Šta je novo?

NF3 i SATA drive problem

H.U.D.

Čuven
Učlanjen(a)
15.09.2003
Poruke
809
Poena
620
chini mi se da je deja vu, ali preumoran sam da bih trazzio dalje..

plocha je Chaintech VNF3-250, disk Maxtor 120GB SATA, na WinXP SP1a, nVidia Driver Pack ver.5.10..

posle instalacije chipset driver-a dotichni SATA disk ( inache jedini HDD u sistemu, josh je prikachen i jedan Combo uredjaj) se u OS-u prijavljuje kao Removable Drive i pojavljuje se ikonica u systray-u za njegovo uklanjanjanje (kao za bilo koji drugi izmenjivi medij :zgran: )!!

s obzirom da mashina ide ne bash vichnim korisnicima, cenim da je preopasno ostaviti tako neshto da stoji naokolo :eyebrows:

btw, ja NISAM probao da ga "uklonim", ipak je sistem na njemu;)

any ideas? hitno je!!!


pozdrav
 
Ja mislim da je to normalno, jer se i meni to pojavilo, s time da ja imam 2 hdd-a u raid-u tako ako bih jedan iskljucio otislo bi sve u.... :D E sada sto se tice iskljucenja te opcije stvarno ne znam.

POZ :wave:
 
Ocigledno je tako |) nisam ni ja probao da ga iskljucim |))
ako se dobro secam i ide disk mi je prijavio, ali nisam siguran (tj imao sam ga samo 1 dan...)
 
NV CK8S podrzava hot swap, ali sistemski drajv ne mozes da hot-swapujes, pa ne mozes ni da ga iskljucis, t.j. ako ga iskljucis, a probaj :d pa nam javi, verovatno ces imati jedan BSOD ;)
 
Mozes da otkacis SATA disk sa kablica i da ga ponovo vratis. Ako budes dovoljno brz i pogodis pravi trenutak, nece se nista dogoditi. Inace se javljaju zanimljive senzacije :D
 
Imam dva hard diska prikacena na sata NF3 i pokusao sam onaj drugi nesistemski da stopiram. Nema sanse! Samo kaze , disk is in use i cao
 
Ma nema sanse systemski disk da iskljucis. Dobices poruku tipa the device.....can not be stopped right now, bla bla....probaj
 
hmm, dobro je, post-ovi su josh u istoj godini.. ;):p

i nije samo NF3 sa ovim "zanimljivostima", nego i NF4..
nego, prestalo je to da mi smeta, ali se pitam da li svaki (noviji) onboard SATA kontroler ima moguccnost hotswap-a, tj. izvuchesh kablove za data i power i nabodesh opet ili neki drugi disk na to mesto ( sve u WinXP SP1a/2, mislim da Win2K ne bi povoljno reagovao na takve akcije ,))?

i da, ako to mozze, kojim redosledom se vade i vraccaju kablovi? :trust:



pozdrav
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno