Šta je novo?

Najjeftiniji market lanac za online kupovinu kod nas? (Zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Poslali su potvrdu porudzbine, tu sam i uporedio razlike u odnosu na spremljenu porudzbinu koja stize na dan isporuke i video gde je nastala razlika u ceni i nasao o kom se artiklu zapravo radi.
Mislim nema veze, nije mnogo strasno ali nije prvi put.
Sa druge strane, ne bih se zacudio da u slucaju da je placeno unapred, platim razliku dostavljacima, uz njihov prethodni poziv gde bi mi objasnili tu situaciju, mislim nagadjam ali poenta je da ako si stavio nesto u pcelice i onda skines to sutradan, malo je neozbiljno.
 
Dobro, znaci i tebi se desavalo isto ili slicno i trik je u tome da se plati unapred.
 
Kako onda kad je recimo neka vikend akcija u drugim prodavnicama (knjižare Vulkan, Kockalend, prodavnice tehnike) i poručim nešto u nedelju uveče, račun mi pošalju u ponedeljak ili utorak kada je akcija već gotova, a roba stigne recimo u četvrtak, opet platim tu sniženu cenu po kojoj sam poručio?
 
Kako onda kad je recimo neka vikend akcija u drugim prodavnicama (knjižare Vulkan, Kockalend, prodavnice tehnike) i poručim nešto u nedelju uveče, račun mi pošalju u ponedeljak ili utorak kada je akcija već gotova, a roba stigne recimo u četvrtak, opet platim tu sniženu cenu po kojoj sam poručio?

Zato što većina gleda datum naručivanja što jeste fer. Ali neko gleda i datum slanja to jest izdavanja računa. To je samo poslovna politika firme
 
Zašto nema japanskih jabuka za online dostavu putem Maksija?
 
Zato što većina gleda datum naručivanja što jeste fer. Ali neko gleda i datum slanja to jest izdavanja računa. To je samo poslovna politika firme

Mislim da nije baš samo poslovna politika firme nego je malo i obmana potrošača, ali nisam pravnik pa ne bih mogao da tvrdim da li je zapravo protivzakonito ili ne...
 
Zašto nema japanskih jabuka za online dostavu putem Maksija?

Nemaju sve online sto ima u prodavncji

Znam kad gledam zamrznhte višnje. Pakovanje od 1kg nikad nema online samo od 400g..

I još neke stvari sam tako zapazio
Mislim da nije baš samo poslovna politika firme nego je malo i obmana potrošača, ali nisam pravnik pa ne bih mogao da tvrdim da li je zapravo protivzakonito ili ne...
Ne znam . Možda i jedno i drugo
 
Nemaju sve online sto ima u prodavncji

Znam kad gledam zamrznhte višnje. Pakovanje od 1kg nikad nema online samo od 400g..

I još neke stvari sam tako zapazio

Ne znam . Možda i jedno i drugo
Mogli bi malo da se potrude oko ovih japanskih jabuka jer im sezona prolazi.
 
Da ne zaboravim Zakusku, dobra je, vise mi prijala danas nego juce, mozda jer je bila hladnija iz frizidera.
Nije mi bas bila nesto ljuta juce, danas vec solidnije po tom pitanju, mada su meni receptori za ljutinu otupeli odavno, ukus je svakako dobar.
 
Promo kod od 500 RSD + besplatna dostava? Da dobro ste pročitali. Maxi Online ti poklanja promo kod uz koji dobijaš i besplatnu dostavu. Jednostavno odaberi sve što želiš na Maxi.rs, unesi promo kod TWF500 i iznos tvoje korpe će biti umanjen za 500 RSD, a dostava će biti besplatna. Popust se ostvaruje na korpe u vrednosti iznad 3000 RSD i može se iskoristiti samo jednom sa jednog korisničkog naloga do 4.12.2023.

Želimo ti ugodnu kupovinu!

Tvoj Maxi Online
 
Da li ste znali da su pčelice donele sniženja do 50%, a da ti Maxi Online donosi sve na kućnu adresu i POKLANJA 500RSD popusta i BESPLATNU dostavu? Jednostavno odaberi sve što želiš na Maxi.rs, unesi promo kod TWF500 i iznos tvoje korpe će biti umanjen za 500 RSD, a dostava će biti besplatna! Popust se ostvaruje na korpe u vrednosti iznad 3000 RSD i može se iskoristiti samo jednom sa jednog korisničkog naloga do 10.12.2023.

Ponuda koju ne smeš da propustiš!

Tvoj Maxi online
 
Da li ste znali da su pčelice donele sniženja do 50%, a da ti Maxi Online donosi sve na kućnu adresu i POKLANJA 500RSD popusta i BESPLATNU dostavu? Jednostavno odaberi sve što želiš na Maxi.rs, unesi promo kod FDP500 i iznos tvoje korpe će biti umanjen za 500 RSD, a dostava će biti besplatna! Popust se ostvaruje na korpe u vrednosti iznad 3000 RSD i može se iskoristiti samo jednom sa jednog korisničkog naloga do 10.12.2023.

Ponuda koju ne smeš da propustiš!

Tvoj Maxi online
 
Besplatna dostava i -15% na prvu kupovinu na IDEA online 🎁🎅📲

Kod za poklon vaučer je: PROBAJIDEAONLINE

Vaučer možete da iskoristite do 10.12.2023. godine za besplatnu uslugu dostave u Beogradu i Novom Sadu, isključivo za online kupovinu u IDEA online prodavnici.

Vaša IDEA online🎁 ❄
 
Maxi ima tu foru neki put, da ubacis u korpu i narucis nesto sa popustom, onda ti sutradan spakuju sve to i primetis da je racun veci nego prilikom narucivanja, detaljnim pregledom u cemu je fora uvidis da je jedan proizvod van akcije, naravno ti uzeo vise komada (u pcelicama bio taj proizvod juce, dakle 50% popust), iz nekog razloga vise nije u pcelicama danas i nema nikakvog popusta i pod punom cenom je. To nije u redu po meni, izbaci ga onda skroz iz porudzbine ili me okreni telefonom, mislim ok mogu i ja njih da zovem ali nije u redu ...
To ne da nije OK, to je za tržišnu inspekciju.
To je zato sto nije unapred placeno I racun kucaju na dan isporuke.
To nema veze, ti si robu poručio po ceni sa sajta, oni su je prihvatili, to je ugovorni odnos i nema naknadnog menjanja cene. Lepo piše u zakonu o zaštiti potrošača, nego Maxi misli da je mnogo veliki i da mogu da rade šta hoće.
Zato što većina gleda datum naručivanja što jeste fer. Ali neko gleda i datum slanja to jest izdavanja računa. To je samo poslovna politika firme
Ne može to tako :) Datum naručivanja je datum kupovine. Sve ostalo je samo za prijavu inspekciji... no, kad bi oni išta radili, Maksi ne bi ni radio ovakve brljotine.
 
To ne da nije OK, to je za tržišnu inspekciju.

To nema veze, ti si robu poručio po ceni sa sajta, oni su je prihvatili, to je ugovorni odnos i nema naknadnog menjanja cene. Lepo piše u zakonu o zaštiti potrošača, nego Maxi misli da je mnogo veliki i da mogu da rade šta hoće.

Ne može to tako :) Datum naručivanja je datum kupovine. Sve ostalo je samo za prijavu inspekciji... no, kad bi oni išta radili, Maksi ne bi ni radio ovakve brljotine.
U ideji ti odmah pise kad odaberes datum koji proizvodi nece biti po toj ceni jer im akcije ranije istice.
 
U ideji ti odmah pise kad odaberes datum koji proizvodi nece biti po toj ceni jer im akcije ranije istice.
To je barem fer prema korisniku, iako i dalje nije OK, tj. nije po zakonu. Ako ti napraviš porudžbinu dana tog i tog, ne može on tebi cenu od sutra da daje. Može da te uslovi plaćanjem odmah da bi ti garantovao cenu, ali ako nudi pouzeće, onda mora da drži cenu sa sajta u momentu naručivanja.
 
To ne da nije OK, to je za tržišnu inspekciju.
U principu ne bih im pustio da im to prodje tek tako ali u ovom slucaju jesam, samo zbog toga sto im se desavalo ranije da pogrese na njihovu stetu tj. u moju korist, secam se recimo Cedevite 1kg, narucio 5 komada oni poslali 6, bilo je jos par slicnih, u pitanju je nivelacija, ali sledeci put im to sigurno necu dozvoliti.
 
Te poruke nema kada se naručuje sa weba. I isporuka bude po cenama kada je porudžbina zaključena.
Iz aplikacije mi jednom izašlo, ali nisam hteo da isprobavam sreću :)
 
Sad pogledao i Maxi pitanja, isto to tvrde i oni ali u praksi je to drugacije kod Maxia, ne znam za Ideu

Kako se obracunavaju popusti?
Cene koje će vam biti naplaćene su cene koje važe u momentu poručivanja robe. Isto važi i za akcijske cene. Ukoliko naknadno izvršite izmene porudžbine, biće primenjene cene na dan poslednje izmene.
 
Kod mene je isto. Imao sam i reklamaciju koja je odobrena (IDEA).
 
Da, pa verujem da bi mi odobrili reklamaciju ali kao sto rekoh ranije nisam hteo to da radim, da im vratim malo ono sto su meni dali kada je bilo na njihovu stetu.
 
Naravno, kod tih online isporuka sitne greške se dešavaju - to tipa poslali jedan proizvod više ili manje, dešava se. Meni se dešavalo i da omaše u moju, a i u svoju korist, sve su to sitni iznosi bili.

Ali ovo menjanje računa je klasičan bezobrazluk, to je stvarno za reklamaciju ako to rade. Meni se do sada nije desilo, ali eto, treba čovek i o tome da vodi računa.
 
Desava se, nije to problem, ne bih ja to ni primetio po stavkama ali racun je bio nesto ispod 5k prilikom narucivanja a onda sutradan stigao na preko 5k pa mi to zapalo za oko pa sam onda uporedjivao gde je nastala ta razlika.
btw u pitanju je Carbonara sos za spagete, evo i dalje stoji u pcelicama ali nije -50% kao sto je bio na dan kad sam narucio, nego je sada 2+1, jedini artikal u pcelicama koji ima taj vid "popusta", to su najverovatnije izmenili iz nekog razloga dan posle i onda je nastao kurslus prilikom pravljenja racuna, mada nisam dobio ni tu +1 na narucene 2 kesice, a jebg nije ni vazno, sta da se radi, nije neka suma u pitanju inace bih ih cimnuo i pored svega sto sam naveo bio :D

 
Nazad
Vrh Dno