Šta je novo?

Nokia C5 flešovanje

Poolmaker

Nenadmašan
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poruke
11,678
Poena
2,245
Pre nekih pet godina sam poslednji put flešovao BB5 Nokije pa će mi trebati informacije od nekog ko je u toku.

RM-645 je telefon, trenutna verzija softvera ako je bitno napisaću sutra (znam da se ne sme flešovati starija od trenutne).
Product code menjanje preko NSS pa potom update preko Nokijinog alata više ne radi je li tako?
Takodje ni skidanje firmwera preko Navifirma?

Hoću da ubacim firmware, bilo generički balkans ako ga ima, bilo neki od operatera firmware sa srpskim ili hrvatskim jezikom.

Kada se ide preko Phoenixa da li je potrebno menjanje product code-a ili može i bez tog koraka, dakle direktan fleš?
Radi li Phoenix stabilno pod windowsom 10 x64?
Koja verzija Phoenixa?
Gde/koji firmware skinuti?

Sve te informacije mogu i sam iščeprkati, ali bih stvarno cenio ako ima neko ko bi mi uštedio par sati guglanja :)
Hvala unapred :)
 
E, ovo i mene zanima, ako si pronašao nesto, posto sam davnih dana na modelu Nokia 5800 takodje flešovao firmware, pa bi mi sad trebao sa srpskim jezikom. Posto preko klasičnog update-a ne može da se odradi, već mora istim putem da se flash-uje.
 
I ja sam se zezao ovog vikenda sa jednom PV808 i prava je muka naci originalni firmware. Navifirm ne radi, kao ni linkovi koji vode ka nokia serverima. Ako vam nesto znaci, na ovom linku mozete naci firmware za nokia telefone. Samo ukucate product code i izaci ce vam lista fajlova za download. Za uputstvo cete morati sami izguglati.
 
ovaj sajt sam i ja pronasao, ali bez srece. Nijedan balkan product code ne moze pronaci. Trazio i dalje na ostale sajtove, ali bez uspeha. Ukoliko i naidjem na linkove sa kojih mogu skinuti, oni nazalost ne rade.
 
Koji su kodovi u pitanju?
 
Napisite koji su RM-ovi u pitanju i ,ako rade telefoni, koja je verzija softvera sad u njima(*#0000#)...pogledacu sta mogu da "iskopam" pa da upload-ujem negde...
 
Napisite koji su RM-ovi u pitanju i ,ako rade telefoni, koja je verzija softvera sad u njima(*#0000#)...pogledacu sta mogu da "iskopam" pa da upload-ujem negde...
To bi bilo super, hvala unapred.
Nokia C5 RM-645, verziju softvera ću saznati i dodati u toku dana.
 
Za instalaciju se ako se ne varam koristi Phoenix i JAF a jezici se valjda dodaju i brisu iz samog softvera ako se ne varam.Radio sam to jako davno na Nokiji 5228 i Nokiji 5530 XM.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Evo linka za RM-645

Samo ovu verziju imam, mislim da je poslednja koja je izasla...product code za Balkan, sigurno ima srpski jezik...ako se odlucis da flesujes, posle nema downgrade-a, odn. isti moze da napravi ozbiljan problem...
Phoenix nisam koristio x godina, ono cega se secam je da imas "Products" folder i u njega prekopiraj ceo RM-645 folder...ako ne gresim flash ide iz dead USB moda...

Ako jos neko hoce da se igra ovde ima svacega, mada mislim da su fajlovi uglavnom za Rusiju i njihov komsiluk...
 
Reci mi samo da li je potrebno menjanje product code-a sa NSS-om, ili može i bez tog koraka, dakle direktan dead phone flash sa Phoenixom.

Nije potrebno da menjaš Product Code. Samo ga flešuj. Product Code će ostati isti kao za originalni firmware, što neće ni na koji način uticati na rad telefona (samo ako budeš hteo da ga flešuješ preko zvaničnog Nokia support toola, upisaće ti firmware koji je za originalni Product code).
 
Kao sto Corvus rece, ne brini za product code...ne mogu da se setim da li ce ga Phoenix promeniti ili ne, ali u principu ti to i nije bitno...
 
Phoenix prikazuje neku grešku sa firmwareom kada ga izaberem (prijavljuje da nedostaje nešto, nisam tačno zapamtio šta).
Probao sa dve različite verzije Phoenixa, probaću sutra ponovo download firmwarea ali ne verujem da je do toga, uredno je raspakovan, winrar nije prijavio greške.

Verovatno je do windowsa 10 x64, pa ću ovih dana probati na drugom računaru.
 
Najbolje ti je da probas sa Windows XP ako mozes.Phoenix je cini mi se imao problema i sa Windows 7 tako da se verovatno ne slaze ni sa desetkom.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Napisi sta prijavljuje kao gresku...fajlovi su provereno ok jedino da desetka pravi neki problem...meni je phoenix radio bez problema na sedmici,32bit...
 
Ako mozes i za mene nesto da iskopas, posto ja sve što sam pronašao linkovi ne rade.
U pitanju je Nokia 5800, RM 356, verzija softvera 51.xxxx.xx,provericu tačno kad se napuni, znam da nije instaliran poslednji update.
 
Ako phoenix kaze da nesto nedostaje, koliko me secanje sluzi, mislim da mora nesto da se odstiklira.

Ironija, nekad sam znao da flesujem BB5 i da me probude usred noci..
 
E bas ti hvala 
Sad jos da uspem da vratim kako je bilo.
Phoenix ono beše radi na XP, znaci moram prvo sistem rešiti.
 
Nema na cemu...
Meni je Phoenix radio i na 32-bitnoj sedmici,ali nema sanse da se setim kako sam ga podesio...ako nadjem neki info u vezi toga,postavicu ovde...
 
Po
Nokia E52 (RM-469), poslednji firmware sa srpskim jezikom.
Microsoft je ukinuo podršku za symbian u potpunosti, zatrebaće nekome...
Hvala @lexpower.

rm469_091.003_07.01_Balkanpos
zdrav svima!
Nokia E52 (RM-469), poslednji firmware sa srpskim jezikom.
Microsoft je ukinuo podršku za symbian u potpunosti, zatrebaće nekome...
Hvala @lexpower.

Kao sto Corvus rece, ne brini za product code...ne mogu da se setim da li ce ga Phoenix promeniti ili ne, ali u principu ti to i nije bitno...
Zdravo svima, Pre svega da pohvalim benčmark sajt, svašta se može naći. E sad imao bih pitanjce, imam c5-00.2 dobio sam ga bez srpskog menija pa sam hteo da ga ubacim. E sad pošto serveri više ne rade a sa nss sam product code promenio samo je još ostalo da mu stavim softver sa srpskim, da li ima slučajno neko da je sačuvao zadnji firmware? to je rm 745 a softver je 101.003 hvala vam u napred!
 
Evo linka za RM-645

Samo ovu verziju imam, mislim da je poslednja koja je izasla...product code za Balkan, sigurno ima srpski jezik...ako se odlucis da flesujes, posle nema downgrade-a, odn. isti moze da napravi ozbiljan problem...
Phoenix nisam koristio x godina, ono cega se secam je da imas "Products" folder i u njega prekopiraj ceo RM-645 folder...ako ne gresim flash ide iz dead USB moda...

Ako jos neko hoce da se igra ovde ima svacega, mada mislim da su fajlovi uglavnom za Rusiju i njihov komsiluk...
Ima li možda još uvek u nekom šteku ovaj fajl?
 
Poz!
Imam jedan c5, od 5 mp a hteo bi da mu uradim srpski meni, pa ako je neko u šteku sačuvao zadnji firmware?
jedino šta sam uspeo da mu uradim je da promenim product code sa nss suiteom još mi fali firmware da mu odradim.
U pitanju je rm745
Hvala vam u napred!
 
Nazad
Vrh Dno