Šta je novo?

Nokia 7 Plus

Ni to kolega nisi upravu...nisam vlasnik A2...samo se raspitujem za oba modela mane i vrline ;)
Jer mi polako vreme da menjam Honor 5x koji je odlicno odradio svoj posao vise od 2 god.,pa ono lagano kontam sta dalje ;)
Da znam da ce izaci jos neki A.One malo bolji od ova dva u narednih mesec,dva,sacekao bi taj...

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka

Nema tu nekog izbora note 5 / A2 / Mix 2 ili 7+ do 350€ :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Ubaci u razmisljanje i MAX 3,250e na KP.

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
 
Ljudi sad me nacisto zbuniste. Svi ovi sto ste nabrojali su Android one?
Meni se cini na ovim Mix,Max nisu.

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Taj max je interesantan zbog baterije, ali meni bolja baterija od ovoga na 7+ ne treba

Screenshot_20180821-164909.jpeg
 
Dzosua nisu Mix i Max Android One program,ako ti je to znacajna stavka onda u uzi izbor ubaci A2 ili N7+,imas i druge Nokie,dobra je i Nokia 8,flagsip,ako ti ne smeta 16:9 ekran..Imas i ovu novu Nokia 6.1

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
 
@Pavell pa to sam i ja skontao :D Znaci za sad su najbolji A2 i 7+,ova Nokia 8 mi ima mali ekran i bateriju.
 
Nakon apdejta kamere aplikacija puca na time lapse kada je zadnja kamera u pitanju, na prednjoj radi normalno, android pie. Za sada sto se slika tice mislim da je dosta bolja od prethodne verzije ali jos nije u rangu GCam.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Razumem ljude koji hoće da zaštite telefon i stavljaju folije i stakla, ali se po meni tu dosta žrtvuje. Prikaz na ekranu je lošiji i osećaj pod prstima dok koristite telefon takođe.
Inače, do skoro sam koristio xiaomi redmi note 4x oko godinu ipo dana (koji nije imao zvanično gorilla glass) I nisam imao ni jednu jedinu peckicu oštećenja na ekranu.
Znam da je sa zaštitom sigurnije, ali sam ja lično spreman na taj rizik zarad lepšeg iskustva korišćenja telefona.
Koristim trenutno XRN4X pa me zivo interesuje isplati li se prelazit na N7+??
 
@mad_sam
Kratko i jasno, isplati se.
N7+ je po meni malo možda skuplja nego što bi trebalo, ali po meni dovoljno bolja od npr. mi a2 da mi nije žao što sam dao malo više novca. Mislim da ovaj telefon neću menjati najmanje 2 godine.
 
Baterija odlicna! Non stop 4g, wireless gde nadje, drustvene mreze, bez video igara...
3dad4d1f549f59ba6bdd4f1f84c8d7a8.jpg


Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
Jos jednom da pitam,neko je ovde to spominjao vec,gde se ova Nokija moze pogledati uzivo ili jos bolje malo procackati?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Gigatron Ušće sigurno, ja tamo gledao pre par dana, a verovatno ga ima još negde i Telenor možda negde.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bih možda pričekao još mrvicu prelazak na ovaj telefon, jer mislim da cjena na oglasima pada dosta brzo. Ja sam ovaj uzeo za 250€ i 2 god garancije. Može se naći, samo gledajte.
 
Čkaljo, ti si beše imao problem sa vodom i ekranom? Ovaj ovde ga baš iskvasi

https://youtu.be/-N7MUXhIEPw


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Kakva je kamera na ovoj Nokii? Telefon mi je bitan samo zbog top kamere i da je lep, a ovaj izgleda top, pogotovo beli. Zanima me kamera, i u odnosu na P20?

Mada sam milion puta rekao razocaran u nokie i windows phone da ih vise nikad necu uzimati, evo gledam ovaj je Android pa ajde kao
 
Ima solidnu kameru, ako hoćeš bolju, moraš izdvojiti više para. Mada nije svakome isti kvalitet, pa ono što je tebi "top" ne mora da znači da Djuri i Miki jeste.

Nadji se sa nekim članom, okini par fotki, pa vidi.
 
Čitam malo o ovom punjenju što je čaklje gore pisao, ja kako telefon imam 3 dana, vidim i kod mene je slična stvar. Preko Ampere aplikacije pokazivao da puni 900mA, što nije quick charge. Znam s OnePlus sam imao preko 3600mA.
Uglavnom na xda forumu ljudi iste probleme imaju, neki su kontaktirali Nokia podršku, oni im rekli da je do Androida, da se kontaktira Google, no valjda i Pixel ima sličan bug tako da možda i jeste do Androida, i možda neki od sljedećih updatea rješio to. https://gadgets.ndtv.com/mobiles/ne...android-8-1-oreo-update-fix-announced-1827371

Ne dešava se svima naravno
 
Baterija odlicna! Non stop 4g, wireless gde nadje, drustvene mreze, bez video igara...
3dad4d1f549f59ba6bdd4f1f84c8d7a8.jpg


Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
Trebalo bi to bolje da bude,vidi da nemaš neki drain,ja izvlačim skoro toliko,ista potošnja sve 4g bez WiFi sa Mi A2,a Nokia ima bolju bateriju od Mi A2.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Kakva je kamera na ovoj Nokii? Telefon mi je bitan samo zbog top kamere i da je lep, a ovaj izgleda top, pogotovo beli. Zanima me kamera, i u odnosu na P20?

Mada sam milion puta rekao razocaran u nokie i windows phone da ih vise nikad necu uzimati, evo gledam ovaj je Android pa ajde kao
Dobra je kamera skroz.
Samo još bolja ti je na Xaomi Mi A2,za do 350 evra,ova dva telefona prave najbolje fotografije.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Čkaljo, ti si beše imao problem sa vodom i ekranom? Ovaj ovde ga baš iskvasi

https://youtu.be/-N7MUXhIEPw


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Jesam, bile 3 kapljice vode na zastitnom staklu kupljenom na Ali-ju , prebrisano peskirom i dobio fleku na levoj polovini displeja gde je posle sve bilo non-responsive, u ProMobi-ju resili stvar skidanjem stakla....mislim da moram sad malo bolje da potrazim ono sto kupujem na Aliju....a uvek se vodim brojem porudzbina i rejtingom prodavca....

@kvaju - meni je sad u neku ruku lakse da neko sa foruma zna o cemu pricam, video sam i ja na xda da je navodno od strane Google-a problem, nema mi to bas smisla, ali dobro, videcemo kako ce biti sa Android Pie....ostao je na punjacu noc izmedju ponedeljka i utorka, juce izgurao ceo dan bez problema, skinut sa punjaca oko 7.45 , juce oko 17.45 je bio na ~80% , trenutno sam na 59% , konstantno 4G/Wi-fi....trenutni sot 3h 25m sto je sjajno, izgurace 7h sot-a bez problema ja mislim i nece biti na punjacu pre sutra ujutru verovatno....
 
Poslednja izmena:
Verovatno cu na kraju i zalepiti foliju i ide u flip-case....
 
Upravo je cackao u Uscu. Kamera po danu je ok skroz. Do duse verzija softvera tamo je bajata,iz februara 2018. i android 8.0.0 cini mi se,valjda je jos poboljsana od tad ;)

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
aj da ja postavim jedno pitanje , ne razumem se pa mi pojasnite
ovaj android 9 sto se najavljuje , ako azuriram telefon na tu verziju hoce li mi se izbrisati kontakti,slike i sve sto imam na telefonu
citajuci vas koji ste instalirali beta verziju nisam vas bas najbolje razumeo i shatio sam da hoce sve da mi obrise
ne ljutite se ali nisam upucen
hvala
 
aj da ja postavim jedno pitanje , ne razumem se pa mi pojasnite
ovaj android 9 sto se najavljuje , ako azuriram telefon na tu verziju hoce li mi se izbrisati kontakti,slike i sve sto imam na telefonu
citajuci vas koji ste instalirali beta verziju nisam vas bas najbolje razumeo i shatio sam da hoce sve da mi obrise
ne ljutite se ali nisam upucen
hvala

Ne brini, nece ti se nista obrisati. Jedino je ponekad posle nadogradnje softvera potrebno uraditi "factory reset" ako se pojave bagovi, a kad se uradi taj reset, onda se sve brise. Slobodno azuriraj telefon na Android 9 kad izadje, pa ako bude bagova (a najverovatnije nece), onda ces sve snimiti negde/bekapovati pa uraditi factory reset koji brise sve u telefonu.
 
Ne brini, nece ti se nista obrisati. Jedino je ponekad posle nadogradnje softvera potrebno uraditi "factory reset" ako se pojave bagovi, a kad se uradi taj reset, onda se sve brise. Slobodno azuriraj telefon na Android 9 kad izadje, pa ako bude bagova (a najverovatnije nece), onda ces sve snimiti negde/bekapovati pa uraditi factory reset koji brise sve u telefonu.

hvala na odgovoru
 
Screenshot_20180822-202755.png

Najveca prednost.....videcemo sta ce biti sa punjenjem na Android Pie...
 
Na početku je i mene zadesio sličan problem. Ispraznio sam tel na nulu tri puta i onda je izgubio opciju quick charger. Počeo je sporo da se puni i to je trajalo par nedelja a onda se sve vratilo u normalu, kako ne znam.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Dobra je kamera skroz. Samo još bolja ti je na Xaomi Mi A2,za do 350 evra,ova dva telefona prave najbolje fotografije.
Za 250 evra mozda, za 350evra vec imas Honor 10, koji je klasa iznad po svemu, ali je i skuplji.
 
Poslednja izmena:
Baterija kidalica i stock kam bolja od zadnjeg apdejta.Sad mi se ovaj fon cini maltene bez mane.
 
Nazad
Vrh Dno