Šta je novo?

Najbolja i najjeftinija banka za online placanje racuna

Otac ima racun kod postanske stedionice i njihova web aplikacija je nesto sto bi covek rekao da je produkt iz 1996 godine. Moje licno misljenje.
Za prvo pitanje ne znam odgovor, znam samo da se provizija za racune (ne sve) placa.
Sms autorizacija je obavezna.
Sto se tice treceg, otac mi nije rekao da se bilo sta promenilo posle god dana, a uocio bi sigurno.
 
Imam u Intesi obican racun i razmisljam se da predjem na Hit. U sustini meni usluge banke maltene uopste ni ne trebaju ali one su nuzno zlo pa pre njih moram da primam platu.
Kad je vec tako onda da makar nesto iskoristim ako mogu. Za poslednja dva meseca sam bas poludeo sa placanjem racuna i suludim cekanjem u redovima.
Danas sam bas poludeo kad je zena mrstva hladna prosla pored celog reda (vec tri dana idem u obliznju postu i ne mogu da platim racune jer ima u redu vise od 10 ljudi) iscaskala se sa obezbedjenjem i ode na salter.
Naravno nisam mogao da precutim i iznapusavam se sa obezbedjenjem. Zena ima neki ugovor sa postom o predaji pazara i ima prednost a mi ostali mozemo da se ^%$@^%$#^%$. Poslao sam prigovor posti ali portir me nije baronisao.
Zanima me placanje racuna online :)
Da li dobijam neki dokaz da sam platio racun jer ne daj Boze zbog bilo kakve reklamacije salterski radnici priznaju samo papir sa pecatom :)
Pretpostavljam da je placanje online bez provizije?
 
Poslednja izmena:
Imas u spisku transakcija. Dobijas listing na mail.

Mobi banka i progresiv za 300 din se odmah isplati placanjem svih racuna (bez provizije) preko opcije racuni na klik. Sve se podesi kroz app.
 
Idi u alta pay, kad vec gotivis postu. Ili otvori mts za 100din mesečno.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Zena ima neki ugovor sa postom o predaji pazara i ima prednost a mi ostali mozemo da se ^%$@^%$#^%$. Poslao sam prigovor posti ali portir me nije baronisao.
.
.
Zanima me placanje racuna online :)
Pretpostavljam da je placanje online bez provizije?

Za takve stranke bi trebali da imaju poseban salter.Inace takvi "ugovori" postoje i osobe koje predaju pazar imaju prednost.

Otvori u mts-u multivalutni RacunPlus - odrzavanje je 100 dinara.

Pogledaj starije odgovore i temu mts banka.


EDIT :

Evo kako to izgleda

mts1.jpg

Tarifnik :

https://mtsbanka.rs/Binary/281/Pregled-usluga-i-naknada-za-korisnika-platnih-usluga-Racun-Plus.pdf
 
Poslednja izmena:
Idi u alta pay, kad vec gotivis postu. Ili otvori mts za 100din mesečno.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Ne gotovim postu vec mi je ona na 50m od zgrada i najbliza za plaćanje računa. Valjda su gužve bile zbog vaučera za putovanje koje su delili.
Al mene deru u Intesi za ovaj obican račun. 195 rsd :) Tamo imam račun par godina jer kada nema uplate na racun nema ni održavanja računa. To mi je odgovaralo a bakomat mi blizu plus imam i visu internet...
Hvala na preporukama svima. Moraću malo detaljnije da se pozabavim izborom banke.
 
Da li se placa provizija recimo ako sa svog racuna hocu da platim nekome koji isto ima racun. Kad sam prodavao nesta covek mi je platio online i rekao je da nije platio proviziju. Iskreno sumnjam u to ali hocu da proverim?
 
Zavisi od banke/paketa. Interne transakcije su obicno besplatne i odmah se realizuju.

Kod Intese na HIT... ili Mobi Progresiv besplatno je instant prema svim bankama
 
Kad placam neke sitnice od 200,300din naplate mi u posti 45din ako moze besplatno da prebacim novac svakako bih tako placao kad kupujem sa kupujem prodajem. U pitanju je racun u OTP banci ako neko ima iskustva sa transakcijama neka napise.
 
Ne znam kako ide to potpuno sam nov u ovome,provizija nije skupa ali samo ako uopste mogu da izvrsim online kupovinu sa tom karticom.
 
Najpovoljnija varijanta ti je mts banka. Za 100 dinara koliko kosta odrzavanje racuna mesecno, imas beslatan i web i mobilni banking i sve je bez provizije. Kome god zelis mozes tako da uplatis pare na racun sa svog racuna bez ikakve provizije kao i da placas racune bez provizije. Dobijas master karticu s kojim svuda mozes da placas, a novas sa njom mozes da podises na bankomatu bilo koje banke bez provizije. Ako u tvom mestu nemas poslovnicu banke, a imas potrebe sam sebi da uplatis novac na racun to mozes u svakoj posti isto bez provizije. (Uputstvo imas na njihovom sajtu kako se popunjava uplatnica).
 
Poslednja izmena:
Ovo mi izgleda zanimljivo s obzirom da moji ukucani placaju internet fiksni 2 ugovora za telefon i koliko samo ode na provizije ovih 100din i nije puno. Mogu da uplatim novac na tu karticu i da placam racune. Proguglacu stvarno izgleda zanimljivo. Hvala ti!
 
Mogu da uplatim novac na tu karticu i da placam racune. Proguglacu stvarno izgleda zanimljivo. Hvala ti!

Mislis, uplatis pare na svoj racun, pa onda od kuce preko web bankinga ili sa mobilnog placas racune bez provizije, kao i da uplacujes novac nekome na njegov racun ako treba. (Dina) i Master kartica koju ces dobiti ti je vezana za tvoj racun u banci i sluzi ti za kupovinu i podizanje para sa bilo kog bankomata bez provizije kad ti zatreba.
 
Provizija na plaćanje računa u erste banci je 15din? Imaju opciju godinu dana besplatnog održavanja računa ako se otvori online.
 
Racun koji imamo je u otp banci,planirao sam uplatim novac na kartici i kad kupim od nekog nesta onda mu novac sa mog racuna prebacim na njegov,da ne idem do poste za sitnice do 500din plus provizija u posti je 45din
 
Nasao sam na internetu za jednu menjacnicu da je cena provizije za placanje racuna:
za iznos uplate do 4.500 dinara - 45 dinara
za iznos uplate od od 4.500 do 500.000 - 1% od iznosa uplate.

Jesi li ovakve provizije manje vise u svim menjacnicama/platnim mestima gde se moze izvrsiti placanje racuna?
 
Da. To je kao tarifa u posti
 
Jedan podsetnik, ko koristi VIP postpaid može da otvori račun u erste banci (samo novi korisnik), dobije godinu dana besplatno održavanje i 5k din ako prenese platu.
 
rade i druge banke ponekad. ali retko. mts banka je to imala kratko vreme prosle godine.a pre dve godine raiff banka..sada koliko znam odavno toga nije bilo do ove erste/vip ponude
 
inace nije direktno sa temom vezano ali mozda nekog bude zanimalo

http://www.obs.rs/stanovnistvo/kred...kreditni-proizvod-koji-vam-pomaze-da-stedite/

realno ako orocite 48 hiljade dobijete oko 2 hiljade godisnju kamatu..a ovde za uplacivanje ovih 48 hiljdae dobijete 6 hiljade...dakle cisto na "poklon" jedno 4 hiljade vise nego da orocite na stednju...samo jedan ovaj paket po osobi moze..a maksimalno 2 osobe dnevno u bgd mogu da se prijave-ide zakazivanje... na taj nacin je banka ogranicila da ne moze vise od 30tak ljudi mesecno :)
 
Ovo je zanimljivo. Jesi li oročio? Stvarno nema skrivenih troškova i sitnih slova?
 
Da li sam dobro pročitao.

Daš im odmah 48k, onda još 12 meseci po 4k, i onda dobiješ na ime kamate 6k.

Da ne računam sada, ali to sigurno nije 12,5%.

Kod:
Obezbeđenje kredita: 
Namenski dinarski 
depozit u visini od 
100% iznosa kredita

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ako sam dobro razumeo, taj depozit o kome pričaš je u stvari kredit koji ti daju. Tako da ti plaćaš samo mesečne rate.
 
Ovo je samo za nedisciplinovane i svakako nije kredit, vec nekakva "stednja na rate", za one koje ne umeju da kupe evre i drze sa strane.

Odlutalo se dosta od teme, ako mislite da ima potrebe, otvorite jednu opstu temu, dosad nismo imali botove banki, valjda se nece pojaviti ni sada.
 
Nazad
Vrh Dno