Šta je novo?

NAS -- sam da ga napravim ili kupim?

Jel to stock klijent ? Probaj sa transmission ili tako nekim klijentom, koji je i dozvoljen svuda.
 
To nije ukupan broj aktivnih torenata vec maksimalni broj simultanih downloada. Prosto ne verujem da postoji scenario u kome bi taj broj trebao da bude JOS veci. Najbolje rezultate uploada ces imati kada je taj broj sto nizi ...meni taj broj nikad nije veci od 3 a 90% vremena je 1.
 
Odlično ako je tako. Meni je samo bitno da se na PTP, AHD i sličnim jačim torrentima non-stop seeduju mkv filmovi i da tako skupljam poene koje kasnije razmenjujem za upload pošto imam slab/spor upload kod internet provajdera.
 
Tako je a mozes i da proveris na seeding list svakog od tih trackera da li je broj seedovanih torenata onaj pravi.

...nema veze s ovom temom ali eto moram da ti kazem da si me odusevio stavom na drugoj temi nocas. :)
 
Kada mi ponudi update gde mogu da vidim na šta se taj update konkretno odnosi?

screen-shot-2014-12-16-a.png


Znam da mogu da vidim za DSM ali nisam pronašao konkretno za aplikacije.
 
Ne znam da li je do novog update-a ali rešio sam stvar sa DLNA tako da mi ne treba Plex.

screen-shot-2014-12-16-a.png


Kao što slika kaže svaku sliku za film sam preimenovao sa istim nazivnom filma i radi poster za film i isto tako sada sam probao radi i premotavanje bez problema.

Te dve stvari su me stalno vraćale na Plex (i gledanje preko kompa), sada je sve jednostavnije.

:banana::banana::banana::banana::banana::banana::banana:
 
Može li neko da mi objasni kako da instaliram HP LaserJet P1102 na Synology NAS, ili da postavi neko uputstvo?

Evo početka ali ne znam šta gde trebam da kucam (na drugoj slici sam ukucao IP adresu mog računara (Telekom ADSL), ni to ne znam da li sam dobro odradio):

screen-shot-2014-12-17-a.png


screen-shot-2014-12-17-a.png


screen-shot-2014-12-17-a.png


screen-shot-2014-12-17-a.png


Da dodam da NAS prepoznaje štampač:

Pre priključenje USB-a:

screen-shot-2014-12-17-a.png


Nakon priključenja USB-a:

screen-shot-2014-12-17-a.png


screen-shot-2014-12-17-a.png


Off: temperatura pada na ispod 30 stepeni:

screen-shot-2014-12-17-a.png
 
Poslednja izmena:
Imam sledeći problem:

sve normalno seedujem i danas naiđe neki update, ja instaliram, automatski restartuje i nastavi da seeduje.

screen-shot-2014-12-27-a.png


Pogledam večeras na trackerima svuda piše ili da je zaustavljen torrent ili završen.

screen-shot-2014-12-27-a.png


Da li se nekome dešavala ovakva situacija?

Možda je do nečega drugog ali mi ništa ne pada na pamet šta bi moglo da bude.
 
Koliko najmanje treba da se ostavi (i da li upošte treba da se ostavi) prostora da bi normalno funkcionisao NAS?

Dođoh do sledeće situacije pa se zabrinuh:

screen-shot-2015-01-09-a.png
 
^Bar 10%, to je oko 300GB da bi disao sto bi se reklo, mada 20ak % je za disk daleko bolje..
 
Pazi, on ce i tako raditi ok, ako radis samo seed trenutno na nekim trakerima onda ostavi sve kako jeste, onda kad resis da i skidas neke pakete, to jest da disk pise a ne samo da cita ti pobrisi jedno bar 15%.
 
Ćao drugari.
Već neko vreme razmišljam o NAS (nekoliko računara u kući, tablet, mobilni) pa sam naleteo na SYNOLOGY DiskStation DS214se za nekih 120€ (plus mogu na rate da uzmem).
Za sada bih stavio samo jedan hdd od 2TB, ali plan je još jedan takav.
Da li je neko dolazio u kontakt sa ovim modelom? Vidim da se pominjao 214 par puta, ali nije 214se.
E sada, jedna od bitnih stavki bi bila da instaliram plex (kažem bitnih, mada nije propast sveta ako moram preko file managera da pristupim), a pošto je ovo najjeftiniji model, plex na njemu ne radi.
Za nekih 20€ više bih mogao da uzmem 213j i 215j (koliko videh na brzinu, 213j deluje bolji), ili za oko 200€ model 214 (koji, opet, deluje da ima samo usb 3.0 uviše u odnosu na 213j, možda grešim).
Preko toga ne bih išao.
Ili da idem na neki od ovih QNAP-a (TS-212P, HS-210, TS-220) cene su slične kao za Synology.
Gledao sam malo Synology OS i vidim da bih svašta ja tu koristio. :D

Da li može neka pomoć da rešim ove slatke muke?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Obrati paznju na njihovu specif. pa vidi sta ti treba. Se modeli kod synologyja oznacavaju oslabljene varijante istog modela tipa slabiji cpu, manje rama itd....gledaj neki sa 512 rama i cpu bar 1.2GHz za 2 bay nas.
 
Tesko da ce raditi transcoding na bilo kom od ovih. Ako ces samo da pustas fajlove , onda bi trebao da bude sasvim u redu. Svi ovi SE su u principu osakaceni, a ovi J bi trebalo kao da budu multimedijalni.
 
Sta mislite sta se vise isplati... gore pomenuti Synology 214se, ili custom build sa OpenMediaVault platformom? Ne treba mi box da radi transkoding posto 99% reprodukcije ide preko racunara u dnevnoj sobi, povezanim za ruterom mreznim kablom.

214se je 140 EUR (KP, u prodavnicama je ~100EUR skuplji), dok za custom build imam u ormaru Gigabyte MiniITX plocu sa AMD E350 procesorom i 4GB memorije. Trosak bi bio kuciste (nemam pojma koje, sto manje svakako u koje je moguce smestiti makar 2 3,5 incna diska) i napajanje, odnosno realno oko 100EUR, plus verovatno vise zezanja oko podesavanja.

Retko ce storage-u pristupati vise od jednog uredjaja u jednom trenutku, pa to sto ovaj 214se ima slabiji procesor i nije mana u ovom slucaju.
 
Pa kada već imaš sve to, ja bih pravio. Makar iz uživanja. :)
 
I ja bih išao na varijantu da sam napraviš. Što se tiče podešavanja trebace ti manje od pola sata za OMV. Za kućište razmisli o LC 1400mi koje dolazi za 200w napajanjem. Lepo malo kućište za 4 crvene. Jedino što ima mesta za 1 hdd, ali ja bih se progutao to za ovu cenu...
 
Poslednja izmena:
Sam napravis i imace bolje performanse :)
Znam jer sam isti procesor koristio ,ali mi je pregoreo punjac pa sad stoji sa strane.
 
Dusan K, idi na synology, tj gotovo resenje, bices prezadovoljan ;)
 
Synology je resenje out of box, ubacis hdd, par minuta osnovno podesavanje i vozi. Da ne spominjem odlicne app za win, osx, android i ios. Mana je sto je sporiji i skuplji pogotovo za neki transcoding od custom build resenja.
 
Ali prilicno manje mesta uzima, meni zbog toga je elegantnije resenje, manje trosi i pored toga vrlo je tih uredjaj. Software na synology i qnap je vrhunski, lako podesiv, stalno nadogradiv, stabilan maksimalno.
Igrao sam se sa freenas, nas4free i omv, shvatio da mi nije to to i nakon nekog vremena batalio tu pricu iako sam iz vise navrata sklapao custom nas sa namerom da to bude to :D
 
Ocekivano, podeljena misljenja :)

Iskreno, iako me privlaci to sklapanje i podesavanje blizi sam Synology-ju kao resenju, ali jos nisam prelomio.

Zaboravio sam i dodatni manji hdd (koji nemam) a koji je neophodan kao sistemski disk za custom build, pa je cena tu negde kada se podvuce crta. Performanse i transcoding nisu previse vazni zbog uslova u kojima ce raditi, ali su dva diska uslov (zbog RAID 0).
 
Pa da, isto tako sam i ja nakon masine na kojoj je nas4free pazario synology 213j i vrlo sam zadovoljan. Batalio sam video transcode i njegov ds video jer em traje vecnost em pravi neke temp fajlove koje ne brise te mi je slobodan prostor vrlo brzo nestao (bio je ukljucen i ds photo koj isto smanjuje fotke).
 
Definitivno odustajem od custom builda, bice ili Synology ili QNAP (jos vagam par stvari).

Kada su diskovi u pitanju, ici na nesto provereno (WD Red 3TB) ili eventualno "rizikovati" sa ovim Toshibama iz Bench shopa koje su na akciji, a u stvari bi trebalo da su rebrendirani Hitachi (koji je poprilicno hvalljen)? Lepa im je cena, na dva diska usteda bi bila 70EUR.

Edit: Vidim da je garancija na Toshibe 2god, za razliku od WD gde je 3, sto mi se ne dopada, ali nista ne mora da znaci. Da li ih je neko probao za ovakvu primenu?
 
Poslednja izmena:
Ja bih, ako se ima dovoljno finansija, išao na WD Red, ali ako je frka dobri su i Toshiba diskovi.
Kod mene je u jednom NAS-u trenutno 2x3TB Seagate i sve radi kao sat, iako su u pitanju "obični" desktop diskovi.
 
Pa nije toliki problem sa finansijama, ali opet nije ni mala razlika u ceni... na dva diska usteda bi bila 70 EUR (a jedna toshiba kosta nesto ispod 100 kada se preracuna).
 
Probaj sa tom povoljnijom varijantom, imas garanciju i radice za to vreme punom parom pa ce se pokazati kakvi su, ako bude frke zamenices lako.
 
Probaj sa tom povoljnijom varijantom, imas garanciju i radice za to vreme punom parom pa ce se pokazati kakvi su, ako bude frke zamenices lako.

Nesto tako i ja rezonujem, ako se dodje u situaciju da crknu dva istovremeno tesko da bi i ozbiljni NAS diskovi pomogli. A ovako, pratis SMART parametre, pa menjas prema potrebi.
 
Nazad
Vrh Dno