Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Afitos-u gradu odlična brzina, na plaži dosta sporije, u zavisnosti od plaže.
 
Pozdrav svima! Imam grčku vodafone karticu sa neograničenim internetom mes.dana. Dobio od prijatelja koji se vratio iz gr. Ja putujem prekosutra. Ubacio u svoj tel ima signala R ali ne može se zvati ni pozivati.Ona radi samo u gr ili kako je mogu proveriti iz srbije?
 
Ne može nikako iz Srbije, sve je preskupo. Ako je imao nešto kredita, verovatno ga više nema posle tvog testiranja. Ako prijatelj ima aktiviran taj paket, onda nema problema, internet će raditi u Grčkoj. Nema razloga da ne radi.

Tako sam ja svoju jednom pozajmio vlasniku Šaomija. Čim je stavio u telefon, Šaomi je aktivirao Mi poruke slanjem internacionalne poruke u Kinu. Odmah 10 eur manje na računu, za jednu poruku.

Naravučenje, eu kartice pozajmljivati samo prijateljima koji znaju šta rade i nemaju želju da je testiraju iz Srbije. :)
 
Pozdrav svima! Imam grčku vodafone karticu sa neograničenim internetom mes.dana. Dobio od prijatelja koji se vratio iz gr. Ja putujem prekosutra. Ubacio u svoj tel ima signala R ali ne može se zvati ni pozivati.Ona radi samo u gr ili kako je mogu proveriti iz srbije?
to je verovatno ovaj paket.
25e sa aktivnom promocijom unlimited data na 30 dana.
9,8GB u EU.
u srbiji ne moze da se koristi.

pozeljno je da imas 5g telefon, sa 4g zna da bude guzva na mrezi
 

Prilozi

  • Screenshot_20230806_202857_My Vodafone.jpg
    Screenshot_20230806_202857_My Vodafone.jpg
    68.7 KB · Pregleda: 110
  • Screenshot_20230806_203148_My Vodafone.jpg
    Screenshot_20230806_203148_My Vodafone.jpg
    77.4 KB · Pregleda: 27
  • Screenshot_20230806_203217_My Vodafone.jpg
    Screenshot_20230806_203217_My Vodafone.jpg
    79.8 KB · Pregleda: 66
Ne može nikako iz Srbije, sve je preskupo. Ako je imao nešto kredita, verovatno ga više nema posle tvog testiranja. Ako prijatelj ima aktiviran taj paket, onda nema problema, internet će raditi u Grčkoj. Nema razloga da ne radi.

Tako sam ja svoju jednom pozajmio vlasniku Šaomija. Čim je stavio u telefon, Šaomi je aktivirao Mi poruke slanjem internacionalne poruke u Kinu. Odmah 10 eur manje na računu, za jednu poruku.

Naravučenje, eu kartice pozajmljivati samo prijateljima koji znaju šta rade i nemaju želju da je testiraju iz Srbije. :)
Ima neogranicen internet i nešto razgovora . Nema kredita da skine ,plaćena je 25€ ,zbog interneta je i kupljena.I meni je bitan net u gr.Pošto se automatski kači na A1 4g ,aj da vidim da li radi kod nas. Al izgleda da radi samo u eu.
to je verovatno ovaj paket.
25e sa aktivnom promocijom unlimited data na 30 dana.
9,8GB u EU.
u srbiji ne moze da se koristi.

pozeljno je da imas 5g telefon, sa 4g zna da bude guzva na mrezi
Plaćena jeste 25€ ali nije moj prijatelj ništa aktivirao samo su murekli da ima neograničen net mes. dana.Kako mogu proveriti šta imam ?
 
Ima neogranicen internet i nešto razgovora . Nema kredita da skine ,plaćena je 25€ ,zbog interneta je i kupljena.I meni je bitan net u gr.Pošto se automatski kači na A1 4g ,aj da vidim da li radi kod nas. Al izgleda da radi samo u eu.

Plaćena jeste 25€ ali nije moj prijatelj ništa aktivirao samo su murekli da ima neograničen net mes. dana.Kako mogu proveriti šta imam ?
Tako što ćeš instalirati Vodafone CU aplikaciju. Sa Vodafone mreže se možeš ulogovati ako si na njihovim podacima a iz Srbije ti je potreban nalog. Ne sećam se kako se pravi nalog i da li ga je moguće napraviti iz Srbije.
 
Tako što ćeš instalirati Vodafone CU aplikaciju. Sa Vodafone mreže se možeš ulogovati ako si na njihovim podacima a iz Srbije ti je potreban nalog. Ne sećam se kako se pravi nalog i da li ga je moguće napraviti iz Srbije.
Neću se zezati ako je tako iskomplikovano.Ne bude li radila kupujem drugu karticu.Koja mreža je najbolja u olimpskoj regiji(Paralija) ako neko ima iskustva? 5g imam tel. Hvala!
 
instaliras My Vodafone aplikaciju. Kada budes u grckoj, upalis net i aplikacija ce se sama ulogovati. Moras je instalirati iz alternativnih izvora jer aplikacija nije dostupna ako ti je Play Store podesen na Srbiju.

nisam ni ja aktivirao promociju Unlimited data, vec je aktivirana bila kada sam ubacio karticu.
 
Koja je najpovoljnija opcija za Hrvatsko primorje? 7 dana, ide sestra, ne znam sta da joj preporucim. U yetelu je ovde...
 
Nijedna od ove dve opcije nema esim? Posto je iphone u pitanju nema mogucnost fizickog dual sim...
 
U pitanju nije naznačeno da se tražio esim . Najbolje da uzme ili pozajmi nečiji stari android telefon , i da upali hot spot na njemu.
 
Hvala svakako za info. Smislicemo nesto, mozda uzme esim u jetelu a onda uzme neku od ovih opcija. Hvala jos jednom
 
Screenshot_20230808_142358_Speedtest.jpg

grcka, nikiti, vodafon 4g mreza.. nemam 5g telefon da isprobam. na mrezi lepo radi i VoLTE kao i VoWiFi...telefon samsung a52
a evo ga i yettel roaming, na istom telefonu, na mrezi NOVA

Screenshot_20230808_143046_Speedtest.jpg
 
Poslednja izmena:
Za godišnji kupih ovo, videćemo kako će se pokazati:
 
Ako nekom treba(u pola cene) internet kartica samo za HR, 120gb neka se javi na PM.
 
Za godišnji kupih ovo, videćemo kako će se pokazati:
Da odgovorim sam sebi, eSIM kartica aktivirana, radi i u Srbiji uredno, nakačio se telefon automatski na MTS.
 
Svuda je imao 5G na cosmote mrezi na potezu Skotina,Platamon,Nei pori. Nisam testirao brzinu.
 
Kome treba za Hrvatsku, preporuke za A1 turističku SIM karticu. 10 dana unlimited internet za 10€.
 
Orange Flex je majstorski obavio posao za 7 dana u Sloveniji. Deaktivirao sam paket po povratku i refundirali su mi čak i tih 1 PLN pošto je deaktivacija u roku od 14 dana.

Za godišnji kupih ovo, videćemo kako će se pokazati:
Ako mogu da pitam i ako je odmor u EU, zašto ta opcija pored praktično besplatnog Orange Flex-a sa duplo više GB?
 
Zato što se u sklopu kupovine traži verifikacija identiteta, koja podrazumeva 2 opcije:
1. Račun banke - na spisku banaka nema banke u kojoj imam račun
2. Skeniran dokument (lična karta, pasoš) - ne želim da ostavljam
I to je to.
Platim 20$ preko procesora plaćanja moje banke i miran sam.
 
1. Ne trazi racun banke,moze bilo koja kartica sa koje skine 1 zlot.
2. Za nas iz Srbije mora skeniran pasos.
 
Da javim da ova moja FR Orange radi kao sat.
Traže i za nju pasoš, ali u roku od 30 dana, a pošto ću je koristiti 11, boli me uvo.
A za ovu PL Orange mi je izbacio spisak banaka da obeležim, nijedna nije bila Intesa ili Erste.
 
Malo GB nude u tim eSIM varijantama... Kome treba za FR najbolja opcija je Free na licu mesta, može se naravno koristiti svuda po EU.
 
Turisticki paket Yettela ok radi kroz Makedoniju.
Cosmote Frog SIM kartica 12e neogranicen net mesec dana, test iz sobe u Paraliji 4G:
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-08-18-07-20-56-817-edit_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_2023-08-18-07-20-56-817-edit_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    60.6 KB · Pregleda: 52
Nazad
Vrh Dno