Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Ja imam na svojoj L735 desetku (w10m .63) i radi perfektno.

Samo da napomenem da su ukidanjem Lumia kamere (a uvođenjem univerzalne Kamera aplikacije) s*ebali kvalitet fotografija na pominjanoj Lumiji. Sličice su na L735 sa Lumia Kamera aplikacijom bile, bukvalno, odlične tako da joj nijedan Android iz tog, a čak ni i iz višeg segmenta, nije mogao prići.
Voleo bih da neko potvrdi ili demantuje moj stav?!
 
Poslednja izmena:
imao problem sa mikrofonom (sagovornik me slabo cuje)
isao u par servisa od kojih su dva bas onako 'na glasu'

odgovori su mi bili od toga da probam da ga prodam kao neispravan jer ne postoji nacin da se zameni mikrofon do toga da je popravka u sustini brza i laka ali da se mikrofon za sve novije lumie jako tesko nalazi i da treba da se ceka do mesec-dva (vrv narucuju iz Kine)
na kraju odneo u neki levi servis i popravise ga za 1000din

zakljucak
nosite u sto vise servisa :)
 
Voleo bih da neko potvrdi ili demantuje moj stav?!
Pročitao sam da se još 2 korisnika na mobilnomsvetu koji su na 8.1 izbacivali vrh fotke sa 920 i 930,
žale da posle apdejta na 10ku slike su loše.
Znači, i ti si to primetio, valjda će ispeglti još.
 
Ja imam na svojoj L735 desetku (w10m .63) i radi perfektno.

Samo da napomenem da su ukidanjem Lumia kamere (a uvođenjem univerzalne Kamera aplikacije) s*ebali kvalitet fotografija na pominjanoj Lumiji. Sličice su na L735 sa Lumia Kamera aplikacijom bile, bukvalno, odlične tako da joj nijedan Android iz tog, a čak ni i iz višeg segmenta, nije mogao prići.
Voleo bih da neko potvrdi ili demantuje moj stav?!

Potvrdjujem. Kod mene na 640XL su losije nego sto su bile na 8.1.
 
I meni na 730 su lošije slike na w10. Valjda Ce popraviti tu aplikaciju malo... Sve ostalo je kod bolje nego sto je bilo a bilo je super:)

Sent from mTalk
 
:( ma na L735 sa Lumia Camera aplikacijom imao sam fantastične fotkice. Bukvalno fantastične. Sada su je, što se kamere tiče, nabili u red glibavih Androida, ali se nadam da će biti bolje (ako je ne prodam u međuvremenu jer sam zarobio kintu u 3 telefona a samo mi jeadn treba)...
 
Ja sad imam jedno glupo pitanje, ali ne zamerite, ne razumem se. :D Treba uskoro da kupim 730 i sad, posto vidim da pisete da se pokvario kvalitet slika kad ste presli na w10, da li ce meni telefon koji kupim doci sa instaliranom osmicom? :D Mislim ja bih da ostanem onda na osmici, kad vec kazete da nije bas sjajna desetka, pre svega zbog te lumia kamere o kojoj pricate. I da li moze ako vam se na primer ne svidja ta desetka, da se vratite na osmicu? Hvala unapred :)
 
Dolazi sa 8.1. Desetka nije zvanicno izasla, to sama ako zelis da testiras preko insidera. Naravno, mozes da se vratis na 8.1.
 
Још једна констатација. Мислим да су тонови звона односно екстерног звучника под w10m пискутавији него ли раније, тј. фали им доза баса док се оглашава звучник.
 
ma na L735 sa Lumia Camera aplikacijom imao sam fantastične fotkice.
Slike na 735 su mi onako, a video snimci su super. Moj 15 godina star Canon G2 pravi lepše slike, iako samo 4Mp.
Bolja oštrina (dobro, objektivi ne mogu da se porede), manje šuma (CCD), lepše boje (nebo), finiji detalji (npr. zumirati sliku trave).

Ali nisam ni primetio neku bitnu razliku između Lumia Camere i one default Microsoftove, osim da se druga pokreće mnoogo brže.
Za finije slikanje sam dokupio ProShot ($3), malo baguje ali sve može da se podesi (osim otvora blende, nema na Lumiama).
 
A jel zna neko kako da kroz podesavanja poboljsamo kvalitet slike?

Sent from mTalk
 
Mirna ruka, što manji iso i sto veći shutter speed... Još kad bi moglo da se isključi peglanje šuma, bilo bi bolje.

Pričam za noćne slike, danju će telefon uglavnom sam izvući maksimum...
 
Opet ja imam pitanje. :smash: Ubacila sam memorijsku, ali samo od 2 giga, e sad nisu mi tu sve slike koje sam imala u starom telefonu, tj. znam da ih je jos bilo na kartici. U cemu moze da bude problem? Da li to sto ima samo 2 giga?
 
Može biti da su ostale u starom telefonu :)

Da bi bila sigurna, nabavi card reader pa vidi preko kompa sta imaš na kartici.

I zašto 2 giga, danas 16giga kosta 600 din?
 
Sto se tice kamere, mislim da je najveci problem sto su povecali sharpening...isto tako boje su sada malo drugacije(u odredjenim situacijama svetlije), pre su bile zasicene, ali opet bas dobre.
Mada, ja se ne zalim, ovako mislim da je nocna kamera sada bolja nego pre, mozda bas zbog dodatnog izostravanja. U pitanju je L830 i L930, ali svi su ovim pogodjeni : )
 
A to sam iz starog telefona prebacila, jer nemam ni puno muzike, oko 300 slika i to mi je dovoljno, pa sam racunala da ce i ovde biti. A jos da pitam, iako mi je ukljucen wifi stalno,na vajberu sam online tek kad udjem u aplikaciju tj.isto kao za whatsapp? Posto znam da je na androidu status online sve vreme dok si na mrezi. I jos jedno, tastatura nikako ne moze da se promeni? I zasto nema ostalih slova sa kvakicama bego samo đ i ć? Znam da su glupa pitanja verovatno, al sta cu kad se ne razumem.:D
 
A jos da pitam, iako mi je ukljucen wifi stalno,na vajberu sam online tek kad udjem u aplikaciju tj.isto kao za whatsapp? Posto znam da je na androidu status online sve vreme dok si na mrezi. I jos jedno, tastatura nikako ne moze da se promeni? I zasto nema ostalih slova sa kvakicama bego samo đ i ć? Znam da su glupa pitanja verovatno, al sta cu kad se ne razumem.:D

Što se tiče slika ne razumem šta je problem, najbolje da prebaciš slike sa kartice putem nekog čitača (ili laptopa koji ima čitač) na komp onda karticu formatiraš u samoj lumiji pa onda te slike vratiš nazad na karticu (i slike ako treba). Tako će ti ta kartica najbolje raditi.

Što se tiče chat aplikacija na telefonima sa windows operativnim sistemom to je drugačije rešeno nego na androidu ili ios-u: Sve poruke idu preko microsoftovog servera i tebi stižu bez obzira da li si na drugom telefonu sa kojeg se šalju prikazana kao offline/away. Naravno moraš biti non-stop online. (Ovo je bitno zbog korišćenja resursa baterije/potrošnje interneta/memorije telefona)

Ostala slova možeš dobiti tako što: ili držiš duže taster sa slovom S (u slučaju ako ti treba slovo Š) ili stisneš slovo S i onda stisneš taster ˇ skroz desno... sam telefon će prethodno ukucano slovo S da pretvori u Š. itd.

p.s.-Uvek pitaj šta te zanima ako znamo odgovorićemo ti. :eyebrows:
 
Poslednja izmena:
Treba mi savet - da li je bolje kupiti L730 ili L640 u dual sim varijanti. Imam 640 i zadovoljan sam, ali drugar se dvoumi između ta dva modela. Hvala.
 
Bolji je 730... Kamera, ekran, meni i velicina (4.7 naspram 5)... 640 ima samo glance sto 730 nema. :)

Sent from mTalk
 
I ja mislim da je 730 malo bolji model. Ali, ako sam dobro primetio moj 730 ima problema sa hvatanjem WiFia. Jako slab signal, drug ima 535 i njegov dosta bolje hvata signal i ne gubi se signal... I drugo, da li će i kada će 730 dobiti Win10?!
 
Ako ima vremena na pretek neka sačeka 650tku, pa neka vidi šta ona nudi. Ja ću gledati da se rešim moje 730 tke kroz 2,3 meseca pa bih uzeo ili 650ku ili xperia XA ako uopšte i izađe na tržište. Meni inače oko novembra prestaje ugovor za Box paket, pa bih mogao uzeti tada novi tel. Ali odBox paketa nema vajde, cene su kao da kupuješ kod ovlašćenog prodavca, jedino što možeš plaćati na 24 rate. Recimo pre 4g uz box paket je uzeta Asha 203 za 1 din, a cena joj je bila oko 7,8000din, a pre 1,5g sam uzeo lumiu 730 platio je 30000, a cena bila 30000din. Pa mi nije jasno kako su pre 4g mogli dati telefon od 50€ za dinar, a sada naplaćuju punu cenu, bar da umesto 30000rsd., bude 24000rsd. Zato ne planiram više preko Box paketa i uopšte mtsa uzimati.
 
Kakvo je video snimanje na 735, ne očekujem profi kameru, ali je li prihvatljivo kad se prebaci na komp?
 
Zdravo ljudi, potrebna mi je pomoć !!! Danas je telefon počeo nešto čudno da se ponaša, ne radi dupli tap za paljenje telefona ali radi dupli tap za gašenje ekrana.... Nego najgore je to što je senzor poludeo i ne znam šta da radim: Kada nekog pozovem i držim telefon odmaknut od glave ono umesto da se vidi bude mi zacrnjen ekran kao kada bih ga prislonio na uho pa da senzor reaguje i da gasi ekran.... Probao sam i da stavim na uho pa da odmaknem skroz ali stalno je crn ekran i recimo ne mogu da vidim da li se neko javio ili ne mogu da prekinem vezu dok sagovornik ne prekine jer je crn ekran... Tj mogu da prekinem samo ako u toku razgovora prvo stisnem 2 puta dugme za paljenje pa onda prekini razgovor.... I to me izluđuje evo par sati... Ne znam šta da mu radim? Da li je neko imao sličan problem? (lumia 735 je u pitanju) Prebrisao sam ga krpicom i očistio prašinu rekoh da nije do toga možda ali ništa... Probao sam i da iskljucim tel pa da ga upalim ali opet isto... Ne kontam? Molim za pomoć ako neko zna kako to da rešim... Ili mora servis....
 
Zdravo ljudi, potrebna mi je pomoć !!! Danas je telefon počeo nešto čudno da se ponaša, ne radi dupli tap za paljenje telefona ali radi dupli tap za gašenje ekrana.... Nego najgore je to što je senzor poludeo i ne znam šta da radim: Kada nekog pozovem i držim telefon odmaknut od glave ono umesto da se vidi bude mi zacrnjen ekran kao kada bih ga prislonio na uho pa da senzor reaguje i da gasi ekran.... Probao sam i da stavim na uho pa da odmaknem skroz ali stalno je crn ekran i recimo ne mogu da vidim da li se neko javio ili ne mogu da prekinem vezu dok sagovornik ne prekine jer je crn ekran... Tj mogu da prekinem samo ako u toku razgovora prvo stisnem 2 puta dugme za paljenje pa onda prekini razgovor.... I to me izluđuje evo par sati... Ne znam šta da mu radim? Da li je neko imao sličan problem? (lumia 735 je u pitanju) Prebrisao sam ga krpicom i očistio prašinu rekoh da nije do toga možda ali ništa... Probao sam i da iskljucim tel pa da ga upalim ali opet isto... Ne kontam? Molim za pomoć ako neko zna kako to da rešim... Ili mora servis....

Probaj da restartuješ telefon možda se zaglupio nešto.
 
Hvala na brzom odgovoru.... Čuknuh ga malo kao stari televizor i proradilo je, verovatno samo od sebe.... Možda je jadan preopteećen - jer sam danas imao puno poslovnih razgovora... :)
 
Nazad
Vrh Dno