Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Malo glupo pitanje, ali mozda neko zna. Posto su mi ove moje Samson slusalice velike (imam malu glavu), a i prosto ih imam dugo, pa se polako unistavaju, mada nista to nije za sada, da li ima neko predlog za neku praznu skoljku za slusalice, da prebacim ove drajvere? Ili neke jeftine slusalice, kojima zvuk nije neki, pa da izvadim drajvere iz njih i stavim ove iz Samsona. Odlican mi je zvuk ovih sluski, pa bih da se igram malo, a da ne bacam pare na nove.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока

Ako uopšte možeš tek tako da preseliš iznutrice u druge, manje školjke (pošto mislim da ti je to cilj, manje?), pitanje je da li bi zvuk ostao isti. Verovatno ne bi. Možda bi bilo bolje da ih nabudžiš u Superlux 681, otprilike im je isti dizajn školjki, ali onda čemu uopšte seliti drajvere kad već imaš 681, je li, a i Samson SR850 košta tu negde...
 
Ma siguran sam da moze, nije mi ova skoljka u tako losem stanju, nego me nervira sto mi je velika. Tako da mi 681 ne odgovara, jer su spolja iste. Malo mi se igra sa tim :D

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Zvuk sasvim sigurno neće biti isti. Kao da drajvere iz jedne zvučne kutije prebaciš u neku prilično drugačiju.
 
Upravo tako. AKo hoćeš manje školjke, oprosti se od tog zvuka. Ako hoćeš isti zvuk, osuđen si na te školjke. Pa sad...
Jedino da tražiš druge slušalice sa istim ili skoro istim zvukom.
 
Sve razumem, nego nista nisam nasao. A nisu mi problem skoljke nego onaj gornji deo, headband.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
onda kupis neke bez trake, neke koje imaju luk u jednom komadu, takve da "mogu na malu glavu" ali i na umereno veliku su recimo Takstar HI-2050 odnosno ISK HF2010. Prvih ima polovnih u oglasima, druge se ponekad mogu naci kod nas u prodaji ili na aliju...
 
Zulu, zasto bi to radio? Ozbiljno pitam :) Mislim, sta to moze da ti smeta kod SR850 koje vaze za udobne i zvucno odlicne a jeftine.

Mozda bi mogao da nadjes neke neispravne stare AKG na KP ili bilo koje slicne neispravne slusalice za male pare, pa da budzis to sto si hteo ali iskreno ne vidim svrhu, osim hobi-eksperimentisanja :)
 
Zulu, zasto bi to radio? Ozbiljno pitam :) Mislim, sta to moze da ti smeta kod SR850 koje vaze za udobne i zvucno odlicne a jeftine.

Mozda bi mogao da nadjes neke neispravne stare AKG na KP ili bilo koje slicne neispravne slusalice za male pare, pa da budzis to sto si hteo ali iskreno ne vidim svrhu, osim hobi-eksperimentisanja :)
Eksperimentisanje i jeste glavni razlog :) Drugi je sto su mi prosto velike, sa cim mogu da zivim, nego sam cisto pitao da li postoji mogucnost.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Veliki drajveri - velike skoljke, velike slusalice :) Ok je takvo eksperimentisanje ali ja ne bih tek tako unistio dobre sluske a cak i da uspes sve da zbudzis zvuk vrlo verovatno nece biti isti (mislim da bi bio losiji).
 
Veliki drajveri - velike skoljke, velike slusalice :) Ok je takvo eksperimentisanje ali ja ne bih tek tako unistio dobre sluske a cak i da uspes sve da zbudzis zvuk vrlo verovatno nece biti isti (mislim da bi bio losiji).
Sve je to tacno, ali izgleda da i ne postoji neka alternativa za ovo sto sam zamislio. I onako mi nije neki poseban izvor zvuka :)

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Poručio i ja HD-681 EVO sa thoman site-a, 29e
Stižu mi sad za vikend najverovatnije. Baš me zanima kako zvuče ...
 
Samo da pitam jos nesto: kod ovih hd-681f jel moze velur da se ubaci ? Ako ne, kakvog je kvaliteta taj skaj (eko koza ili sta vec), jel se znoji glava, i koliko je udobno uopste za nekih 3-4+ sati nosenja? Pitam iz razloga jer volim velur, imam sluske i sa skajem, al skroz drugi osecaj.
 
Vecini SL slusalica (HD681, 668b kao i HD7, SR850 i ostalim slicnim) odgovaraju jastucici od AKG K240 pa i od Beyerdynamic DT770, postoje i velurski samo sto je tesko naci original i skuplji su dok na AE postoji solidan broj kineskih od oba materijala (skaj, velur). Neki pad-ovi se lako namestaju, za neke kazu da su nekako tesni i da ih je dosta teze postaviti pravilno.

E sad, postoje manje ili malo vece razlike u zvuku u odnosu na fabricke. Neko opste misljenje je da velurski malo umiruju naglasene visoke ali da je i bas slabiji, soundstage nesto ''veci'' mada to niko ne moze da garantuje (ovo za soundstage zavisi i od ''dubine'' jastucica).

Skaj na stock SL jastucicima je u skladu sa cenom samih slusalica, moze da potraje i duzi niz godina ali radi se o najjeftinijoj laznoj kozi. Pri visokim temperaturama itekako greju i znoje usi, posebno u prostoriji koja nije klimatizovana.
Ali po mom misljenju skaj ima i jednu prednost u odnosu na velur - lakse se cisti, odrzava. Velur lakse skuplja prasinu, upija znoj dok se skaj jednostavno prebrise par puta mesecno i jastucici budu skoro kao novi.

Inace, ovde su 681f trenutno bas jeftine a tu je i stotinak utisaka: https://www.thomann.de/gb/superlux_hd681_f.htm
Evo ih i pad-ovi: https://www.thomann.de/gb/superlux_hd_681_velour_ear_pad.htm?ref=search_rslt_superlux+681_338975_1

A tu su i 681b po jos smesnijoj ceni, sa 300 utisaka korisnika :) https://www.thomann.de/gb/superlux_hd681_b.htm?ref=search_rslt_superlux+681_240434_2
Navodno su 681b zvucno najslicnije Presonus HD7.
 
Poslednja izmena:
Samo da pitam jos nesto: kod ovih hd-681f jel moze velur da se ubaci ? Ako ne, kakvog je kvaliteta taj skaj (eko koza ili sta vec), jel se znoji glava, i koliko je udobno uopste za nekih 3-4+ sati nosenja? Pitam iz razloga jer volim velur, imam sluske i sa skajem, al skroz drugi osecaj.
Mogu velurske, koristim ja ove vec par meseci najmanje i odlicne su. Cak mi ne smetaju iako imam bradu. Objavljivao sam link, ali evo ga opet: universal Velour Replacement Ear Cushion Pad Earpad Soft Care Headphones Pro for AKG K240 Studio K240MKII K270 K271 K271S K272
http://s.aliexpress.com/AZruQjAv?fromSns=Copy to Clipboard

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
E da, treba pomenuti i (closed-back) HD662 seriju: http://www.superlux.com.tw/productInfo.do?pdctid=f0f5d976-92a0-470d-8ba9-aa6a6b8d319b&pdkid=3a182f85-9464-41bf-b4c7-d618102f84ac&level=2&lv0=1

Tu na SL sajtu pise sve o ta tri modela a HD662f su navodno najlinearnije i veoma slicne odlicnim Shure SRH440.
https://www.thomann.de/gb/superlux_hd662_f.htm?ref=search_rslt_superlux+681_245987_22
HD662F
True bass response “Front row” sound image.


frequency_hd662f.png


Pored tog ''f'' modela meni najzanimljivije deluje ''b'' verzija:
HD662B
Powerful bass punch “In hall” feel.


frequency_hd662b.png


Jasno je da HD662b nisu za Caridze-a :)
 
ja naručio 681 EVO BK iz Lyra Style, tamo su 5.880
gledao sam Thoman, ali za poštarinu stoji "You always pay RSD 4,720 shipping fee".
 
Poslednja izmena:
Da, taj sajt je vise za opciju ako ima neko da ''donese'' slusalice ili dodatnu opremu, iz Nemacke npr.

Nisam znao da su poskupele SL Evo, bile su 500-600 din jeftinije do nedavno.
 
Imam utisak da je sve poskupelo posle Nove godine, ali da o tome niko ne priča.

Je l' Post express isporučuje subotom? Sutra mi šalju, pa kapiram da stižu prekosutra ili u ponedeljak.
 
Po ovome sto vidim 662f su odlicne za neku srednju jacinu zvuka i ko voli zatvorene. Uz minimalnu ekvalizaciju (ili kao minimum 6kHz malo skresati da mozak ne cese) stvarno linear se dobije, pogodno za rad sa zvukom (a to je bas na srednjoj jacini zvuka). Ja bi i bass malo uskratio, ali to je na moj ukus (ma da velur mozda to i iznivelise malo). Ako budem ikada morao uzeti zatvorene (inace ih ne volim) ove ce biti prvi izbor.
 
Poručio i ja HD-681 EVO sa thoman site-a, 29e
Stižu mi sad za vikend najverovatnije. Baš me zanima kako zvuče ...

Ako si u D onda je to extra cena ali ako ih salju ovamo (srb) onda mi racunica nije jasna...
 
Poručio kod drugara u Austriju, poštarina 4e. Njemu stigle za 2 dana, a taman dolazi u srb za vikend.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
stigle HD-681 EVO
sad jedno pitanje - da li postoji neki razdelnik u koji mogu da ubodem kablove za zvučnike i za slušalice, pa da sa nekoliko klikova prebacujem aktivni audio device, da ne bih ustajao stalno?
 
Stigle i meni.
Trenutno imam samo integrušu, tako da samo tako mogu da ih probam.

I za sada mi je ovo poprilično loše.
Tih i muljav zvuk.
Moram da nabavim neki dac/amp.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
I meni su tako zvučale na integruši, s tim da sam poboljšao zbuk ekvilajzerima i vađenjem sunđera.
Onda sam ih probao na CDP Sony X229ES i to je skroz druga priča, zvuk je odličan.
 
Zvucne koje nemaju odvojeno konektor za slusalice od okonetora za zvucnike su dno dna, iole normalnije i kvalitetnije sve zvucne imaju rupicu za sluskice i rupicu(e) za zvucnike.
Pokusajte ako na kucistu imaje konektore za mic i sluske da spojite sve kako treba i odma ne mora da se deli i prebacuje.
Inace, ima zvucnika koji imaju konektor za slusalice pa cim se u njega ubodu sluske, zvucnici zacute, kao i na konektoru na kucistu kad je pravilno spiojen sa plocom.
Kad imate sve (oboje, sluske i zvucnike) spojene pozadi na zvucnoj (dodatnoj ili integisanoj a malo kvalitetnijoj), prebacivanje sa zvucnika na sluske se vrsi sa nekoliko klikova u softveru zvuka maticne ploce, sto je smesno u poredjenju da bocas pozadi svaki cas kablove i menjas im mesto...
Svake slusalice a i zvicnici (skoro, za oboje vazi) ce zvucati bolje na poseboj zvucnoj karti AKO ona nije takodje dno dna.
 
Pošto mi je jedna externa zvučna crkla, a drugu ne mogu da nađem, moraću da se poigram sa eq.

Do tada sam ih probao na ipadu i iphonu, e ovo je već solidan zvuk, i glasnoća i detalji.
Sad već zvuče kao sluške od 40eur :)

Dodatno sam izvadio sunđer i dodatno poboljšao zvuk :)

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Ima konektor za slušalice, ali je sa prednje strane kućišta, pa sam hteo da izbegnem konektovanje preko tog džeka, ali izgleda da ću morati tako da uradim.

Da li bi Asus Xonar DG bila dobra za ove slušalice ili bi valjalo uzeti nešto bolje?
 
Bila bi dobra ali pre svega ako je budzet ogranicen na 20-ak evra.
Mislim da se za sve SL/klonove apsolutno isplati uloziti malo vise za neki provereno dobar eksterni DAC/AMP (50-100$).
 
Slajbice srećo :) o tome se pisalo jakopunoveomamnogo.;) Ali još jednom ne može da škodi:

FX-Audio X6, Sabaj Da2 ili 3(trojka je malo skuplja, 115e na KP-u), SMSL Idea (što bi trebalo da je isto što i Sabaj Da2) ...

Mislim da bi Sabaj-i i Idea savršeno legli uz 681EVO jer imaju otvoren, "airy" zvuk, sudeći prema testovima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno