Šta je novo?

Novatron Iamm NTR81/83

Imam jedan problem pa se nadam da mi mozete pomoci

Naime evo o cemu se radi uzeo sam Novatron Iamm NTR 83 prije nekih 2-3 mjeseca.
Kad sam ga donio kuci muzika mreza itd je fino radilo OSIM FILMOVA I SNIMANJA.Problem se ogledao da su filmovi jednostavno kocili i sam NTR se ledio ili je izbacivao se iz filma u meni.Također bio je problem sa snimanjem preko skarta (preko ostalog nisam probao) jer jednostavno nakon nekoliko sekundi bi se izgubio zvuk a nakon toga i slika i uređaj bi se ponovno sledio.

Uradio sam upgrade firmwarea sa oficinalne web stranice iamm.rs ali poboljšanja nije bilo.

Tada sam vratio taj uređaj a dobio sam novi uređaj neki dan.

Taj film koji je kocio na samom pocetku vise ne koci kao ni ostali filmovi.
Snimanje fino radi ali je doslo do problema.Naime ako se krenu listati programi preko VHS rekordera da se nađe program koji bi se snimao isto se uređaj sledi.Nakon updatea novog firmwarea sa iamm.rs problem je rijesen ali sad je problem sa onim filmom jer je opet poceo da koci ne na samom pocetku ali koci (zna da izbaci IO error ili jednostavno sledi) dok na memory sticku se 2 odvrtio bez greške.Neke filmove stavim na HDD i sve bude ok i normalno se film odvrti. HDD je nov otpakovan i stavljen sumnjao sam u ispravnost HDD-a ali nakon spajanja na PC i skeniranja sa Hirensom izbaci da je i mehanički i elektronički zdrav.

Snimanje sad radi ali kad krenem da prebacim sa Novatrona na PC sadržaj izbaci nakon nekog vremena IO error kao i to da ne moze uvijek da se nađe novatron na mrezi iako je sve namjesteno na W7 i sharing centar.

Sam Novatron vidi PC ali ne vidi nista sharowano na njega iako je sam disk sharovan a ostali uređaji vide sharovan disk.

Ima li tko kakvo rjesenje ili neki update firmwarea da mi radi muzika,film i snimanje a ostalo mi kao youtube ne treba.
Jednostavno ako uradim update jedno popravim ali drugo pokvarim.

Unaprijed hvala.
 
Imam jedan problem pa se nadam da mi mozete pomoci

Naime evo o cemu se radi uzeo sam Novatron Iamm NTR 83 prije nekih 2-3 mjeseca.
Kad sam ga donio kuci muzika mreza itd je fino radilo OSIM FILMOVA I SNIMANJA.Problem se ogledao da su filmovi jednostavno kocili i sam NTR se ledio ili je izbacivao se iz filma u meni.Također bio je problem sa snimanjem preko skarta (preko ostalog nisam probao) jer jednostavno nakon nekoliko sekundi bi se izgubio zvuk a nakon toga i slika i uređaj bi se ponovno sledio.

Uradio sam upgrade firmwarea sa oficinalne web stranice iamm.rs ali poboljšanja nije bilo.

Tada sam vratio taj uređaj a dobio sam novi uređaj neki dan.

Taj film koji je kocio na samom pocetku vise ne koci kao ni ostali filmovi.
Snimanje fino radi ali je doslo do problema.Naime ako se krenu listati programi preko VHS rekordera da se nađe program koji bi se snimao isto se uređaj sledi.Nakon updatea novog firmwarea sa iamm.rs problem je rijesen ali sad je problem sa onim filmom jer je opet poceo da koci ne na samom pocetku ali koci (zna da izbaci IO error ili jednostavno sledi) dok na memory sticku se 2 odvrtio bez greške.Neke filmove stavim na HDD i sve bude ok i normalno se film odvrti. HDD je nov otpakovan i stavljen sumnjao sam u ispravnost HDD-a ali nakon spajanja na PC i skeniranja sa Hirensom izbaci da je i mehanički i elektronički zdrav.

Snimanje sad radi ali kad krenem da prebacim sa Novatrona na PC sadržaj izbaci nakon nekog vremena IO error kao i to da ne moze uvijek da se nađe novatron na mrezi iako je sve namjesteno na W7 i sharing centar.

Sam Novatron vidi PC ali ne vidi nista sharowano na njega iako je sam disk sharovan a ostali uređaji vide sharovan disk.

Ima li tko kakvo rjesenje ili neki update firmwarea da mi radi muzika,film i snimanje a ostalo mi kao youtube ne treba.
Jednostavno ako uradim update jedno popravim ali drugo pokvarim.

Unaprijed hvala.

Uhhhh brdo problema :) U principu vrati ti na onaj sto ti radi ok film a to sa videom je problem jer on to zapovanje detektuje kao "no signal" on realno nije predvidjen za to saltanje.Takodje vrlo cesto oce scart da zajebava...
 
Kao prvo da se zahvalim na odgovoru

Sredio sam problem sa snimanjem i reprodukcijom nakon sto sam instalirao firmware sa http://www.uloz.to/8725452/ntr83d-ims2011-dmd-84-zip.

E sad jos samo jedan mali problem jednostavno mi se HDD WD 250 GB nakon nekog vremena izgubi.Nakon toga izvadim HDD spojim na PC formatiram u NTFS i vratim u novatron.Nakon toga prepozna ga novatron te ga jos jednom formatiram i radi .Do sada mi se to desilo 2 puta.

Prvi put cim sa instalirao firmware a drugi put danas kad sam htio nesto da snimam.

Sada meni se ne vraca na stari firmware jer ovaj sada je sasvim uredu i radi 83-ka ko satic ali problem je tog diska da li opet da ga izvadim pa formatiram, pokusam da zamijenim sa 160 GB WD pa se nadati da se nece ponoviti ili staviti ga u externu kutiju pa nakaciti na USB a ionako povlacim filmove preko LAN-a .

Unaprijed hvala
 
WiFi

kupio sam WiFi adapter koji ste preporučili, "iamm" ga prepozna - ispiše "test uspešan" ali ništa ne funkcioniše, ni radio ni youtube,...
???
 
Poslednja izmena:
Kao prvo da se zahvalim na odgovoru

Sredio sam problem sa snimanjem i reprodukcijom nakon sto sam instalirao firmware sa http://www.uloz.to/8725452/ntr83d-ims2011-dmd-84-zip.

E sad jos samo jedan mali problem jednostavno mi se HDD WD 250 GB nakon nekog vremena izgubi.Nakon toga izvadim HDD spojim na PC formatiram u NTFS i vratim u novatron.Nakon toga prepozna ga novatron te ga jos jednom formatiram i radi .Do sada mi se to desilo 2 puta.

Prvi put cim sa instalirao firmware a drugi put danas kad sam htio nesto da snimam.

Sada meni se ne vraca na stari firmware jer ovaj sada je sasvim uredu i radi 83-ka ko satic ali problem je tog diska da li opet da ga izvadim pa formatiram, pokusam da zamijenim sa 160 GB WD pa se nadati da se nece ponoviti ili staviti ga u externu kutiju pa nakaciti na USB a ionako povlacim filmove preko LAN-a .

Unaprijed hvala

Negde ranije u ovom topicu je bilo reci oko tvog problema da iamm nece da prepozna HDD posle apdejta fimvera. Zato ja uvek iskljucim HDD kada vrsim apdejt firmvera i verovatno zbog toga nisam imao tih problema.

Inace snimanje sa TV-a radi sasvim OK (preko skarta).
 
Negde ranije u ovom topicu je bilo reci oko tvog problema da iamm nece da prepozna HDD posle apdejta fimvera. Zato ja uvek iskljucim HDD kada vrsim apdejt firmvera i verovatno zbog toga nisam imao tih problema.

Inace snimanje sa TV-a radi sasvim OK (preko skarta).
Ja sam radio update i sa isključenim i sa priključeni HD .Da kucnem u drvo sve je bilo OK.
BTW sto se tiče snimanja pročulo se u društvu, sad me svi cimaju da prebacuju svoje VHS-ove u elektronsku formu :eyebrows:
 
http://hm-download.pl/firmware/Novatron/NTR81_Ver83_r923.zip
http://hm-download.pl/firmware/Novatron/NTR82_NTR83_Ver83_r926.zip

Version 83

Fix the problem that list of DTV region is displayed when selecting ON/OFF from Antenna
Power option (only for NTR82, NTR83, NTR90)

Fix the issue with partition names in case more than one partition is created in built-in
hard disk. Fix the error with system folder such as Torrents, My recordings, etc
Use [PLAY/PAUSE], [FF], [RETURN], [+15], [-15] buttons on remote control to control the
playback of videos on YouTube. They may not work properly during the playback of some
videos on YouTube.

If the video you have buffering problems at a certain point or your video plays in a
choppy fashion and does not continue to load, they may improve by pressing
[PLAY/PAUSE] button on remote control.
 
Pozdrav svima. Dugo nisam posecivao forum. Imam jedno pitanja. Prenego sto sam poceo da pisem, pogledao sam da nije vec neko imao slican problem, da se ne dupliram. Video sam da su jos neki imali slican problem kao i ja. Prvo moram da kazem da sam sa uredjajem vise nego zadovoljan. Imam IAMM NTR83, evo skoro godinu dana. Ubacio sam u njega HDD od 2TB i sve funkcionise sjajno. Fajlove na njega prebacujem preko FTP konekcije i to ide veoma brzo. E sad problem... Fajlovi u MKV formatu koji su veci od 3GB, tj blurej ripovi u 1080p, uredjaj pusta samo ton, vidim prevode, ali slike nema. Samo crn ekran. Procitao sam da mi treba neki program da, ako se dobro izrazavam preenkodujem film i onda ce NTR moci da ga pusti.
Da li bi neko bio dovoljno ljubazan da mi kaze koji je to program, odakle da ga skinem i kako se radi sa njim? Sta i kako treba da uradim sa filmovima u MKV formatu koje sada NTR nece da mi pusta?

HVALA!!!

Pozdrav svima
 
citam ja,...., ali sta reci, uredjaj dobro radi sa funkcijama koje ima, sve je receno.
 
Jel cita neko vise ovaj forum?

Pa očigledno da niko ne zna rešenje problema jedino da tražiš po netu....
Došlo je do "zasićenja" manje-više svi problemi rešeni (na sreću) i to je to...Probaj usera velko on je iz firme koja je i uvezla uređaj...
 
Nemam ovaj plejer, pogledaj da li ima na Netu novija verzija firmvarea za njega (mislim da je najnovija 1.68). Nekad to reši problem.
 
Verzija firmware-a koju navodiš 1.68 je bila najnovija još u avgustu mesecu prošle godine!!!
Najnovija i dosada zadnja verzija koja se pojavila početkom aprila meseca ove godine je 1.83!!!
 
Imam ja jedno pitanje i par podpitanja... :)
Pitanje glasi: isplati li se SADA kupovati ovaj player? Cena je ostala manje više ista, a ipak je to stari model. Bilo je nekih najava da će biti uvoženi i neki noviji modeli, ali ništa od toga.
Podpitanje: da li je neko imao iskustva sa servisom? Firma koja je uvezla ovaj player ne odgovara na mail-ove.
Podpitanje no. 2: ima li neko preporuku za neki drugi player?
 
Imam ja jedno pitanje i par podpitanja... :)
Pitanje glasi: isplati li se SADA kupovati ovaj player? Cena je ostala manje više ista, a ipak je to stari model. Bilo je nekih najava da će biti uvoženi i neki noviji modeli, ali ništa od toga.
Podpitanje: da li je neko imao iskustva sa servisom? Firma koja je uvezla ovaj player ne odgovara na mail-ove.
Podpitanje no. 2: ima li neko preporuku za neki drugi player?
Moja preporuka su Xtreamer-i, odnosno modeli Xtreamer Pro, Ixtreamer, Xtreamer Prodigz, kao i naročito Xtreamer Ultra koji je bukvalno mini računar!!!
Šteta što ih još uvek nama kod nas na našem tržištu da se kupe, ali ima mogućnost preko jedne firme iz Slovenije po imenu simali d.o.o. koji je uvoznik istih, a postoji i mogućnost naručivanja uređaja, mada je malo komplikovana procedura!!!.
 
Gledao sam Xtreamer na netu, moćan je, ali je upravo problem što ga nema kod nas u prodaji. Ipak garancija i nije toliko beznačajna...
Meni bi značila opcija da može da snima program, posebno ona opcija da snima u određeno vreme. Po meni je to velika prednost Novatron-a. Koliko sam video oni asus-i (o-play, o-mini itd) nemaju opciju snimanja.
 
Gledao sam Xtreamer na netu, moćan je, ali je upravo problem što ga nema kod nas u prodaji. Ipak garancija i nije toliko beznačajna...
Meni bi značila opcija da može da snima program, posebno ona opcija da snima u određeno vreme. Po meni je to velika prednost Novatron-a. Koliko sam video oni asus-i (o-play, o-mini itd) nemaju opciju snimanja.
Onda imam preporuku za O2 HMR 600 model, ali opet postoji problem što ih u ovom našem Srbistanu nigde nema mogućnost kupiti. Za razliku od Xtreamer-a, koje barem u Sloveniji možeš naći, za ovaj HD media player and recorder uopšte nemam predstavu gde se može pazariti!!!. Na kraju krajeva ostaje barem preporuka!!!.
 
Dobro, moji novi zahtevi od media player-a, tj. ono što očekujem od njega: da može da snima, da može da pušta i da može da se kupi u Srbistanu... :D Sad neka preporuka??? :D
 
Pomoc oko MKV fajlova:
- program na koji mislis zove se mkvmerge

Propusti se ceo fajl kroz njega sto ide veoma brzo, on ispegla nesto u njemu i posle MKV radi OK.
 
Da li uređaj i dalje pati od onih dečijih bolesti o kojima je bilo govora ranije (ne prihvatanje hard diska, restart iz čista mira itd) ili su ti problemi rešeni???
 
Opaaa pojavila se v.88 :)
Šta je sređeno sada?
Godinu dana mi je NTR81 skupljao prašinu, jer je ventilator drndao i kad je uređaj ugašen.
Onda su to sredili, al sad LED šljašti sve vreme...
Jel došlo vreme da stvarno radi daljinski, i da ne mora da se čupa iz struje? :)
 
Pomoc oko MKV fajlova:
- program na koji mislis zove se mkvmerge

Propusti se ceo fajl kroz njega sto ide veoma brzo, on ispegla nesto u njemu i posle MKV radi OK.

Hvala najlepse na pomoci. Potrazio sam softver pod tim imenom na netu, umesto njega izlazi MKVtoolnix! Predpostavljam da je to to! U svakom slucaju probacu.
 
Ubacio sam novu FW verziju 1.88. Sada radi YouTube. Sa originalnom 1.83 YT nije radio. Podesavanja rutera nisu pomagala sa starom verzijom a sa novom verzijom nisu potrebna.
 
Evo opet mene.
Najverovatnije kupujem ovo čudo, pa me zanima samo kakva su vaša iskustva sa snimanjem raznog materijala (tv program, vhs preko scart-a itd)?
 
Evo opet mene.
Najverovatnije kupujem ovo čudo, pa me zanima samo kakva su vaša iskustva sa snimanjem raznog materijala (tv program, vhs preko scart-a itd)?
Ja sam pozajmio prijatelju na nedelju dana da presnimi svoje daaavne uspomene na vhs kasetama i zhvalan mi je do groba...On je povezivao preko scarta i nije imao nikakvih problema...
Nego gde kupujes bas me zanima da li ih ima jos i koliko kostaju?
 
Vrh Dno