Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Hvala ti puno @Bocko Bockovic na ovolikom trudu, i odmah da kažem, javi mi se u Inbox, imaš pivo od mene kada se skontamo.

Obzirom da sam u gužvanjcu ovu poruku prevideo, a bilo mi je baš frka da poručim, nadam se da nisam pogrešio sa Audio Technica M40x modelom. To sam poručio preko KP, pa je cena ispala korektna, nekih 110€, u odnosu na prodavnice kod nas gde je oko 135€-140€ cena. Dobija se uz njih i adapter na 6.3mm (za klavijaturu), standard je 3.5mm, pa bi ih koristio i za telefon, uz kupovinu nekakavog USB-C na 3.5mm adaptera. Nije Blutetooth izvedba, ali verujem da je kabl i dan danas još uvek bolji (za klavijaturu svakako i nemam drugi izbor).

Pa što se tiče korišćenja uz klavijaturu, obzirom da sam apsolutni početnik, kada navežbam skale, tehnike, udarce (što prosto mora da se čuje i zatvorene slušalice tu onda ne mogu da se koriste), planiram da ih koristim da bih dobio kvalitetan zvuk, a da ne smetam nikome prilikom svog vežbanja u narednom periodu.
 
Naruci vunicu (vunenu navlaku) sa alija koja ide preko rajfa. Ljusti se vremenom od znoja, a maltene ne moze da se menja. Evro/dva stete.
 
 
Da apdejtujem evo već predug problem...
Klinja je ipak zapeo za DT770 Pro 80ohm jer "svi njih nose". 🙄 Neka ga neka proba, pa ćemo lako prodati njih i kupiti bolje ako mu potraje taj hobi. Još ne stižem da ih probam, osim na taj prvi mah kada je izvadio iz kutije, mogu reći da su preudobne. Makar mu neću brinuti o glavi. Bio je dobar popust i na 250ohm ali onda bi mu trebao i neki audio interfejs, a to će dobiti kada pokaže da stvarno hoće da se bavi time. 😄
 
Potrebna mi je pomoć oko izbora slušalica.
Budžet oko 100e +/-
ja sam našao par modela i ne znam za koji bih se odlučio.
1. Asus rog delta s
2. Razer kraken v3 x
3. Tuf h3/h1
4. Hyper x cloud/alpha
Ako imate neke da ponudite svaka pomoć bi značila.
Takodje sta mislite o slusalicama logitech g935 i Logitech G-ProX ,prodaje lik na kp po nekim smešnim cenama pa sam mislio i tako nesto da uzmem (znam da koštaju mnogo vise ,navodno su slusalice nove ne korišćene ali su bili izložbeni primerci pojedini sa garancijom neki bez) cena za ove slušalice je oko 5-7000din
 
Hyper Cloud Flight imamo na poslu. Veoma zilave, niko ih nije razvalio godinama. Odlicno se cuju, dobar mic. Odlican domet msm da je preko 15m. Baterija uglavnom moze radnu nedelju da pregura. Minus je samo Wireless povezivanje, jeftini kinezi nude Bluetooth + 3.5mm + Wireless.
 
Hyperx Cloud I koristim svakog dana na poslu, poslednjih 7-8 godina. Probao sam i Cloud Alpha i Alpha Wireless, sve imaju sličan i dobar zvuk.
Od ostalih, probao sam jedino h3 i nije ni blizu kvalitet zvuka.
 
Imao sam cloud 2, sada imam g pro x i cloud alpha, zvuk je po meni najbolji na cloud alpha, g pro x im nije tako daleko. Sto se tice mikrofona g pro x sa blue voice. Pa sad zavisi koliko ti znaci mikrofon koji ide uz njih.
 
Mozda nije prava tema, ali ne nalazim neku drugu... Imam priliku da dobijem (recimo) HD 660s2 dzabe, da li valja za pocetak jer nemam ni amp ni dac zasebno jos? Trenutno imam Logitech g635, bolje su naravno nego bilo koje od 1-2k dinara koje sam imao godinama ranije (imam ih vec 4 god), ali su vec pocele da krce i nekako osecam kako mi se usi umaraju posle njih. Nemam nikakve posebne zahteve u smislu zanrova i svega, samo da budu bolje od ovog sto imam.

Ili sam lud sto se uopste dvoumim? :) Ove Logitech su mi prve "fensi", iz perioda kad sam padao na "7.1 sa dva zvucnika" marketing...

Hvala unapred.
 
HD660s kec je bio 150 oma, dvojka je 300 oma. Treba pojacalo za njih.
Sve HD6** stezu lepo lobanju, moras da menjas jastucie jednom godisnje, ako ih posteno trosis i nemaju sub basa i stejdza ni za leka.
Bolje gledaj HD490 Pro. Njih mozes bez pojacala da koristis. Trebalo bi da im je slicna cena.
U tom cenovnom rangu Audeze Maxwell ako hoces zicno/bezicnu varijantu. One su zatvorne.
Samo preporuka, ako ih koristis sa kompom preko usb kabla da ugasis power saving za audio.
 
Mozda nije prava tema, ali ne nalazim neku drugu... Imam priliku da dobijem (recimo) HD 660s2 dzabe, da li valja za pocetak jer nemam ni amp ni dac zasebno jos? Trenutno imam Logitech g635, bolje su naravno nego bilo koje od 1-2k dinara koje sam imao godinama ranije (imam ih vec 4 god), ali su vec pocele da krce i nekako osecam kako mi se usi umaraju posle njih. Nemam nikakve posebne zahteve u smislu zanrova i svega, samo da budu bolje od ovog sto imam.

Ili sam lud sto se uopste dvoumim? :) Ove Logitech su mi prve "fensi", iz perioda kad sam padao na "7.1 sa dva zvucnika" marketing...

Hvala unapred.
Ne znam da li sam te dobro razumeo, ali ako imaš mogućnost da biraš slušalice koje ćeš dobiti na poklon/''za dž'', onda zašto da ne, HD 660 S2 su skupe ali generalno sasvim dobre slušalice. Unapređene u odnosu na prve HD 660S, imaju više sub bass-a i malo veći stejdž.
https://soundnews.net/headphones/full-size/world-premiere-sennheiser-hd660s2-review/

E sad, pitanje je da li ti generalno ''leži'' tjuning HD 6(xx) serije. Svakako im treba i dobar DAC/AMP, to je trošak od bar 200 evra (neki FiiO, iFi model)

Prvo prelistaj testove, ili pokušaj da čuješ negde neke slušalice iz HD6(xx) serije. Ako zaključiš da to baš i nije zvuk kakav preferiraš, onda ozbiljno razmisli o Beyerdynamic DT 900 Pro X. I one svakako bolje zvuče kada su povezane na DAC/AMP, ali generalno nisu zahtevne, i radiće ok i preko integrisanih rešenja. Imaju bolji bas, veći stejdž, malo punijii zvuk od Sennheiser, izuzetno kvalitetno su napravljene (kombinacija robusne plastike i metala) a sami jastuci su najmanje za klasu bolji i trajniji od Sennheiser jastuka, pa mogu da traju mnogo duže. Modularne su praktično kao i Sennheiser, pa uz menjanje potrošnih delova (a to se neće često dešavati) mogu da traju decenijama. Koristim HD 650 i DT 990 Pro, gotivim oba modela ali mislim da su DT 900 Pro X jednostavno robusnije, kvalitetnije i zvučno malo bolje i univerzalnije slušalice. HD 660 S2 nisam čuo, verovatno su u rangu DT 990 Pro X, ali kapiram da je izrada/robusnost i dalje na strani Beyerdynamic, koje su i primetno jeftinije, bar po zvaničnim cenama.
 
HD660s kec je bio 150 oma, dvojka je 300 oma. Treba pojacalo za njih.
Sve HD6** stezu lepo lobanju, moras da menjas jastucie jednom godisnje, ako ih posteno trosis i nemaju sub basa i stejdza ni za leka.
Bolje gledaj HD490 Pro. Njih mozes bez pojacala da koristis. Trebalo bi da im je slicna cena.
U tom cenovnom rangu Audeze Maxwell ako hoces zicno/bezicnu varijantu. One su zatvorne.
Samo preporuka, ako ih koristis sa kompom preko usb kabla da ugasis power saving za audio.
Hvala puno! Pogledacu ih. Za stejdz ne znam, ali bas generalno volim.
Ne znam da li sam te dobro razumeo, ali ako imaš mogućnost da biraš slušalice koje ćeš dobiti na poklon/''za dž'', onda zašto da ne, HD 660 S2 su skupe ali generalno sasvim dobre slušalice. Unapređene u odnosu na prve HD 660S, imaju više sub bass-a i malo veći stejdž.
https://soundnews.net/headphones/full-size/world-premiere-sennheiser-hd660s2-review/

E sad, pitanje je da li ti generalno ''leži'' tjuning HD 6(xx) serije. Svakako im treba i dobar DAC/AMP, to je trošak od bar 200 evra (neki FiiO, iFi model)

Prvo prelistaj testove, ili pokušaj da čuješ negde neke slušalice iz HD6(xx) serije. Ako zaključiš da to baš i nije zvuk kakav preferiraš, onda ozbiljno razmisli o Beyerdynamic DT 900 Pro X. I one svakako bolje zvuče kada su povezane na DAC/AMP, ali generalno nisu zahtevne, i radiće ok i preko integrisanih rešenja. Imaju bolji bas, veći stejdž, malo punijii zvuk od Sennheiser, izuzetno kvalitetno su napravljene (kombinacija robusne plastike i metala) a sami jastuci su najmanje za klasu bolji i trajniji od Sennheiser jastuka, pa mogu da traju mnogo duže. Modularne su praktično kao i Sennheiser, pa uz menjanje potrošnih delova (a to se neće često dešavati) mogu da traju decenijama. Koristim HD 650 i DT 990 Pro, gotivim oba modela ali mislim da su DT 900 Pro X jednostavno robusnije, kvalitetnije i zvučno malo bolje i univerzalnije slušalice. HD 660 S2 nisam čuo, verovatno su u rangu DT 990 Pro X, ali kapiram da je izrada/robusnost i dalje na strani Beyerdynamic, koje su i primetno jeftinije, bar po zvaničnim cenama.
Hvala puno takodje. Pogledacu testove, mislim da si me uputio u odlicnom pravcu sa beyerdynamic!
 
Hvala puno! Pogledacu ih. Za stejdz ne znam, ali bas generalno volim.

Hvala puno takodje. Pogledacu testove, mislim da si me uputio u odlicnom pravcu sa beyerdynamic!
DT900 ima slican shtim kao i HD660S2, samo sto su sigurno udobnije i imaju bolji stejdz.
Na osnovu grafika deluje mi da imaju kulturnije srednje tonove aka. vokali koji se ne unose u facu.
Posto ima manje uzvisenje koje krece od 2kHz doci ce vise bass do izrazaja. Mada su realno i dalje anemicne sa basom.
DT900XvsHD660S2.jpg

Cisto reference radi, da znas sta te ceka ako uzmes HD660S2 komparativno u odnosu na G635 koje sada imas.
Znaci mnogo mnogo mnogo manje basa.
HD660S2vsG635.jpg
HD490 je podnosljiv (sto se tice basa). Uz njih dolazi dva para jastucica. Jedni imaju bolji bass od drugih. Ne znam sa kojima su uradili grafik.
HD490vsG635.jpg

Mozes da radis neki bass shelf eq na bilo kojim od ovih, ali ako ti ne smetaju zatvorene pogledaj isto AKG K371.
One "stock" imaju odlicnu baschinu, a i sve ostalo.
Trebalo bi da su jeftinije od svih prethodnih, ne treba im pojacalo i mogu da se lepo spakuju pa su ok i da se ponesu na put.
HD660S2vsK371.jpg

Za maxwell nema potrebe da se kace grafici. Cela poenta je u DSP-u koji im menja zvuk kako ti god odgovara.
Ali, ako je Audeze po necemu poznat medju planar magnetic slusalicama, to je planar bashchina koje njihovi drajveri mogu da izvuku sa dobrim EQ-om.
 
DT 900 Pro X bas nije anemičan. Zvuk je fino izbalansiran, nemaju klasičan Beyer treble peak pa im u principu EQ i nije neophodan, osim umerena korekcija basa za neke žanrove. Uz ''bass shelf'' mogu i da vibriraju una ušima, uz elektronsku muziku npr.
U većini testova navode da im je bass response (za standarde dinamičkih drajvera) možda i najbolji u klasi, i da podseća na planar-magnetic modele.

Ovo je sa DIY AH sajta: In short: A quite neutral, dynamic sounding headphone with excellent bass extension with the only (nitpicking level) drawback being the treble quality (not quantity this is almost fine) and high clamping force.

E sad, ko je navikao na krš kvalitet basa, uz klasičan bass boost gaming slušalica.. verovatno neće biti zadovoljan, bar u početku, dok se ne navikne na kvalitet samog zvuka, i zaboravi na besmisleno muljavo brundanje basa.

HD 490 Pro nisam čuo, ali mi se baš nešto i ne sviđa sve ovo što sam saznao o njima, posebno u odnosu na cenu. Nemaju prepoznatljive kvalitete HD 6 serije (posebno su srednji tonovi bez te Sennheiser ''magije'', odnosno punoće i rezolucije), a čak i za visoke kažu da su bolji na HD 6 modelima (rezolucija, detalji). Vidim da u SRB koštaju oko 54k din (!?), za te pare je moguće kupiti iFi Zen V2 i DT 900 Pro X. Bukvalno ne vidim smislao kupovine HD 490 Pro pored ovakvog combo-a (iFi Zen V2 + DT 900 Pro X). To svakako nisu loše slušalice, ali koliko vidim, kažu da su u rangu DT 900 Pro X i ostalih modela iz te cenovne klase, a koštaju mnogo više, samo zbog toga ne vidim zašto bi ih neko kupio, cena je nerealno visoka.

Jedino je zanimljivo to što postoji mogućnost biranja warm ili bright zvučne signature, u zavisnosti koji jastuci se koriste. Ali kapiram da bi 95% casual korisnika biralo ovu warm kombinaciju, tako da te druge jastuke ne bi ni koristili.

E sad, ne znam odakle mu stižu slušalice kao poklon/ili po povlašćenoj ceni. Ako je to EU, onda tamo svakako ima mnogo veći i bolji izbor nego u SRB, često uz dosta povoljnije cene, nas ovde uglavnom deru sa cenama.
 
Poslednja izmena:
@Bocko Bockovic Hvala puno za grafike! Mislim da mi HD660S2 onda otpada. Sigurno bas na G635 nije najcistiji i najbolji, ali bih radije to nego da je mnogo umanjen (ako dobro citam sliku). Za period dok ne napravim propisan home theater :)

Mozes da radis neki bass shelf eq na bilo kojim od ovih, ali ako ti ne smetaju zatvorene pogledaj isto AKG K371.
One "stock" imaju odlicnu baschinu, a i sve ostalo.
Trebalo bi da su jeftinije od svih prethodnih, ne treba im pojacalo i mogu da se lepo spakuju pa su ok i da se ponesu na put.
Pogledacu i njih i HD490, hvala :)
E sad, ne znam odakle mu stižu slušalice kao poklon/ili po povlašćenoj ceni. Ako je to EU, onda tamo svakako ima mnogo veći i bolji izbor nego u SRB, često uz dosta povoljnije cene, nas ovde uglavnom deru sa cenama.
U Srbiji, no izaci ce me dzabe koje god da uzmem.
 
Ako su ti G635 referenca, onda je pitanje da li ćeš biti zadovoljan sa bilo kojim od pomenutih slušalica.
HD 660 S2 su audiofilske slušalice, DT 900 Pro X studijske slušalice, koje su dosta dobre i za ''casual'' slušanje muzike, gaming itd. Slično važi i za HD 490 Pro, s tim što im je cena baš nerealno visoka u Srbiji.

Ako ti trebaju slušalice za muziku, filmove i gaming, onda uzmi neki premijum headset i to je to.
 
Ako su ti G635 referenca, onda je pitanje da li ćeš biti zadovoljan sa bilo kojim od pomenutih slušalica.
HD 660 S2 su audiofilske slušalice, DT 900 Pro X studijske slušalice, koje su dosta dobre i za ''casual'' slušanje muzike, gaming itd. Slično važi i za HD 490 Pro, s tim što im je cena baš nerealno visoka u Srbiji.

Ako ti trebaju slušalice za muziku, filmove i gaming, onda uzmi neki premijum headset i to je to.
Trenutno nisam sa G635 mnogo zadovoljan, te zato i gledam druge. Ne znam da li je do ovog primerka, ali zvuk pocinje da me ozbiljno umara (subjektivno, ali primecujem). Pritom ponekad krci pri jacem basu sto se pre nije dogadjalo, posle koji sat takodje gubi konekciju pa moram da vadim kabl i vracam (i na Win i na Linuxu) tako da je verovatno i polu-pokvaren. Generalno samo muzika dok radim, od gejminga TF2 4-5h sati mesecno kad se nakanim. Mikrofon i dugmice nisam koristio uopste.

Sta znam, neka nove imaju i manje basa, prezivecu. Plus je sto nijedna od ovih nije RGB/LED i da trazi softver da se to ugasi.

Hvala vam svima puno na preporukama, odabracu neke pa za 2-3 meseca javljam utiske ;) U najgorem slucaju naucicu sta mi se ne dopada za ubuduce.
 
ako ce izaci dzabe, koje god da uzmes, ja bih gledao nesto skuplje :)
 
Verovatno bi ti Fidelio X2 HR odgovarale, one imaju zabavan tjuning, više su za casual/gaming korisnike od ostalih koje smo naveli.
https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-philips/fidelio-x2hr/

Problem je što ih većina (od tih malobrojnih prodavnica) više nema na stanju, ali treba proveriti.
Novije Fidelio X3 imaju slabiji bas (od svih ovde pomenutih) pa nisam siguran da li bi ti to odgovaralo.

E sad, s obzirom da ih dobijaš, ja ne bih odustao od HD 660 S2. To su odlične, audiofilske slušalice. A to što su (posebno u SRB) precenjene je skoro pa nebitno u ovom slučaju.
Ili FiiO FT5, koje su čak i jeftinije za oko 13 hiljada od HD 660 S2. Ali oba modela prosto traže dobar DAC/AMP da bi se izvukao maksimum iz njih. Isto važi i za Beyedrynamic DT 1990 Pro i 1770 Pro.
 
 
Treba mi pomoć oko kupovine BT slušalica - budžet je oko ~50€

Koje bi over-ear (velike slušalice) sa BT funkcijom preporučujete u toj klasi? Može i online, može i kod nas, gde već ima povoljnije.

Recimo, iskočilo mi je ovo za 4.200din
 
Poslednja izmena:
@wladymeer

Ako vec gledas i strane, na aliexpressu imas anker q30, baci pogled i na njih. Cena zna da im padne i na 40ak dolara, a odlicne over ear slusalice za taj novac.
 
Okej trenutno su na oko 54€ i tu i na ebayu.
 
Puna je tema korisnih linkova o Q30 (testovi, utisci) pa pretraži, da ne zatrpavamo opet temu kada je sve bitno već tu.
Za te pare teško da ćeš naći bolje BT slušalice.
 
Treba mi pomoć oko kupovine BT slušalica - budžet je oko ~50€

Koje bi over-ear (velike slušalice) sa BT funkcijom preporučujete u toj klasi? Može i online, može i kod nas, gde već ima povoljnije.

Recimo, iskočilo mi je ovo za 4.200din
 
covek napise over-ear ti mu nudis earbuds :)
 
Nazad
Vrh Dno