Šta je novo?

Neken N6

deklaracija

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2009
Poruke
1,199
Poena
350
Pozz za sve ! Prvi put pisem neki reviev pa ne zamerite !

Ponovio sam se napokon sa novim kinezom. U pitanju ja telefon iz naslova Neken N6 ,kupljen na Pandawillu po ceni od $154.99 na akciji koja jos uvek cini mi se traje ! Na carini prosao po ceni od 205 dolara tako da je i porez bio malo veci 5600din +trosak postarine .
Specifikacije telefona :
Basic Information
Model Neken N6
Band 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 2100MHz
Sim Card Dual SIM Card Dual Standby
Service Provide Unlocked
Style Bar
Color White
Shell Material Plastic
System
OS Android 4.2
CPU MTK6589T, Cortex A7 quad core, 1.5GHz;
GPU: PowerVR SGX 544
ROM 32GB
RAM 2GB
Screen
Display Size 5.0 Inch
Type IPS, Capacitive touch screen
Resolution 1920 x 1080 pixels
Screen Color 16000K Colors
Support Format
Ringtones Type Polyphonic/MP3
Audio File Format MP3/WAV/AMR/AWB
Video File Format 3GP/MPEG4
Image File Format JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF
E-book Format TXT/CHM/DOC/HTML
FM Radio Yes, earphone needed
Earphone Port 3.5mm
Card Extend Support TF card up to 32GB extended
Data Transfer & Connectivity
Data transfer USB/Bluetooth
Mobile internet WAP/WIFI
General
Camera/Picture Resolution Dual Cameras, front camera 5.0MP,
back camera 13.0MP with flashlight and auto focus, support
1080p video recording
Language English, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Cestina, Deutsch,
Spanish, Filipino, French, Italiano, Latviesu, Lietuviu, Magyar,
Nederlands, Polski, Portugues, Romana, Slovenscina,
Vietnamese, Turkish, Greek, Russian, Ukrainian, Arabic, Hindi,
Simplified/Traditional Chinese
Phonebook 500
Message SMS/MMS
Input Handwrite/Keypad
GPS Yes, built in, also support A-GPS
With EPO assistance to speed up postioning
WIFI Yes, 802.11 b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Gravity Sensor Yes
Multi-Touch Yes, 5 point touch
Dimensions 141 x 70 x 10mm
Net Weight(Including battery) 173g
Standby Time About 2~3 days
Other Feature WiFi, GPS, FM, camera, Bluetooth, play store, Email, Gmail,
maps, navigation, Tethering & portable hotspot, VPN, compass, etc
Package
Size 192 x 114 x 45mm
Weight 432g
Accessories 1 x2000mAh Battery
1 x Earphone
1 x USB Cable
1 x Charger
1 x User Manual(English-Russian-Spanish-German)

Ovako je teklo putovanje telefona:
Uredjaj kupljen i placen 14.04.2014.
poslat od strane pandawila nakon 2 ili cak 4 dana ,nisam siguran i dalje putuje ovako !
26.04.2014 07:50:00 NL - NLAMSA Otprema
26.04.2014 07:50:00 NL - NLAMSA Prispeće
29.04.2014 12:26:11 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
29.04.2014 15:59:25 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
06.05.2014 05:02:48 62200 CARINA GPC NOVI SAD - 21200 PC Novi Sad Otprema
06.05.2014 14:07:11 21200 PC Novi Sad - 21200 PC Novi Sad Otprema
07.05.2014 06:10:17 21200 PC Novi Sad - 21137 NOVI SAD (21137) Otprema
07.05.2014 17:32:41 21137 NOVI SAD (21137) Uručenje Uručeno

Sadrzaj pakovanja i prvi utisci
U lepoj beloj kutiji se dobija telefon , punjac sa euro nastavkom , usb kabl, slusalice i jedna zastitna folija ,uputsto-knjizica i sve nosi logo pandawila !

Slusalice ne izgledaju kako neke kvalitetnije (uslovno recno) ali se mogu pohvaliti dosta jakim zvukom ! Cak jacim i od par slusalica koje posedujem , takodje dobijenih uz telefone walkmen serije, ali ne ocaravaju kvalitetom zvuka. U svakom slucaju mnogo dobr slusalice u odnosu na sta se sve moze naci u pakovanjima .

Punjac i usb vrlo lepo izgledaju u beloj boji , kao i slusalice ali takodje deluju i jesu losijeg kvaliteta. Pri tome mislim kada se na na punjac nakalemi usb i euro utikac , sve to kilavo stoji , malo ispada iz uticnice i ne svidja mi se ta varijanta nesto posebno !

Telefon je vec bolje odradjen od propratne opreme . Lepo lezi u ruci i donekle moze da se barata sa njim sa jednom rukom. Malo je tezi (uporedicu ga sa) od Samsunga S3 koji sam koristio pre par meseci .
Plastika ne krcka i lepo naleze zadnji poklopac .

Displej je sasvim dobar ,FHD sa dobrom osvetljenoscu i odlicnim uglovima vidljivosti, osim na dnevnom svetlu, gde mislim da je malo losiji od S3.
Rad sa aplikacijam za sada tece veoma fluidno . Skype , viber ,brovser,yt,tv itd., sve se odigrava brzo i bez ponovnog pokretanja aplikacija jer 2 gb rama omogucuju vecu komociju za vise pokrenutih app.

Zvuk je jednako glasan kako preko slusalica , tako i na zvucniku , kao i u slusalici ! Jednako ce te dobro cuti sagovornika kao i on vas.
Vibracija je mozda malo slabija ali nije mi ni toliko bitna .

Fotoaparat pravi solidne slike na dnevnom svetlu ,a po mraku sa flesom nisam zadovljan . S3 generalno ima bolju kameru kako po danu tako i po noci. Video jos nisam isprobao.

Baterija je uspela da mi izgura jucerasnji dan bez problema jer sam ga slabije koristio ,dok danas sa mojom nekom prosecnom upotrebom 5 min poziva, 5,6 poruka i dosta skajpovanja i vibera , kao i sat dva surfovanja netom(wifi) uspeo je da izdrzi od jutros u 8 do ponoci na 8 posto baterije ! Mada mislim da sam ga danas stedeo takodje Baterija u S3 takodje nije uspevala da izdrzi do odlaska na spavanje

WiFi radi odlicno , a GPS nisam probavao jos.

U sustini za sada sam zadovoljan , za 155 dolara+porez i carina sta vec od 5600din(oko 160e) dobio sam tel sa 2 gb rama i 32 roma 5 incha i fhd Ne verujem da ovde moze da se nadje ista ovako ispod 200 i vise e.
To je to za sada ! Dopunicu temu kasnije ako primetim sta da valja ili ne , kao i jos nekim slikama itd . Kasno je pozz
 
Hmmm.. Losija vidljivost na svetlu od s3 ? Izgleda da su bas lose staklo stavili preko tach panela.

Zar nisi mogao da posaljes carini izvod iz banke da te kostao 150 pa da ti na to ponovo sracunaju carinu i pdv ?
Mogao si neku sliku prikacis :)
 
Yo, kakav je ovo review sa 0 fotki? :)

Šalim se, hvala na trudu. Jedino me čudi što sam na Aliju na više mesta viđao Neken sa 720p rezolucijom, zato sam ga preskakao...
 
Kači fotke brzo :d
Dobar početak reviewa.
Pridružiću se i ja čim mi stigne fon (očekujem ponedeljak ili utorak).
:)

Ajd da kačimo linkove za ROMove i Root i CWM...
 
Do jutar da se I ja pridruzim zajednici elem
Porucio sam neken n6 5.5 sa pande. trackingu mi pise shipment submit ali ne mogu jos uvek da vidim dokle je stigao. Kada mogu da ocekujem da mi stigne?
 
Dobre su fotke mada ima dosta belog šuma ali za svakodnevnu i neformalnu upotrebu, odlično!
 
Uzasno mnogo belog suma. Inace - super izgleda i za te pare je... Kakva je podrska, ima li bagova?
 
Po specifikacijama odlican telefon,u rangu Idol X mada nisam siguran za kvalitet displeja. Ali meni kao laiku slike koje pravi deluju jako lose.Stock kamera? Glupo pitanje ali videh da kinezi na pojedine modele stavljaju zastitnu foliju na socivo kamere,ima li je na tvom telefonu?
 
Evo par kratkih opaski o Neken N6 modelu.

Moram da ispravim sebe i da potvrdim da ipak ima LED notifikacionu lampicu propuštenih poziva koja je smeštene u gornjem levom uglu iznad ekrana i jeeedva se vidi koliko je diskretna, ali ipak funkcioniše.
Što se baterije tiče, ne znam jer sam no ćas stavio da se puni.
Ekran je OK ali ni približno kvalitetan kao na npr. Jiayu G3T modelu kog sam imao i kod kog izgleda tako živo ali, generalno nije loš. Možda ni ne mogu da napravim bolje poređenje jer je na ekranu nalepljena mat zaštitna folija koja kvari kompletan utisak.
Plastika telefona je super (ne krcka, ne pucketa) i sam fon jako lepo leži u ruci.
Očekivao sam da će mi odvaliti džep sa njgovih 170g ali od toga ni traga. Ta težina se ni ne oseća i imam osećaj nošenja dosta lakšeg fona. Opet poredim sa G3T koji je sa njegvih 4.5" odvaljivao.
WiFi radi extra i brzo se povezuje na AP. Poseduje i WiFi Direct opciju (kome je bitna).
Sam sistem ima solidno brz odziv bez seckanja ili zastajkivanja.
Glasnoća zvona je solidna mada, mislim da bi moglo malo glasnije a ista je i situacija sa glasom sagovornika u zvučniku za razgovor.
Sagvornik se čuje odlično mada mislim da su, nekako, visoki tonovi prenaglašeni i da fali punoća glasa.
Generalno, za 113€ koliko sam platio fon, dobio sam sve što sam i platio.
, , , , , , , .
Prva slika je sa blicem dok su sve ostale bez.
Prvo što sam video odnosno zpazio kada sam uključio fon, bio je ekran menija Settings koji jako čudno izgleda u donjem delu (predzadnja slika) i tada pomislih da mu probija svetlo kroz pozadinu u donjem delu ali sledeći ss ekrana u meniju to demantuje.
Sve u svemu, OK fon.
 
Poslednja izmena:
Da nisi zaboravio da skines foliju na kameri?
Ocaj su slike
 
Poslednja izmena:
Sve je super samo mi nesto mnogo lose te fotke, da nisi zaboravio da skines onu nalepnicu sa zadnje strane, a?
EDIT: Tek sad vidim da pricate o fotkama, ja procitao tvoj review i odmah reko da iskomentarisem fotke, kad me prebaci na drugu stranu a vi pisali o tome :) nisam ni video drugu stranu uopste.
 
Poslednja izmena:
Znači vako (što se baterije tiče za 1vo punjenje):
Prekjuče ujutro oko pola 7 skinut sa punjača i celg dana je bio na WiFi, sa sovetljenjem na polovini, sa dosta kratkih razgovora (u njemu mi je firmin broj), 10tak razgovora preko Vibera, 50tak poruka i do uveče je pao na 47%. Uveče stavljen u Flight režim oko 22h.
Juče ujutro probuđen oko pola 7 sa baterijom na 44% i istim ostalim parametrima osm što celog dana (do 18h) nisam uključivao WiFi, isto dosta kratkih razgovora i poruka i WiFi posle 18h i 2 skajp poziva sinoć oko 21h kada je baterija bila na 9%. Tu sam ga stavio na punjač što će reći da je izgurao "dva" dana.
Ponavljam, sve ovo je bez gledanja filmova, klipova i igranja igrica...
 
ROOT+CWM+...

ROOT:
1. Skinite Framarut apk sa ovog LINKa
2. Otpakujte fajl i aplikaciju prekopirajte na Root mSD kartice
3. Preko File explorera vašeg fona pronađite i instalirajte aplikaciju
4. Startujte istu i odaberite Barahir exploit, sačekajte par sekundi i restartujte fon
5. Eto rutovanog fona sa SuperSU ikonicom u meniju

CWM
1. Skinite cwm fajl sa ovog LINKa
2. Otpakujte ga i prekopirajte recovery.img na Root od mSD
3. Skinite sa GooglePlay-a Mobileuncle Tools for MTK i instalirajte
4. Startujte aplikaciju i izaberite opciju Recovery update koja će vas navesti na recovery.img fajl
5. Kliknite na recovery.img, sačekajte dok se instalira, odradite Reboot to recovery i eto Touch CWMa koji radi kompletan BackUp
Evo sličica koje opisuju navigaciju levo i desno, sve ostalo je na tač. Korak u nazad preko bek strelice telefona...
carliv1.jpg, carliv2.jpg

Evo LINKa1 sa originalnim ROMom koji je malo modifikovan tako da ostavlja 5GB instalacionog prostora ;) a flešuje se preko SPFlash Tool-a koji se nalazi u fajlu.

Evo LINKa2 sa originalnim ROMom, takođe, koji nije modifikovan i koji daje uputsto za flešovanje CWMa koji generalno radi ali BackUp telefona ne podržava.

Razne interesantne stvarčice možete naći na http://www.needrom.com/phone-roms/neken/n6/ sajtu.
Vodite računa da uvek birate fajlove koji su za verziju fona 2GB/32GB inače se može desiti da brikujete fon.


Sve radnje/operacije koje izvodite na Vašem Nekenu N6 a vezane su za gore navedene linkove (kao i ostalo), radite na sopstvenu odgovornost!
 
Mozda je malo glupo pitanje...hoces ako te ne mrzi da okacis onu sliku neba? Ovu. Hvala.
 

Prilozi

  • Neken N6.jpeg
    Neken N6.jpeg
    72.8 KB · Pregleda: 149
Ne mrzi me ali ne mogu jer je to wllpaper slika koja je zaključana u frameworku telefona...
 
Evo trika, postavi tu sliku kao wallpaper, i preko root explorera idi u ROOT/data/data/com.android.settings/files/wallpaper, trebalo bi da je tu, pa ga iskopiraj negde u folder sa slikama. Bas mi dobro izgleda a ne mogu ga naci na netu nigde.
 
Stigao I meni neken.Carina I pdv 2840 rsd,super prosao_O telefonu sve super lepo izgleda I radi kao doxa.Valjda ce tako I ostati.Pao root sa framarootom.U radu brz I precizan ja zadovoljan sa kamerom.Instalitao sve svasta radi dobro ne secka I ne baguje.iGO radi jedino mi malo duze trazio satelite I to je proslo sada locira odmah satelite.Za sad zadovoljan
 
Ovu sliku neba imas u wallpaperima lepo izgleda stvarno
 
Ima li neki ROM za ovaj telefon da podrzava OTG?Nesto ne mogu da nadjem na netu pa ako moze pomoc ili link.
 
Jel ima nacina da se radio fm pojaca nekako,mnogo je tih.Pre ovoga imao ztr blade q I tamo je radio bio mnogo glasniji.
 
Nazad
Vrh Dno