Šta je novo?

Nokia Lumia 1520

IE11, 8.1, upravo probao, mozes da skines zip faj i mozes da ga raspakujes tj otvoris...

Na 8.0 verujem da moze da prodje neka kombinacija download sa UC browser-om na SD i onda raspakivanje sa nekim file managerom. Ovaj besplatni Metro File Manager bi trebao bar po onome sto pise u opisu da to moze da uradi...
 
Poslednja izmena:
920, no to je nebitno radice isto na svima. Ovo prvo gore je na 8.1 i to sam probao. Ovo drugo nisam, vec naglas razmisljam kako bi to moglo da se izvede i deluje mi da bi ovako moglo. UC browser + recimo Metro File Manager pa probaj...
 
Metro ne radi raspakivanje a ne znam sta jos da skinem i da probam
 
Hmmmm:

Features:
•Conveniently bring files in App storage from PC over WiFi
•Organize and fully manage files in App Storage & cloud
•Copy, move, rename, delete, email, share over bluetooth
•Open files with other apps
•Receive files from other apps
•Selectively protect items in App's storage with password lock
•Extact archives like zip,rar,7z,.gzip,.gz,.bz,.bz2
•Music and video player, camera, camcorder
•Access Phone's Picture Library and below File Associations from SD card

Ne znam, ako nece, probaj eventuaalno sa neki mdrugim file managerom
 
8.1. Za sada sve glatko, osim sto mi se dva puta lock sreen dugme zabaguje (tek iz 3-4x zakljuca ekran). Jel jos neko imao problem ovaj?
 
A music player kom mogu da odredim iz kog foldera da pusti a ne da mi izceslja svaki i najmanji audio file sa kartice
 
To s folderima je opasan smor, ja pravim plejliste i tako nadomescujem to.. Inace Moli player se zabode posle 20 minuta gledanja serije, nista ne reaguje osim ubijanja iz multitaskinga.. Tako da ne znam bas dal da pazarim..
 
Poslednja izmena:
Zasto mi Skype ne ostaje aktivan nego se sam gasi? Jel moze to da se namesti?
 
Kako mislis gasi se? Meni je uvek aktivan tj uvek sam online...
 
Jel nije skype blokiran u pozadisnkim procesima, jel wifi nije podesen da se gasi kad se gasi ekran itd itd Ima mnogo stvari zbog kojih to moze da bude. Ja sam non stop online, bio u aplikaciji ili ne, dakle radi kako treba...
 
Nema ga u pozadinskim procesima nego u naprednim podesavanjima. Al tu ne mogu da pristupim ni jednoj aplikaciji
 
Jel nije skype blokiran u pozadisnkim procesima, jel wifi nije podesen da se gasi kad se gasi ekran itd itd Ima mnogo stvari zbog kojih to moze da bude. Ja sam non stop online, bio u aplikaciji ili ne, dakle radi kako treba...

I meni se Skype 'gasio' cim izadjem iz aplikacije, odnosno nisam vise online/dostupan za pozive i chat.. Tebi bre sve radi, ti sve vidis, ti si video kad je Prasak ubijen... kad je ludi Zeks skocio kroz prozor..
 
Pa jel sam ja kriv sto ne znas da koristis telefon :d Probaj da prebacis telefon na srpski mozda proradi...
 
Ovo je cista sramota i totalna neozbiljnos. Sve radi jako traljavo,kao da su aplikacije pravili ljudi sa ogranicenim mogucnostima. Viber baguje. Skype nema slanje fajlova. Mora ms nalog pa ko ima dva naloga cao zdravo. Poruke tj deliveri reaport stize zasebno. Bilo koja ozbiljna i poslovna upotreba na ovom telefonu je nemoguce. Za igranje da... I da ne potrosite vise od 120e na njega. Cime se MS hvali nije mi jasno i kako oni vide poslovan telefon?!
 
krastavac, svaki posao koji mi pada na pamet u tom kontekstu, se ne radi preko telefona vec preko kompa :D Ja ne stizem da pogledam telefon na takvom poslu.. Al jasno je da tu ima nedostataka, za takve stvari se raspitas pre kupovine krastavac.. Sistem je zatvoren i jasno je da ce zip-ovi, dll-ovi i piratski sadrzaj (folderi) komotnije raditi na Androidu.. Muzicki plejer isto ima dosta nedostataka.. Nekad zapamti sutradan gde sam stao, nekad ne..
 
Ukljucujem se u diskusiju sa zakasnjenjem...postoji i neki besplatni archiver, trebalo bi da moze otpakovati...sto se tice IE11, radi malo sporije ali zato je mnogo funkcionalniji, pre mi nije otvarao neke drop menije (sajt fakulteta i autobuske stanice), sad je savrsen. I kao sto je kolega rekao, ima opciju da cuva fajlove. A UC browser moze da sacuva bilo koji fajl, sacuva ga u folderu UCDownloads, medju slikama. Meni je glupost neprakticnost sistema u nekim situacijama, udjem u mail, mogu poslati samo slike, ako hocu dokument, preko office aplikacije...
 
Viber radi kako treba, ranije je bilo problema sad je ok, skype isto. Slanja fajlova nema, tačno no ima X načina na koje mogu da pošaljem nekome nešto. Rešiće i to verovatno no ne smartam to tolikim ograničenjem. Delivery report bitan za poslovnu upotrebu? Kad poslednji pit si imao problem sa neisporučenim sms? Što reče Boris, znam šta je telefon a šta PC i tako se i ponašam i telefon mi radi sve ono što mi je potrebno a ne igram igrice na istom.
 
Aj redom. Delivery report u poslovnom svetu znaci da je stranka primila poruku sms,mms ako u tom trenutku nije bila dostupna. Pa ako treba i da posaljes ponovo. Odvajati ga kao posebnu stavku je bezsmisleno pogotovo ako posaljete vise poruka dnevno. Viber ne radi dobro jer kasne poruke i ne vide se slike kontakata (nebitno u poslovnom svetu). Skype i dalje ne radi i pun je internet ljudi koji prijavljuju moj problem. Dalje... Slanje zip fajlova odradice bilo koji android da ne kazem symbian od 50e takodje i otvaranje. Zasto bi vukao lap top za slanje i primanje bitnih fajlova. Prezentacije isl. Al ocigledno vama je bitan facebook i lajkovanje da radi. Cekam da vidim sta donosi 8.1 ako se ne skocka da tada...cao zdravo. Za ove pare sam mogao note3 da uzmem i da me bog vidi. Aj sad wp fanbojevi navalite
 
Pa prodaj i kupi ono što je tebi potrebno.
Nisi se oženio za Nokiu da je moraš trpit do kraja života. ;)
 
Sve stvari koje si naveo rade i rade bez problema. I viber i skype i primanje/slanje fajlova. Kao i svuda određenim korisnicima nešto ne radi i na kraju se u većini slučajeva ispostavi da je problem bio do njih nekako. Ne računam tu delivery report. U prethodnih 10god mi se nije desilo da mi neki sms nije isporučen tako da je totalno irelevantno, bar meni, postoji li ta opcija uopšte. U ozbiljnoj poslovnoj korespodenciji nećeš se sigurno oslanjati na sms ako već na tome insistiraš, pozvaćeš tog nekog, poslati email i slično. Nego svako malo tako bane neko ko je očekivao android 2, bez da se imalo informisao pre kupovine šta može a šta ne pa mu đavo kriv posle. Daleko od toga da je wp idealan ali ako očekuješ od 8.1 da ti zameni laptop u potpunosti idi odmah prodaj telefon da ne gubiš vreme čekajući jer ti se želje sigurno neće ostvariti...
 
krastavac uzeo sam zbog izrade kvaliteta,baterije kamere velikog ekrana al dzaba kad ga stavise na losu sasiju.
 
Kao prvo sms sam onako pomenuo i poziv nekad nije na prvom mestu. Zbog prisluskivanja snimanja isl. Poruku mogu da posaljem i da bude jasna samo onom sto je prima. A sto se androida tice u svim situacijama moze da zameni komp bar ono sto sam naveo. Ako MS hvali svoj sistem da je za poslovne korisnike ja se pitam na sta su oni mislili. Kako oni to zamisljaju. A sto se tice informisanja ne znam sta i gde da gledam koje pitanje da postavim. Pa valjda ocekujes najosnovnije da radi ako su vec svi izmislili toplu vodu. Al MS logika je ravna Komunistickoj nametnutoj logici gde svi treba da razmisljaju onako kako su oni zamislili. Al dobro ja pao ja se razbio
 
Mozda losa sasija ako imas bas takav posao kao u Head & Shoulders reklami, neka prezentacija sa grafikonima, kolege aplaudiraju na odlicno uradjenom poslu, telefon pun remindera za sastanke.. "Michelle iz kadrovske u 12", "Prosetaj psa posle Star Bucksa" i slicno.. I onda na putu do kuce shvatis da nisi otpakovao ZIP i da imas perut, a zena zauzela laptop..
 
Poslednja izmena:
Hahaha pa ti si jos i duhovit. Iskreno nebi se ja bunio da ko ti imam ubogu 520 koju sam platio 100e pa me zabole sto pola toga ne radi. Ovde je situacija malo drugacija. A sto se tice mog posla nisam duzan bila sta kome objasnjavati. Nego da se vratimo temi a to je 1520 lumia.
 
Uboga za 40e, raspada se :) Nisam ni trazio da objasnjavas sta radis :) Razumem naravno ako su stvari koje si nabrojao (pogotovo delivery report :) ) jako bitne, i kazem, trebao si da se raspitas malo, ja sam 15 dana citao o 520 i WP8, a ne 1520.. Meni je u tom trenutku, a i dalje, bila jako zanimljiva varijanta, kako OS-a tako i hardverski, u moru zaobljenih uzasno dizajniranih Samsunga, bagovitih i falicnih HTC-ova.. I pored gomile nedostataka i dalje mi pozitivne stvari nadomescuju negativne, ozbiljno mi druga dva 'staticna' OS-a deluju zastarelo sad, da ne naglasavam u kom smislu..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno