Šta je novo?

Nokia 7 Plus

naručen :D

u nadi da će se kamera poboljšati, jedino nju po reviewima ne hvale baš, da vidimo u koja je doba nokia, ovo mi je prva nakon legendarne n9 meego

Hardver kamera je super, softver je tanak!
U principu koji god telefon da kupiš instaliraćeš Google kameru, pa tako i ovde.

Mnogo su dobre ove Mozo Helsinki Collection maske!
Samo preskupe!

Mozo-Toolo-Nokia-7plus_2-uusi-600x600.jpg
Mozo-Kallio-Nokia-7plus_2-uusi-600x600.jpg

Mozo-Toolo_flip_Nokia-7plus-600x600.jpg
Mozo-Kallio_flip_Nokia-7plus-600x600.jpg


https://mozoaccessories.com/product/arrival-nokia-7-plus-fabric-and-leather-case-light-grey/
https://mozoaccessories.com/product/arrival-nokia-7plus-case-dark-grey/
https://mozoaccessories.com/product/nokia-7-plus-fabric-and-leather-flip-cover-light/
https://mozoaccessories.com/product/arrival-nokia-7-plus-fabric-and-leather-flipcase-dark/

Bolja je crna verzija jer koža potamni od držanja - http://nokiamob.net/2018/08/10/review-mozo-fabric-and-leather-case-for-nokia-7-plus/
 
Poslednja izmena:
Na nekim sajtovima piše da podržava LTE b20 (800 DD), na nekima se ne pominje ta podrška. U propratnoj dokumentaciji piše da podržava lte band 20, valjda je to ono na šta se odnosi tvoje pitanje.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Hvala.
Da li moze neko ko je kupio preko telekoma ili drugog operatera da prepise model (TA) i fcc id/ecc id sa kutije ili dokumenta/nalepnice?
 
TA-1055 je verzija sa jednom karticom (operateri)
TA-1046 je verzija sa dve kartice (radnje i KP šverceri)
 
Poslednja izmena:
Nema nameru da se isprazni [emoji6]
b1868cdbf199e3791335514bd443c626.jpg


Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
Baterija je vrh!

Mene nervira što je uvek, dok držim telefon, prst na zvučniku (malić leve ruke).
To mi je navika koju ću morati da promenim.

Displej mi je odličan, ali koliko čitam, zbog ovih zaobljenih ivica moraće da se lepi folija jer stakla prave problem.
Svuda se žale ljudi da su stakla kratka ili da ivice logično skupljaju prašinu.

Treća stvar koja me nervira je nedostatak led lampice.

Zadnja je nokia softver kamere - neverovatna razlika kada se slika njom ili google kamerom.
Prosto neverovatno da na svim telefonima (izuzev ovih koji koštaju 500+ €) mora da se jure i instaliraju neki portovi i smara sa podešavanjima.

Inače telefonom sam baš zadovoljan - nije idealan (takav ne postoji), ali je definitivno pun pogodak!
 
Poslednja izmena:
Probajte fabricku kameru po danu sad nakon ovog zadnjeg apdejta.Deluju slike bas dobre.
Za nocne gcam.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Da se razumemo, kamera/e je dobra, ali mnogo bolje slike pravi gcam port.

Inače telefon radi fluidno, nikakva seckanja i bagovanja, izgleda da je ovaj SD660 pun pogodak.
 
Ima li neki nacin da se pojaca zvuk za notifikacije za sms, viber i mejlove?
 
Skines custom melodiju sa neta koja je sama po sebi glasnija i postavis.Preporuka Pixie Dust.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Jel bese ova dual sim verzija hibridna ili ima 2 ulaza za sim i jos plus sd karticu?
 
Zalepi se jedna sim kartica na microSD
Kucaj na youtube-u dual sim microsd i videćeš gomilu klipova
 
Posle par dana koriscenja utisak je da je telefon izuzetan. GCam pravi neuporedivo (bez preterivanja) bolje slike,od kamere koja dolazi instalirana. Jedino mi se cini da video snimci imaju problem sa jacinom zvuka.
Sve ostalo je zaista na vrhunskom nivou.
 
Meni zvuk na video snimcima sasvim ok.

Koju si verziju Gcam instalirao?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Koju verziju koristiš? Kod mene je zvuk očajan, tih i prepun šuma. Čak i stock app ima taj problem na beta4pie.

Za snimanje sam koristio Open Cam do sada. Nije savršena app ali zvuk je dobar.
Meni zvuk na video snimcima sasvim ok.

Koju si verziju Gcam instalirao?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nema to veze sa verzijom, jednostavno Google kamera ne koristi ovaj OZO Audio koji ima 7+.

Ista priča je i za ovu drugu telephoto kameru, ne samo na 7+ nego na svim telefonima.

Ali samo za slikanje - Google kamera mnogo bolja .
 
Ne znam,kod mene je zvuk ok na stock kameri,a na gcam los.
 
Pa to je normalno ...
Tu verziju gore što lepo radi na 7+ je izbacio Tolyan009 koji inače ima OnePlus 3T, a on je samo preradio verziju od BSG-a koji inače ima Xiaomi Mi6 :)

Tu su još i Arnova8G2 koji koristi OnePlus 6 i cstark27 koji ima OnePlus 6 i V30 i pokušava da omogući drugu kameru (telephoto/wide-angle).

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/versions/

Svi oni samo prčkaju po google camera aplikaciji jer ona ima ubedljivo najbolji softver i daje mnogo bolje slike od ovih fabričkih verzija.

Ko neće da se zeza sa ovim gore moraće da izdvoji veću sumu novca za npr Google Pixel 2 XL, P20 pro, Note 9, S9+, U12+ ...



Kad se pojavi neki ludi Rus sa 7+ onda će možda uspeti da sredi i Nokia OZO audio koji koristi 3 mikrofona i da rade obe zadnje kamere sa ZEISS optikom, a i prednja kamera neće imati 4 nego 16mp.

Hardver na 7+ je dobar, samo softver kamere ne izvlači maksimum iz njega :(

Tako da za sada gcam samo za foto, fabrička kamera za sve ostalo.

Evo je nova verzija 1.0.8 - https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog206/
 
Poslednja izmena:
Drugari, nisam se dugo javljao , ali bas cu prelistati temu da vidim jel se nekome javljala slicna situacija....

Jel imas jos neko kao delay kada okine fotografiju? Bukvalno slikam nesto i onda kao da procesira sliku 3-5s i onda mi da okinem novu, takodje ako u toku tog "procesiranja" mrdnem telefon slika ispadne zamuceno....?
Inace stock je kamera, nista nije cackano i slicno....

Inace posetio je telefon i servis prvi put jer se pojavila ogromna fleka na levoj polovini ekrana....bile su 3 kapljice vode koje sam prebrisao peskirom i to se razlilo.....bilo je staklo neko koje sam porucio sa Ali-ja na njemu, ali svejedno nije bilo responsive ni trunku....jel moze neka preporuka za foliju/staklo da ga ne nosim ovako golog?

Ljudi iz ProMobi-ja ako sam dobro zapamtio su skinuli samo to staklo i sve se vratilo u normalu, takodje vratili su ga na fabricka podesavanja (kao moraju :S) i onda mi je bilo nekoliko update-a uzastopno kad se vratio iz servisa.....od tada ima taj delay/lag na kameri , a i telefon se ne puni brzo kao pre nego sto je bio u servisu....isti punjac/iste uticnice i sve....bukvalno ga stavim sa 34% na punjac npr. i pise da ce biti pun za 2 sata....

Pomoc za bilo sta od ovoga sto sam napisao, unapred hvala :)
 
Drugari, nisam se dugo javljao , ali bas cu prelistati temu da vidim jel se nekome javljala slicna situacija....

Jel imas jos neko kao delay kada okine fotografiju? Bukvalno slikam nesto i onda kao da procesira sliku 3-5s i onda mi da okinem novu, takodje ako u toku tog "procesiranja" mrdnem telefon slika ispadne zamuceno....?
Inace stock je kamera, nista nije cackano i slicno....

Inace posetio je telefon i servis prvi put jer se pojavila ogromna fleka na levoj polovini ekrana....bile su 3 kapljice vode koje sam prebrisao peskirom i to se razlilo.....bilo je staklo neko koje sam porucio sa Ali-ja na njemu, ali svejedno nije bilo responsive ni trunku....jel moze neka preporuka za foliju/staklo da ga ne nosim ovako golog?

Ljudi iz ProMobi-ja ako sam dobro zapamtio su skinuli samo to staklo i sve se vratilo u normalu, takodje vratili su ga na fabricka podesavanja (kao moraju :S) i onda mi je bilo nekoliko update-a uzastopno kad se vratio iz servisa.....od tada ima taj delay/lag na kameri , a i telefon se ne puni brzo kao pre nego sto je bio u servisu....isti punjac/iste uticnice i sve....bukvalno ga stavim sa 34% na punjac npr. i pise da ce biti pun za 2 sata....

Pomoc za bilo sta od ovoga sto sam napisao, unapred hvala :)
To sa kamerom sam iskusio na početku, nakon aktiviranja telefona. Uradi clear data za kameru i reset podešavanja, meni je topomoglo koliko se sećam. Ako se ne popravi situacija restartuj telefon, uradi hard reset ako je neophodno. Ako ni to ne pomogne instaliraj gcam ili pređi na Pie betu.

Da li je skinuo avgustovski apdejt? Možda su ponovo nešto zabrljali.

Pretraži Ali za staklo i case. Nije neki izbor a cene za obične su od 3 do 5 dolara.

Staklo nisam probao, stavio sam hidrogel foliju. Mom kolegi je ispao j5 udario ivicom i ekran je prsnuo baš pristojno. Udarac je izbacio zaštitno staklo sa ekrana. Možda bi izbegao takvu sudbinu da je imao neki robustan case na fonu. Ali nije. Kombinuj staklo i dobar case i bićeš miran. Uglavnom.


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ja nisam imao ovaj problem dok telefon nije vracen iz servisa....okidao je fotografije bez problema...Probacu clear i reset.....

Trenutna verzija sistema je 8.1.0 i avgustovski sigurnosni patch....

Ma bitno mi je da narucim nesto normalno, da mi se ne desi kao pre nekoliko dana sa te 3 kapljice vode.....juce bio do novog merkatora i trazi mi likusa 2100 za masku i staklo, jeste lepa maska , ali verujem da je na Aliju bas tako 3-5$, cisto informativno me zanimalo koliko traze......

Razmisljam prvi put u zivotu da uzmem flip-case, nikad to nisam gotivio, ali mislim da bi na 7 Plus bas lepo stajao i nasao sam neki na Ali-ju pa samo dok porucim...
 
To sa kamerom sam iskusio na početku, nakon aktiviranja telefona. Uradi clear data za kameru i reset podešavanja, meni je topomoglo koliko se sećam. Ako se ne popravi situacija restartuj telefon, uradi hard reset ako je neophodno. Ako ni to ne pomogne instaliraj gcam ili pređi na Pie betu.

Da li je skinuo avgustovski apdejt? Možda su ponovo nešto zabrljali.

Pretraži Ali za staklo i case. Nije neki izbor a cene za obične su od 3 do 5 dolara.

Staklo nisam probao, stavio sam hidrogel foliju. Mom kolegi je ispao j5 udario ivicom i ekran je prsnuo baš pristojno. Udarac je izbacio zaštitno staklo sa ekrana. Možda bi izbegao takvu sudbinu da je imao neki robustan case na fonu. Ali nije. Kombinuj staklo i dobar case i bićeš miran. Uglavnom.


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
I ja razmišljam o flip case. Kvalitetniji idu do 9 dolara, neki čak i više. Međutim, imam problem sa njima. Oni koji mi se dopadaju po pravilu nemaju magnetnu kopču, a oni jeftiniji i manje dopadljivi je po pravilu imaju. Ne bih hteo flip case bez magneta i nije mi jasno zašto kompanije žrtvuju zaštitu telefona zarad malo više elegancije. U slučaju da ti telefon ispadne iz ruke i prevrne se u vazduhu, što obično i uradi, poklopac koji nije fiksiran, i obično slobodno landara, se otvara i otkriva ekran. Ako telefon padne na neravni asfalt, recimo, u najgorem slučaju, sa ekranom okrenutim na dole staklo prima direktan udarac. Ali ako je poklopac fiksiran magnetom flip case ostaje zatvoren a telefon potpuno obložen i zaštićen.

Možda malo preterujem, ali znam previše ljudi koji su lomili telefone. I flip case treba pažljivo birati.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Sve sto si napisao je apsolutno tacno.

Inace restovana podesavanja u kameri i sad nema onog laga ni delay-a :) jedna stvar resena :) videcu sta cu za punjenje samo....

Inace vidim da je na prethodnim stranama dosta clanova kacilo slike sot-ova koje izvlace i nista od toga me ne cudi, apsolutno fantasticna baterija, to je velika velika stvar koja me jos uvek drzi pri ovom telefonu....jutros krenuo na posao oko 8.30 sa 48% , evo sad je na 30% , konstantno 4G ukljucen , whatsapp i po neki surf uz jos neku aplikaciju tipacitanja vesti i slicno....
 
Vrh Dno