Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Sad ste i mene zbunili, za Bonbon sam podesio onaj njegov APN (internet.ht.hr) i ostali me ne zanimaju. Treba li još nešto da znam? :)
Ovaj ruter koji sam nabavio ostavlja aktivan ručno podešen Bonbon, a pojavio se i jedan od Mobtela koji samo stoji u listi. Pretpostavljam da će redom kupiti APNove od svih mreža za koje se bude kačio.
 
Samo apn da bude interent.ht.hr
Eventualno authentication PAP
Ostalo sve prazno

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Sad ste i mene zbunili, za Bonbon sam podesio onaj njegov APN (internet.ht.hr) i ostali me ne zanimaju. Treba li još nešto da znam? :)
Ovaj ruter koji sam nabavio ostavlja aktivan ručno podešen Bonbon, a pojavio se i jedan od Mobtela koji samo stoji u listi. Pretpostavljam da će redom kupiti APNove od svih mreža za koje se bude kačio.
Ne treba da ostane Mobtel APN, kada ubacis Bonbon. Svi non-Bonbon APNovi treba da se brisu.

Inace bi moj S7 imao 50 APNova ;)
 
Nije problem što je na listi, čekiran je ručno napravljeni APN za Bonbon.
 
I kod mene je bio cekiran pravi, ali opet nije radio 4G.
 
Da li neko zna jel izbacuju neke promocije na bonbonu oko NG, hocu da uzmem onaj najveci bon 176,pa da sam miran celu godinu sto se tice validnosti kartice, ovako mi je validna do februara, pa da li da cekam neku promociju ili odmah da roknem, da ne razmisljam

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Znaci koristis jednom godisnje... ili naruci novu svake godine (nista te ne kosta jer koliko je platis toliko i dobijes kredita) ili uplati na svaka 3 meseca po 11 kuna... preko bombonijere to ti je minut posla, bukvalno...


Nego, zanima me a zaboravio sam, da li internet kartica ima isi ussd kod kao i obicna pripejd?
 
Poslednja izmena:
Nisam na licu mesta, a ne radi bonbona u Bugarskoj.
Sve što mi je palo na pamet je pokušano, ali nema šanse da proradi.
Kontaktirao sam podršku, kažu nema nikakve zabrane.
Aktiviran nedeljni paket 2 GB.
Apn napravljen ručno novi sa internet.ht.hr; PAP; apn type: default.
Roaming data štikliran.
Probano na svim dostupnim mrežama.
Mrežni režimi (GSM/WCDMA/LTE) svi isrobani.
Ideja mi ponestalo. Da li sam napravio neki previd?


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Probao si bez LTE?
Probaj i da vidis da ti nije ugasen net u romingu (ne mislim na telefon nego opcije sim-a preko ussd), "Ukucajte *136# u dialeru (pa "pozovite"), dobicete meni za roming. Udjite u opciju da se iskljucenja podatkovni promet u romingu..." ovo je iz uputstva za internet karticu.
 
Poslednja izmena:
Često putujem pa mi je potrebna kartica sa povoljnim razgovorima, poželjno sa uključenim sa netom. Jedan prijatelj mi preporučuje Ortel koji je stvarno povoljan. čuo sam od jednog vozača kamiona da za istočnu evropu koristi ukrajunsku karticu i provajdera SkyTel. Opet, kažu da i neka slovenačka postpejd zaršava super posao. Jel ima neko sa korisnim informaijama iz prve ruke?





MOD EDIT: dodat FAQ za Bonbon by Marko J



-Karticu možete kupiti ovde, dostava je besplatna.

-Cena kartice je 20 kuna, ispod 3 eura.

-Kada stigne kartica 7-15 dana,pozove se broj +385970366366. (da bi aktivirao karticu, poziv je besplatan), doda se u Moj Bonbon profil ovde, kupi se Dopuna (prepaid dopuna, platnim karticama) po potrebi i aktivira dodatak po želji.

-Registracija može preko sajta, mail , ali najbolje ih kontaktirajte preko Facebook-a.

-Prilikom registracije, izabrati strani državljanin. (registracija kartice i nije obavezna ali ako se registruje, dobija se 50% popusta na aktivaciju odabranog paketa i to prvi put...)

-Postoje 3 paketa:

u Dnevnom internet paketu 300 MB za samo 3 kn dnevno.

u Velikom dnevnom internet paketu 5 GB za samo 10 kn dnevno.

u Jako velikom internet paketu 6 GB za 55 kn mesečno.

(Prva 2 paketa su samo za internet kartice)

-Znači, odabere se paket koji želiš i zatim ga aktiviraš slanjem hocu na 13977. Deaktiviraš ga slanjem necu na 13977.

-Stanje megabajta iz paketa se proverava slanjem MB na 13977. Ako se iskoriste svi MB pre nego što paket istekne, može se ponovno aktivirati, ali ako se ne potroši MB će se poništiti.

-Vodite računa o datumu isteka kartice, od poslednje dopune važi 3 meseca

-Bonbon je prvenstveno zanimljiv jer spašava od jurnjave lokalnih kartica. Na drugom mestu mogućnost prebacivanja sa mreže na mrežu, i na trećem cena.


MOD EDIT 2: dodat koristan sveobuhvatan link

http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Prepaid_SIM_with_data

Da li se može jako veliki internet 6gb/55kn da se aktivira za internet karticu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probao si bez LTE?
Probaj i da vidis da ti nije ugasen net u romingu (ne mislim na telefon nego opcije sim-a preko ussd), "Ukucajte *136# u dialeru (pa "pozovite"), dobicete meni za roming. Udjite u opciju da se iskljucenja podatkovni promet u romingu..." ovo je iz uputstva za internet karticu.
I to isprobano *136# sve opcije su omogućene i ukinuta ograničenja u prenosu. U korisničkom servisu isto kažu da je sve u redu. Potpuno sam bez ideje kako na daljinu da rešim.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
pitanje mobilni ili mi fi, u mobilnom povukao sva setovanja u mi fi morao rucno podesavanje, najbolje za mi fi preko weba ima ona zicer adresa, i onda korak po korakg
 
Kako konkretno "ne radi"?
Nema ikonica 4G/3G/itd., nema protoka, javlja se uvek ista stranica HT-a, what?

Pogledaj KOLIKO i KOJE APNove ima, ako ima vise od 2 (jedan net, drugi MMS), izbrisi sve osim jednog za internet.ht.hr
 
I to isprobano *136# sve opcije su omogućene i ukinuta ograničenja u prenosu. U korisničkom servisu isto kažu da je sve u redu. Potpuno sam bez ideje kako na daljinu da rešim.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Jesi li samo u jednom telefonu/uređaju probao ili u više njih?
 
Posle gomile proba, ispostavilo se da je sve vreme bila odabrana pogrešna kartica za data (dual sim telefon).
Ali jednostavno kad nisi na licu mesta, a nekome napamet objašnjavaš, i očigledne stvari mogu da zakomplikuju stvar.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Sreca da nije mogao da napravi racun sa tom drugom karticom onda! Ili je vec napravio toliki da je iskljucen :(
 
Isključen gprs roaming na toj kartici. Mere predostrožnosti su preduzete [emoji2]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Evo da napisem i moje iskustvo sa Bonbon karticom po povratku iz Grcke. Ukratko za mene je ovo bio pun pogodak. Otkljucao i uplatio paket jos u Beogradu. Stavio karticu u telefon i po ulasku u Grcku samo ukljucio roming (mislio sam da ovo ne mora jer je EU ali ipak MORA). I to je bila jedina caka.
Radio savrseno svo vreme u 4G. Potrosio 6GB i lako uplatio i ukljucio jos dva puta po dan (1GB). Sve u svemu po meni savrseno, sve preko profila, Android aplikacije ili preko kodova. Sve sam isprobao
Probao sam ga i u Alkatelov MiFi i to je radilo bez problema, doduse posle par restarta. Ovde samo obratite paznju jer kad se nakacite Android telefonom na njega on to vidi kao WiFi mrezu i pokupi sve update, pa malo potrosi.
 
Mora da se ukljuci roming, jer on nije ukinut, samo se ne naplacuje u okviru postojecih paketa na nivou svih zemalja potpisnica. Inace da, pozajmio sam moju karticu isto, testirana u Grckoj, isto sve bez problema i bilo kakvog podesavanja apn-a.
 
Kako se beše može da vidi do kada mi važi paket, kad mi ističe mesec dana od aktivacije?
 
To je do kada ti traje kartica, meni treba do kada mi traje bonus tj paket.
 
Ovde
0eed2a89462ed0c01316ca2f8173fa2f.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Opet ću da kritikujem (da ne kažem pljujem). Pre nekoliko dana kupljen tjedni paket od 1GB. Prilikom aktiviranja sam dobio obaveštenje da će paket biti automatski produžen i kako to mogu da promenim. Nisam menjao, odgovara mi da bude produžen. Igrom slučaja danas imao video poziv koji je časkom posisao sve što je ostalo u paketu. Poziv je pukao i stigao mi je sms:
Oo! Potrosio si sve MB iz tjednog paketa i surfas po cijeni od 88 lp za 1 MB. Utipkaj *121# pa tipku za poziv i aktiviraj novi paket. Uzivaj
Odmah isključujem mobilne podatke i razmišljam: znači paket se ne aktivira automatski ako ga potrošiš, samo ako ga ne potrošiš (logično, ako nešto ne potrošim oni će da aktiviraju, a ako potrošim onda neće... /sarkazam off)
Pozovem ja *121# ali ne može da se aktivira paket jer nema kuna na računu. Naravno da ih nema, video poziv je počistio sve što je bilo po ceni od 88 lipa/MB još pre nego je stigao sms. A kažu mi uživaj...
Probam preko hotelskog interneta da uplatim kune, aplikacija vrti u prazno. Ostatak interneta radi kilavo, bonbon aplikacija nikako. Probam na bonbon sajt, otvori se iz tristotog pokušaja (više od pola sata pokušavao), ne prihvata lozinku. Otvorim KeePass, vidim belešku da nekada traži username, nekada mail umesto korisničkog imena (pametna neka glava smislila). Probam i tako, neće. Sve vreme koristim lozinku iz KeePassa, nije pogrešna. Pokušavam promenu lozinke, site took too long to respond. Preko sat vremena sve to traje jer sajt radi očajno.
Dižem ruke iznerviran, otvaram Vip aplikaciju (koja radi bez problema preko kilavog hotelskog interneta), kupujem roaming dodatak za 800 dinara, potvrđujem da ga hoću i dobijem obaveštenje da sam uspešno zatražio (zahtevao, tako nešto) dodatak i da će dobiti sms kada bude aktiviran. Pa da li je to normalno? Prošlo je 12 sati i Vip dodatak još nije aktiviran, a sad više ne moraju ni da ga aktiviraju. Ne treba mi taj dodatak u avgustu nego odmah.
Vip i bonbon uopšte ne pokušavaju da zarade novac od korisnika, znaju samo da pilićare i otimaju na kvarno. Hoću da platim uslugu, a oni gledaju kako da uzmu pare, a da uslugu ne pruže. Katastrofa.
 
Može li mesečni od 6 GB da se aktivira nekoliko puta za redom u toku deset dana?

Ne, ne gledamo YT i nismo na FB. Žena je ponela laptop da "malo" radi, a pošto je sve online i od smeštaja WiFi kao da ne postoji, ode 2.5 gb za dan.
 
Ja sam u toku 3 dana dva puta aktivirao nedeljni od 1 GB, pa na osnovu toga zaključujem da može i mesečni više puta. Samo da znaš, kad aktiviraš novu promociju briše se sav nepotrošeni saobraćaj iz prethodne.
 
Može li mesečni od 6 GB da se aktivira nekoliko puta za redom u toku deset dana?

Ne, ne gledamo YT i nismo na FB. Žena je ponela laptop da "malo" radi, a pošto je sve online i od smeštaja WiFi kao da ne postoji, ode 2.5 gb za dan.

da moze se aktivirati vise puta, imate moj post malo iznad u kome kazem da sam za 10 dana aktivirao mesecni pa jos dva puta nedeljni od po 1GB, na zalost ja sam morao da radim pa sam sve to i istrosio, znaci ako ste pripejd mozete da aktivirate koliko god zelite puta, dok god imate para na racunu
Samo nemojte nikako onaj nedeljni FLAT paket, to je samo za Hrvatsku a u romingu je ogranicenje na 2.8GB (cini mi se)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno