Šta je novo?

nemoguce instalirati windows

mmv

Slavan
Učlanjen(a)
06.06.2004
Poruke
371
Poena
319
imam nekakvu msi 815ep plocu socket 370, celeron 766, hard 40 gb maxtor, 256 sdram-a, i gforce 2 64 mb, ceo dan se polomi nemogu da instaliram operativni sistem ! jednom krene kopiranje, iskopira fajlove, pa stane, drugi put pri kopiranju stane na nekom procentu, onako totalno bez reda ! sta se dogadja ! ima li ko predstavu ! hard je skroz ispravan !
 
na disk sam na drugom kompu instalirao xp, bez problema, ajde da zamenim citac !
 
Mozes malo da chekiras i plocu, jer se meni na jednoj desavalo da tako blokira u kopiranju, pa sledeci put blokira na nekom procentu instalacije...
 
pa neznam kako da cekiram plocu, kada sistem ne mogu da podignem, evo sada u milionitom pokusaju, iskopirao je sve, i krenuo da instalira, i zakovao ! sve sam zivo menjao, i memoriju, i hardove, i sve zivo ! bas me nervira
 
ploca, napajanje, neki los kabl ako nije memorija, disk, citac,...
a flesni i neki novi bios na plocu! na istoj je mozda neki kondis riknuo,...
pozz
 
Poslednja izmena:
Ja sam video takve probleme, sa neispravnom memorijom... Posle njene zamene sve je proradilo.
 
zamenio sam i memoriju, stvio sam onu za koju znam da je sigurno ispravna, najgore od svega je sto svi elektroliti na ploci izgledaju savrseno zdravi, ne greje se masina, dobar je citac, isti onaj koji je na drugoj masini, na istom hardu bez problema, podigao sistem !
 
ocisti kontakte na ploci i svim drugim komponentama, proveri i grafiku, zameni za neku drugu, bios na default uradi clear cmos, flesuj bios,... promeni napajanje!
i koji OS instaliras? probaj neki drugi...
 
napajanje stavio novo, menjao grafiku, sta sve ne, zanima me da li kojim slucajem, neki elektrolit moze da vrisne, a da se to ne vidi, nije to neka masina, ne kosta ni extra para, ali sada me vec nervira !
 
Hm... grafika je u redu, nisi je pominjao? Probaj sa flešom BIOS-a na poslednju verziju (ako već nisi to uradio).
 
pa to sam ga ja i pitao, za operativni sistem...
da elektrolit moze da bekne i da ti ne vidis,...iscuri,... mozda je negde hladan lem na ploci,...
kada instaliras op. sistem u kompu ostavi samo najneophodnije,...probaj cak da celu instalaciju sistema prebacis na hdd i odatle instaliras...
vec smo te pitali za bios,...
ako nista, baci ga ;)
 
Poslednja izmena:
i flesovao bios, i grafiku menjao, jedino sto nisam probao da prebacim instalaciju, na hard, to cu danas da probam, sve ostalo ce izgleda biti za muzej ! probao sam i win 98 i 2000, i sta sve ne ! i linux cak !
 
Nedavno sam na novoj ploči imao problem sa USB-om, a u toku instalacije je na njega bio skopčan ADSL ruter i redovno je na par mjesta totalno blokirao instalaciju.
Prošla je kad isključim sve USB uređaje, a kad bilo šta uključim windows se za par sekundi "zamrzne".
Vjerovatno je do ploče, ali ostaje i ona najrjeđa mogućnost - procesor.
 
ja ti savetujem da rasklopis sve, ocistis, vratis samo minimum komponenti, i onda probas,... pod uslovom da je sve ispravno. postoji mogucnost da se nesto ne mirise od komponenti i da dolaze u konflikt. Da li je ranije ta ista konfiguracija radila normalno ili si to tek sada sklopio?
Mozda procesor, mada sumnjam,...
Takodje u biosu probaj da pogasis sve nepotrebno, pocevsi od lan-a i onih midi game portova,... ali to posle,... probaj malo da nastimas memoriju cpu, fsb,...
ili ga baci meni pa da vidimo sta je ;)

i cisto da kazem, meni se dva puta to desilo, jednom zbog neispravne memorije, znaci identican slucaj, a drugi put zbog naprslih kondezatora,...

pozdrav
 
Poslednja izmena:
ima jedna luda stvar koju sam primetio, a nemam pojma ima li veze ! elem, u biosu, imam opciju za memoriju i auto, i 100, i 133 ! kada stavim na 133, pri podizanju sistema, uvek stoji 100 ! da li ima veze ili ne nemam pojma ! a i flesovao sam bios, i radio clear cmos, a ono uvek isto
 
pa neznam kako da cekiram plocu, kada sistem ne mogu da podignem, evo sada u milionitom pokusaju, iskopirao je sve, i krenuo da instalira, i zakovao ! sve sam zivo menjao, i memoriju, i hardove, i sve zivo ! bas me nervira

Postoje neki testovi u Hiren's BootCD-u. Probaj!!!
 
sada i konacno nemoguce je u ovakvoj poziciji, spasiti bilo sta! sada nema druge nego da mislim da su riknuli kontroleri na ploci, pa me zanima, je li to kraj za plocu, ili ima nade, u vidu neke manipulacije sa kontrolerom za hard disk ! moze li se tu sta uraditi !
 
kontaktiraj chika peru sa foruma :)

eto chika pero za mene jedno free lemljenje ploce ;)
 
cika perooooooooooo
procitajte ovo, pa bih da vas zamolim za pomoc
 
Iste simptome sam imao-rjesenje: zamjena procesora, Ne znam da li je to i u tvom slucaju ali kod mene je bio "blentav" procesor.
 
Radi li cooler na proc kako treba?:)
 
ko zna to kvalitetno da uradi ! sumnjam ja da to moze svako !
 
Nazad
Vrh Dno