Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

@Vip_mobile Ovako izgleda dopis, kada ti PREVARANTI pisu. Ne vaze vise uslovi koje si imao, gubimoooo. Bruka!!! Zaboravite na VIP MOBILE, neozbiljni su. Meni su promenili iz neogranicenih dolaznih poziva u 60 min dok traje ugovorni period. SRAMNO.
 

Prilozi

  • Screen Shot 2015-12-25 at 22.39.53.jpg
    Screen Shot 2015-12-25 at 22.39.53.jpg
    469.2 KB · Pregleda: 260
Ja koristim Vodafone.IT PrePaid. DNEVNO 3€ = 25 min odlaznih poziva ka EU, USA + 25 minuta dolaznih poziva + 500MB u FULL SPEED-u. Pokrivena EU i USA. Bez obzira koliko koliko provajdera/zemalja posetili u toku dana. Sjajna pokrivenost. Jedina zamerka zbog Apple iMessage-a jer salje skrivene sms za aktivaciju koja kosta 3€.

To je odlicno. I T-Mobile USA ima odlican roming plan, ali samo za US customers :( nesto slicno ovome, mada ne ovako dobro.
 
S obzirom da je najavljeno da će krajem godine ili najdalje u junu sledeće biti ukinut roaming u EU, zanima me da li to znači da ako bih npr. sa hrvatskom karticom otišao u Francusku, da bih mogao da koristim sasvim normalno sve pogodnosti paketa koji sam prethodno aktivirao u matičnoj zemlji kartice (npr. XXX poruka, XXX minuta, XXX MB za XX €), ili bi pak u ostalim zemljama EU važio cenovnik za minute, poruke i megabajte koji inače važe u matičnoj mreži ako se promocija ne aktivira, tj. cenovnik koji važi nakon što se istroši mesečni saobraćaj koji obuhvata pretplata? Ova prva opcija mi zvuči suviše dobra da bi bila istinita...
 
Zavisice od operatera, zvanicno nisu u obavezi da prvu opciju koriste.
Data roaming garantovano nece dati da se nosi bez naplate neke. Npr. dosta operatera vec ima 3EUR/day "bring your home tariff" opciju, gde platis 3EUR dnevno ako koristis fon vani, ali mozes da koristis sve iz tarife koju imas.
 
* ogranicen je broj roaming poziva/minuta, kao i broj minuta ka EU i Kini
* Office 365 se izgleda samo 3 meseca dobija besplatno, po fine printu :)

Inace, nasao sam proslog meseca na handy-deals.de dobru postpaid tarifu sa O2, cini mi se (30e mesecno, 1GB roaming data full speed unutar EU!).
Ako bude aktuelna promocija opet kada idem do Austrije, uzecu je verovatno.
 
Telenor Bugarska nudi prepaid dodatke za EU+Swiss:

400min+400sms+400mb+7dana = 10eur


Zone European Union, as well as Switzerland *

Austria, Belgium, Great Britain, Guadeloupe, Germany, Gibraltar, Greece, Denmark, Estonia, Ireland, Iceland, Spain, Italy, Cyprus, Latvia, Lithuania, Liechtenstein, Luxembourg, Malta, Martinique, Norway, Poland, Portugal, Reunion, Romania, Slovakia, Slovenia, Hungary, Finland, France, French Guiana, Netherlands, Croatia, Czech Republic, Sweden

* The number of provided roaming minutes for calls in European Union and Switzerland apply to:

•incoming calls from users throughout the world to countries in European Union and Switzerland; and
•outgoing calls from the country in European Union and Switzerland to countries in the European Union zone and country.

Important!

Outgoing calls from countries in zone European Union to Switzerland are not included in the Call & Surf EU add-ons.


Ima i EU=200MB nedeljno za 5eur.




Sto se tice Hrvatske, prepaid ponuda Tmobile HR:

1GB = 20eur = 30 dana
 
Poslednja izmena:
Ova TMobile HR ponuda ispada naj :)
 
Pa cena rominga u EU je pala da nema kud nize,koliko sam ukapirao,koliko kosta poziv u nacionalonoj mrezi roming moze bude do 5 centi skluplje,znaci nacionalni poziv + 1 cent,i to je cena tominga,ili to jos nije zazivelo :D
A od sledeceg juna, nemaju ga uopste vise...
 
Bobane, fora.je u netu. Pozivi su bili ok i ranije.
 
Ja sam kupio hrvatsku bonbon karticu, online podrška im je odlična, možete da birate broj, moguće su online uplate našim platnim karticama, a dostava sim kartice je besplatna u zemljama regiona i stiže u roku od nedelju dana.
 
Da, bre, oni salju kartice i kod nas, ja sam sve umislio da je mTel to radio :)
 
Kako funkcioniše internet van Hrvatske i koje cu cene, da li si isprobao u EU?
 
Ima sve na sajtu m.bonbon.hr koristio sam sad u aprilu net u Francuskoj za nešto dopisivanja putem whatsapp-a, skinulo mi je 1kn tj. 15 dinara za pet minuta dopisivanja, tj. nekih 20-30 razmenjenih poruka. Skinulo bi mi manje da sam aktivirao neku od prepaid internet promocija. Ono što je odlično je što im je obračunski interval 1kb.

Od 1. maja čini mi se da su cene za roming u EU dodatno pale, ali bonbon ima povoljan roming i za druge destinacije, Južna Amerika, Afrika... bar što se sms-ova i dolaznih poziva tiče. Na mailove odgovaraju jako brzo, čaj i u gluvo doba, i jako su profesionalni. Imaju broj call centra koji možeš da pozoveš iz inostranstva za dž, a ni dolazni poziv sa tog broja se ne naplaćuje, ma gde bio :)
 
Zar nije najbolje ako se ide npr. u jednu zemlju, da se lepo kupi lokalna kartica i onda normalno i opušteno koristi internet? Sledeći put kad se ide drugde, kupi se tamo lokalna...
 
Što se tiče roaminga, skoro svi u HR imaju iste cene. Tele2 je povoljniji jer naplaćuje samo dodatnu nadoknadu koju bi trebao naplaćivati svaki operater (znači onu cenu unutar države ne naplaćuju, nego naplaćuju samo dodatni trošak). To im je akcija do kraja godine.

Takođe imaju i u Simpi (HR Telekom) i Tele2 dodatni paketi minuta i neta, što kod ostalih operatera nema (Vip, bonbon, tomato).

Detaljnije možete videti na
http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/usluge/roaming-usluge/v17/

http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/usluge/roaming-podatkovni-paketi/v70/

https://www.simpa.hr/tarifa/roaming/opcije

Poziv call centru je besplatan na svim mrežama inostranstva jer je tako određeno pravilnikom, kao i obračunske jedinice od 1kb za net, 1sek kod primljenog poziva, te 30+1sek kod uspostavljenog poziva. Zato nas deru obračunskim jedinicama unutar države lol. 1MB za net na HR Telekomu, te 60sek za pozive.
 
Poslednja izmena:
1MB obracun a net??????

Desp, za jednu zemlju da. Ovde je prica o kartici za vise zemalja, jer je onda vec smor menjati kartice.
 
Smor da, ali ako sa tim nekim "povoljnim" karticama jedna poruka na WA košta preko 0.50din, onda ću se smarati se menjanjem...
 
Slažem se, ali kad se desi da putuješ drumskim putem kroz nekoliko zemalja Evrope, jedna od kartica zemalja EU je možda ipak najbolja opcija, nešto skuplja ali daleko jednostavnija.
 
Smor da, ali ako sa tim nekim "povoljnim" karticama jedna poruka na WA košta preko 0.50din, onda ću se smarati se menjanjem...
To si jednu poruku iznad tebe izvukao van konteksta... imas i 1GB za 10eur, 30 dana preko Bombona, i postpaid na O2 od 30eur mesecno sa 1GB unutar EU roaming (plus i pozive..)
 
Kao što sam rekao, slažem se da je to i najbolje rešenje u situaciji koju je čovek opisao; kad se putuje kroz nekoliko zemalja Evrope.
 
Ime negde u temi, nasao sam i kada sam dao odgovor, znaci bilo je aktuelno, ne znam za sada.

Ali jeste bilo nezgodno da se nadje!
 
Imam ovu Nemačku Vodafone Callya sim karticu, imaju ponudu za 9,99€ 850mb i 200 minuta prema svim (nemačkim? Ili EU?) mrežama, važi 4 nedelje u svim zemljama EU. Jedina začkoljica je što je minimalna dopuna 15€...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno