Šta je novo?

Nokia Lumia 1520

Ili neće. Samo ih više neće biti u ponudi. Osim onih par koji nikako da se prodaju.
 
Ili ce biti totalno obsolete, jer ko zna kad ce Lumia 1520...
 
Da pitam i ovde: kolega putuje u Singapur za par nedelja, tamo nude Nokia Lumia 1520 po ceni S$999 (oko 600€) otključan. Zna li se za neke tehničke prepreke u našoj (Telenor) mreži jer nisu još najavili taj model...? Zvao Telenor centar, kažu mogu nanoSIM karticu da isprogramiraju.
 
Nema prepreka ako je u pitanju globalni model sa oznakom RM-937, a 99% jeste.

Postoje jos i: RM-938 - US version, RM-939 - WCDMA HSPA+ version.
 
Da li postoji informacija kada ce ovaj uredjaj biti dostupan kod nas?
 
Poslednja izmena:
Meni je ovo extra. Mislio sam da jurim 1020 al mi ovo deluje u globalu bolje.Bolja masina,ekran velicina(posle note mi sve malo naviko se covek).Jedino mozda xenon fali al nije los ni ovaj dual led.Tek je malo losiji od 1020.
 
Pa dobro, sigurno je da sa 1020 mogu da se naprave bolje fotografije u svim uslovima, posebno nocu sa i bez xenona ali 1520 ima sve ostalo bolje.. 1020 je ipak telefon sa najboljom kamerom koji staje u dzep bez problema a 1520 phablet. Pravo poredjenje je N3 vs 1520 i meni je Lumia bolja zbog upotrebljivije kamere, boljeg dizajna i kvalitetnijeg kucista, dual led blica, HAAC mikrofona koji nemaju konkurenciju.. verovatno i autonomije.

E sad Android vs WP8, to je posebna prica i za mene je N3 u ozbiljnoj prednosti sto se toga tice.
 
Pa to me u najvecoj meri i odvraca od wp. Em ne podrzavam njihovu politiku em im je sistem zatvoren ko sing sing. Izgleda cu je opet na 808. Lutka moja grbava sto sam te samo prodao :D
 
Pojavio se u oglasima 600e! Vredi li te pare pitanje je!!!
 
za nekog vredi za nekog ne
ja nikad ne bi dao te pare za fon
 
Sta je TP i jel to ona magicna garancija od 12 meseci na softver?
 
Da, da, jasno je. Kupe telefon negde napolju i preprodaju ovde. Sa zvanicnom Nokia garancijom mozes da se pozdravis...
 
Jel mozes malo da pojasnis to oko garancije,mislis da ova ne vazi?
Ja nisam bas najbolje upucen.
 
Nije od zvanicnog uvoznika garancija tako da ako postoji neki problem ne mozes da ostvaris garanciju u ovlascenom Nokia servisu. Ako se od njih dobija ikakva garancija to je onda na nivou da neki Pera serviser im to popravlja tj daju "svoju" garanciju. Kod ovako skupih telefona ja se ne bih igrao sa time...
 
Nije mi jasno ko ovim lopovima iz Teleko Plusa dozvoljava da rade to sto rade, za par desetina evra su jeftiniji i ljudi kupuju kod njih a od garancije dobijaju samo papir kojim mogu da obrisu bulju, o porezu necu ni da govorim...
 
Nisu jedini. Logich shop isto tako posluje. U ovoj banana drzavi lopovi posluju ne placaju poreze ne daju plate radnicima i naravno niko ih ne dira. Dotakli smo davno dno sto se tice svega. Zato smo tu gde smo.
 
A jel ima neke razlike izmedju njih i operatora (bilo kog)? Nema.
 
Pa generalno nema. Lopovi su i jedni i drugi. Ovi samo to legalno rade. Garancija je u dosta slicajeva cist papir za brisanje dupeta. To sto operateri nude garanciju ovlascenog servisa ne znaci da cete dobiti i takvu uslugu. Uvek ima neki mali Mica koji ce vam ponistiti garanciju ako on tako smatra bez ikakvog obrazlozenja i prava na zalbu. Nazalost imamamo najgore zdrastvo u evropi a i ostalo nam je tik do njega.
 
Ja moram da pohvalim zvanični Nokia servis. Juče sam predao telefon (Lumia 720) zbog otkazalog tastera i već sinoć je bio završen servis. Valjda je zamenjen ceo panel sa desne strane gde su prikačeni svi tasteri. Danas treba da ga podginem. Ovo ne verujem da bi se desilo u nezvaničnom servisu. Opet, možda ja imam sreće (po drugi put), ali mi je nekako mirnija savest još godinu i po dana.

Što se tiče telefona, zaista deluje fantastično. Šteta što nije u manjoj formi i što nema ksenonski blic. Mada, i da jeste, svakako nije u cenovnoj klasi koja je meni interesantna. :)
 
Ja moram da pohvalim zvanični Nokia servis. Juče sam predao telefon (Lumia 720) zbog otkazalog tastera i već sinoć je bio završen servis. Valjda je zamenjen ceo panel sa desne strane gde su prikačeni svi tasteri. Danas treba da ga podginem. Ovo ne verujem da bi se desilo u nezvaničnom servisu. Opet, možda ja imam sreće (po drugi put), ali mi je nekako mirnija savest još godinu i po dana.

Što se tiče telefona, zaista deluje fantastično. Šteta što nije u manjoj formi i što nema ksenonski blic. Mada, i da jeste, svakako nije u cenovnoj klasi koja je meni interesantna. :)

A gde si kupio telefon, kod operatora?
 
U radnji, ali imaju saradnju sa Telekomom. Meni bila niža cena u radnji, ali sam se obavezao na ugovor od 2 godine (doduše, na paket koji inače koristim :D ).
Naravno, Telekom nisam ni video, niti išta kod njih potpisivao. Telefon odneo lično u servis sa računom iz radnje i garantnim listom. Moguće da je to razlika. Da sam nosio u Telekom, ko zna koliko bi se to odužilo.
 
Nazad
Vrh Dno