Šta je novo?

Non-decstructive okretanje slika?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
Preview je super program. Jedino sto ne mogu da rotiram JPEG sliku bez toga da je ponovo snimi. Na Apple siteu sam nasao ovo:

http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=302669

jedino mi nije jasno na sta se ovo odnosi?!? samo na Finder ili...? sa cime mogu da okrenem sliku ali na non-desctructive nacin (preko EXIF-a)? bilo bi idealno kad bi Preview to mogao da uradi ali izgleda da ne moze :(
 
Važno da je slika zarotirana i kad je otvoriš u Photoshopu
 
PhotoShop je EXIF kompatibilan.

Dakle jos jednom: koji program na Macu moze da promeni EXIF parametar za orijentaciju slike?
 
Jesi li probao Aperture?
 
nisam, glomazan je... treba da pregledam hiljadu slika i da ih okrenem preko EXIF-a...

koliko vidim sada je trend da programi sami kopiraju slike koje im date na neku svoju lokaciju, naprave male thumbs + naprave kopije originala ako promeniti neki parametar i na kraju sve to sakriju od korisnika. U principu nije to tako lose ali svi programi bi morali da 100% slede tu filozofiju (kao programi iz iLife paketa... mene ni ne interesuje gde je snimljena slika koju sam drag&drop iz photoshopa u iWeb, a pre toga je drag&drop iz FireFoxa u photoshop...)
 
Pa nije glomazan. Ima 136 MB. Ovdje.

A za ostalo znaš...
 
ma imam ga instaliranog ali moram da prevlacim slike u njega... treba mi nesto "za svaki dan" :) malo, brzo. zgodno... :d kao preview
 
ma imam ga instaliranog ali moram da prevlacim slike u njega... treba mi nesto "za svaki dan" :) malo, brzo. zgodno... :d kao preview

Probaj Adobe Bridge, koristim ga kao file manager a u isto vreme i rotiranje slika, ako ti je spor može da ti posluži i "Phoenix Slides", neznam koji je link ali lako se nalazi
 
Poslednja izmena:
ViewIt moze da uradi okretanje slike preko EXIF taga... ;)
 
A bre niko čoveku da kaže neki normalan programčić :) (ViewIt doduše nisam probao) :)

Moj favorit je Phoenix Slides. Aktuelna verzija je 1.2.4, ali pošto sam beta tester, evo ti link do 1.2.5 koji automatski rotira fotke po EXIF podacima, a ima i losless rotaciju.

http://blyt.net/phxslides/ps125d2.zip

Evo sad sam pogledao i drugi viewer koji koristim, Xee i on ima autorotaciju i Losless save za slučaj da je ipak potrebna.
 
10x milion puta! :) jel se vidimo u za 3-4 subote ;) ?
 
Preskačem sledeći put, na moru sam, ali me eto posle :)
Jesi se odlučio za jedan program?
 
e nisam jos pogledao ovaj "tvoj" :) ...

ja skino oko 40GB softwarea :) "oljustio" oba foruma.... igara imam sad na destine DVD-a (hvala ekipi ;) ) ... sve u svemu ne znam sta bih vise pozeleo :D

lepo se provedi na moru pa se vidimo sledeci put... (btw cini mi se da cu dovesti i novog "clana" za sledece okupljanje)
 
e nisam jos pogledao ovaj "tvoj" :) ...

ja skino oko 40GB softwarea :) "oljustio" oba foruma.... igara imam sad na destine DVD-a (hvala ekipi ;) ) ... sve u svemu ne znam sta bih vise pozeleo :D

lepo se provedi na moru pa se vidimo sledeci put... (btw cini mi se da cu dovesti i novog "clana" za sledece okupljanje)

A meni 2.4 MB znas kog softvera?:D
 
KCNS?
glasses (9).gif


Hvala Milane :) Vidimo se :)
 
Poslednja izmena:
ne, nego Core Image Fun House.app - ali ne znam iz kog razloga durlancity ne mogu da ti ga posaljem preko gmaila - stoji pola sata "sending" i nista... :(

vidimo se -V-O-Y-A-G-E-R- ;)
 
Nazad
Vrh Dno