Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

@Oblakoder Imaš trenutno na sniženju Sennheiser HD 58X na Massdrop-u za 135 dolara (120 evra). Skoro je bila i akcija umanjenja cene za još 20 dolara za nove članove , ako još traje, onda su 115 dolara. Ja ih imam već godinu dana i prezadovoljna sam, jako su udobne, a zvuk je fantastičan, svaki instrument se lepo čuje. Trebalo bi da su za klasu bolje od 599, a izašle bi te slično (cena+poštarina), jedino ako ne možeš da čekaš da stignu pošto malo duže putuju. :)
 
Sad sam pogledao ponudu i definitivno cu je razmotriti, deluje bas bas povoljno iako nikad nisam cuo da postoje ti x modeli. Moram se malo baciti na reviewe :)
 
ne zaboravite i 30% harača državi srbiji ako ne nađete nekog da vam to donese ovamo.
 
@Oblakoder X modeli (58X i 6XX) se prodaju samo na Drop-u. Konkretno ovaj model koji sam ti spomenula je odlično ocenjen, prečešljaj Head-fi forum, postoji tema o njima. Što se tiče carine koju pominje ivanhoe, negde sam videla (na ovom ili drugom forumu) da je oko 5000 dinara, znači bilo bi cena+15 dolara poštarina+5000 dinara, što bi te izašlo za oko 2500 hiljade više. To nije neka velika razlika, a dobio bi bolji model. Naravno, najbolja opcija je da ti neko donese ili pošalje iz Amerike. Poštarina je 30 dolara, tako bi te izašlo manje od predviđenog budžeta. Paket bi sigurno prošao bez carinjenja, samo bi valjalo da se ubaci neka čestitka, pa da izgleda kao poklon za rođendan za svaki slučaj. Tako sam ja uradila i sve je prošlo bez problema.
 
Nema nikog u Ameraci nazalost :(

Dobra je to ponuda cak i sa porezom i putarinom nego se ja malo neckam da li da prvo kupim Arctis 7 jer planiram da mi PS4 Pro stoji u dnevnoj sobi pa me mrzi da ganjam kablove tamo vamo, za PC i Switch ostaje GSP500. Kod ovih hifi slusalica sam posebno oprezan jer ce to biti moja ulaznica u audofilske vode :)
 
Ja sam se baš temeljno raspitivala i istraživala kada sam kupovala slušalice i ovaj model se uglavnom preporučivao onima koji tek ulaze u audiofilske vode, tako da se sigurno nećeš pokajati ako ih poručiš. Inače im ne treba dac/amp, mada bih ja ipak savetovala neki jer kada sam ih priključila na dac i pojačalo čini mi se da je zvuk postao malo čistiji. A i odlične su i za gejming, možeš da pogledaš ovde recenziju. Mislim da nema potrebe da kupuješ i Arctis 7 jedino ako ti baš treba mikrofon i ako te smara da ih premeštaš.
 
Kod tih HD58x Jubilee je moguce zameniti jastucice kao kod standardnih Senhheiser slusalica? Opekao sam se ovim Asus Orion Pro jer su se jastuci raspali, a zamena nije moguca.
 
Mogu da se zamene, odgovaraju jastučići od 600, 650, 660 S modela, a postoje i proizvođači koji prave jastučiće za 58X, Dekoni, Yaxi, Brainwavz. Ovi poslednji besplatno šalju za Srbiju.
 
Je l ima neko Xiaomi AirDots wireless sluške? Vidim da mogu da se nabave za 17e.
Interesuje me kakav im je zvuk i koliko traje baterija. Ja koristim žičane neke od LG G4, pa reko možda da se malo upgrade-ujem.
 
Sta je zamena za slusalice za telefon, one fabricke kao sto su bile na Samsung S3, po kvalitetu koje mogu da im pariraju a da su najjeftinije?
Zaista nemam predstavu o slusalicam ali ne verujem da su one kod kineza od 300-400 din tog kvaliteta ili se varam?
 
Ne znam u kojoj temi da pitam...

Imam problem sa bezicnim slusalicama Elysium hyperbass, danas stigle kupio ih za tv kad ukucani spavaju.
https://www.jayceooi.com/elysium-signature-hyperbass-review/
Nema neki izbor za over the ear u CG, bile neke od 15e i ove od 40, citao reviews kazu super, aj kupicu skuplje.
Prvo sam ih napunio pa probao na tv i zvuk secka na intervale. Kad ne secka odlicno zvuce, kad secka zapinje neslusljivo je.

Zakacim ih na mob i pustim muziku, ostavim ga u dnevnoj kod tv i setam po stanu 10min bez problema. Podjem u sobu(2 zida izmedju) i dalje flawless reprodukcija.
Izvadim xiaomi bt zvucnik mali(valjda ima bt 4.0), on sa tv ne secka. Ponesem ga u sobu secka.
Opet uzmem slusalice, ugasim obrisem uparim opet isto, malo secka malo ne. Nebitno im je jesam li kod tv ili 2 zida iza.

Sad sam pustio epizodu serije na xiaomi zvucnik, vec pola sata i nije secnuo ni milisekund.

Je li moguce da se slusalice ne vole sa lg tv-om, ili su neispravne pa da vracam? I sta jos da probam

Sent from my phone
 
Edit:

Probao sa 2 moba(huawei i iphone) film, youtube, netflix i sve radi ne stuca. Jedino kad sam izasao u hodnik zgrade iza 3 zida zastekale su.

Znaci apsolutno odlicno radi sve, samo ne ono zbog cega sam ih kupio[emoji37]

Sent from my phone
 
Verovatno TV ima stariju verziju bt-a i to pravi problem. Da uzmes neki USB bt? Ne znam da li bi to pomoglo.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Usb bt? Ne verujem da tv daje zvuk preko usb porta, mislim da je jedini izlaz opticki

Sent from my phone
 
Probao ne pomaze, ugasio sam i ruter nema razlike

Sent from my phone
 
Vec 10ak dana se lomim izmedju Senn 4.40 i Sony ch700, je l mozda ima nekog da je bio u prilici da ih oboje testira buduci da ne znam gde bih probao i jedne od njih [emoji17]

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
 
Ako možeš bez usb-c uzmi 4.40, probao kod prijatelja, odlične su...posebno za to koliko koštaju

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
@sale941
Pre neki dan mi stigla novotarija.https://imgur.com/a/n9AEfB1
Fostex TR 80 (ohm verzija. Bratski model od TR 90 modela kojeg je koleva Hsv Stoned vec usporedjivao i spominjao.

Tragao sam za sluskama koje ce objediniti sledece uslove I Sound Signature karakteristike.


Odvojiv kabl (radi potencijalnog BT modula moding) radi prakticnosti i prenosa na druge uredjaje, odlican komfor, podjednako ili pribliznu definiciju midrange tonova kao ATH M30x, dosta produzene energicne najvise tonove (izmedju 10khz do 16khz) Ko Isk Hf2010 uz manjak metaliziranosti, probijanja i sl.

Dinamican i brz mid bass ko Isk , ali sa bar delimicno dobrim efektom Sub bassa i mesnatosti ko M30x, i veci soundstage za closed back.

Fostex objedinjuje sve to il bar priblizno.

Bass vrlo dinamican u sub bass predelu, menja se shodno od pesme do pesme, ima brzi decay nego Isk i ATH, neverovatno kontrolisan u smislu da ama bas nikada se ne stapa sa ostatkom spektruma cak i u pesmama gde je mastering takav da je sve po defaultu zbijeno i **mushy**. A pokazuje zube kad izvor zahteva to ima kapacitet i euforicnost.

Lepo im lezi i House I trance, al Dubstep ko slusa il big room verovatno ne bi bio bas totalno oboren bez EQ za vise sub-a



U poredjenju sa ISK najveca razlika je u samoj brzini i kontroli , vise cistine naprosto, ali kolicinski i ekstenzijom su vrlo slicni s tim sto zatvoreni modeli uvek skoro imaju prednost u ovome.

Sub bass je definitivno manje izrazen nego na M30x, u smislu da sluske proizvode manje rezonantnih vibracija generalno i zbog kucista i zbog konstrukcije unutra(nisu potpuno sealed i zato niste potpuno ni odseceni od sveta pa ima vise curenja i rasipanja nego klasican closed back) i u smislu da jednostavno manje vibriraju manje su tople u sub bassu.



Midrange je absolutno dominantan u odnosu na Hf2010 to nije contest at all govorimo o razlicitim ligama, cak i uz EQ na Isk, jednostavno nivo preciznosti mikro detalja, imaging i pre svega toplina u kombinaciji sa slicnom isturenoscu kao M30x dovodi do toga da se odlicno pokazuju u vokalnoj muzici i Hard rocku I Rap-u pogotovo Kao M30x.

Njihova prednost u odnosu na midrange kod m30x je sto imaju manje zrnatosti u zvuku, to na forumima zovu grain kolko znam.

I to nije toliko lako za izvaliti dok ne uzmete direktnu usporedbu. Dok M30x zvuci direktnije i toplije u glasovima ipak za nijansu pogotovo kod filmova i serija ovo moze biti prednost, ali kod muzike vrlo zavisi.

Treble u ovom polju Fostex je jednostavno potpuniji i vodi u odnosu na M30x, prosto i jednostavno nakon 10 KHZ m30x gubi bitku u detaljima i ekstenziji najvisih tonova,
u vazdusatosti (kojeg gotovo i nema u poredjenju sa fostexom al ne generalno) takodje fostex zvuci energicnije zivlje ali M30x je laksi za slusanje u situacijama gde su pesme po defaultu Treble heavy il los mastering .



Takodje M30x u mid treble i lower treble nema toliki problem da izadje na kraj sa detaljima i zvuci smirenije nego fostex sto za profesionalnu upotrebu i opustenije slusanje bi mozda bilo i bolje.

U poredjenju sa ISK Treble energicnost im je tu negde, ali Fostex zvuci klinicki precizno i gotovo kao da se ne trudi uopste ne ostaje bez grla da se tako izrazim.

I nema metaliziranost pozadinsku i preteran edge u visokim koji Isk zna da ispoljava bez Eq-a ponajvise odredjenim pesmama i zanrovima.


Komfor im je odlican i sa stock jastucima i sa debelim jastucima,premda se meni sa debljim vise dopada soundstage koji je iskreno zaista super i u sirini i u dubini, definitivno ne postoji Cave efekat i klaustrofobija sa ovim modelom.

Clamping force je nepostojeci gotovo, i bas totalno ne dodiruju unutrasnje strane jastuka , tj usi ne udaraju.

Separacija i imaging su vrlo konkuretni za cenu nemam zamerke uopste .


Testirao sam ih protiv nekoliko drugih modela nekih sat i po 2 , u Player radnji pre kupovine.


Nisu nista specijalno zahtevne za pogoniti

Na Fiio Q1 gen 1 Dac/amp (koji je sustinski vrlo slican E10K po Amplifier sekciji) s tom razlikom da je low gain kod Q1 gimmick, samo High gain treba koristiti ja drzim izmedju 3 i 4.5 od 9 za vecinu muzike i za M30x i za Fostex i Isk [/B]

Lepo se cuju i na Xiaomi Mi A1 bez icega izuzev malo Loudness switcha i internalnog bass controlera softverskog.

Naravno nisu bas pri punom potencijalu u ovakvoj situaciji fali im snage na telefonu, ali ne postaju sakate sa sveukupnim frekfentnim odzivom.

Naravno sve zavisi do samog modela telefona A1 je jedan od boljih po ovom pitanju.







Neki moji utisci za kraj protiv Denon Ah D1200, Beyerdinamic Dt 770 Pro 80 ohm, Reloop Shp 8 (takstar Pro 82 verzija 1 bela rebrand) Nad Viso Hp 50

Denon Ah D1200 Denon je sveukupno vise smooth model i vrlo relaksirajuc nenametljiv u svim tonovima u spektrumu, niskoomski lak za pogoniti i sa telefonima, ima odlican komfor i izradu sav od metala. Ima malo izrazen punch u stilu kao neki Sony modeli samo manje preteran u volumenu.


Najveca mana ovog modela je sto po cenu te cistoce zvuci mnogo manje dinamicno, zvuci muted gotovo da nema tela u poredjenju sa drugim modelima spominjanim. Mnogo manje uspeva da istisne detalja i brzina mu nije jaca strana kao ni sirovost, za zanrove koji zahtevaju agresivnost raspada se.

Soundstage je uzi od Ath M serije i takodje dosta manje dubok sveukupno, zvuci kao neki malo bolji Bluetooth model iskreno ne odaje utisak prostornosti.

Izolacija odlicna cak i pri niskim jacinama. Za filmove i EDM u pokretu preporuka za sve ostalo meh nisu me impresionirale toliko. Neki kazu da su bazirane na CAL 2 sluskama

Beyerdinamic Dt 770 Pro 80 ohm

Fostex ih unistava u Midrange-u, nije ni contest uopste, DT u poredjenju zvuce kao da je neko stavio jastuk preko usta od izvodjaca, u smislu da je povucenost i definicija jednostavno takva.

Sub bass ide Dt-u jednostavno su autoritativnije i kopaju dublje nego Fostex il bar sa manje muke, imaju taj rumble feel a opet kontrolisanost. Dok je Midbass na strani Fostexa radi brzine i radi separacije u odnosu bass ka midrange tranzicijama.

Treble i na 770 pro i na Fostex je po kolicini detalja i definiciji slican , s tim da 770 pro ima taj problem slican ko ISK samo umesto u Lower treble tonovima, DT ima problem u Mid Treble tonovima, uzrokuje zvonjavu i metaliziranost zbog dela izmedju 6 i 8 KHZ.

Soundstage je na strani 770 u sirini al ne preterano, pogotovo sto Fostex taj nedostatak nadoknadjuje sa manje rupa i vise preciznosti kad se cela prezentacija gleda . U dubini Fostex zvuci ubedljivije


Reloop Shp 8 (takstar Pro 82 verzija 1 rebrand oem) Bass je super u odredjenim polozajima slajdera, ali ima mnogo oscilacija u poredjenju sa konkurencijom gore, u odredjenim situacijama nema rupa a onda krece da zvuci anemicno i u mid bassu i sub bassu pogotovo kad su svi portovi zatvoreni.

Midrange je bolji nego DT 770 pro u dinamici i u zivosti u tjuningu, ali takodje pati od izrazitog Shouting efekta kod vokala pogotovo kod nekih pesama koje su po defaultu **prljave**. Takodje se muci pri jacim jacinama kod multi slojevitih glasova u pozadini sa mesanjem glavnih vokala.

Treble je odlican u zivosti i dinamici , ekstenziji ali kao i Isk Hf2010 ima gotovo egzaktno iste simptome oko 3.5-4KHZ i 6 KHZ. Uz malo EQ redukciju bi to bilo odlicno. Odlican komfor

Nad Viso Hp 50 Bile su previse warm zvukom , da bi izvukle tu vazdusatost, i sparkle u visokim tonovima sto je bio jedan od uslova.

Takodje komfor nije dobar pogotovo zbog dubine jastuka i samih skoljki. Dobar soundtage interesantan room Tech,

Midrange je zvucao sjajno za moj pojam. A bass je bio neutralan a opet dosta topao i definisan.


Sta bi na kraju, jesi zadrzao TR-80 ili si nasao neke bolje?
 
@sale941
Sta bi na kraju, jesi zadrzao TR-80 ili si nasao neke bolje?

Naravno da Sam ih zadrzao od kako Sam ih kupio najvise ih koristim od svih drugih modela. Sve sto Sam naveo I dalje stoji, s tom razlikom da je zvuk kad je u pitanju Treble Spektrum je postao malkice meksi kad je sve bez korekcija Mid bass je dobio na kvantitetu I autoritetu takodijje. A sa minimalnom korekcijom 80-100 hz podrucka za 1-1.5 db (+ fiio switch) I tonovanjem 14khz I 12 khz blago za 1.5fb. Dobija se moj sound signature prakticno.

Od skoro sam poceo nanovo da Ucim I radim u Fl studiu so ovaj put dosta ozbiljnije I mahom me House/progressive I mrvicu big room interesuju. I pored onog sto Sam naveo da su Fostex Tr 80 super za generalno slusanje(hard rock/house/trance/rap) I analiziranje muzike I gaming/film. Mogu da dodam da su poprilicno kompetetne I za pravljenje I editovanje to elektronske muzike do te mere da kad pustim isto fajl posle na zvucnicima tacno mogu da osetim rupe i falinke I da lako to filterima I pomalo komresora I parametric eq-a otklonim.

Jedino me malo nervira sto oni slajderi su bas labavi pa zna neki put samo da sklizne I menja velicinu.
 
Poslednja izmena:
Delovalo mi je kao da si i dalje u potrazi za slusalicama koje ti najvise odgovaraju.

Vremenom sam se nekako navikao (i navukao) na TR-90 zvuk, ne verujem da ima vecih razlika u odnosu na TR-80 osim sto su 90 semi-open pa verovatno malo bolje ''disu'' kroz ceo raspon.
Ispostavilo se da najbolje zvuce kada su povezane na X6 a iznenadjujuce dobro zvuce i preko XZ2 telefona, sto uopste nisam ocekivao s obzirom na specifikaciju (impedansu i osetljivost). Cak je i soundstage iznenadjujuce dobar preko tog Sony-a ali u odnosu na X6 ipak fali snage, logicno. Kada su povezane na E10k takodje zvuce odlicno ali im fali malo pozornice, odmah se to cuje.

Ovo sa slajderima je veoma cudno. U pocetku su cesce klizali i menjali polozaj, sada mnogo bolje drze poziciju, ne znam sta je u pitanju osim da je mozda malo prasine koja je upala u klizace resenje za taj problem :d
Steta sto clamping force nije malo jaci mada sada bolje drze poziciju nego kada sam ih tek kupio. Izrada je pretezno odlicna mada povremeno malo ''zakrce'' kada ih prenosim.

Jastucici su veoma mekani i udobni, koristim iskljucivo duboke. Ali ne bih rekao da je unutra memorijska pena, sto u ovom slucaju i nije lose jer su se vremenom slegli za nijansu da tripujem da mi ovakav zvuk malo vise odgovara, kao da je to ''saseklo'' malo mid/high bass grbu koja mi je ponekad smetala :)

Headband je od sundjera, presvucen izuzetno mekanom kozom, udobnost je vrhunska ali je pitanje koliko ce to trajati. Da li su se na tvojim TR-80 pojavili ''talasi'' na headband-u? Na mojim vidim 3 takva ''talasa'', to ako vremenom pocne da se tanji i prsne ima prilicno da upropasti dobar dizajn slusalica. Ali moguce da to moze da se zameni (da se odvrnu srafovi), makar sa nekim univerzalnim headband-om.

Ispostavilo se da su odlicne i video obradu (mada to i pise na kutiji, kao jedna od namena) a i za igranje FPS, bas dobro i precizno, dinamicno sve zvuci sa njima.

E sad cene. TR-80 - 149e, 199e TR-90 - 199e.. TR-80 se verovatno vise isplate u ovom trenutku mada je konkurencija jaka u tom rangu. Videh na KP koriscene TR-90 (250Ω) za 12 'iljada, da se spusti cena na 10k i to bi bila dosta dobra kupovina.
 
Poslednja izmena:
Al sam se ispromasivao sa slovima, na par mesta lol. Tako ti je to kad radis trecu smenu a pises na brzaka na fonu.

Nisam vise u potrazi za sluskama ovog tipa, sto se tice studio/monitoring segmenta nema mnogo dalje od ovog sve postaje dimmishing return vrlo brzo.
Ali recimo da bih u nekom vremenu razmatrao neke over ear bluetooth, i mozda true wireless bubice i nesto slicno.

Imam i ja jedno to manje udubljenje u headbandu, sto zoves talas ali nije toliko ocigledno vec bas trebas se zagledas. Cak mislim da je to dobro jer je to znak da materijal nije krut, vec dise i siri se vremenom sto mislim da je znak kvaliteta ( da je od zdravih materijala radjeno). Poredjenja radi Isk Hf2010 ima gomiletinu tih manjih zaseca u headbandu prakticno od pocetka kod mene)


Meni zvuce veoma dobro sto se mobilnih tice na Xiaomi A1 ali samo kada se izbaci fabricki tjuning bezveze, rootuje se zatim Ainur Narsil + Xml paths global fajl edit gde sam editovao headphone Voltage output , i headphone digital volume. Veoma dobar Dac je unutra i amp za 32 ohm do 40 ohm kad je fabricki ali sa ovim tweakom lagano mogu i 60+ ohm sluske nize osetljivosti da se voze

Zvuci nerealno dobro snage na pretek pogotovo zadnjih nekoliko steps kad se koristi Ess umesto audio track nekom plejeru poput Vlc-a zato sto to dodatno zaobilazi volume limit. Nije sve to bas kao na Fiiu Q1 ali za uslove mobilnosti sjajno.

Slazem se sve ovo ostalo za izradu sto si rekao pogotovo Deblje Jastuke fenomenalan Seal a ne osecas uopste kao da nosis zatvorene sluske. Blizu su Dt 770 u soundstage sirini ali ih Fostex kolje u midrange-u ( prema nekim sajtovima Tr 80 ima najuravnotezeniji midrange od sve 3 verzije i nesto agresivniji zvuk bukvalno je bolno iskren model ne moze nesto sto zvuci kao shit da se ulepsa na ovima uopste dok nesto sto je super detaljno, ce zvucati kao zvucna hirurska intervencija.:d.

Nakon ovako neceg neki nesto povoljniji Sennheiser bi nam verovatno zvucao kastrirano totalno u smislu ukrocenosti i filtriranja.
 
Poslednja izmena:
@sale941

Mislim na ove ''talase'':https://auricular.org/wp-content/uploads/2017/02/10.jpg
Vide se jasno na desnoj strani headband-a. Na mojim sluskama su malo izrazeniji i vise po sredini, 3 talasa su se za sada pojavila. Ta koza je izuzetno mekana i mislim da moze vremenom da prsne, sto ce prilicno unakaziti izgled samih slusalica ali videcu tek koliko ce trajati. Verovatno negde postoji i zamenski headband, i to bas Fostex.

Blizu su Dt 770 u soundstage sirini ali ih Fostex kolje u midrange-u ( prema nekim sajtovima Tr 80 ima najuravnotezeniji midrange od sve 3 verzije i nesto agresivniji zvuk bukvalno je bolno iskren model ne moze nesto sto zvuci kao shit da se ulepsa na ovima uopste dok nesto sto je super detaljno, ce zvucati kao zvucna hirurska intervencija..

Da, otprilike tako zvuce i TR-90 samo sto sam primetio da imaju neku manju ''rupu'' na 800-900Hz, pisao sam ovde o tome, to sam lako primetio jer sam navikao na HD7 zvuk a te slusalice imaju odlican prelaz iz tight bass-a u srednje i prilicno ravan odziv, otprilike od 200-900Hz. Ali generalno Fostex zvuce prilicno cisto, dinamicno, energicno, odsecno, uz dosta dobar atak i malo bass ''boje'' koja ne smeta.

Nema mnogo informacija o TR seriji ali uglavnom vazi da su TR-80 i TR-90 bolje od TR-70 koje zvuce malo cudno za slusalice otvorenog dizajna, bas je dosta jak, srednji malo povuceniji a soundstage slabiji od 80/90 modela. To je naveo i Zeos.

Konacno, malo vise informacija + FR grafici za celu TR seriju, sa nekog DE sajta.
Fostex TR-70
UcRVLWJ.png


Fostex TR-80
3DWFAYb.png


Fostex TR-90
BP1kIDr.png


Dobro si procenio Sale, za TR-80 mid-range a i ja sam izgleda uspesno locirao ''rupu'' (TR-90) 800Hz-1kHz. Po grafiku TR-80 deluju najbolje izbalansirano (steta sto ''ne kopaju/udaraju'' za nijansu dublje u sub-bass kao TR-90) ali s obzirom da su zatvorenog dizajna moguce da ipak zvuce malo agresivnije, posebno u treble rasponu, kao sto je Zeos naveo.

Nasao sam i ove testove:
http://4pda.ru/2016/06/02/301707/
https://auricular.org/review-fostex-tr-80/
U drugom testu autor kaze da mu TR-80 generalno zvuce odlicno i mocnije, zabavnije od HE-400i u odredjenim zanrovima.

Za TR-90 ovo je jedan od vecih hvalospeva:
Honestly comparing these with my M50X my HD650s and my Beyers Amirons this are literally on the same level as cans that are double the price! sonically its extremely detailed and just sound phenomenal for monitoring or even watching a movie or playing a game. Its so detailed that even the minute adjustments on my graphic equaliser ZXR is instantly noticeable, some of my high level cans dont even pick this up, all I can say is well done to Fostex who have created a headphone masterpiece, no one will be disappointed, the only very minor issue is the cable is like 2 meters long so connecting it to my portable Creative E5 can be a bit tricky as I have to hide the extra cable in my pockets. Buy it now guys!

Naravno, ima i onih kojima cela TR serija ne odgovara ali i onih koji tvrde da tek uz ozbiljan DAC/AMP vise klase zvuce brutalno dobro.
 
Poslednja izmena:
Je l' ima sta bolje od 681 Evo kod nas za slicne pare da zameni Samson SR850? :)

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Sta se desilo sa tim Samson?

Nisam bas siguran da su 681 evo odgovarajuca zamena, mozda ako ih modujes (izvadis sloj debljeg sundjera koji pojacava bas i muti srednje).
Po aktuelnim cenama mislim da ti se najvise isplati da ponovo uzmes iste Samson (ako su ti stare otkazale iz nekog razloga) ili 668b, HD7 (zbog slicne zvucne signature).
Ili da narucis SHP9500 mada je pitanje da li ce ti odgovarati njihov bas posle Samson. Npr. clanu Preoccupation nisu bas ''legle''
PreSonus HD7 u svim parametrima dominiraju u odnosu na Philips SHP 9500. Probao oba modela a HD7 koristim svakodnevno. A i skoro duplo su jeftinije.

Mada ovo ne znaci da sigurno zvuce bolje od SHP9500, verovatno njemu vise odgovara skroz transparentan i naostren HD7 zvuk, sa utegnutim basom koji koji kopa duboko, dok SHP9500 izgleda imaju malo zakinut prelaz mid i sub-bass

Ili da se ''prebacis'' u 100-200$ klasu (drop modeli) :)
 
Izraubovao sam ih :D
Ne bih uzeo ponovo samo zato sto im je kabal baaaas predugacak.

I da odem na klasu oko 100e, ne bih uzimao van Srbije jer mi je uzasno radno vreme sto se rasporeda tice i nikada ne mogu da predvidim kada sam kuci.
Gubi li se tim modom garancija za Evo?

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Ako su jastucici stradali, njih mozes da zamenis. Ovih dana cu odraditi poredjenje stock HD7 pads vs deep/angled pads.

Lako se ''moduju'' 681 Evo. Ali ja bih pre uzeo 668b, takodje imaju izmenjiv kabl (verovatno i dalje velurske + ''kozne'' jastucice u fabrickom pakovanju) a zvucno su provereno dobro bez modovanja (veoma slicno SR850). Ai ispostavilo se da su trajnije od Evo modela, nekima su 681 Evo pukle na raznim mestima, moguce da su koristili losiju plastiku od takodje jeftine, ruzne ali zilave kod 668b modela.

Imas na snizenju i iSK HF2010 (4200 din), deluju lepse i kvalitetnije od SL ali kabl je fiks. (duzine 3m), srednji su povuceniji od SL.
isk_hf2010_tonal.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno