Šta je novo?

Novatron Iamm NTR81/83

Odlično, hvala.
Da, ima ih još, ali samo u firmi koja ih je uvezla (da ne reklamiram sada, mada je bila pomenuta). Cena je 19850, što je malo iznenađujuće (da takav tip uređaja već dve godine drži istu cenu). Nažalost iamm i dalje nema alternativu (bar ne kod nas), a meni treba neka skalamerija najviše zbog snimanja, tako da ili video rekorder, ili neki krš dvd rekorder ili iamm. Moj izbor je iamm. :) Ostaje mi samo da se nadam da izbor nije pogrešan... :)
 
Odlično, hvala.
Da, ima ih još, ali samo u firmi koja ih je uvezla (da ne reklamiram sada, mada je bila pomenuta). Cena je 19850, što je malo iznenađujuće (da takav tip uređaja već dve godine drži istu cenu). Nažalost iamm i dalje nema alternativu (bar ne kod nas), a meni treba neka skalamerija najviše zbog snimanja, tako da ili video rekorder, ili neki krš dvd rekorder ili iamm. Moj izbor je iamm. :) Ostaje mi samo da se nadam da izbor nije pogrešan... :)
E jbga i ja sam kod njih kupio i stvarno nema rezona da se drzi cena posle toliko vremena....
 
E jbga i ja sam kod njih kupio i stvarno nema rezona da se drzi cena posle toliko vremena....
Pa kada bi se na našem tržištu ovakvih sprava pojavili modeli firme XTREAMER, svakako da bi tada mnoge cene bile oborene!!!
Xtreamer Pro, Ixtreamer, Xtreamer Sidewinder 1&2, Xtreamer Ultra, Xtreamer Prodigy...
To su sprave koje nama trebaju svima!!!.
 
Pozdrav.
Od skora imam NTR83 i potrudio sam se da iščitam ceo topik da se ne ponavljam pre nego pitam.
Elem, sve radi OK osim snimanja, nakačio sam preko scarta IKOM-ov digitalni risiver, naizgled sve je u redu osim zvuka.
Čim prebacim na scart već se čuje u pozadini šuštanje i zujanje koje se dodatno pojača kada uključim snimanje, probao sam i preko scarta i preko činčeva (video input), isto je.
Kada je tišina, recimo na teniskom meču, zujanje je iritirajuće (ne glasno ali smeta), ako ima glasnijih tonova, slabije se čuje.
Jedino sam provalio da zavisi od podešene jačine zvuka na Novatronu, na mute nema šuštanja i obrnuto, što viši nivo jače je i šuštanje.

Da li je iko imao ovakav problem.

Takođe, izgleda da mi je to promaklo, gde je onaj Velko, izgleda da više nije na topiku ili ne radi više sa novatronom?
 
Pozdrav.
Od skora imam NTR83 i potrudio sam se da iščitam ceo topik da se ne ponavljam pre nego pitam.
Elem, sve radi OK osim snimanja, nakačio sam preko scarta IKOM-ov digitalni risiver, naizgled sve je u redu osim zvuka.
Čim prebacim na scart već se čuje u pozadini šuštanje i zujanje koje se dodatno pojača kada uključim snimanje, probao sam i preko scarta i preko činčeva (video input), isto je.
Kada je tišina, recimo na teniskom meču, zujanje je iritirajuće (ne glasno ali smeta), ako ima glasnijih tonova, slabije se čuje.
Jedino sam provalio da zavisi od podešene jačine zvuka na Novatronu, na mute nema šuštanja i obrnuto, što viši nivo jače je i šuštanje.

Da li je iko imao ovakav problem.

Takođe, izgleda da mi je to promaklo, gde je onaj Velko, izgleda da više nije na topiku ili ne radi više sa novatronom?

Meni izgleda da je ili do signala koji izlazi iz risivera ili do kabla (mada ako je isto sa scart i cinc kablovima onda tesko da je do kabla).Ne znam kakav je taj izlaz na IKOM-ovom aparatu.Jel koristis isti kabl i izlaz za povezivanje risivera sa TV-om?
Velko se ucutao bilo je nekih obecanja od kojih izgleda nista ;):zgran:
 
Meni izgleda da je ili do signala koji izlazi iz risivera ili do kabla (mada ako je isto sa scart i cinc kablovima onda tesko da je do kabla).Ne znam kakav je taj izlaz na IKOM-ovom aparatu.Jel koristis isti kabl i izlaz za povezivanje risivera sa TV-om?

Probao sam i jeftiniju i skuplju varijantu scart-scart kabla kao i činč-činč varijantu.
Generalno risiver ima 2 scart izlaza, probao oba.

http://www.7system.ru/catalog.php?group=receiver&id=kcf270

Što se signala tiče može biti ali to nemam pojma kako da testiram.

Imam TV sa DVB-C a IKOM je otvoren tako da risiver nisam ni koristio dok nisam uzeo Novatron.
 
Probaj da menjaš strujne utičnice, možda pomogne. Moguće da jedna drugoj prave brum negde u strujnom kolu. Mala verovatnoća ali probaj.
 
Zašto je ovo prestalo da se proizvodi i prodaje?
 
Da li izlazi neki novi firmaware za Iamm?
Posto kod mene jos uvek radi kao da ima najgoru beta verziju softvera.
 
Jako teško, posebno ako misliš na naš zvanični firmware. Mislim da su digli ruke od toga.
 
Jel moze ovo pustati mkv od 85GB sa eksternog harda ili velicina nema veze?
 
Poslednja izmena:
Veličina ne bi trebalo da ima veze, ali pošto nisam baš stručnjak neću ništa da tvrdim. Meni bez problema pušta Avatar koji je nešto preko 20 Gb (mkv).
 
Da li mogu da se brišu fajlovi direktno iz plejera a ne preko kompa?
 
Češki forum za iamm je dobar (.cz), video sam dosta kostumizacija u verziji DMD ISM2011 ali su na češkom što me opasno nervira, teško je razumljiv:trust:.

Zanima me da li neko zna koji SoftwareDevelopmentKit se koristi za ubacivanje novih linkova u menije i koji je uopšte postupak? Da li je izvodljivo i kome bih mogao da se obratim da me uputi pošto IAMM.rs nema forum i čini mi se da ih baš i ne zanima da daju podršku? Kako se pravi image fajl za update firmware?

Koju verziju firmwera vi koristite i šta je za i protiv?
 
Kod mene je verzija v0.90.
+ sve opcije rade kao što je i zamišljeno (youtube koji je ranije zezao)
- zna da se resetuje kada skida torrent, neki put se zablokira kada se puštaju filmovi (sam odradi reset posle jedno 30 sekundi), ne može da pušta u isto vreme zvuk preko HDMI-a i optike (što bi po meni bilo baš dobro), mora da bude isti naziv filma i titla, pravi smetnje na TV-u kada se gleda sa drugog izvora (npr. sa kablovske).

Za sada ovoliko
Poz
 
Hvala Orlando,

v0.90. nije loša i to je poslednja koju sam našao a da rade sve funkcije, manje više stabilno.

Voleo bih kada bi postojale još neke funkcije (da se doda u Youtube folder recently wached sekcija), da postoji mogućnost dodavanja linkova ka novim video sadržajima a da nema onih koreanskih sajtova za videa ...

Čeh DMD je to uradio ali me zanima kako i sa kojim softwerima, ja sam juče pokušao da pogledam sadržaj instal.img fajla ali nisam uspeo ni pomoću Nera, MagicDiska, ImgBurn, prijavljuje mi da je fajl corrupted. To je prvi korak ali ga nisam odradio :wall:

Probaću popodne opet, pa ćemo da vidimo.
 
Pri pustanju mkv fajla od 14Gb pojavi se upozorenje suvise veliki frejm i fajl se ne moze pustiti.Treba pomoc kako ovo srediti.Hvala Firmware je alternativni DMD 1.88
 
Poslednja izmena:
Hvala Orlando,

v0.90. nije loša i to je poslednja koju sam našao a da rade sve funkcije, manje više stabilno.

Voleo bih kada bi postojale još neke funkcije (da se doda u Youtube folder recently wached sekcija), da postoji mogućnost dodavanja linkova ka novim video sadržajima a da nema onih koreanskih sajtova za videa ...

Čeh DMD je to uradio ali me zanima kako i sa kojim softwerima, ja sam juče pokušao da pogledam sadržaj instal.img fajla ali nisam uspeo ni pomoću Nera, MagicDiska, ImgBurn, prijavljuje mi da je fajl corrupted. To je prvi korak ali ga nisam odradio :wall:

Probaću popodne opet, pa ćemo da vidimo.

Ćoravo mi oko kad ne umem da čitam. Sve lepo piše na 36 i 37 strani.
 
Pratim ovaj thread već duže vreme i dosta mi je pomogao u nekim situacijama, te se nadam da će i sada. Naime, kod prebacivanja većih fajlova redovno sam koristio opciju da moj NTR83 direktno priključim na PC preko USB slave porta jer je neuporedivo brži transfer nego preko mreže. Međutim, od pre par dana to nikako ne uspevam, pošto ga računar ne vidi, odnosno ne pojavljuje se u My Computer kao eksterni disk, kao do sada. Probao sam i sa laptopom, ali je isto, što znači da je problem do Novatrona. Na PC imam Windows XP SP3, na laptopu Windows 7. Na Novatronu mi je DMD firmware v88. Ima li neko rešenje?
 
Pratim ovaj thread već duže vreme i dosta mi je pomogao u nekim situacijama, te se nadam da će i sada. Naime, kod prebacivanja većih fajlova redovno sam koristio opciju da moj NTR83 direktno priključim na PC preko USB slave porta jer je neuporedivo brži transfer nego preko mreže. Međutim, od pre par dana to nikako ne uspevam, pošto ga računar ne vidi, odnosno ne pojavljuje se u My Computer kao eksterni disk, kao do sada. Probao sam i sa laptopom, ali je isto, što znači da je problem do Novatrona. Na PC imam Windows XP SP3, na laptopu Windows 7. Na Novatronu mi je DMD firmware v88. Ima li neko rešenje?

Imam i ja taj problem. Radio sam razne promene firmware-a, što oficijalnih, što DMD verzija ali nisam primetio od koje verzije je počeo da zeza.
Mislio sam da je problem do računara jer je u poslednje vreme otišao u out skroz al očigledno nije do njega...
 
Vrh Dno