Šta je novo?

Nokia 7 Plus

I meni se desi neki put da tac registruje dodir,a ne odradi komandu,ali sam mislio da je mozda do stakla sto sam stavio.Nije sad to toliko strasno,ali koliko kosta to ne sme da se desava.Inace je uzet u mts u pre mesec ipo dana i ima taj novatek panel.
 
A da ga nosim na reklamaciju od tog nema nista cim vide da to radi samo ce da ga spakuju i vrate natrag
 
Generalno samo taj sitni bag ima nisam imao problema sa necim drugim za sada tipa zamrzavanje ekrana.....ili ne znam sta,ali generalno ove pare ne vredi.Ja sam ga uzeo uz paket morava 3 za 24000 na 24 rate ovako nikad ne bi dao 350e pre bih uzeo xiaomi a2 za 190e
 
I meni se desi neki put da tac registruje dodir,a ne odradi komandu,ali sam mislio da je mozda do stakla sto sam stavio.Nije sad to toliko strasno,ali koliko kosta to ne sme da se desava.Inace je uzet u mts u pre mesec ipo dana i ima taj novatek panel.
Verujem ti ovo za garanciju, gubio bi dosta vremena a pitanje da li bi ti sredili nešto. Mada iskreno, mnogo bi manji problem bio da je probijanje svetla ili mrtvi pikseli, nego tač. Ipak ovo utiče na funkcionisanje, a ova dva su više estetski. Navikneš se i ne obraćaš pažnju. A i garanciju bi mnogo lakše ostvario.

Šteta baš jer je po ovoj ceni od 250€ jedan od najboljih izbora.
 
Ja ne znam gde ste vi kupovali vaše telefone? Telefon je u svakom pogledu savršen!

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

kod cige na buvljaku, pa se čudim što imam problem koji je dosta ljudi prijavilo baš si funny.

Kupljen je nov znači ja sam ga prvi iz celofana izvadio i ledio je odmah u startu i taj tač problem je imao. Nakon reseta iz pie ništa se nije promjenilo, pa sam ga resetovao i drugi put ali hard reset power+volume up. To je riješilo problem vise ne ledi nikako, a taj tač problem je bio i dalje prisutan ali u zadnjih par dana kao da ni toga vise nema. Telefon je sad ugodan za korištenje pratim situaciju.
 
Ali kao sto rekoh generalno nije uopste toliko strasno cak sta vise i ne primecujem u zadnje vreme da imam problem sa touch-om tj.tim odzivom da nisam danas citao komentare ne bi ni obracao paznju ne znam ovi sto imaju druge panele kako im se ponasa
 
Najgori su ovi sitni i random bagovi tu garancija ne pomaze samo mlacenje vremena i zivaca i nada da ce to ispeglati ako je do softvera
 
Tek sad vidim da ispod novatek-a stoji i goodix panel koji je sad tacno od ta dva zna li neko?
 
Gledao sam sad slike nema neke razlike u bojama i kvalitetu od obicnog 07 sem minimalnog osvetljenja koji ne moze do kraja da se smanji kod novatek-a ako se ne varam.
 
To zamrzavanje mi se jos nije desilo,a registrovanje dodira zna neki put da ne odreaguje,ali opet ponavljam da nije toliko primetno i strasno da nisam juce citao komentare ne bi ni obratio paznju.Ako naravno bude to zezalo i bude izrazenije pravac u mts pa nisam ga dzabe dobio.
 
To sto primjetite nekad slab odziv ekrana je tzv. grounding issue. Pisao sam o tome ranije. Mora telefon (kuciste) biti uzemljen.

Svakako bi valjao jedan hard reset svakako ga nisam radio nikako, valjalo bi, ali me mrzi.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Smara me reset iz razloga sto koristim intesa mobile aplikaciju pa moram opet do banke po kod inace bi uradio hard reset da vidim kako ce raditi posle toga.Ako nekad pocne mnogo da zeza moracu ga resetovati
 
https://dontkillmyapp.com/nokia

Vise stete no koristi, mnogo manje awake-a koliko primjetih. Za ove stvari sluzi vec integrisani Battery optimizations, kakav Evenwell, kakvi bakraci.

E i ja disable-ovao ove Evenwell service za bateriju kao sto pricaju a i jos nekoliko kao weather i jos neke providere i odmah dobio skoro 6 sati SOT a evo drugo punjenje 63% bat. sa 2:48 SOT a punjena pre 30 sati. tj jos od juče ujutru. Ono ranije nije mogla da izgura 1,5 dana sa 3 sata SOT. Stvarno neznam sta li im znace ovi servisi citam mnogi ljudi po netu iskljucili sve evenwell service i sve radi bez problema. Ja sam za sada samo neke i nema problema, javim ako iskljucim sve.
 
Poslednja izmena:
glass case
3.jpg6.jpg1.jpg7.jpg10.jpg

Došao mi je dobar case zaštiti čitav mobitel i kameru, djeluje kvalitetno i mnogo je bolji klik za volume +/- power od onoga providnog što dođe. Prijatno sam iznenađen, zadnja strana izgleda baš ko staklo a skuplja i otiske kao staklo, robusniji je osjećaj u ruci nema oštih rubova i dobro izgleda. Izrezi za usb, slušalice, mic i zvučnik su na pravom mjestu, kako i treba. Kamera je sad malo uvučena unutar maske pa se može spustiti na sto bez straha. Jedino što mi se ne sviđa što su rubovi u istoj ravni sa displejom pa će biti u kontaktu sa površinom ako se spusti sa te strane. Poprilično povoljno se može naći na aliexpressu, dođe oko 6 eura sa shippingom.
 
Poslednja izmena:
Ludacki awake imam u poslednje vrijeme. Po 4-5h na 24h. Ne kontam sta je, BBS nista ne pokazuje. Odradio factory reset. Mora da neki update od app-a brljavi.

Zadnji: 3.39B-sp2 odradio. Valjda nema razlike u softwareu sa onom dtugom verzijom.Screenshot_20190215-201047.jpeg

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Meni se adaptive battery sam uključuje. Koliko god ga ja puta isključivao. [emoji23]

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Kod mene je Adaptive i brightnes i batery ukljuceno samo sam iskljucio one procese i sve se vratilo u normalu. za sve je kriv evenwell. Ne treba vam nikakav program i nista specijalno, jednostavno odete u menadzer aplikacija i ukljuvite show sistem i disable ili onemoguci one evenwell procese. Čim je njima dozvoljen disable znaci da nisu obavezni, jer neki bitni procesi ne mogu da se disable-uju.
com.evenwell.PowerMonitor.overlay.base.s600ww
com.evenwell.powersaving.g3.overlay.base.s600ww
posle ovih se telefon vratio u normalu a posle sam disable-ovao i jos neke evenwell.
 
Da li ima neko neki predlog za zastitu ekrana?

Uzmes full glue staklo sa onim crnim okvirom, ima ih dosta na Ali-u sve isto. Legne bez halo efekta i skoro da se i ne primjeti, jedino sto malo skracuje vidno polje sa strana (djelic milimetra).

Sto se tice baterije konacno sam je dotegao i sad mali je awake. Kernel je pravio wakelock preko Alarmtimer (unaprijed mi je ukljucen Alarm svako jutro za 5 radnih dana), sigurno po sat/dva dnevno, tako da sam imao ukupni awake po 4-5h. Rjesenje je da se iskljuci optimizaija baterije za Google Clock aplikaciju.

Isto tako kada ukljucim Private DNS, Android OS trosi bateriju mnogo. To sam sredio preko Tskera da prebacuje na Automatic (tj. default) kada je iskljucen ekran, jer mi tada ni ne treba blokiranje reklama. Vjerovatno neki bug do Google-a ili tako treba mozda. Vrijeme ce pokazati.

Uglavnom, sad sam zadovoljan, samo treba biti uporan (BBS + Android Battery Statistika) i pratiti i povezivati. Kod mene ocigledno adaptive opcije ne prave problem (da bi ostao na Off mislim da mora makar jedna aplikacija biti restricted), a vjerovatno ni Evenwell. Ovo je slucaj kod mene, ne mora znaciti da je kod svih.
 
Poslednja izmena:
Edit: Iskljucio Tasker, ukljucio Private DNS da je stalno aktivan, AndroidOS u granicama normalnog, ne divlja. Ispade samo da je Alarm (Google Clock) pravio problem, baterija beton sada. Testiracu jos par dana.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ај објасни молим те мало детаљније то за батерију, да пробам, шта се гаси, где?
 
Vrh Dno