Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Pa ne treba ti roaming za Makedoniju, besplatan je. Koristiš mts ili yettel u Srbiji i Makedoniji, a onda Cosmote ili Vodafon u Grčkoj.
Pisali su da ima čim se pređe granica prodajno mesto.
Mada ja prošle godine nisam uspeo da kupim Cosmote fizičku karticu jer je izgelda nestašica
kakva nestasica u sred sezone ? ja kupio bez problema dodatnu sim karticu u Modanji.
 
Jedno je kupiti karticu u poslovnici u mestu koje nije toliko prometno, a nešto sasvim drugo na improvizovanom štandu na benzinskoj pumpi odmah nakon najprometnijeg graničnog prelaza.
 
Ovaj Monty ispada kao najbolja opcija: 20 GB za 30 dana po ceni od 17.50 USD.

Baš sam hteo da napišem kako su eSIM paketi uglavnom dosta nepovoljni u poređenju sa ponudama data sim kartica operatera.
 
kakva nestasica u sred sezone ? ja kupio bez problema dodatnu sim karticu u Modanji.
Imao si sreće. Ja sam baš u Mudanji prošle godine otišao u Cosmote poslovnicu i nije ih bilo. Radnica mi je rekla da ih dobijaju jednom nedeljno i da se sve prodaju istog dana
 
Šljaka mobimatter u Španiji dobro, 5G, 10+2GB za $11.99.
Kači se na movistar
 

Prilozi

  • Screenshot_20240614-134656.png
    Screenshot_20240614-134656.png
    101.9 KB · Pregleda: 39
Jel' Monty ima neku aplikaciju za proveru stanja naloga, dopunu, itd...? Ja je nešto ne nalazim :(
Pozdrav
 
Jel' Monty ima neku aplikaciju za proveru stanja naloga, dopunu, itd...? Ja je nešto ne nalazim :(
Pozdrav
Na iOS ima. Uplatio sam 10Gb/30dana, u utorak idem u Sloveniju pa cemo videti kako radi Monty. Cak se i broj dobije uz eSim za razliku od AirAlo.
 
Poslednja izmena:
Za Sloveniju imaš u Hofer marketu HOT SIM karticu. 150GB, unlimited Voice & SMS za 9.99€ na mesec dana, i 5GB za EU roaming. Jedino što za roaming treba registracija. Naravno, radi i 5G.
Pozdrav
 
^ Isteklo vreme za edit. Sama kartica se plaća jednokratno, mislim da je 2€.
Ovo može da bude interesanto ako se češće putuje u SLO.
Pozdrav
 
Znam, al ovo mi lakse jer putujem preko Madjarske i onda odmah imam internet, a i posle cu u Hrvatsku u julu tako da mi je sve pokriveno, ne verujem ni da cu potrositi pola ovih GB, al ajd, nije skupo. 5G mi ne treba, ne podrzava telefon i onako.
 
Да ли неко којим случајем има искуства са сим картицама у Индији? Хвала унапред!
 
Ако неко не зна, овај Фандом сајт је користан за припејд картице и оператере у многим земљама. Није увек све апсолутно тачно и има застарелих информација о неким земљама, али мени је много боље тамо да читам него по разним другим блоговима, промо сајтовима и Редиту, где су информације штуре.
За Индију изгледа има неких мањих компликација да се дође до картице као странац. Ја нисам узимао картицу кад сам ишао, па не могу директно да помогнем.
Е и напомена да у свакој земљи света, била развијена или рупетина, увек ће покушати да вас преваре и не продају само картицу, већ и неки туристички пакет. Зато је овај Фандом сајт много користан, јер знаш које понуде имају локалци и само треба да набавиш регуларну сим картицу, не туристичку која је драње. Свуда сам успео да набавим обичну картицу, без икаквих туристичких пакета, па онда уплатим кредит и узмем додатак за интернет. Увек буде натезања са продавцима, јер те убеђују да странци не могу да купе регуларне картице, али попусте ако сте упорни (у радњама ван аеродрома). Свуда осим у Црној Гори, једино тамо нисам успео да узмем картицу без икаквог туристичког додатка, па нисам ни купио. Додуше у планинском туристичком месту, не приморје или Подгорица/Никшић.
 
Хвала за препоруку. Нисам знао за овај сајт, али сам на пар места нашао сличне информације. Гледао сам и на reddit-y, ал реко да питам овде, Бенч ми је ипак референтна тачка за неке ствари :)
 
Imao sam vodafone grčku karticu i rešim da prežalim tih 30e za mesec dana neograničenog interneta, uplatim sinoć pred put da aktiviran taj paket, kad videh da je zapravo sam dodatak 14.5e za mesec dana. Tako da znate ako neko ima karticu već, moguće da je ga nove kartice to cena (možda naplaćuju samu karticu), ali ja aktivirah povoljnije nego što se pominjalo u temi.
 
Ja ću za Grčku uzeti Cosmote 100GB za 13,5eur, bolje teško mogu pronaći, a da ne dajem 30eur. Idem krajem jula/početkom avgusta u Grčku.
 
Ja ću za Grčku uzeti Cosmote 100GB za 13,5eur, bolje teško mogu pronaći, a da ne dajem 30eur. Idem krajem jula/početkom avgusta u Grčku.
A ta varijanta jel može da se uzme kao esim preko sajta?
 
Ja koristim DREI. Neograniceno AT i 45gb u EU. Prosao sam skoro citavu EU i nikada problema sa mrezom nisam imao. Osim ako bas bas nisam u nekoj zabiti.... A bilo je takvih situacija.....
 
Samo da javim da se Vodafone kači na 5g na Sitoniji, popodne nastavljamo ka Jonskom moru pa javljam ako nekoga zanima da li i tamo radi 5g. Brzine pristojne, 250mbps, ne znam kako je u "večernjem špicu".
 
Jel zna neko kakva je situacija sa Tunisom, šta je za tamo najbolje uzeti i gde?
Iz Yettela mi kažu da tamo čak ni roming ne radi , pa ako može neko da mi potvrdi jer mi je to ogroman problem zbog smsova od banke
 
Ja idem za Tunis u septembru, imam u okviru MTS paketa 3GB interneta u romingu, ali planiram tamo da dokupim paket, rekoše mi 12€ 27GB, na aerodromu svi dobijaju promo SIM kartice, a kasnije na štandovima po aerodromu ili po gradu dopuniš paket koji želiš...
 
Ja idem za Tunis u septembru, imam u okviru MTS paketa 3GB interneta u romingu, ali planiram tamo da dokupim paket, rekoše mi 12€ 27GB, na aerodromu svi dobijaju promo SIM kartice, a kasnije na štandovima po aerodromu ili po gradu dopuniš paket koji želiš...
Mozes li da skontas dokle vazi ooredo sim od aktivacije 2 koje imam od prosle godine i ako je kredit 0 imaju mrezu u srbiji probano pa da dopunim nesto sitno pa da aktiviras dodatak posle i da vratis ne verujem da cu ove godine tamo ici
 
Nazad
Vrh Dno