljinu, zainteresovan sam... :D A nece skoditi ovoj temi, ako te ne mrzi da napises koju recenicu. :) Hvala.
 
ne mrzi me....mada ima pisano o njemu,tj pisao sam pre nekog vremena...:)
ukratko..imam SlingBox Pro model(postoje sad i noviji modeli)na koji mozes da nakacis neki Video izvor,i bilo gde u svetu gde imas Net,sve to gledas...kako?
SlingBox nakacis Lan kablom na kucni ruter i u na njega spojis,recimo Sat Risiver,IPTV,ili neki drugi izvor...preskeniras podesavanja,i na kompu,telefonu/tabletu uz pomoc SlingBox Playera(aplikacija) gledas sve te svoje uredjaje..da bi mogao njima da upravljas,moras da imas Code za daljinski(postoji nezavisni forum prepun svih kodova)...
ja kod mene imam nakacen Sat Risiver...IPTV MTS...i jednu Kameru,preko koje nadgledam moj Akvarijum kada nisam par dana kuci:)..u samom programu,menjam izvore sta zelim da vidim....
nema toga na nasem trzistu,ali ga ima na Ebay-u....ja sam moj nabavio jako povoljno iz USA..takodje je zgodno ako gledam na glavnom TV nesto sa Satelita..deca gledaju sa IPTV kod njih u sobi sta god pozele....
ja koristim na Mac-u,i svim Androidima....
http://www.slingbox.com/en-GB
24m8ent.png

30ngkme.png
 
Poslednja izmena:
Otisao sam na godisnji, pa tek sad procitah odgovor...

Veliko hvala, 6pack, u potpunosti si me zainteresovao! Svaka cast sto te nije mrzilo da pises ponovo (ne stizem da pratim redovno teme na Bench-u u poslednje vrijeme)...
 
ako imas nekoga ili mozes sam ,da pazaris na Ebay-u(Uglavnom je Usa ili Kanada)isti model kao moj...oko 30 i kusur dolara...
 
Da, da, imam eBay nalog, gledacu da zbavim sebi jedan takav, ili mozda noviji model... Cijena od 30-ak dolara je sasvim ok.
 
Kako se aktivira slika u slici na ovom stb i može li na daljinskom da se dodeli da određeni kanal zauzima jedno dugme na daljinskom?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 
Nema aktiviranja...kad ideš na Info,pojavi se traka ispod,i dok ideš na daljinskom gore/dole,on menja ispod kanal i sam izbaci sliku malu šta je trenutno na tom kanalu naravno bez zvuka
 
ARC / CEC problem

video sam pre mesec kod drugara ovaj novi uredjaj koji daju u Telekomu za IPTV...svidja mi se korisnicki interface vise nego na ona starija dva modela...
ima li neko ovde da mi potvrdi da dobro radi sve preko HDMI,jer prijatelj nije mogao da dobije zvuk(malopre mi javio)pa je povezao Cincevima,mislim da ima neka fora u podesavanju za zvuk,a ne mogu sad do njega da probam....
kako radi kretanje kroz meni,ima li nekih novina....
hvala...

Pozdrav,

imam takodje problem sa zvukom, koji ne prolazi kroz ARC nazad do mog risivera. Takodje HDMI-CEC prestaje da radi u trenutku kada povezem ovaj STB preko HDMI.
Naravno, sve je besprekorno radilo na 1 daljinskom i na 1 klik pre nego sto sam spojio novi STB, i svih 5 uredjaja na risiveru su funkcionisali preko CEC u savrsenoj harmoniji, preko 1 daljinskog...
Takodje, sa starim STB je sve radilo odlicno.
Imam kompletnu Sony opremu, TV, HDMI risiver, PS4, sve je kompatibilno 1/1.

@6pack da li je mozda drugar uspeo da resi problem sa zvukom?

Moja pretpostavka je da su u ovom STB koristili neki kontroler ili audio IC sumnjivog/nekopatibilnog/jeftinijeg kvaliteta.

Ima li neko da je spojio ovaj STB na TV/risiver i da mu radi Audio Return Channel, i CEC kontrola?
 
Zvuk je rešen,a CEC ne koristim,nisam se oko toga nešto ni trudio..dok sam imao RPi2...CEC je odma radio....
 
Pomoć!!! Imam ovaj model STB uređaja i probao sam da ga povežem na monitor koji je 1080p rezolucije preko hdmi kabla. Izbacuje mi poruku "out of range". Čitao sam da to pokazuje kad je rezolucija monitora manja od rezolucije stb-a. Kako mogu da promenim rezoluciju stb uređaja? Da li uopšte može? Ako neko zna, hvala unapred.
 
Pa nema STB veću rezoluciju od tog Monitora koji je već,kako sam kažeš 1080p.....
Probaj na neki Tv....ja sam moj odmah nakačio na TV i sve radi odma...
 
Jel neko zna koji je kod za ulazak u maintenance menu za vraćanje ovog STB-a na fabričko podešavanje, postoje još i dodatne opcije za podešavanje.
 
Pozdrav,

imam takodje problem sa zvukom, koji ne prolazi kroz ARC nazad do mog risivera. Takodje HDMI-CEC prestaje da radi u trenutku kada povezem ovaj STB preko HDMI.
Naravno, sve je besprekorno radilo na 1 daljinskom i na 1 klik pre nego sto sam spojio novi STB, i svih 5 uredjaja na risiveru su funkcionisali preko CEC u savrsenoj harmoniji, preko 1 daljinskog...
Takodje, sa starim STB je sve radilo odlicno.
Imam kompletnu Sony opremu, TV, HDMI risiver, PS4, sve je kompatibilno 1/1.

@6pack da li je mozda drugar uspeo da resi problem sa zvukom?

Moja pretpostavka je da su u ovom STB koristili neki kontroler ili audio IC sumnjivog/nekopatibilnog/jeftinijeg kvaliteta.

Ima li neko da je spojio ovaj STB na TV/risiver i da mu radi Audio Return Channel, i CEC kontrola?


Imao sam slican problem samo sa SBB STB-om. Problem sam resio tako sto sam na HDMI kablu od STB-a do TV-a odlomio pin 13:

https://forum.benchmark.rs/showthre...dul-u-ponudu&p=4362547&viewfull=1#post4362547

Druga varijanta je da nadjes ovakav adapter:

https://www.amazon.com/Lindy-HDMI-Adapter-Female-41232/dp/B00DL48KVI
 
Posto me uzasno nervira sto su blokirali sve korisne stvari ovog stb-a (usb port, pristup internetu), zanima me jel bih mogao ja nekako da pristupim njegovim podesavanjima i aktiviram to. Bitan mi je samo usb port da bih mogao da pustim film na njemu. Ostalo nije toliko bitno, ali ako moze zasto da ne. Hvala vam unapred :)
 
nema nista od te opcije USB i gledanje multimedie...
 
A za sta sluze ta dva usb porta, mora da ima neku namenu, mozda moze wifi usb da se utakne? Jos jedno pitanje, moze li se pristupiti preko browsera na pc-u ip adresi ovog set top boxa i koja je ip adresa?
 
ima namenu,mozes da punis telefon..:)....
imao je namenu,kao originalni media player,ali su ovi nasi ubacili svoj softver i to vise nema veze sa tim playerom...
Ip adresa nista ne znaci..nema pristup samom uredjaju...
njegova vrednost na All-iu je 45 dolara....
 
Ili koristis kao napajanje za android box, pi zero i slicno... ;)

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
bas tako....
mislim da bi mozda uz pomoc nekog novog Update,mogli ovi da ubace neki Media Player,Youtube i slicno,ali im verovatno ne pada napamet..kod Hrvata ima slicna prica,ali imaju bar Youtube
 
Uđeš u skriveni meni i vidi ima li opcija za USB

na daljincu kucaj *104030* pa onda pritisni dugme "settings" (isto na daljinskom) a zatim 8288
 
kod mene se nista ne desava
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno