Šta je novo?

Novi Benchmark forum

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,055
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Dobrodošli na novi Benchmark Forum 💪 🎉

Nakon bezmalo 48 sati rada, završio sam migraciju kompletnog sadržaja, reorganizaciju foruma i podešavanje svega od nule. U pitanju je bio jako veliki posao koji još uvek nije završen, ali trenutno je dovoljno toga urađeno da forum može da nastavi sa radom.

U toku procesa migracije preneto je preko 400.000 tema, 11 miliona postova, 100.000 korisnika i bezmalo 1.000.000 privatnih poruka. Takođe su migrirani i avatari i svi prikačeni fajlovi (njih 400.000).

Posao nije zavšren, u narednim danima ćemo dodatno raditi na optimizaciji i izmenama pojedinih delova foruma, a takođe može doći do kratkotrajne nedostupnosti dok se servisi na serveru ne konfigurišu na optimalan način.

Noviteti
Pored novog forumskog softvera, dosta vremena i truda je uloženo u novu organizaciju i kategorizaciju. Želim da se zahvalim svima koji su učestvovali u anketi jer su beskrajno pomogli svojim komentarima u planiranju.

Forum poseduje dve teme - tamnu i svetlu, obe možete da promenite klikom na ikonicu u hederu ili futeru. Pored toga možete da birate i tip layout-a - fiskna širina ili puna širina. Sve te opcije su dostupne u hederu foruma pored vašeg nadimka.

Mobilna verzija foruma je takođe unapređena, a imajući u vidu da forum podržava PWA možete ga instalirati kao aplikaciju na svoj telefon i tako koristiti. Za ostajanje u toku sa temama, pored emaila, tu su sada i Push notifikacije u browseru.

Pored pobrojanih, noviteta ima još jako mnogo - prefiksi tema u odgoovarajućim forumima, "mention", različtii tipovi tema (Generalne, pitanja i sl.)... lista je jako dugačka.

Ah da, posebno želim da vam skrenem pažnju na Bookmarks koji omogućava dodavanje tema u Bookmarks sekciju vašeg profila i nudi brzi jednostavan pristup onim temama koje vas zanimaju.

Planirane izmene i dopune u narednim danima
U danima ispred nas napisaćemo kompletno nova pravila foruma, a pogotovo za oglase. Takođe, očekujte da će sutra da vas dočeka notifikacija o validaciji email adrese, pa će biti potrebno da istu potvrdite kroz jednostavan proces.

O ovim i ostalim izmenama i dopunama bićete obavešteni u posebnoj temi u okviru ovog foruma.

Molim sve učesnike ove teme da se suzdrže od bilo kakvog negativnog komentarisanja jer će takvi postovi biti obrisani, a nalozi momentalno banovani.
 
Poslednja izmena:
Čestitamo. Polako i sve će se srediti.
 
  • Like
Reagovanja: AVP
Svaka čast na trudu, a i znanju i posvećenosti.
 
Super je! :)

Jel postoji mogucnost da se ubaci opcija hide-ovanja sekcija podforuma, kao sto je bilo na starom benchmarku?
 
Dark režim izlgeda jako dobro !! Svaka čast momci.
 
Jel se zna kad ce raditi i na tapatalk?
Tapatalk neće raditi jedno vreme jer nije kompatibilan sa ovom verzijom koja je izašla pre nekoliko dana.

Dotle savetujem da probate mobilnu verziju i da je dodate kao bookmark na desktop vaših mobilnih uređaja - fantastična je!
 
Nesto se ne snalazim da pronadjem teme na koje sam pretplacen tj gde sam pisao pa da nastavim citanje ako je neko pisao...
 
lepo :)
 
Nesto se ne snalazim da pronadjem teme na koje sam pretplacen tj gde sam pisao pa da nastavim citanje ako je neko pisao...
Ti markeri su resetovani, moraćeš da kreneš iz početka sa praćenjem tema.
 
Ubio si me sad na mesto :eek:
 
Cestitke na obavljenom poslu, veliki posao za jednog coveka! Lep i moderan dizajn, samo da se naviknemo i naucimo.
 
Svaka čast za posao.
Nedostajao mi je forum, čak sam razmišljao o vama koji dirinčite ova dva dana, rekoh sebi "jbt, kolika gomila podataka da se prespe sa jednog na drugo mesto, i da ponovo dobije smisao.
Ja sam kopirao pola dana svoj stari storidž hdd na novi i smorio se :/
 
Tapatalk neće raditi jedno vreme jer nije kompatibilan sa ovom verzijom koja je izašla pre nekoliko dana.

Dotle savetujem da probate mobilnu verziju i da je dodate kao bookmark na desktop vaših mobilnih uređaja - fantastična je!
Ja sam na Chrome za Android dobio opciju da instaliram Benchmark kao odvojenu aplikaciju. Android 11 i poslednja verzija Chrome Beta aplikacije. Ovo je prvi put da vidim ovako nesto :D

Edit:

Nek je sa srecom nov forum, brzo radi, odlicno izgleda, sekcije su smislenije, definitivno se vidi ulozen trud.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-02-07-23-49-01-049_com.chrome.beta.jpg
    Screenshot_2021-02-07-23-49-01-049_com.chrome.beta.jpg
    79 KB · Pregleda: 134
  • Screenshot_2021-02-07-23-50-39-649_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-02-07-23-50-39-649_com.miui.securitycenter.jpg
    39.5 KB · Pregleda: 130
  • Screenshot_2021-02-07-23-50-35-592_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-02-07-23-50-35-592_com.miui.securitycenter.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 127
Ja sam na Chrome za Android dobio opciju da instaliram Benchmark kao odvojenu aplikaciju. Android 11 i poslednja verzija Chrome Beta aplikacije. Ovo je prvi put da vidim ovako nesto :D
Takozvani PWA iliti Progressive Web Application. Instaliraj, fantastično je.
 
Idi da spavas, jer sutra te ceka... hmmm, pakao! :unsure:
 
Neko ce da spava a neko ne... Ja se ovde nikako ne snalazim :oops:
 
Sve zamerke i savete pisi Ninoslavu1984 na PM
 
@Apple ne znam šta bih ti rekao :) probaj ujutro
 
Vizuelno, lepo deluje forum. Trebace mi vremena da se naviknem.
 
Do jaja izgleda, samo dajte neke opcije da se skloni ceo ovaj sidebar. Ne pomaže ni uBlock Origin, ostane prazan prostor.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno