Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Nova tura hajpa :) Monolith M560 Planar Headphones (199$)

Z je odlepio, kaze da su u pitanju nestvarno dobre slusalice za samo 200$.
Cak i za izradu i materijale kaze da su odlicni a uz ove magnetne poklopce se na veoma jednostavan nacin moduju zvuk i izolacija, prakticno se dobijaju i zatvorene i otvorene slusalice u jednom pakovanju (poslusajte sound demo), sjajno!





Jeste da nisu bas za ovu ''soc-fi'' temu ali verujem da ce postati popularne i na ovim prostorima, 200$ nije mnogo za ovakve slusalice, samo da hajp sa neta ne donese skok cene na 250-300$..
 
Poslednja izmena:
Kako doći do njih, to je pitanje? :)
 
Ladno postoji i skuplji model (299$) sa 106mm drajverima: https://www.monoprice.com/product?p_id=16050
http://www.head-fi.org/t/820107/monoprice-monolith-m1060-and-m560-planar-headphones

160501.jpg


Audeze LCD3 + HiFiMAN HE-560 = Monoprice Monolith M1060 :d

index.php


Carevi :)
 
Poslednja izmena:
Al su i ruzne (moje misljenje).
Takodje bi preporucio da se izbegava traka sa ovakvim jastucicima s donje strane... dok se naviknes da te nesto "bode" po glavi ili dok ta koža i jastucici "omeksaju" ima da ocelavis :)d sto bi se reklo neudobno je)...
 
Poslednja izmena:
Seo ja na sluske, pa je vreme za nove :( Ima li neko ovde Takstar pro 80, da podeli utiske? Moze i preporuka za neki drugi model zatvorenih slicnog cenovnog ranga, do 60€.
 
Ako ne nađeš Pro80 AKG K92 su dosta hvaljene za nešto više od 60e na KP-u ...
 
Seo ja na sluske, pa je vreme za nove :( Ima li neko ovde Takstar pro 80, da podeli utiske? Moze i preporuka za neki drugi model zatvorenih slicnog cenovnog ranga, do 60€.

http://www.swamp.net.au/studio-monitoring-headphones-closed-back
https://www.aliexpress.com/store/product/Original-ISK-HP-980-Professional-Monitoring-Earphone-Studio-Headphone-3-5mm-6-3mm-Computer-MP3-Listen/816277_1696539588.html
http://www.head-fi.org/t/782526/isk-hp-980-akg-k271-clone

6700 din u jednoj domacoj prodavnici.

Za 39e mozda mozes da nadjes i 662b ili 662f mada mislim da ih nemaju na stanju (play**), klasika.
 
Poslednja izmena:
Ako ne nađeš Pro80 AKG K92 su dosta hvaljene za nešto više od 60e na KP-u ...
Gledao ih. Deluju ok, hvale zvuk, ali me one manje bitne stvari odbijaju. Plitki jastuci, a ja klempa i zlatna. Za te pare super.

E, ove ISK deluju kul na prvi pogled. Videcu da izbunarim neki review kada stignem. Meni je glavna namena gledanje filmova i gaming. Jesi li ih cuo uzivo?
 
Nema previse utisaka po netu, uglavnom sa tih linkova koje sam postavio + jos nekoliko sa HF.
Nisam ih cuo ali vidim da ih hvale za taj novac, ako si iz BG ili okoline skokni do prodavnice pa ih probaj. Uglavnom da sada kupujem neke jeftine ''closed-back'' sluske to bi bile te iSK ili 662b/f.
 
Poslednja izmena:
Na GearBestu je Superlux na akciji, HD681 za 19$ i HD668B za 28$. Za 29$ je tu i 681ev model? Posedujem Sennheiser HD415 ali razmisljam da uzmem jedne za rezervu. Koje zvuce bolje od ova dva modela i koliko su dobro sto se tice znojenja, Senn ima sundjere pod kojima se znoji glava ali u prihvatljivoj meri, malo me plasi ovaj Superlux sto se toga tice. I koji model bolje stoji sa slabijim izlazima?
 
Poslednja izmena:
Imas u temi detaljno poredjenje 668b i 681 evo (stock/modovane, Accuphase se stvarno potrudio da napise detaljno poredjenje cak i vs X1) kao i solidan broj utisaka na head fi..
Prednosti Evo su dizajn (sto je subjektivno), ''fun'' zvucna signatura sa ublazenim visokim + mogu lako da se moduju prostim vadjenjem jednog sloja sundjera (Accuphase rece da tada spajaju sve prednosti 668b i stock 681 evo).
Kao i 668b dolaze sa dva kabla razlicite duzine (valjda 1.5m i 3m) a cesto i sa dodatnim velurskim jastucicima.

A 681 su klasicne v-shaped sluske sa (za semi-open) veoma jakim basom i dosta naglasenim visokim, za soundstage kazu da je iznad svakog ocekivanja za tu cenovnu klasu ali ipak su u pitanju slusalice sa agresivnim v-shaped zvukom, nece bas svima odgovarati kao ni za sve zanrove (vazi da su odlicne za filmove, igre i bassy muziku).
Nijedne od njih nisu zahtevne sto se tice pojacala ali svakako profitiraju do dobrog DAC-a, vecina eksternih DAC svejedno dolazi sa pojacalom pa nece tu biti nikakvih problema, u pitanju su efikasne slusalice mada karte/dac bez pojacala, sa visokim izlaznim impedansama (20Ω+) nisu bas dobro resenje za pomenute modele, pravilo je da izlazna imp. pojacala treba da bude ≤ 1/8 impedanse slusalica.

Sto se grejanja usiju/glave tice.. jastucici od skaja svakako vise greju od velurskih ali zato malo bolje izoluju. Udobnost je solidna/odlicna (zavisi od oblika i velicine glave/usiju).
Neki kazu da su kupovinom originalnih zamenskih AKG/Beyerd. jastucica poboljsali i zvuk a i udobnost odredjenih SL modela. Samo treba paziti koji jastucici odgovaraju.

frequency_hd681.png


frequency_hd668b.png


Za Evo model grafike i sve ostalo imas ovde.

Moraces sam na kraju da procenis na osnovu utisaka i testova jer tesko da mozes da ih probas u srb :)

Vec 4 godine koristim HD7 (koje su navodno veoma slicne SL 681(b)alanced modelu uz nesto kvalitetnije materijale) ali uskoro planiram kupovinu i Evo, jednostavno mislim da jedine zvuce dovoljno drugacije od HD7 pa da mi se isplati kupovina mada razmisljam i o zatvorenim 662b.

PS

Nisam uspeo da ih nadjem na GB sa 29$, mozes li da mi posaljes link?
 
Poslednja izmena:
Nema previse utisaka po netu, uglavnom sa tih linkova koje sam postavio + jos nekoliko sa HF.
Nisam ih cuo ali vidim da ih hvale za taj novac, ako si iz BG ili okoline skokni do prodavnice pa ih probaj. Uglavnom da sada kupujem neke jeftine ''closed-back'' sluske to bi bile te iSK ili 662b/f.
Bio ubedjen da sam ti odgovorio juce... Radnja na M? Skoknucu ovih dana da ih pogledam.
 
Na M ali ne ona na koju si pomislio :) MS (poslacu ti pp)

A u M prodavnici imas ove nove zatvorene AKG (K52/72/92) pa mozes da ih probas mada su skupe, samo 52 ''upadaju'' u budzet koji si naveo.
 
Može li neko da preporuči neki mic ili komplet sluške sa micom? Imam 668b i imadoh zalman mic koji sam slomio, pa jurim neke za duze korišćenje (2-3 sata dnevno), a sledeći izbor su mi kingstonke za 10k

Sent from my NX505J using Tapatalk
 
Na M ali ne ona na koju si pomislio :) MS (poslacu ti pp)

A u M prodavnici imas ove nove zatvorene AKG (K52/72/92) pa mozes da ih probas mada su skupe, samo 52 ''upadaju'' u budzet koji si naveo.

Ha, u pravu si, nisam na tu pomislio :D Hvala za pp, uradicu tako, samo da se dogovorim sa novcanikom, izletela mi kupovina kola juce.
 
Za sta koristis mic? Meni za osnovne stvari poput razgovora, online-gaiminga i slicno mikrofon na web kameri besprekorno zavrsava posao.
Naravno ako ti treba nesto sto je usmereno gde sagovornici nece cuti sta se desava kod tebe u sobi i slicno onda ti dobar headset ne gine, takav namenski mikrofon tesko da ces naci za male pare.

Off-topic: Kada smo kod sluski, maticna koju imam ima nesto manju snagu od predhodne pa iako je u vecini situacija ok, kod losih originala nema snage, a ujedno bih rekao i da je zvuk manje "intenzivan". E sad u budget varijanti za sluske koje vrede 50ak evra, sta je najbolje resenje?

1. Asus Honar DG zvucna sa pojacalom za sluske?
2. Neko pojacalo za sluske sa alija. tipa Wanbo FA-1, ili mozda cak neko od onih igracaka sa lampama?
3. Jeftin eksterni DAC, tipa Feixiang X-3 ili X-6, Fiio K1?

Znam da je uvek koliko para toliko muzike, ali isto tako sam svestan da se i razlika u kvalitetu od par procenata daleko vise odrazava na cenu te trazim nesto sto bi i na nizim nivoima pojacanja pustalo da cela zvucna slika dodje do izrazaja, bas koga ce biti iako nisam naduvao EQ i volume preko 50%.
 
Pl...r navodno ima na stanju dva SL modela sa mikrofonima:
HMC660 i HMC660

Tu su i opisi namene slusalica: The HMC660 series of stereo headsets are designed for the professionals that demand high quality monitoring and communication.

Kako zvuce ne znam ali sudeci po graficima izgleda da imaju slab bas, neutralne srednje i relativno naglasene visoke. Nisam siguran da su najbolji izbor za kucnu upotrebu (muzika, YT, filmovi, igre itd) ali opet treba ih probati.

@ Astmario

Za vikend cu uporediti 3 budzetna uredjaja pa mogu da ti odgovorim na to pitanje. Za sada mislim da je do 100$ FiiO E10k jedan od najboljih izbora za SL slusalice, dosta bolji od DG karte.

Jurodivi sa foruma ima 793 II i kaze da odlicno zvuci u kombinaciji sa HD7.
 
Poslednja izmena:
Treća opcija, X6 ili K1. Ili taj SMSL.
 
Poslednja izmena:
Nisam cuo 793 II ali sudeci po utiscima to je DAC/AMP koji zvuci prilicno ''warm'' sto odgovara velikoj vecini SL slusalica.
X6 je odlican za taj novac ali rekao bih da je bolji izbor za slusalice koji zvuce toplije, tamnije od prosecnih SL (jedino su stock Evo izuzetak jer zvuce toplije, lezernije od ostalih)

Oba uredjaja imaju visoku izlaznu impedansu (10Ω, pravilo je da izlazna treba da bude ≤ 1/8 impedanse slusalica, kod E10k je <1.04Ω i to je odlicno) sto moze negativno da utice na frekventni odziv i sam zvuk a zna se da su SL vec prilicno ''naostrene''.

Za sada mogu da kazem da HD7 najbolje zvuce uz E10k (zvuk je nekako najprefinjeniji, cist, detaljan, dinamican, muzikalan i fali mu samo bolja separacija instrumenata, soundstage, tu je prosecan) dok sa X6 zvuce otvorenije, soundstage je nesto veci (ovo je najprimetnije u igrama i odredjenim zanrovima), bas malo neutralniji i detaljniji (ali zato E10k ima bolji atak) ali bih rekao da ta visoka izlazna unosi nervozu u visoke tonove slusalica. Moram sacekati da prodje moguci burn in period pa cu detaljnije uporediti. Pokusacu da pozajmim i jedne matore Sennheiser za test na X6.

Zato planiram da uparim X6 sa 681 Evo (za sada mi nesto govori da ce to biti odlicna kombinacija) a HD7 ostaju sa E10k, naravno menjacu po potrebi i porediti.
A kupovinom Evo modela ne samo da bih dobio i drugacije obojen zvuk u odnosu na HD7 (sa kojim sam skoro pa prezadovoljan u odnosu na cenu) vec dobijam i 2 para jastucica, ove od skaja bih namontirao na HD7 jer su ovi fabricki posle 3-4 godine poceli pomalo da se slezu a velurske bih verovatno ostavio na Evo.

I onda mi preostaje da cekam neki novi FiiO iz cenovnog ranga oko 200$/e a od slusalica nove Senn HD579 mi deluju kao odlicna kupovina u srb mada su ponovo skuplje nego ''preko''.
 
Poslednja izmena:
Da, izmedju ostalog sam i zbog toga odabrao X6:
Odlican je to uredjaj, retro dizajn, solidni materijali i pretezno dobra zavrsna obrada sa nekoliko sitnih mana - prekidaci deluju pomalo klimavo, potenciometar je kvalitetan ali sam ''hod'' je mogao da bude sa vise otpora, kao kod Fiia. Ima dve sitne led diode, ''on'' crvenu i zelenu koja je aktivna samo dok je u toku reprodukcija zvuka, obe diode su male i uz diskretno osvetljenje mnogo manje smetaju ocima od sljastece plave(?!) diode na Fiiu. Prednji panel X6 izgleda sjajno, uz tezinu i kvalitet kucista odaje utisak duplo skupljeg uredjaja. Ipak taj alu lakse ''skuplja'' otiske prstiju od Fiia. Koji ima jace pojacalo nisam jos procenio, oba su gromoglasna za slusalice koje imam i rekao bih da su tu egal.
Bez obzira sto je X6 vrlo verovatno malo bolji zvucno (uz odgovarajuce slusalice visoke impedanse) sve vise razumem zasto mnogi hvale E10k koji je dosta manji a malo kvalitetnije izradjen usb uredjaj, ima gain, bass boost prekidace i na kraju nizu izlaznu impedansu, prefinjeniji zvuk sa in ear i ostalim slusalicama niske impedanse. Bez bass boost-a zvuci prilicno flat a sa istim dobija kolicinu basa i boje zvuka koja je itekako odgovara HD7 slusalicama, pravo je uzivanje koristiti ih.

Zvuk X6 je, kao i u slucaju E10k, 2 klase iznad DG karte ali treba odabrati prave slusalice za svaki DAC/AMP. Zanimljivo je to sto neki na head fi kazu da X6 zvuci izrazito ''warm, lush, mellow'' dok neki tvrde da zvuci neutralno, uz blago naglasen bas i visoke sto je i moje iskustvo za sada. Inace mnogi moduju X6 (op-amp), menjaju mesta dzamperima.. posebno Japanci. II link

X6/HD7 combo ipak cesto trazi manji bass boost kroz softver, u AIMPU za 2-3dB i u Viper softveru za filmove, YT i igre. VBS definitivno malo bolje zvuci preko X6 u odnosu na E10. Od igara sam probao matori Crysis i CS GO, odlicno se i tu X6 pokazao (pojacao sam bas za 3dB u vajperu) mada je slicno uzivanje u tim igrama i uz FiiO s tim sto X6 nudi ipak malo veci soundstage/osecaj 3D prostora.

Ubedjen sam da ce uz X6 mnogo bolje ici Evo (ili npr. Takstar Pro 80) a uz E10k HD7 :)
Nesto mi govori da cu na taj nacin dobiti dva odlicna combo-a za male pare, nema veze sto su razlike u opstem kvalitetu zvuka male, cilj mi je da dobijem drugacije obojen zvuk uz nesto veci soundstage.
Steta sto ne mogu da ih uporedim sa 793 II ili M3, da se konacno uverim u pravo stanje sub 100$ segmenta.
 
Poslednja izmena:
Cena sa Gearbest + 600din dažbine. Sasvim korektno, jutros stigle, malo sam se igrao i koliko vidim na integrusi su sr*nje, dok na eksternoj zvucnoj mnogo bolje zvuce, a takodje ni preko telefona ne zvuče loše. Igraću se narednih par dana kad uhvatim vremena i testirati, ali veoma sam zadovoljan za sad.

Sent from my S7 using Tapatalk
 
DOk ja sad citam celu ovu temu oid 130 strana a trenutno sam na 24 oj :D

Samson SR 850 su 4300 din a HD 681 EVO su 5900
ONo sto me zanima da li te EVO vrede tih 1500 din razlike?

Ono sto mene sad kanalise to sto ce ici na integrusu,nisam sad za te akcije sa zvucnim ionako ne mogu da se opredelim za slusalice 100 godina
 
Poslednja izmena:
Uzmeš SR-850 i polovnu Audigy 2 ZS i na konju si.
I mene opasno nesto vbuku te samson ,ne znam valjda cena koja bas lezi
Ne razumem se ja u to brate,ja mislio ovaj najjeftiniji Fiio A1 od 4000 xD
A te kartice na znam ja to da stavim u komp brate
 
Poslednja izmena:
Vrlo je jednostavno, sve se nauči. Ako ti je toliki problem neka ti neko to odradi, razlika u kvalitetu zvuka je značajna u odnosu na integrisanu.
 
DOk ja sad citam celu ovu temu oid 130 strana a trenutno sam na 24 oj :D

Samson SR 850 su 4300 din a HD 681 EVO su 5900
ONo sto me zanima da li te EVO vrede tih 1500 din razlike?

Ono sto mene sad kanalise to sto ce ici na integrusu,nisam sad za te akcije sa zvucnim ionako ne mogu da se opredelim za slusalice 100 godina
Ja ih imam par godina sa dgx, i sjajne su. Bas uravnotezene kao sto ja volim. Iskreno kupio sam ih "besa" kad nisam mogao da nadjem evo i hd7, ali nisam zazalio, naprotiv.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno