Šta je novo?

Napajanja, adapteri i konektori za Nvidia RTX 4000

Paypal , ili ko nece, ne moze da napravim paypal, $60 store credit
nisam mislio kako salju novac, vec sam spomeno email u smislu dal tim putem obavjestavaju za povlacenje adaptera..jer imaju moj email kad sam planiro da zamjenim za noviju ko poboljsanu verziju..i prihvatili su, al nisam zelio da jos platim za posiljku..sad sam vidio na sajtu pa cu popuniti formular i srafcigerom unistiti adapter..:ROFLMAO: adapter inace i ne koristim uopste, jer cim sam ga kupio vidio sam da ima luft i turio ga ispod gpu da pravi ravnotezu..
 
Vec gidinu dana 4090 suprim x i vertex gx 1,2kw jedno 7 -8 puta vadio kabl i grafu nikakog problema
 
A reci mi ako koristim 3.0 psu Asus Aurora Editiom 1200w treba da idem 12+4p to 12+4p
Da, ako imas vec napajanje koje podrzava onda, tu, trecu opciju
I hvala ti na preporuci nadam se da su dobri ovo
na hiljade ljudi narucuje od njega i od Cablester-a. Samo proveri da ce da pasuje na graficke, i kao i sve druge posiljke, da ti je stiglo ono sto si trazio (slobodno posalji slike DreamBigByRay kad ti stigne, ako nisi 100% siguran, i to je to.

Pogotovo sto imas imas Gen5 napajanje, i sto ides na 12+4 na 12+4 konektor
 
Da iznesem neka moja iskustva vezano za konektor (adapter) i napajanja direktno sa grane - 16-pin 12VHPWR konektorom. Necu da tvrdim da je ovo sto sam primetio 100% tacno ali sam dobio takve rezultate. Testirajuci sa adapterom, obicno se vezuje 3x 8 pin izlaz - 12VHPWR. Zavisno kako se podele grane, ja ih razdvojim svakako ako napajanje ima prostora da se recimo ne racva 2x 8 pin sa jedne grane vec zasebno svaka, mada ni to nije toliko bitno koliko je kako je rasporedjeno napajanje unutra. U svakom slucaju, napajanja koja sam koristio za konfiguracije sa , 12VHPWR konektorom sa jedne grane daju stabilniji napon. Boost clock kod karte bude fiksiraniji, nema tih oscilacija i padova, cak ih nema uopste, dok sa konektorom to nekako ide kilavije,
bude tih oscilacija. Cak i da je sve ovo moj subjektivni osecaj, mada se pokazalo na vise primera svakako je estetski bolje da ima samo jedan kabl sa jedne grane sa 12VHPWR konektorom i moja je preporuka da se svakako obezbedi jedno takvo kvalitetnije napajanje za ove nove nVidia-e.
 
Da, ako imas vec napajanje koje podrzava onda, tu, trecu opciju

na hiljade ljudi narucuje od njega i od Cablester-a. Samo proveri da ce da pasuje na graficke, i kao i sve druge posiljke, da ti je stiglo ono sto si trazio (slobodno posalji slike DreamBigByRay kad ti stigne, ako nisi 100% siguran, i to je to.

Pogotovo sto imas imas Gen5 napajanje, i sto ides na 12+4 na 12+4 konektor
Uzeo sam Asus Aurora Edition 1200w napajanje sa 3.0 podrškom nadam se da je dobro napajanje placeno je 260 evra
 
^ sa tim napajanjem imaš 12+4 kabl, što poručuješ drugi?
 
sa tim napajanjem imaš 12+4 kabl, što poručuješ drugi?
Zato sto verovatno ne moze da zatvori stranicu kucista.

Mada vidim sad da je 12+4 na 12+4 kabl koji dolazi sa tim napajanjem, mek, savitljiv, embossed. Hm, ako ne mozes da zatvoris kuciste sa stock kabl-om, @hitman032 sad se pitam koliko prostora imas uopste ?

kabl pod uglom od 90 stepeni je svejedno najbolja opcija, posto je fiksiran ugao savijanja

Koje Kuciste i Graficku koristis ?
 
Poslednja izmena:
mada ni to nije toliko bitno koliko je kako je rasporedjeno napajanje unutra
Nijedno napajanja trenutno na trzistu nije unutra rasporedjeno/napravljeno kako treba da izdrzi 600W sa elegantnim 12+4 na 12+4 sa obe strane, prvo napajanja koje jeste ce biti novo Corsair RMx (2024) koje se najavaljuje sad na Computex-u
Da iznesem neka moja iskustva vezano za konektor (adapter) i
Koji adapteri ?, Nvidia extender adapter ?, drugi neki, 90 stepeni, 180 stepeni ?.

Koji kablovi isto, cije si koristio ? I da li je jedna strana isla direktno u napajanje ili ne, i + kolika je bila ukupna duzina/razdaljina od napajanja do karte ?
 
Zato sto verovatno ne moze da zatvori stranicu kucista.

Mada vidim sad da je 12+4 na 12+4 kabl koji dolazi sa tim napajanjem, mek, savitljiv, embossed. Hm, ako ne mozes da zatvoris kuciste sa stock kabl-om, @hitman032 sad se pitam koliko prostora imas uopste ?

kabl pod uglom od 90 stepeni je svejedno najbolja opcija, posto je fiksiran ugao savijanja

Koje Kuciste i Graficku koristis ?
Jedino ako je to u pitanju. Po meni je bolje da uzme lian li ekstendere svetleće koje može da savija kako god hoće. Ima kod njih gde pokazuju to plus kod kolege takođe dokazano isto.
 
Jedino ako je to u pitanju. Po meni je bolje da uzme lian li ekstendere svetleće koje može da savija kako god hoće. Ima kod njih gde pokazuju to plus kod kolege takođe dokazano isto.
Extenderi su najgore zlo, gori su od svih problema sto su adapteri imali sa 12+4 pricom celom.

Extenderi su cesto neprimecen razlog za nestabilnost sistema, windows-a, grafike, clock-ova, napon-a. Neretko su izvor problema pri overclock-ovanju

extenderi su ogroman rizik za topljenje, itd, ...
 
^ ima toga. Ali ovi od lian li su urađeni perfektno, ja lično koristim kabl od napajanja već godinu i 4 meseca. Sa tim da je napajanje atx 2.41 i nema nikakvih problema.
 
^ ima toga. Ali ovi od lian li su urađeni perfektno, ja lično koristim kabl od napajanja već godinu i 4 meseca. Sa tim da je napajanje atx 2.41 i nema nikakvih problema.
To sto si do sad imao srece, ili nisi primetio ili se prepisao neke druge boljke tvog sistema drugim stvarima ne znaci mnogo.

Ja govorim ovde sta je jonnyGURU preneo, a njemu kroz ruke je proslo 90% svih grafickih i svih napajanja i svih kablova, i svih konektora i adaptera, napravljenih u zadnjih 15 godina.

+ ima pristup, istrazivanjima velikih firmi (o konkurenciji, i prodavnicama i i distributerima itd). + bazu podataka reklamacija i razloga za reklamacije
 
^ onda mnogo srećnih ljudi poznajem koji imaju 4090 sa klasičnim fabričkim kablovima ili fabričkim adapterom. Valjda smo svi rođeni pod srećnom zvezdom 🤣
 
^ onda mnogo srećnih ljudi poznajem koji imaju 4090 sa klasičnim fabričkim kablovima ili fabričkim adapterom. Valjda smo svi rođeni pod srećnom zvezdom 🤣
Sreca se meri na celo vreme dok su 4090 karte u vasim posedima. I Racunaj da svaki problem koji si imao, koji si pripisao necem drugom, je mozda bio do ovog-a, pa si ga slucajno zakrpio cackajuci i menjajuci ostale stvari, ...

Ako hoces da teras inat Omov-om zakonu samo napred
 
^ ali nisam imao nikakvih problema, nego ste digli dževu na kablovima da ljudi imaju tripove kad kupe karticu iz 4000 serije.
 
Sreca se meri na celo vreme dok su 4090 karte u vasim posedima. I Racunaj da svaki problem koji si imao, koji si pripisao necem drugom, je mozda bio do ovog-a, pa si ga slucajno zakrpio cackajuci i menjajuci ostale stvari, ...

Ako hoces da teras inat Omov-om zakonu samo napred
Prestani da filozofiraš. Poslednje upozorenje.

Neko će pomisliti da gore kablovi kao šibice zbog par dokonih.
Ako čovek kaže da mu radi onda radi i kraj, završena diskusija.
 
Slusajuci @Dogzilla ne bi trebalo ni izlaziti iz kuce/stana, zbog vjerovatnoce da ce se nesto desiti :p.
Sad malo ozbiljne price, mislim da sam navodio primjer racunara koje smo radili za video obradu. Vecina masina je sa jednom TUF RTX 4090, dok je par komada sa 2x TUF RTX 4090. To je sve u pogonu vec duze od godinu dana, apsolutno se nikad ne gase masine. Napominjem, ovo je sve sa adapterima koji su dosli uz graficke, jer tada na trsistu nije bilo 12Phwr kablova u nabavi.
Za Custom kablove (bile cije) ne tvrdim nista.
 
Zato sto verovatno ne moze da zatvori stranicu kucista.

Mada vidim sad da je 12+4 na 12+4 kabl koji dolazi sa tim napajanjem, mek, savitljiv, embossed. Hm, ako ne mozes da zatvoris kuciste sa stock kabl-om, @hitman032 sad se pitam koliko prostora imas uopste ?

kabl pod uglom od 90 stepeni je svejedno najbolja opcija, posto je fiksiran ugao savijanja

Koje Kuciste i Graficku koristis ?
Thermaltake kucište imam a500 placeno isto 280 evra 4090 tuf verzija graficke.

Nego ja ne volim ni da je imalo savijeno jer ljudi kazu da dolazi do topljenja sta misliš sa stock kablom od napajanja da može da izdrži? Tj da se savije i da se zatvori?
Slusajuci @Dogzilla ne bi trebalo ni izlaziti iz kuce/stana, zbog vjerovatnoce da ce se nesto desiti :p.
Sad malo ozbiljne price, mislim da sam navodio primjer racunara koje smo radili za video obradu. Vecina masina je sa jednom TUF RTX 4090, dok je par komada sa 2x TUF RTX 4090. To je sve u pogonu vec duze od godinu dana, apsolutno se nikad ne gase masine. Napominjem, ovo je sve sa adapterima koji su dosli uz graficke, jer tada na trsistu nije bilo 12Phwr kablova u nabavi.
Za Custom kablove (bile cije) ne tvrdim nista.
@Dogzilla je u pravu definitivno, ja sam isto za prevenciju svega ja sam menjao 3 puta napajanje i evo sklanjam adapter koji je mozda ispravan od CableModsa jer je 1% ljudi javilo da je loš kabal. Ne izlazem nista riziku i bolie mi je da sam siguran nego da mi ode 2500evra. Iskljucivo radim uvek sve sto se tice prevencije. Ne bismo trebali stvari da izlazemo riziku nikad za bilo sta !
 
Poslednja izmena:
Nego ja ne volim ni da je imalo savijeno jer ljudi kazu da dolazi do topljenja sta misliš sa stock kablom od napajanja da može da izdrži? Tj da se savije i da se zatvori?
Stock kabl na tvom novom Asus Aura napajanja mozes komotno da savijes malo, on je meski i savitljiviji, tako da nije problem. Opet pod 90 stepeni ja najbolja opcija jer je unapred savijen, ali na prvu loptu sa tom grafickom i tim kucistem, mislim da bi trebalo da ti bude sasvim ok sa stock.

Tuf 4090 ima solidno nisko spusten konektor

Takodje za slucaj da se ipak odlucis za 90 stepeni kabl, ne mogu bas da procenim za Asus TUF 4090 koja je orijentacija i da li bi jedna bila fizicki nemoguca, znam da su nesto menjali kroz verzije, najbolje slikaj konektor da bi ko god ti pravi mogao da vidi, ili samo posalji tacno ime/serijski broj karte sa kutije

Napominjem, ovo je sve sa adapterima koji su dosli uz graficke
Original osnovni Nvidia Adapteri koji su dosli uz karte, su sasvim ok (osim ekstremnog overclock-a mozda [i to 600W+ 4090-ke, i shunt mod-ovane, itd]), ni u jednom trenutno nisam pricao o njima, izvinjavam se za nesporazum ako je bio.
 
Poslednja izmena:
Stock kabl na tvom novom Asus Aura napajanja mozes komotno da savijes malo, on je meski i savitljiviji, tako da nije problem. Opet pod 90 stepeni ja najbolja opcija jer je unapred savijen, ali na prvu loptu sa tom grafickom i tim kucistem, mislim da bi trebalo da ti bude sasvim ok sa stock.

Tuf 4090 ima solidno nisko spusten konektor

Takodje za slucaj da se ipak odlucis za 90 stepeni kabl, ne mogu bas da procenim za Asus TUF 4090 koja je orijentacija i da li bi jedna bila fizicki nemoguca, znam da su nesto menjali kroz verzije, najbolje slikaj konektor da bi ko god ti pravi mogao da vidi, ili samo posalji tacno ime/serijski broj karte sa kutije


Original osnovni Nvidia Adapteri koji su dosli uz karte, su sasvim ok (osim ekstremnog overclock-a mozda [i to 600W+ 4090-ke, i shunt mod-ovane, itd]), ni u jednom trenutno nisam pricao o njima, izvinjavam se za nesporazum ako je bio.
Stavio sam stock i zatvorio kuciste bez ikakvog problema, adapter ovaj sto je stavljen bio neostecen je izgleda da je moja serija bila dobra adaptera od cablemods-a trajao je 12 meseci. Pinovi su u redu i nije sagorelo nista.
 
Mali update, za nove "manje, tanje, krace" 12v-2x6 (12+4) adaptere, za novu drugu generaciju Corsair adaptera:

Ne ide xD, udarili su u slican problem kao i Cablemod [Trenutni Corsair adapter je izgleda najbolje sto cemo dobiti u skorije vreme, van termistora/premaza i hladnjaka u buducnosti, sto opet ce biti glomazno]

I najbolje od svega je sto je ovo posle samo 48 sati vrtenja 3DMark Time Spy (u loop-u) [na 30c+ sobne temperature, ili 35c+ ili 40c, nisam siguran koliko]

Korisna stvar za sve nas korisnike, je sto sad znamo kako Corsair [a i drugi] testiraju adaptere/konektore/kablove/graficke. 3D Mark Time Spy na minimum 48 sati bez prestanka, jer za razliku od ostalih programa, opterecenje stalno ide gore dole, stalo se power cycle-uje, thermal cycle-uje i najbolje imitira Igranje igara [sto je najverovatnije vec poznata stvar za ogroman broj korisnika na forumu ovde xD]

Takodje, ne bih preporucio bas ovo 48h leti bez klime testiranje bilo kome, kome se graficke vec ne ponasaju ovako, odnosno kome programi fiksno i konstantno opterecuju graficku* mozda nesto krace na zimu/prolece/jesen

clip_image002.png
clip_image002.png
 
Poslednja izmena:
^ zato je Nvidia na 4090 smanjila barem Asus modele sa 2805mhz na 2680-2730mhz u pokušaju da spreče topljenje. Prva serija kartica da li tuf ili Strix su radile na 2800+ iz kutije a zadnje u prodaji rade ispod 2700
 
Nazad
Vrh Dno