Šta je novo?

nov WD hard disk problem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dragoni

Čuven
Učlanjen(a)
21.04.2002
Poruke
671
Poena
630
Prelistao sam teme na forumu ali nisam nasao slican problem,
juce sam uzeo HDD 3,5" SATA 4 TB WD WD40EFZX i nikako da ga pokrenem.
U BIOS-u je prepoznat, u windowsu disk menadzer ne moze da ga inicijalizuje i formatira. Ni ostali programi za upravljanje diskovima nisu dali rezultate.
(MiniTool Partition Wizard, EaseUS Partition Master Suite).
Menjao sam 3 sata kabla i portove na ploci, menjao konektore za napajanje. Ploca, procesor i memorija su uzeti pre neki mesec, SSD i dva harda mi tu normalno rade, hardove sam iskljucio i samo ovaj novi samo povezao. Pri paljenju kompjutera iz ovog harda se cuje neki kratak zvuk koji se u ritmu ponavlja prvih 10sec.
Probao sam iz dos-a pomocu DISKPART da mu pristupim ali nece.
I u windows i u diskpart javlja "I/O ERROR". Disk je juce kupljen u radnji.

Moze li neka pomoc, mozda sam nesto propustio u instalaciji?
Posto je u pitanju crveni wd za koji kazu da je namenjen za NAS sisteme/servere da li on normalno radi na desktom pc?
 
Faličan disk, čim ga nijedan program ne formatira.
 
Izvinjavam se sto podizem temu, ali hteo bih da podelim svoje iskustvo. 11.oktobra sam kupio HDD a 2 dana posle, 13.oktobra sam ga reklamirao jer je u startu bio neispravan. Posle 2 nedelje sam dobio od njih poruku da je sa njim sve u redu i da mi ne uvazavaju reklamaciju, a trece nedelje sam dobio poruku da mi je reklamacija uvazena. i evo vec 26 dana cekam razresenje misterije oko novog harda koji nije uopste koriscen jer je bio neispravan. Novac mi je zarobljen kod njih, a krajnji rok za resenje reklamacije je 30 dana i oni najverovatnije cekaju do poslednjeg dana da mi zamene hard. Eto kakva je to firma, uopste im ne sluzi na cast takvo poslovanje, a kupovao sam do sada kod njih brdo stvari. (ww je u pitanju)
 
Sada je deo Tehnomanije što dodatno komplikuje stvari a tehnomanija je na zlom glasu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno