Šta je novo?

NBS uvela stroža pravila za ONLAJN PLAĆANJE

hedgehog

Slavan
Učlanjen(a)
10.01.2011
Poruke
1,051
Poena
225
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD FX 4300 [email protected] + Noctua NH-C12P SE14
Matična ploča
ASRock 970 Pro3 R2.0
RAM
HyperX Fury 2x8GB 1866MHz CL10
GPU
Radeon 5750 512Mb GDDR5
Storage
Samsung 850EVO 500GB, WD Blue WD5000AAKS 500GB 7200RPM
PSU
Corsair VX450 450W
Kućište
Cooler Master Elite 334 @CM fan 120mm + Arctic Cooling 92mm PWM
Monitor
ASUS VA24DQSB
Miš & tastatura
Gigabyte GM-6880 & Keychron K10 Pro
Laptop
HP Elitebook 845 G8 Win10 Pro
Mobilni telefon
Moto G72
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Oni su zabranili isluzno placanje za one koji nisu ovlasceni za tu delatnost.

Znaci onlajn placanje kao i do sada za siroku narodnu masu.

Zabranjeno je nw primer ako ispises u komsiluku da vrsis placanje umesto njih a uzimas proviziju umesto 75 din samo 30 dinara. Sad sam lupio ovo ali otprilike ovako.
 
Ja bi to komsiluku za dzaba ali ocekujem nagradu u naturi kad dodju i sednu kod mene dok im to obavim...
Recimo da domacice, cerke, sestre, ma mogu i babe, da ponesu mafine, oblatne, tufahije, ormasice, baklave, torte, salnjake... sve se slatko prima i na licu mesta jede... :D
 
Potpuno je bezveze ova polu-zabrana. Jedino bi trebalo da uvedu da se takva usluga registruje kao privredna delatnost pa ko voli neka radi i plaća porez.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Zabranjeno je to što je većina menjačnica počela da radi, uslužno plaćanje računa uz proviziju. Ovo nema veze sa građanima(ako ne vršite puno transakcija pa upadate u oči).
I dalje najnormalnije plaćam online račune.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Koja glupost,na šalteru možeš da platim u tudje ime a ebankingom da ne možeš. Gde je tu logika?

To je zapravo zato što sada svaka menjačnica nudi uslugu plaćanja a oni bi deo tog kolača, briga njih što ti uplatis struju za babu iz komsiluka.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Pa vec je uvedena. Neke menjacnice vec uveliko rade usluzno placanje i registrovani su za to.

Poenta je da su neki krivo protumacili a novinari napisali bum od toga, a ovi sto su izdali saopstenje ne znaju bas kako da kazne one koje vrse takvu vrstu placanja za druge bez registracije.
 
Kao i mnogo puta do sada, glavni se*onja je ispao Blic. Nije im prvi put da određenu informaciju načuju, prežvaću je da zvuči najgore moguće, te onda tu svoju verziju na sva zvona objavljuju i komentarišu.
 
Poslednja izmena:
OnLine kupovina


Kupovina na internetu - ebay, amazon, alibaba i sl i servisi za plaćanje
 
Ja bi to komsiluku za dzaba ali ocekujem nagradu u naturi kad dodju i sednu kod mene dok im to obavim...
Recimo da domacice, cerke, sestre, ma mogu i babe, da ponesu mafine, oblatne, tufahije, ormasice, baklave, torte, salnjake... sve se slatko prima i na licu mesta jede... :D

Ja sam plaćanje u naturi drugačije zamislio :D
 
Баш, али када је почео да набраја и бабе, било је сумЉиво.
 
Nazad
Vrh Dno