Šta je novo?

Najjeftiniji market lanac za online kupovinu kod nas? (Zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

U Super kartica knjižici vaučer za Idea Online od 500din. Pitao ih, nigde se više ne oglašavaju i ne šalju na email, to je sve.
 
^ Hehe, nisam im ostavio telefon. :) Da li su personalizovani Viber vaučeri, ili su svi dobili iste? Da znam da li da pitam za neki. :D
 
^ Update: videh da jesam ostavio telefon Skuper kartici, ali sam na sve načine hteo da ih odbijem da me zovu i bilo šta šalju, stavio sam i da sam nezaposlen, kao i:

lUmpAkP.png


Očigledno zato nisam ni dobio Viber info. :smoke:

A i ova stavka mi je bila na off, sada sam je stavio na on, oa da vidimo:

UZ86Guz.png


Inače me na Vajber spamuju svi kojima sam ostavio fon još odavno, što samovoljno, što nužno, tipa Banka Inteza (obavezan broj), ali i razne prodavnice tipa SportVision, Đak, N-Sport, iako sam registrovan samo na jednom od ovih portala kad sam nešto naručivao; sad odjednom, nekim čudom, baš sve sportske radnje imaju moj telefon! :D No, da ne idem u off.
 
Poslednja izmena:
^ Hehe, nisam im ostavio telefon. :) Da li su personalizovani Viber vaučeri, ili su svi dobili iste? Da znam da li da pitam za neki. :D

Deluje da su personalizovani pošto su poslati u vidu poruke a ne kao slika kao što to rade na mailu ili u knjizici popusta.
 
Da li mogu kada naručujem preko IDEA Online-a, recimo da platim online nešto što treba da stigne u ponedeljak, ali da mi naplate po akcijskoj ceni, koja važi do nedelje? Pošto su svi termini rezervisani, a već u ponedeljak akcija ističe, ako budem plaćao gotovinom, naplatiće mi skuplje nego što bih platio recimo u nedelju.
 
Nije moglo do sada, bilo je bas bitno da bude ISPORUKA na dan akcije.
Sta vise, desilo mi se jednom da je bila akcija na dan isporuke, a nije na dan porucivanja i smanjen je racun.
 
^ Alfa, ti si plaćao online, ja nisam, vec samo mPOS pri isporuci. Ako on danas plati online, skidaju mu iznos današnje korpe. A fiskalni racun kucaju na dan pakovanja, tj. isporuke (pon, uto, sre). Onda se ove vrednosti ne slažu (nova cena je viša). I tada urade šta, zaduže mu karticu dodatno? To ne može, zar ne, mora nova autorizacija? Mogu samo da mu umanje iznos i izvrše povrat(ako je nova cena niža)? Hajde objasni, molim te :)

Još i ovo: kad se plati karticom u web shop-u (bilo gde) roba u vrednosti 10k din, a oni onda odjednom nemaju sve na stanju vec pošalju u vrednosti od recimo 8k din, da li se tada radi storniranje 10k din transakcije i radi nova na 8k din (ali to ne može bez nove autorizacije)? Ili oni mogu parcijalni refund da urade, tj. vrate 2k din na karticu? Ako je ovo drugo, koliko to traje ako je plaćanje u RSD u Srbiji?

Da li isto važi i za ino-plaćanja u €? Nisam nikad imao parcijalni refund. Hvala! :)
 
Ako je visa cena, zovu unapred, pre nego sto spakuju korpu i najave da treba da doplati (moze kes, moze kartica za razliku, na licu mesta).

Za ovo drugi se ne stornira, nego se ne knjizi transakcija do dana placanja, pa se onda zaduzi za koliko treba, tj. naplati se manje.

Sve zavisi kako mesto naplacuje vani, moze da zadrzi prilicno dugo rezervaciju i da naplati koliko treba, da vrati deo/celu ako je vec proknjizena (ovo vise kosta uglavnom, ako nemaju neki dobar deal, pa je duza rezervacija bolja opcija). Moze sve osim da naplati vise od rezervisanog iznosa.
Recimo kada sam bio dugo u hotelu, oni su rezervisali za 34.5 nocenja (30 nocenja + 15% za garancije, minibar ako se koristi i sl.), i naplatili su na kraju 25 nocenja (dogovorio popust zbog noci :))
 
Sta se desava sa Ideom?

Search ne radi, neki osnovni artikli ne postoje, uklonjena je sa Cenoteke tokom vikenda.
 
Poslednja izmena:
Ništa, raspada se. Obična Idea je prilično skuplja od Maxija, a tek online verzija bije po ušima... O izboru ni ne vredi govoriti.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
^ Idea skuplja od Maksija? Vidi prvi post.
Dok sam kupovao u Idea Online cene su bile iste kao u Idea Super objektima. Možda se promenilo poslednjih meseci.
Zar se uz SK knjižicu ne dobije Online vaučer od 500din?
Maksi sve to ipak nema.
 
U novoj Superkartica knjižici nema vaučera od 500din za Idea online! :(
Neko je rekao da je bilo u prošloj, ali ta mi nekako nije stigla.
 
Ova SK knjizica tanka kao razglednics u odnosu na prethodne...[emoji3]
 
Super kartica odavno je počela da gubi smisao. Pogotovo kad se uporedi sa onom od pre nekoliko godina koja je imala mnogo kupona.
 
U novoj Superkartica knjižici nema vaučera od 500din za Idea online! :(
Neko je rekao da je bilo u prošloj, ali ta mi nekako nije stigla.

Meni je u prošloj bilo, a u ovoj nema. Zato su mi poslali kupone za februar, mart i april na mail, proverite da nisu i vama.
 
^ Ništa. Kupon na email nisam video godinu dana. :(
 
Super kartica odavno je počela da gubi smisao. Pogotovo kad se uporedi sa onom od pre nekoliko godina koja je imala mnogo kupona.
Ja pre neki dan u Idei, račun 540 din, kaže teta na super kartici imate 532 din, platio 8 din. Pošto je NIS izašao iz priče, ubuduće će dosta teže će da se skupe bodovi, ali s obzirom da ništa ne košta meni je ok
 
Smisao ove kartice je da neuki misle da ce vise ustedeti ako samo kod jednog marketa kupuju. Loyalty inace ima smisao u nekim zemljama, jer bez njega su cene naduvane, ali takve su namerno.

Meni je za januar stigao kupon SMSom za Idea Online. Ali ga nisam ni iskoristio, nista bukvalno nasao nisam da vredi :(
 
^ Svi dobijaju online kupone sem mene. :/
 
Niko od nas nije na 4 adrese kuponirao ^^
 
^ Ništa od toga apsolutno nije povezano. To su sve realni ljudi koji žive na tim adresama, sasvim regularno!
 
Idea Online: tražio sam vaučere i poslali su mi dva (500din), za mart i april. Kako beše, min. korpa je 3.000din, tj. 3.500din sa vaučerom?
 
Ne, 3500+vaucer je sada.
Neko rece (valjda ti?) da ne vaze akcijski artikli neki u taj minimum, to se ne secam kako ide :(
Kako si trazio vaucere?
 
^ Kako min 3.500 + vaučer, kad stoji na sajtu da je min korpa 3.000din? Nisam dugo naručivao od njih, zaboravio kako je bilo. Al' može samo min da bude 3.000 + vaučer (3.500).

Za vaučer i artikle s popustom - nemam pojma.

Vaučere sam tražio mejlom i dobio za 5min na email. I to drsko, "stalno kupujem kod vas, ni za vaučer da me se setite" ("ako me se sete..."). :)
 
Aaa ako je 3000 min sada onda 3000+vaucer ;)
 
Neće da može.. Minimum za Beograd je 3500 dinara, ako napraviš korpu od 3600 npr, i probaš da uneseš kupon od 500 dinara, izbaciće ti poruku da dopuniš korpu, pošto nisi prešao minimalni prag za kupovinu.
 
^ U pravu si, minimum za BG je 3.500din + vaučer, plaća se min 3.500din. Ovo drugo što si naveo (da mora preko 3.500) nisam iskusio, evo test korpe, koji dinar iznad 3.500din, sa vaučerom i sa najvećim artikom na sniženju. Sa ovakvom korpom daje mi da nastavim na sledeći korak.

mJPi5TX.png
 
Nazad
Vrh Dno