Šta je novo?

Nokia Lumia 520

Sta 'mnogo bolje mi izgleda'?? Isti je a izgleda da nema onu gumiranu mat plastiku ko na 520.
 
Glossy mi se ne svidja, mnogo bolje izgleda po pitanju perfomansi..
 
Jedina značajna promjena je 512 vs. 1024 MB RAM-a, izgleda da će to ipak biti bitno u budućnosti.
Kada pogledamo konkurenciju razlika je x2, odnosno početni modeli imaju 1 GB, a flagship modeli 2-3 GB RAM-a.
 
Mislim da bi najbolje bilo preskociti te Hong Kong varijante za poklopce. Ja sam kupio za L620 zutu, pricali smo Boris i ja o tome nekoliko strana u nazad, maska je stigla posle 3 nedelje, uredno upakovana, sa sve logom i ostalim. Medjutim kada sam otisao do devojke da je montiram cvrc, izgleda nisu dobro odradjeni prorezi za dugmice sa strane posto ne rade volume i lock tasteri. Oko milimetar ili pola milimetra su off, sto je sasvim dovoljno da su neupotrebljivi. E sad kontam mogu ih srediti, prosiriti rupe ka dole pa da radi, ali niti sam imao vremena niti alata da se time bakcem. Kada budem mogao bas cu vam okaciti slike da vidite kako to izgleda. Na stranu to sto ne funkcionise kako treba poklopac je identican i da je ispravan bio bi vrh izasao me je sa placanjem otvaranja posiljke 1200-1300, ali tada nije bilo uopste kod nas da se uzme.


A šta misliš odakle su futrole i coveri koji se prodaju kod nas, iz Finske?

Naručivao sam do sada jedno 10ak futrola iz Kine sa eBay-a, uključujući i battery covere za SGS3 i sve je bilo potpuno u redu, pasovalo savršeno i bilo identično sa caseovima i coverima iz Ušća i sl. prodavnica, samo 3-8 puta jeftinije.

Naručiću jednu ovih dana, pa ću javiti kad stigne...
 
A šta misliš odakle su futrole i coveri koji se prodaju kod nas, iz Finske?

Naručivao sam do sada jedno 10ak futrola iz Kine sa eBay-a, uključujući i battery covere za SGS3 i sve je bilo potpuno u redu, pasovalo savršeno i bilo identično sa caseovima i coverima iz Ušća i sl. prodavnica, samo 3-8 puta jeftinije.

Naručiću jednu ovih dana, pa ću javiti kad stigne...

Neam pojma, ocigledno mi je zapao los primerak... kanim je popraviti, ali mi treba nesto kao zubarska busilica da bi bilo precizno i "kvalitetno". Kontam da nadjem neki stari elektro motor i da napravim glavu od fine smirgle, pa da nakacim nekih 9 ili 12 volti, samo da se ne istopi :d
 
Evo postao i ja od pre neki dan vlasnik ove lumie i oduševljen sam. Stavio gdr3 i sve je ok. Jedini problem koji imam je sa svetlošću ekrana. Kad stavim na automatic brightness i je u sobi mrak onda jačina svetlosti ekrana padne ispod low i postaje veoma teško za korišćenje. Kad stavim na manuel i low onda je sve ok, samo automatic problem. Jel ima neko ovaj problem i da li zna kako rešiti?
 
Isti problem je i kod mene. Automatika postavlja pretaman ekran, izgleda da je to tako svima..
 
Ja, za divno čudo, nemam taj problem. U potpunom mraku i treba da postavi na najnižu osvetljenost i meni to radi kako treba, dovoljno svetlo da bez problema vidim, dovoljno tamno da ne smetam ženi dok spava :D.
 
Pa bilo bi ok da postavi na low ali on stavi na još nižu vrednost nego low pa je previše mračno.
 
Ma stavi na Low da bude default, meni sasvim dovoljno u svim situacijama, kad uzmem tudje telefone oslepim od brightnessa..
 
Upravo kao što kaže brajko85, automatika stavi na neku super low razinu.
Dok za potpuni mrak (ono u krevetu) razina je o.k., problem je kada ima normalna rasvjeta u sobi, a slika pretamna.
Ekran je vrlo loš kod L520, što je i razumljivo jer je ovo jeftini početni model, pa kada fali pozadinskog svjetla na ekranu onda izgleda još jadnije :d
 
I ja uvek drzim na low. Sasvim dovoljno je . Meni npr na srednje je previse osvetljen, a na najace tek ono je preterijavanje.
I meni kad stavim na auto, u potpunom mraku previse zatamni na L720, mnogo ispod low.
 
Pa onda ću kao što kažete da stavim lepo na low i rešena stvar. Hteo sam da vidim da li i kod drugih takva situacija, da nije samo do mene.
 
Stavio gdr3 i sve je ok.

Kako vi svi ljudi stavljate GDR3 kada jos nije izasao (jos je neko spominjao na nekoj od prethodnih stranica)?

Meni je automatic brightness i jedino kada mi smeta da spusti na low je uvece u prostoriji u kojoj je upaljeno svetlo, pa kada preletim rukom preko senzora i on stavi na low pa se ne vidi dobro zbog sijalice u prostoriji i dok ga ne okrenem direkt ka svetlu nece da vrati na vece osvetljenje. A vi sto drzite na low non stop, ne znam kako napolju na suncu ckiljite u telefon, jer meni oci ispadose kada mi se ukljuci battery saver dok sam napolju.
 
Napolju mi na low nije dovoljno pa moram ipak automatic da držim tad. A noću namestim ručno na low. Za sad mora tako dok ne srede malo bolje taj automatic mode.

Kako vi svi ljudi stavljate GDR3 kada jos nije izasao (jos je neko spominjao na nekoj od prethodnih stranica)?

Pa imaš da se prijaviš ono za developer pa onda možeš instalirati. Ja sam najviše stavio taj update zbog rotacije ekrana, da mogu da je isključim. To čim kupim telefon uradim i sad kad video da ovde nema morao sam brzo nešto da uradim po tom pitanju. :)
 
Samo da kažem, ako nekom treba, ima u Ušću da se kupi rezervni/zamenski poklopac za bateriju u raznim bojama, ja sam uzeo beli i kao original je (prodavac kaže i da jeste u šta ne verujem, ali nema veze). Drugačiji je materijal od crne, neka matirana/blago peskirana plastika, baš prijatno pod rukom. Prodavnica je onaj Nokia shop na spratu gde su i restorani, odmah do McDonaldsa. A naručio sam i ovu sa eBay-a, valjda će stići do NG, pa javljam utiske:

Takođe, naručio sam sa eBay-a i stigla mi je jedna od onih flip futrola (side flip) sa onim džepčićima za kartice i novac, kao mini novčanik, mnogo zgodna stvarčica, otkad je imam više ne nosim novčanik :D. Busplus, LK i platna kartica, koji dinar i telefon - sve na broju :d. Molim patriote da se uzdrže od komentara dizajna ,).
 
Poslednja izmena:
Jel ima Nokia natpis na poklopcu? I ne rece cenu.. :)
 
Nvukelic, pa gde nađe taj dezen, sad kad vide džeparoši (pu, pu, daleko bilo) misliće da si amerikanac. Ja imam fobiju da sve stvari držim na jendom mestu od kako sam morao sva dokumenta i platne kartice ponovo da vadim. Da li si možda video u tom nokia shopu battery cover za 520 u cyan boji?
 
E da, sorry, košta 1000din, ima natpis, znači isto izgleda kao original. Jedino nema plavi, kad sam ja bio imalo je crni, beli, žuti i crveni. I, Tefterilo, nemoj da mi baksuziraš!

Btw, ne bojim se ja džeparoša, već huligana patriJota :D.
 
Poslednja izmena:
Moze li neko da mi objasni taj fenomen sa baterijom u wp8? Jasno mi je da neprikazuje na pocetnom ekranu stvarno stanje na live tiles vec refresh-uje na pola sata, ali sam primetio da to radi samo kad je ukljucen 3G a kad nije i kad je ukljucen wifi onda nece ni to na pola sata. U cemu je fazon?
 
Odustani od toga dok ne naprave bolje resenje, ja sam postao skeptican da cak imaju i negativan uticaj na bateriju..
 
Izgleda da si upravu, valjda ce u novom update-u resiti to oko baterije, bar da postave procente pored njene ikonice.
 
Jel ima neka varijanta da se koristi navigacija i van Srbije recimo u Mađarskoj ako imam licencu samo za zemlje bivše Jugoslavije? Skinuo sam mapu Srbije i Mađarske al kad hoću da pokrenem navigaciju recimo do Segedina javi mi da imam lokalnu licencu i da trebam da platim globalnu licencu. Radi samo pregled maršute ali ne i navigacija.
 
Poslednja izmena:
Skini Here Drive+ umesto Here Drive. Treba ti proxy za to.
 
Jeste podržan, ja ga imam. Moraš da ubaciš proxy u Wifi podešavanja, a onda da preko sysapp pusher-a nađeš here drive +. Ne mogu sad detaljno da ti pišem sa mobilnog, kucaj u Google how to install here drive + (ili nokia camera) on unsupported device, imaš temu na WP central forumu sa detaljnim uputstvom.
 
Jeste podržan, ja ga imam. Moraš da ubaciš proxy u Wifi podešavanja, a onda da preko sysapp pusher-a nađeš here drive +. Ne mogu sad detaljno da ti pišem sa mobilnog, kucaj u Google how to install here drive + (ili nokia camera) on unsupported device, imaš temu na WP central forumu sa detaljnim uputstvom.

Nisam uspeo da nadjem uputstvo za instalaciju Here Drive+ na L520 ni na Google-u ni na wp central forumu. Aj molim te ako ti nije tesko da postavis ovde uputstvo ili bar link do uputstva.
 
Nazad
Vrh Dno