Šta je novo?

Novi NetBook - Toshiba NB100

alekssBGD

Slavan
Učlanjen(a)
20.07.2005
Poruke
583
Poena
319
Pozdrav svima,

na našem tržištu, netbook uredjaji očigledno privlače dosta pažnje. Takodje, TOSHIBA važi za izuzetno popularnog, možda i najpopularnijeg notebook proizvođača. Da li to znači da će novi TOSHIBA NETBOOK, konvecionalno nazvan NB100 da bude pravi pogodak za naše tržište? O tome će odlučiti kupci, a evo nekih najosnovnijih informacija koje bi trebalo da znamo, nekih 15-20 dana pre pojave ovog uredjaja na našim ulicama:

TOSHIBA NB100 se pravi u nekoliko boja, ali za početak, na naše tržište stiže samo u dve kolorne varijante , SREBRNOJ i CRNOJ (oznake su Toshiba NB100-10Y, Toshiba NB100-111 respektivno). Ostale specifikacije su identične. A one glase:

• Procesor Atom N270 (1.6GHz)
• Chipset Intel 945GSE
• memorija GB DDR2 (667MHz)
• HDD 20GB(5400rpm) SATA
• LCD 8.9" Wide SVGA LED
• No Optical Device Drive
• WLAN Atheros 11b/g (13ch) XB63L
• Bluetooth integrated
• 0.3MPixel Camera+int.Microphone
• 4 Cell - 5200 Battery
• Microsoft XP Home

Siguran sam da vas zanimaju i sličice, pogledajte ovde:

http://toshiba.press.jadis.net/sharedportfolio.phtml?pfid=1081

Obzirom da sam imao prilike da se poigram uživo jednim primerkom, mogu da Vam prenesem (naravno subjektivne :)) utiske: radi se o jednom kompaktnom uredjaju, koji me nije ostavio bez daha, ali mislim da je to delom posledica činjenice da sam u poslednje vreme mnogo sličnih uredjaja preturio preko ruku, i jednostavno - nema tu mnogo šta novo da se izmisli. Učinio mi se malo nekako teži nego što sam očekivao, možda je to posledica 4-cell baterije (koja btw malo viri van računara, ili je u tom test primerku bila neka još jača baterija). Tastatura je nekako, hmmm, recimo: mogla je biti i bolja, sitni su mnogo ti tasteri. Aspire One ima po meni bolju tastaturu. Sitem je bio živahan, iako su nam rekli da se radi o demo primerku i da će "live" modeli biti još brži, tj optimizovani. Čini mi se prilično robusne, čvrste izrade, i ekran je sasvim fin. Kamera je vrlo dobrog kvaliteta. BlueTooth nije radio na ovom modelu, ali ne sumnjam da će na "regularnim" raditi ok. Zvučnici su možda nešto malo bolji (kvalitetniji) nego što se može očekivati na ovakvim uredjajima, ali svakako jesu glasniji nego na konkurentskim modelima.

Eto. Toliko za početak. A sad vi...

Ah, da, zaboravio sam možda još neku sitnicu :) :)

Cena će biti (nezvanično) 365 EUR + PDV.
 
Poslednja izmena:
Verovatnije da je 120GB u pitanju...
 
Ok, posto mi nije bilo jasno, pomislih da je neko pogresio pa umesto ssd napisao hard
 
Deluje malo ruznjikavo, i ona baterija sto strci...., mada ima zanimljiv dizajn:d
 
Poslednja izmena:
OK je netbook mada mi se cini da je malo precenjen. Trebala je cena da bude niza za 30-40€. Za te pare (400€), ako ne i za manje, se moze komotno pazariti MSI Wind koji je po specifikaciji identican ovoj Toshibi i pri tome ima veci ekran za 1". Ajde da sacekamo da se pojavi na trzistu, pa ce onda komentari imati tezinu.
 
Bez ikakve želje da mojim komentarom podstičem ove što se uzbudjuju i flame-uju u drugim threadovima o netbookovima (pitam se prosto, da li se ljudi zaista toliko lično vezuju za ove male napravice, ili su to plaćeni agitatori :)) - ali zar nije Toshiba UVEK i u svim segmentima skuplja od drugih brandova?

mislim, koliko ja primećujem, a pratim detaljno tržište jer to mi je posao, Toshibi UOPŠTE Ne smeta što je skuplja, nekad čak i "bezobrazno" skuplja od brandova kao što su MSI, ASUS i slični. Ali to joj ne smeta da bude iz meseca u mesec medju najprodavanijim notebookovima na tržištu.

Sad, da li će 20-30 EUR viša cena NB100 u poredjenju sa MSI-jem biti presudno da neko ko ceni i veruje ovom proizvodjaču da odustane od njega i kupi Wind? Čisto sumnjam. Ali - eto, živi bili pa videli.

Nekako, ubedjen sam da (ne pričam samo za notebookove) ne treba uvek porediti u dinar različite brandove, ja NIKAD NIKAD ne bih poredio MSI i TOSHIBU, jednostavno mi to nekako ne ide.
 
Dokle vise sa agitacijom MSI??

Mislim da ce mnogima mnogo vise nedostajati informacija o tezini same masine nego uporedjenje sa Wind-om
 
A meni nedostaje informacija o "duzini" garancije.
 
Garancija je DVE godine. U ovlašćenom TOSHIBA servisu, ali i world-wide (važi svuda u svetu).

dužina trajenje baterije (proizvodjačka specifikacija, nisam proverio u realnom radu, nisam imao dovoljno vremena) >> battery life: up to 208 minutes.

Pozzzz
 
Dobro je ako zadrze garantni rok od dve godine, a ne kao neki (MSI:mad:)...
 
Nisam primetio neko značajnije zagrevanje.

Dimenzije: W x L x H: 225 x 190.5 x 29.5/33 mm, Weight: 1.050 Kg
 
kvalitet izrade toshibe >>>>> nekvalitet msi... kad to pogledash razlika u ceni je mala
 
nisam znao da moze duze od 5min da stoji kritika na racun MSI-a
 
Drugari, ajde da probamo da se nekako "organizujemo" što reče Mujo.

Koliko vidim - postoje thread-ovi za svaki od ovih NetBook-ova (Acer, MSI, ASUS, evo i Toshiba).

Svako nek čita i postuje u adekvatnom threadu. Dakle - kritike i hvalospevi za odredjeni model - samo u tom odeljku, baš bi to bilo korisno. Dakle - pustite MSI da živi i postoji u svom threadu, a evo recimo, u ovom o Toshibi, ajde da pričamo samo o Toshibi.

Nervira me da je sve svaki drugi, treći post u svakom threadu praktično vezan za neki drugi model od onog za koji je inicijalno otvoren thread. Ja recimo ne pišem ništa za MSI, ali ako bih pisao, pisao bih u "njegovom" threadu.

Eto. Mislim da je tako bolje.
 
Zar je moralo glosy...:(
 
hmmmm sve mi se vise svidja ova toshiba.... nekako je lepo izbalansirana.

Jel se pojavila kod nas?
 
Poslednja izmena:
Evo moje misljenje, na oko je lepuskast i generalno mi se svidja, ima i bluetooth sto mi je plus, ali po meni ima sledece mane (od vece ka manjoj):
1. Slaba baterija, tj 208min po specifikaciji (tj kad ne radi bas nista) je malo.
2. Windows (Stvar ukusa, ali radi udobnijeg rada ne bih ga sigurno zadrzao na racunaru koji ne sluzi za igrice), povecava cenu
3. Hard disk, vise bih voleo npr 20GB ssd ili sl...
 
1. Slaba baterija, tj 208min po specifikaciji (tj kad ne radi bas nista) je malo.

Pa nebih rekao da je uradjen test kad neradi bas nista. Svi proizvodjaci u specifikaciju stavljaju ocenu baterije izvrsenu na testu pri opterecenju od 40-60%. Tako da ova 4Cell baterija gura minimum 3 sata i jace pri gledanju DiVx-a npr., sto je "najbolji" rezultat u odnosu na ostale netbook modele.
 
Poslednja izmena:
Asus kaze da njihov moze 8 sati, mada pri pravom testu ispada da moze do 6, sto je ipak dosta bolje od ovoga...
 
Нова Тошиба се појавила у продаји (барем напољу).

Цене у Немачкој:
1. 399.00 EUR (Linux Ubuntu, 512 MB DDR2 RAM, 80 GB SATA Festplatte)
1. 449.00 EUR (Windows XP Home, 1024 MB DDR2 RAM, 120 GB SATA Festplatte)

Утисци:
- много скупљи од конкуренције :zgran:
- нема микрофонски/линијски улаз
- нема читач картица :wall:

Продаваће се на име (можда!).
 
Нова Тошиба се појавила у продаји (барем напољу).

Цене у Немачкој:
1. 399.00 EUR (Linux Ubuntu, 512 MB DDR2 RAM, 80 GB SATA Festplatte)
1. 449.00 EUR (Windows XP Home, 1024 MB DDR2 RAM, 120 GB SATA Festplatte)

Утисци:
- много скупљи од конкуренције :zgran:
- нема микрофонски/линијски улаз
- нема читач картица :wall:

Продаваће се на име (можда!).

Mislim da je ovo preskupo ako ove cifre budu na nasem trzistu.
 
skuplja je 50 evra od msi-a a ima jacu bateriju
ona je preskupa ako je preskup i msi, a jeste
realno je da bude skuplja od MSI-a , a nije realno da msi kosta 400 evra
 
Nazad
Vrh Dno