Šta je novo?

Nokia 1020

Overall, the Nexus 6 display is quite poor relative to the displays on other smartphones like the Galaxy Note 4, iPhone 6, and HTC One (M7). It's also a definite regression from the display on the Nexus 5, which is concerning given the fact that the Nexus 6 is $300 more expensive. It has been speculated that Motorola is unable to source the latest generation of panels from Samsung Display, which would explain why many of the panel characteristics are similar to previous generation AMOLED panels in the Note 3 and Galaxy S4

http://www.anandtech.com/show/8687/the-nexus-6-review/3

Mislim da ti je ovo dovoljno. A ako nije ja ti ne mogu pomoci.. Kazem ,prvo udji u tematiku pa bacaj zakljucke. Danas svako ima nesto da napise..

Kako sada ovo objasnjavas. Displej 2k a kvalitet note 3 ?
 
Poslednja izmena:
Ja ne vidim nikakvu razliku izmedju s5 i s4 na primer. To sto si ti linkovao je necije subjektivno misljenje i spekulacija(da li je ili nije stara generacija)
Kakvu ce sliku davati ekran zavisi umnogome i od softvera koji je zaduzen za to
Samsung svojim ekranima pumpa saturaciju gde god moze

A da ne spominjem cinjenicu da je autor teksta vidno razocaran cenom nexusa 6 i odsustvom nekog vau efekta. krastavac. Ko se nada puno - puno se i razocara :D

Isti proizvodjac i ista tehnologija. Cak ne mogu da postignu da proizvedu koliko im traze pa jadan htc ne moze ni da dobije ugovor za amolede nego za njih stancaju slcd :)

Inace ovo sto govorite da samsung uvaljuje staro je kao kad bi rekli da samsung uvaljuje ajfonu starije chipove a sebi cuva nove i brze. Iako se medjusobno tuze, drugari, svet ne funkcionise tako. Samsung se obavezao na nesto i ako to ne ispuni i ne isporuci nece dinara dobiti ni od motorole ni od applea.

I da, najavljuju se amoled ekrani za sl generaciju ajfona, oce li i oni dobiti "tehnologiju iz 2012"?
:)
 
Poslednja izmena:
Omg vratila se display ekipa u temi 1020 :D


Ko god je imao telefon sa amoled ekranom zna da je ips jeftinija alternativa :)


Stavio ja pre neki dan moju 1020 pored IP5S oba na auto, 1020 gotovo da se nije ekran video :D crna i bela 50% boljeg prikaza od ips na ip..


Kakav je to Iphone kada mu je bela zuckasta a crna ko bela kafa...


Kakav crni ips, aj da se ne lazemo ovaj pentile ga kida! Kakva crna potrosnja, na auto brightness nocu je na neverovatnom minimumu a sadrzaj ekrana lako uocljiv!

Da dodam Nokia je uvek furala Samsung oled pentile (nije prva klasa) ali pokazao se super na 808,N8,Lumia 800, 925, 1020 ...
 
Poslednja izmena:
Meni je amoled na lumiji 1020 perfektan iako je nize rezolucije i od s5 i s6 i notea.
Jos nisam video da se neko zali na anoled displej... i amoledu se moze zameniti samo staklo uv lepkom dok je to kod lcd-a malo teza operacija. Opet mana amoleda je cena pa je i cena popravke veca a verovatno i cena uredjaja. Mozda je upravo cena razlog zbog kog su se odlucili za lcd
Niko se ne žali na amoled??? Pa to je ekran sa xy problema
 
N808 ima full RGB i ja mnogo gotivim taj ekran, mislim da je to ekran koji jedan cameraphone treba da ima. Takodje sam stekao utisak da je ekran od N808 bolji od N1020 na direktnom suncu.
 
Svaki ekran ima xy problema ali kada je kvalitet slike amoled je jedan od najpozeljnijih.

808 ima najbolji ekran kada je gledanje na suncu u pitanju iako nema laminiran ekran. A zamislite da je laminiran kakav bi tek kvalitet bio :D

Inace jel ima neko u planu da uskoro prodaje lumiju 1020 a pritom poseduje camera grip? Jer bih bio veoma zainteresovan da to kupim za svoju lumiju :D
 
Poslednja izmena:
naravno da ima bolji ekran od 1020 i to vidljivo...to su neke od praktičnih stvari koje meni mnogo više znače od količine megaherca i jezgara
 
Jes vala.1020 najbolja.Tj bila.Pregazilo je vreme.krastavac...
 
Kad je u pitanju kvalitet prikaza displeja tesko da z ultrin lcd moze da pridje amoledu u 1020. Imam z1 pa znam o cemu pricam :)
 
džaba sve to veličinom ga ubija a i inače ima jako kvalitetan prikaz
 
Ove 3rd party camera aplikacije poput 1Shot nisu bas optimizovane za 1020 i desi se da zatvarac ostane otvoren kada se naglo prekine app..kao da nema kontrolu da zatvore shutter pre zatvaranje app. Ne kazem da je pravilo da to svaki x radi ali desava se.


Lek je da se udje u lumia cameru i izadje ili phone off /on .
 
Poslednja izmena:
:D pa nisam rekao da je strasno :) samo ako se neko zacudi a desi se to da se ne najezi :D bilo je komentara na Windows Central kako im je riknula kamera a problem smesan.
A posebno mi ide na zivce sto ceo Camera modul aktivira npr neka app za Led svetlo...znaci ne potrebno drljanje camere.
Inace jedan od retkih telefona kada sa nekim razgovaras a pritom hodas a na uvce zvekece , cuje se OIS :D
 
Poslednja izmena:
u timelapse pro nemaš da podešavaš fokus, dužinu ekspozicije niti bilo šta od toga, u proshot-u to mozes, a proshot to moze i besplatno da radi iako se "plaća"
Jel probao neko CameraPRO app?
najbolje bi bilo kad bi Lumia camera imala i tajmer i intervalometer i ćaozdravo :D

btw sa proshot mi se brzo zagreje kamera i troši baterija :O
 
cudi me da 1020 nema opciju slikanja slika na x sekundi. ja sam ludacke time lapse-ove pravio sa 808 sa stock camera app.
 
Kakva je situacija sa 10-kom i 1020-kom :d Kako rade novi bildovi na ovom telefonu? Isplati li se sada uraditi update ili cekati "bolje sutra".
 
Uvek se isplati probati... Probao sam i vratio 8.1... Komentar... Najbolji do sada... Jedino što puno koristim telefon... Ne mogu da se zezam da nešto ne fercera... Da ne objašnjavam...
 
ja sam instalirao na jednu lumiju koju ne koristim kao dejli drajver, dobro je, ali još nije optimizovano, koči, baguje, upucava se, kamera jeodlična, mozes u video režimu da menjaš razne postavke live tj dok snimaš, mada su nešto i osakatili, kao što npr kad promeniš brzinu okidanja ranije ti prikaže otprilike koliki iso će on odabrati, sada to više ne radi :( ali kapiram da će to vratiti jer još nije finalna verzija
ostalo,manje više slično je jako, ako koristiš 1020 kao osnovni telefon nemoj još prelaziti na 10ku

I da, na 10tci imaš mogucnost da slikaš na X sekundi koliko god imaš baterije*memorije :D
 
Poslednja izmena:
Znaci čučim, čamim, čekam. Hvala vam momci za info. Ne bih da eksperimentišem pošto mi je ovo trenutno jedini mobilni telefon koji funkcioniše normalno. U stare androide niti imam poverenja, niti imam adekvatnu količinu živaca.
 
Dosla, dosla, probao i vratio se na 8.1, nije mi jos uvijek to-to. Ipak mi nedostaju ti neki sitni detalji u svakodnevnom koriscenju. Ali da je ubedljivo najveci pomak do sada jeste 100%.
 
Nazad
Vrh Dno