Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Bila je tabela koja je pokazivala koliko tacno fal isadrzaja i ako se sadrzaj konstantno mijenja..

..ali nekih 17% US sadrzaja mogu koristiti balkanski i ako ni jedna ponuda nije identicna. US nema nesto sto kanada ima, UK isto tako dok sam ja nalazio serije koje se za US moraju rentati a nama su dostupne. Over all, recimo da balkancima fali 80-90% sadrzaja.
 
Radi li nekome getflix ?
 
Ljudi,
ok,prevod moze da se ucita,sve ide ok,ali kako naci odgovarajuci prevod za Netflix? Mislim,svi znamo da se prevodi po postojecim ripovima.Ovde nema ripa,razumete me valjda,hahaha
 
Ima li kakva provjerena alternativa za getflix ili.. ?
 
Ne, niti će biti, jer su u Netflixu rešili da stave tačku na to. Ako se neki proksi/VPN servis i pojavi, brzo biva provaljen, tako da je to sada beskrajna igra mačke i miša, gde miš svaki put biva pojeden.
 
Kako ja onda imam House of Cards? To ne ni trebao da imam da mi ne rado Getflix, zar ne?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
House of Cards se nalazi u srpskom Netflix katalogu.
 
Jel ima negde spisak svog sadrzaja dostupnog u Sr a da to nije onaj meni u netflixu?(taj je prilicno nepregledan)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ne mozes imati tacan spisak jer netflix konstantno dodaje novi sadrzaj i briše neki stari tako da se sto stalno mijenja. Jedino ako neka stranica radi konstantni update.

A HoC je mislim dostupan svima.
 
Od danas je Amazon Prime video dostupan u preko 200 zemalja. 2.99€ je pretplata prvih 6 meseci, a nakon toga 6.99€ ili tako nešto.
 
Da li je i kod njih podjeljena ponuda po regijama ? Predpostavljam da jeste..
 
Ne znam, sad sam probao malo radi odlicno, samo skinuli su mi 1€ za trial, mada kontam da će vratiti nazad. Inače radi sa običnom dinarskom Visa Inspire karticom. I kad istekne 6 meseci 5.99€ je, a ne 6.99€ kako sam gore napisao. Do tada 2.99€. Taman pogledam Man in the High Castle S2 za par dana i bye bye :D. Nema jako puno sadržaja, ali nije ni loše po tom pitanju. Ima vise od Pickbox-a.
 
Pokušao da pustim neke filmove na računaru za probu, postoji regionalno ograničenje za filmove i serije. Koliko vidim izbor i nije nešto veliki, ali je i dalje veći nego na pickbox-u, ali netflix-u nije ni blizu.
 
Meni se na prvu sadrzaj doima dosta manjim nego sto balkanci imaju a US sadrzaju bas tako, nisu ni blizu.

Koje si filmove poklusao gledati pa je postojalo regionalno ogranicenje ?
 
Prvi TMNT i još jedan, sada ne mogu da se setim, pošto sam onako nasumično kliknuo na sajtu amazona.
 
A da li neko koristi ovde i hbo go, da li postoje neka rešenja poput getflixa za hbo go i amazon?
 
Zanimljivo na telefonu mi pušta mnogo više sadržaja nego na kompu i Amazon Fire tabletu. Na PS4 takođe radi kao na fonu, hoće da pusti ali čim krene nešto app crash-uje :D.
 
^http://phx.corporate-ir.net/phoenix.zhtml?c=176060&p=RssLanding&cat=news&id=2229623

df8aec0519cbc10cc131e0eb35521d27.jpg
 
Poslednja izmena:
Lepo. E sad, kad bi postojao način da se ubudži Amazon Video aplikacija u SmartHub na Samsung televizoru, a da ne mora da se prolazi kroz celu proceduru promene regiona na US. Kad je region Srbija, nema aplikacije.
 
Ove zafrkanicje sa regionima ubiše dušu :-(. Da je sve region free, stopa piraterije globalno bi bila niža barem 10%.
 
Brz internet, ovakvi region free servisi i povoljna cena bi rešili 99% piraterije. Ali bi i ukinuli ogroman broj kanala i tv operatere doveli u pitanje.
Zamislite da imate sav video sadržaj u najboljem kvalitetu na klik daljinskog/miša, svu muziku (Deezer/Spotify itd) za 10-20€ mesečno uz adekvatnu internet brzinu koja bi sve omogućila.

Pa niko više ne bi skidao filmove/serije/muziku sa interneta, dobar deo bi ukinuo svaki vid TV kanala (osim sportskih, koji opet mogu online da idu) i ostao samo na internet paketu. Ostao bi smešan obim piraterije za programe i tutorijale i još neke sitnice. Velike kompanije bi bankrotirale (ili makar imale drastično manji prihod), a mnogi ljudi ostali bez posla.
 
Pa na TVu samo sport i live-talk emisije i trebaju da ostanu. Filmovima i serijama odavno nije mesto na TV stanicama. To nije ukidanje već transformacija medija. Novac ne bi nestao nego bi otišao u produkciju.
 
Brz internet, ovakvi region free servisi i povoljna cena bi rešili 99% piraterije. Ali bi i ukinuli ogroman broj kanala i tv operatere doveli u pitanje.
Zamislite da imate sav video sadržaj u najboljem kvalitetu na klik daljinskog/miša, svu muziku (Deezer/Spotify itd) za 10-20€ mesečno uz adekvatnu internet brzinu koja bi sve omogućila.

Pa niko više ne bi skidao filmove/serije/muziku sa interneta, dobar deo bi ukinuo svaki vid TV kanala (osim sportskih, koji opet mogu online da idu) i ostao samo na internet paketu. Ostao bi smešan obim piraterije za programe i tutorijale i još neke sitnice. Velike kompanije bi bankrotirale (ili makar imale drastično manji prihod), a mnogi ljudi ostali bez posla.

Ne bi. Raja nema 4K televizore niti potrebu za slicnim materijalom.

2-5GB ripovi im itekako rade posao, a o onim ~400MB da ne govorimo. :D
 
Poslednja izmena:
Koreja je to odlicno resila, jer je to pre 15 godina shvatila.
Ti placas internet - a landline i TV dobijas uz njega, i nemas izbora. Tj. ne postoje paketi samo TV, samo landline, ili samo net ili neki drugi combo. Postojali su i bili su ista cena kao i trio combo ;)

Zasto oni tebi daju efektivno besplatan TV i landline? Zato sto ces onda mooozda i dokupiti neki TV paket, razgovarati ponekad landline-om i sl., i od toga ce imati korist. Da su isli na to da se naplacuje posebno TV/landline, NULA ljudi uzelo isti. (bez sale, ni firme ne uzimaju landline zasebno vise, cak ni za centrale, sve ide preko VoIPa/mobilne)

Slovenija i Hrvatska idu vec slicnim tokom - mozes dobiti net bez fixnog, ali je cena tog neta veca. Opet je tamo nesto jeftinije nego sa fixnim, ali ni blizu kao kod nas sto kosta fixni pretplata. I kada se uzmu combo paketi ispada landline besplatan bukvalno.
 
Poslednja izmena:
Ne bi. Raja nema 4K televizore niti potrebu za slicnim materijalom.

2-5GB ripovi im itekako rade posao, a o onim ~400MB da ne govorimo. :D
Bi, jer tamo imaš izbor, pa ako imaš 4k TV ti klikneš na 4k materijal, ako je FHD onda ideš na 1080p, ako je CRT onda na SD...
Moglo bi to da se prosto reši da pri paljenju aplikacije pita kakav TV imaš i da ti onda automatski pušta najbolji kvalitet za njega.
 
Izbor je da se "za dzabe" torrentuje, kao sto sam naveo te ripove da im rade posao. :d
 
Nazad
Vrh Dno