Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Nisam ovu konkretnu probao, ali pozivi ka Srbiji nigde nisu bili ukljuceni.
U stvari, nigde nisam video da su ukljuceni uopste pozivi unutar EU! Iskljucivo nesto tipa "ka Vodafone mrezi", "unutar CH/DE/AT/LH" (iz nekog cudnog razloga recimo ove cetiri zemlje dele tarife ponekad, iako nisu isti provideri cak), itd.

Nikako nije besplatno zvati Srbiju iz druge EU zemlje u romingu. U stvari Srbija je retko i na listi zemalja besplatnih poziva iz tarife, cak i unutar same zemlje (jeste na nekim T-Mobile)
 
Keep in touch with your friends and family wherever they are with Orange all inclusive prepaid plan

With Orange Holiday (1), benefit from :
a simcard with a french phone number
120 minutes to call from Europe (see list below) to any country in the world
when you are not in France, incoming calls will be deducted from your 120 minutes
1000 texts, from Europe (see list below) to any country in the world
1GB of mobile internet in Europe
Unlimited access to Orange wifi hotspots (2) in mainland France - Piše -to any contry in the world. E sad ,dal je tu Srbija...
 
Ja to ne nalazim na Orange Holiday za prepaid? (ovaj deo za "to any country" bas ne vidim)
 
Samo da javim ,možda bi info bila nekom od koristi : Vratio sam se iz Nemačke , i koristio sam orange holiday. Minuti i poruke važe za pozive ka Srbiji i ka bilo kojo zemlji sveta .
 
I koliko izadje, i da li mogu da se dokupe neki dodaci/promocije kada se potrose inicijalnih 120 min/1GB?
 
Izađe 20 eura . Ne mogu ,jedino da se opet kupi ,za novih 20 eura.
 
Gde si kupio tj. cija je kartica posto Orange nema mrezu u DE.
 
To je ovo: https://boutique.orange.fr/mobile/carte-prepayee-orange-holiday-eng

A SIM card with a French phone number
120 min + 1000 texts
international calls and texts from European zone
2 GB of mobile data valid in European zone (1)

+ Orange Wifi free & unlimited (2)

Validity of the credit : 14 days after 1st use.


You may telephone, send text messages or use mobile data in the following countries: Andorra, Azores, Aland islands, Germany, Austria, Balearic islands, Belgium, Bulgaria, Canary islands, Cyprus, Corfu (island), Crete, the Cyclades, Croatia, Denmark, Spain, Estonia, Faeroe Islands, Finland, France (mainland), Gibraltar, Greece, Guernsey, Hungary, Ireland, Iceland, Italy, Jersey, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Madeira, Malta, Isle of Man, Norway, Netherlands, Poland, Portugal, Czech Republic, Rhodes (island), Romania, United Kingdom, San Marino, Sardinia, Sicily, Slovakia, Switzerland, Sweden, Vatican.
 
Poslednja izmena:
Da ,a kupovina opcije za već postojeću i aktivnu karticu košta 20 eura.
 
Nisam ovu konkretnu probao, ali pozivi ka Srbiji nigde nisu bili ukljuceni.
U stvari, nigde nisam video da su ukljuceni uopste pozivi unutar EU! Iskljucivo nesto tipa "ka Vodafone mrezi", "unutar CH/DE/AT/LH" (iz nekog cudnog razloga recimo ove cetiri zemlje dele tarife ponekad, iako nisu isti provideri cak), itd.

Nikako nije besplatno zvati Srbiju iz druge EU zemlje u romingu. U stvari Srbija je retko i na listi zemalja besplatnih poziva iz tarife, cak i unutar same zemlje (jeste na nekim T-Mobile)

Kod hrvatskog vip-a je u roming promociju uracunata pored eu i srbija, makedonija i belorusija ali su im promocije dosta skupe...

Ovo za orange stvarno nije lose za eu potrebe.
Nego nesto mi cudno, mainland to se misli samo na ovaj veci deo francuskog kopna u evropi?
Onda nisu uracunali st. martin, gvajanu, martinique, reunion, mayote... itd sve je to francuska.
 
Poslednja izmena:
Normalno. Ni Rusija nije iz komada vec postoji unutrasnji geografski roming kod istog operatera.
 
Dobio sam +37282 SIM karticu i TP-Link M5350 mi-fi. E sad ne znam da li je to neki Estonski operater ili je to neki data virtuelni operater. Našao sam i aplikaciju Roaming Data App za Android za kuju piše: Please note that Roaming Data App will only work on international Data sim cards that begin with +37282 numbers. Zato sam zbunjen.... Putovao sam sa njom u Mađarsku, uhvatio sam signal Telenor HU od granice i svo vreme puta je sve savršeno funkcionisalo. Dva iPhone i dva iPad sve vreme zakačeni. Sledeći put kad sam putovao u Sloveniju, na ulasku u Hrvatsku uhvatio sam Hrvatski telekom i isto tako sve odlično funkcioniše. Elem, moj problem je sledeći,na ulasku u Sloveniju, zakačio sam se na neku Tuš mrežu, to je verovatno neki njihov virtuelni operater koji ne nudi data saobraćaj i tu je kraj... Probao sam da resetujem mi-fi, vadio bateriju, šta god da sam radio nije vredelo. Na povratku je i u Hrvatskoj uhvatio njihov Tomato i ista priča... Da li neko zna da li i kako mogu da odaberem operatera za koji će se mi-fi zakačiti ili bar da li postoji neki model mi-fi na kome je tako nešto moguće?
 
Vecina MiFi-eva daje mogucnost da biras mrezu, ali za svaki je drugacije gde se trazi, i nije bas intuitivno.

I za taj model verovatno mozes da biras.
 
i kad se ukida poming na teritoriji EU? Obaveza svih operatera o ukidanju rominga je u junu ove godine, ali ima vrlo oprečnih informcija o tome. da li će ukidanje rominga značiti i ukidanje data rominga? I dalje ostje pitanje za najbolju karticu za putovanja po evropi. Neko reče da je najbolje kupovati lokalne prepaid katice, ali taj nije pokušao da je kupi recimo u italiji.
 
Ovako ,što se tiče ukidanja rominga : Kontaktirao sam sa Hrvatskim bonbon-om. Rekli su mi da se roming defitinivno ukida od 15.6. Što znači npr ja na njihovoj kartici kupim megabajte ,minute,poruke i mogu da ih iskoristim u npr.Grčkoj ,bez ikakve nadoknade.Sve cene su kao da sam u Hrvatskoj. Naručio sam njihovu sim karticu preko sajta ,baš zbog toga
 
Roaming nece nikad biti ukinut. Bice ukinuta jedino drugacija naplata saobracaja iz roaminga.
Pozdrav
 
izgleda da se taj Bonbon navise isplati, sad sam bio u slo, 1gb mesecno 20 eur, preskupo
 
Poslednja izmena:
Ukida se i data roming ,i roming svake vrste.
Ovo je apsolutno netacno.
Za neupucene, roaming je mogucnost koriscenja telefona u mrezi drugog operatera. Ukidanje roaminga bi znacilo da u inostranstvu telefon mozes da koristis samo kao Wi-Fi uredjaj.
Pozdrav
 
Kad se ukinu "roaming charges" kako to zvanicno naglasava EU, bice dozvoljeno koristiti karticu operatera iz jedne zemlje EU u ostalih 27, u "fer" obimu.
Sta je tacno fer, mislim da se ne zna jos uvek. Recimo, necete moci da pricate kao kod kuce 2.000 minuta, vec ce verovatno 300-500 biti dovoljno. Posle toga vam se naplacuje po nekim simbolicnim cenama minut/sms/megabajt.
Mnoge regulatorna tela se brinu da bi potpuno ukidanje svake naplate znacilo da ce veci broj ljudi kupiti kartice ili potpisati ugovore u onim zemljama u kojima je najjeftinije to uraditi pa kasnije koristiti tu karticu u nekoj drugoj.
 
Ne mogu, jer korisnici nemaju pravo da primarno u drugoj zemlji koriste broj.
Roming se ne ukida skroz.

Edit: samo data moze da se ogranici iz home plana.
 
Poslednja izmena:
Prenosim informaciju koju sam dobio iz bonbon-a. Kažu da nećer biti nikakvih ograničenja.
 
- Rules on 'fair use' measures that operators can take to prevent abusive usage of the system, such as systematic resale of low-price SIM cards for permanent use in other countries. Such fair use policies are necessary to avoid negative effects on consumers in domestic markets.

Roam like at home is designed for travellers. In order to determine that the user might be abusively or anomalously using roam like at home, the operator would have to show the abuse over a period of time of at least four months. If a customer spends more than two months abroad out of four months, and if the customer has consumed more abroad than at home over this time, operators may send an alert to that customer. Once the alert is received, the customer will have two weeks to clarify the situation. If the user continues to remain abroad, operators will be able to apply small surcharges (equivalent to wholesale roaming caps).

http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-17-913_en.htm
 
@mihailo, da, u pravu si, ja sam mislio da nece biti moguc prenos home-tarife, nisam dovoljno pratio :)
Odlicno za vas/nas koji mozete uzeti Bonbon bon, taman za koji mesec godisnje da se ima.

Bonbon bese salje za Srbiju prepaid kartice? Koliko dugo traje kartica/dopuna?
 
Da ,šalju za Srbiju. Sve dopune traju 90 dana ,izuzev najveće,koja traje 365. Kartica je 20 kn. Ja sa naručio 18.4,poslata 21.4 ,kod mene je stigla sad u četvrtak , 4.5.Znači ,10-15 dana,to je neki rok. Najveći data paket od 6 gb je 55 kuna.Ali ,ako registrujete karticu ,kao što sam to ja uradio (slanjem slike pasoša i lične karte na njihov email) dobijate 50 % popusta na aktivaciju prvog sledećeg paketa,pa će vas prvih 6 gb izneti 22,5 kuna.
 
Nazad
Vrh Dno