Šta je novo?

NGP - Next Generation Portable (PSP2)

Ako bude po toj ceni, mislim da ce dosta ljudi odavde nabaviti jedan.
 
Prava stvar bi bila da bude $249 isto kao i za prvi psp a i da udari kontru 3DS-u. Neke stvari se nikad nece promeniti, Sony opet gura hardver po cenu gubitka a Nintendo uzima aktuelan i proveren hardver, ubaci neku mamiparu kao sto je 3D prikaz koju ce da izreklamira do besvesti i pravi odlican profit na uredjaju cija proizvodnja kosta mnogo manje. Neverovatno je da 3DS tek sad ima slicne graficke mogucnosti kao prvi PSP dok je Sony nagurao sve ono u novi hardver.
 
A grafika je inace uvek na prvom mestu, pogotovo za prenosne uredjaje? :) Jeste malo nenormalan ovaj forum.. :) Vec 4 strane o NGP, koga niko nema i nije se ni pojavio, a koliko znam ni nema tema za neki Nintendov prenosni uredjaj :) Jer to su igracke, a PSP i NGP su HC alatke za poslovnu produktivnost :d
 
Mene plasi da release okvir koji su dali "holiday season 2011" ne bude samo za Japan a tipa mart 2012 za ostatak sveta..........
 
Poslednja izmena:
Gde je onaj lik sto je pre mesec dana ovde na forumu spremao ispite iz ekonomije i objasnio nam teoriju ponude i potraznje, on sigurno zna cenu :D
U svakom slucaju vrlo mocna spravica, opak hardware u malom pakovanju , YLOD ready :D
 
A grafika je inace uvek na prvom mestu, pogotovo za prenosne uredjaje? :) Jeste malo nenormalan ovaj forum.. :) Vec 4 strane o NGP, koga niko nema i nije se ni pojavio, a koliko znam ni nema tema za neki Nintendov prenosni uredjaj :) Jer to su igracke, a PSP i NGP su HC alatke za poslovnu produktivnost :d

Pa naravno da je 3ds igracka i u odnosu na psp, a psp2 da ne spominjem. Kao sto je i WII igracka. Taj nitendo 3ds moze da ima temu samo ovde www.bebac.com/forum.
 
Ljudi iz Codemasters-a su izjavili da ocekuju da ce cena za NGP biti slicna kao i za 3DS...mozda malo skuplja sto znaci tu oko 250-300$!
 
300$/300eur za najjeftiniji sku, sve preko toga ce biti propast kao pspgo. Al bice gadno ako odluce da prvo izbace konzolu u japanu, pa usa u martu-aprilu a eu negde na jesen 2012, a imajuci u vidu predjasnja iskustva sa sonyjem to je najverovatniji scenario. Dok dodje do eu quadcore procesori ce se pojaviti i u mobilnim uredjajima.
 
300$/300eur za najjeftiniji sku, sve preko toga ce biti propast kao pspgo. Al bice gadno ako odluce da prvo izbace konzolu u japanu, pa usa u martu-aprilu a eu negde na jesen 2012, a imajuci u vidu predjasnja iskustva sa sonyjem to je najverovatniji scenario. Dok dodje do eu quadcore procesori ce se pojaviti i u mobilnim uredjajima.

To je jos jedan problem sa ovom konzolom. Sada deluje mocno ali da li ce delovati tako krajem godine.............a za 3 godine tek?
 
U prevodu, nema potrebe gurati sto ludji hardver u prenosne konzole, vec imati raznovrstan i igriv softver.. Par igara sto imam na Androidu, pa igrivije su mi od gomile PS3 naslova..
 
Pa taman za WC, ili dok malo posedis u autobusu dok ne ustanes starijoj gospoji.. :) U tome je i poenta.. uopste mi nije jasno zasto bi igrao neku punokrvnu igru na prenosnoj konzoli pored prave konzole.. Bas su one pecurke od 2 milimetra za takve igre..
 
Pa taman za WC, ili dok malo posedis u autobusu dok ne ustanes starijoj gospoji.. :) U tome je i poenta.. uopste mi nije jasno zasto bi igrao neku punokrvnu igru na prenosnoj konzoli pored prave konzole.. Bas su one pecurke od 2 milimetra za takve igre..

Pa pazi, sin nece da se skine sa PS3, pa ako mu to uzmem, MOZDA ce da se skine, a ako ne onda cu ja da zalegnem uz pivo pored kreveta, sluske na usi i nirvana :d
 
Ako je ekran 100Hz, oni uvek mogu da ubace 3D kasnije. A i neverovatno je da sony nije ubacio 3D shto mu je sve 3D u poslednjih godinu dana :)
 
Za 3d sa naocarima treba neki predajnik (IR dioda ili sta vec) pored ekrana (najbolje iznad) koji ce da diktira nocarima kako da rade. Da li tako nesto vec postoji na PSP2?
 
Zbog cega ovo cekanje od godinu dana ako vec imaju gotov uredjaj ?
 
Pa neki plan valjda postoji u svemu tome? Mogu i posle tog da naprave novi za 2 godine, pa nece valjda odma'da ga izbace.
 
Zbog cega ovo cekanje od godinu dana ako vec imaju gotov uredjaj ?

Imaju gotov near final test uredjaj.
Jel ti mislis da je lako napraviti proizvodni proces za ~100 komadica hardware-a na ko zna koliko lokacija i od kojih se sklopi jedan PSP2? I to ne jedan, nego da se stanca milion finishiranih proizvoda mesecno... A lot of shit needs to be done.

Kao i sa svakom konzolom, od trenutka kada se "lockuje" sav hardware prodje otprilike godinu dana dok se ne pojavi u prodaji.
 
Poslednja izmena:
To je jos jedan problem sa ovom konzolom. Sada deluje mocno ali da li ce delovati tako krajem godine.............a za 3 godine tek?

to i ja pricham.
josh neshto ako nudi slichne ili identichne naslove kao sa PS3-jke chemu kupovina?
da igram portable Uncharted koji imam na disku i koji sam vec preshao? (ali ga sad imam u pocket formatu pa je boze moj drugachiji dozivljaj?!) hm, ne ja...

vremena se menjaju, ni Sony ni Nintendo 2004 nisu imali konkurenciju od Android i iPhone telefona, a sad je druga pricha.
kad se NGP pojavi krajem godine bice aktuelan iPhone i iPod touch 5 i Android 3, kad se u Evropi pojavi tokom 2012 bice aktuelan iPhone & iPod 6 sa ko zna kakvim mogucnostima.. cini mi se da ce NGP biti zastareo po mogucnostima kad se pojavi.. mozda ne.. mozda ce biti konkurentan godinu dana i to je to.. bitku ce voditi Sony samo takvu, ali videcemo vec.
 
Ne znam kako ljudi mogu da porede iPhone i prenosivu konzolu kao sto je PSP ili NDS koja je i namenjena za igranje!

Ja imam iPhone, i nabacivao sam gomilu igara misleci kako cu da se igram kada nemam sta da radim itd. Ali bas naprotiv, prosto me mrzi da igram kada znam da pola ekrana necu videti od svojih prstiju ili necu ubosti pravu kombinaciju/dugme da bih izveo nesto... Takodje mi se bas i ne trosi baterija na to. Jedino sto mogu reci da me je drzalo je Angry Birds!

Probao sam i neke ozbiljnije igre, neke RPG-ve ali me to takodje nije privuklo!
Ja sam siguran da ce biti dosta dobrih naslova na NGP-u, vredni nabavke, ali u svakom slucaju ni sami jos ne znamo sta nas ocekuje tako da ne treba imati takve predrasude...
 
Krajem godine izlazi Tegra 3 koja ce biti quad core CPU. Moguce da ce ona biti na PSP2 ?
 
to i ja pricham.
josh neshto ako nudi slichne ili identichne naslove kao sa PS3-jke chemu kupovina?
da igram portable Uncharted koji imam na disku i koji sam vec preshao? (ali ga sad imam u pocket formatu pa je boze moj drugachiji dozivljaj?!) hm, ne ja...

vremena se menjaju, ni Sony ni Nintendo 2004 nisu imali konkurenciju od Android i iPhone telefona, a sad je druga pricha.
kad se NGP pojavi krajem godine bice aktuelan iPhone i iPod touch 5 i Android 3, kad se u Evropi pojavi tokom 2012 bice aktuelan iPhone & iPod 6 sa ko zna kakvim mogucnostima.. cini mi se da ce NGP biti zastareo po mogucnostima kad se pojavi.. mozda ne.. mozda ce biti konkurentan godinu dana i to je to.. bitku ce voditi Sony samo takvu, ali videcemo vec.

PSP2 je tek predstavljen, ne postoje igre koje su se ekskluzivno pravile za ngp, a igre sa ps3-jke su posluzile samo da pokazu sta sve psp moze da tera. Na pspu su se igrale psp ekskluzive, a ne ps2 igre.
Sto se tice price da ce hardver biti zastareo za godinu dana,... NGP moze da pokrece igre koje su pravljene za trenutno aktuelne konzole. Da su nam ovakav hardver prikazali krajem 2011. ponovo bismo bili odusevljeni. Nije to PC gde graficke vestacki zastarevaiju, i gde se najvece pare zaradjuju upravo na hardveru. Mislim, pricate kao da ste juce culi za sony. Kad je predstavljen ps3? Kad je izasao? Da li je zastareo danas? Samo trazite nesto sto ne valja, da li je opravdano, da li moralno kupiti psp, da li pozeljno, pa se bavite dugorocnim analizama, da li ce biti zastareo, gde ce psp biti na trzistu za dve godine... Kamo srece da sonyjevi ljudi mogu citaju bench forum, ko zna sta bi napravili....
 
Poslednja izmena:
Znaci vama su ista stvar thumbstickovi i tasteri na ekranu i pravi thumbstickovi i pravi tasteri. Isti osecaj kod igranja, cim poredite? Ako vecina ne vidi razliku izmedju te dve kombinacije, onda stvarno ne znam sta da kazem...

Da li je moguce da ceo internet poredi iPhone, iPad, 3DS i PSP2, kao da je sve isto?
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da verujem kako ne kapirate da mobilni nikada nece biti kao handheld konzole, a pogotovo kao ovaj novi PSP. Poenta je u tome shto igre za mobilni koshtaju par dolara i potpuno su drugachiji motivi njihove izrade, da ubijesh vreme dok cekash red a mob ti je uvek i sigurno uz tebe, dok se igre za handheld prave namenski, vreme koje on ubija je daleko kvalitetnije od mobilnog, a igre se mogu igrati skoro isto kao i na velikim konzolama, i jedne i druge su daleko bolje nego na mobilnom. Uporedite PSP sa najboljim mobilnim za igranje, iPhone 4, to se ne moze porediti. Kako onda mislite da neki mobilni stigne nesto kao shto je PSP2 i Uncharted, Killzone, da ne pricham o touch verziji patapona, loco roco, i slichnih igara, nove naslove koji ce koristiti hardver ne mozemo ni da zamislimo. A pored svega, ni jedan mobilni nece moci da ima 5" ekran.

Nije dovoljno da hardver ima 2Ghz i 8 coreova i ne znam ja shta, prestanite da razmishljate "PC mozgom", zar nije on dovoljno pokazao da za igranje nije dovoljan i najbitniji hardver...
 
Poslednja izmena:
Barem vidim da ima par nas koji delimo isto misljenje... :D

Ne verujem da zaista ima ljudi koji porede PSP sa iPhone-om tj uopsteno smartphone-ovima... Isto kao sto bi poredili onaj autic koji koriste golferi sa npr nekim BMW-om! U svakom slucaju, svaka cast! :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno