Šta je novo?

Najbolja igra koju sam igrao na Amigi?

i u malom ramu, slaboj grafickoj, jadnom cpu, par custom chipova i to je...
eh to bijehashu vremena...
danas flash, java, maltene ne treba da znas da programiras da budes "programer"...
 
Meni je za opustanje bio Prince of Persia 1, onaj sto je stao na disketu, imao lepu grafiku i solidan zvuk.
 
Ruff`n`Tumble, SWoS, F1 Grand Prix, UFO, K240... spisak je podugačak:)
 
i u malom ramu, slaboj grafickoj, jadnom cpu, par custom chipova i to je...
eh to bijehashu vremena...
danas flash, java, maltene ne treba da znas da programiras da budes "programer"...

Amiga je bila sve,samo nije bila slaba masina.Naravno,za vreme u kom se pojavila.Secam se kad sam u casopisu moj mikro ,na naslovnoj strani, video onu kuglu sa kockicama po sebi i ispod nje,zinuo i zabalavio.Kakva je to slika bila,a ja picio spekija,il atarija,ne secam se vise.Dungeon master mi nije ostavljao vremena za spavanje:)
 
i u malom ramu, slaboj grafickoj, jadnom cpu, par custom chipova i to je...
eh to bijehashu vremena...
danas flash, java, maltene ne treba da znas da programiras da budes "programer"...

Treba takve stvari posmatrati u okviru vremena kada se taj kompjuter pojavio. Kao sto rece covek kada se Amiga pojavila za to vreme je imala neverovatan "vau" faktor. Secam se samo svoje reakcije kada sam prvi put video Shadow of The Beast, PP Hammer ili Rick Dangerous II (prva igra koju sam igrao na mojoj prijateljici), Leander, Brian The Lion, Apocalypse... ma voleo sam i jos uvek ih volim i volecu ih.:Klanjanje:Klanjanje:Klanjanje
 
Bilo je puno dobrih igara, ali smo u drustvu najvise igrali GOAL. :banana:
Da li Dino Dini ima neku novu igricu ili je covek nestao sa scene?
 
Hired Guns.
Ako si imao jos trojicu ortaka spremnih da se upuste u naj-scpace-cyber-rpg-akciju ikada.
Ako nisi imao, onda nikada za zivota neces spoznati sta je co-op multi. Bez obzira na danasnje lan i net budzevine.
Ima li danas igra makar priblizne kopmleksnosti, savrsenosti gameplay-a i zanimljivosti koju cetvorica mogu igrati na jednom kompu ? Ijedna ? Pored gazilion puta vece moci danasnjih masina ?
 
1. SWOS
2. Worms.
3. Pirates
4. Alfred Chicken
5. Lords of Temprtes
6. Defender of the crown
7. Rampart
8. Fox
9. Secret of the monkey island 1
10. Leasure suit larry 1
11. Ween
 
Wax Works van svake konkurencije-tada je zauzimao cak 10 disketa-kako je to onda delovalo ogromno :D

Pa onda Pirates(meni licno je verzija za Amigu bila ubedljivo najbolja,bolja cak i od kasnijeg Gold rimejka za PC),pa Ruff 'n' Tumble,pa legendarna trilogija Shadow Of The Beast,Lotus Turbo Esprit Challenge trilogija,pa Morph,Ports Of Call,Defender Of The Crown,Centurion-Defender Of The Rome,Gods,Chaos Engine,Universe,Benefactor,Lemmings 1&2,All Terrain Racing,Pinbal Fantasies,Super Frog,Project X,Body Blows,Shadow Fighter,K240,Frontier,F29 Retaliator,Cannon Fodder,Sensible Soccer,Metal Mutants,Colorado,Populous 1&2....

Secam se i fenomenalnog North&South-a i toga kako je bolje izgledala grafika na Amigi za razliku od one tadasnje CGA-a bede na PC-u,a zajedno sa time i sjajnom Amiga muzikom naspram pistanja bipera-parili smo oci i usi nadobudnim PC-jevcima tada :D

Eh,dobra stara vremena :D
 
Poslednja izmena:
igrali smo je onomad, možda se i zavukla na nekoj disketi, ali daleko od toga da je ostavila utisak. u svakom slučaju, pretražiću.

mnogo bolje smo se proveli uz CONFLICT, onaj sa izraelom i arapima.
 
uh za amigu se bas ne secam koja mi je omiljena, tad sam pokusavao da pravim neke animacije, ali zato pouzdano znam da mi je omiljena igra na C64 gianna sisters remix, to su bile neprospavane noci igranja sa sestrom, a ujutru u skolu:)
 
igrali smo je onomad, možda se i zavukla na nekoj disketi, ali daleko od toga da je ostavila utisak. u svakom slučaju, pretražiću.

mnogo bolje smo se proveli uz CONFLICT, onaj sa izraelom i arapima.

Ajde molim te pogledaj jel imas ispravnu verziju igre ;)
Mislim,znam da nije nista spektakularno ali voleo bi da je imam u kolekciji :D
Conflict sam igrao i ja-sjajna igra,sa odlicnom atmosferom mada ima prilicno skromnu grafiku :)
 
grafika nije bitna - bitan je koncept i kako to sve fercera u praksi.

tu mi je i glavna zamerka na balkanski konflikt. koliko god nama bila interesantna tematika, koncept igre je... u najmanju ruku - neozbiljan
 
Jel nekog igrao Polewaki, ili tako nekako, zaboravio sam tacan naziv igre, uglavnom strategija za A500, radili su je Poljaci u vreme kada su se ozbiljni igraci vec odavno povukli sa amiginog trzista igara.... u pitanju je potezna strategija, i ako se dobro secam zauzimala je samo jednu disketu
Ako neko poseduje tu igricu u vidu emulatora, bio bih mu zahvala da mi je posalje na mail
 
Za emuliranje amige skines winuae ili za platformu koju vec koristis.Nabavis Kickstart romove i posle adf imidze disketa i uzivas
 
U principu sve od beatmap brothers-a, psygnosis-a, team17-a i sensible software-a :) + Moonstone: A Hard Days Knight
 
Poslednja izmena:
Da i Worms - mada iskreno kada se pogleda njihov opus imali su i zvucnije naslove od njih
Alien Breed, Super Frog, Body Blows, F17 Challenge, Overdrive - redjali su sve same hitove za "prijateljicu" od kojih se neki danas smatraju klasicima :)
 
Nisam imao Amigu ali smo kod drugara nocima i danima na A500 igrali neki oil imperium, kao neka upravljacka simulacija, busenje nafte, distribucija, prodaja, ni ne secam se vise, secam se da je glavna fora bila da ti ne pukne burgija dok busis zemlju :D
 
Nazad
Vrh Dno