Šta je novo?

Najave filmova i serija

Ovo se cekalo. The Boys ce izgledati kao setnja u parku. Robert Kirkman ima kontrolu nad rezijom a njegovo je najbolje ostvarenje.

WTF,usporeduješ crtani sa filmom?I uzdižeš tipa koji štanca romane?Nisi realan
 
Poslednja izmena:
Sve pokazu u trejleru... [emoji853]

Jel moze neko pojasnjenje u spojleru. Zar nisu oboje spasavali planetu Zemlju, a sad je jedno od njih unistava?
 
U onim originalnim Godzilama japanskim, to se obicno desava ako ...

Je neka "treca strana" umesana, tipa nesto tera Godzilu da rastura gradove i zarati sa ljudima (ne mora da znaci da hoce da unisti Zemlju, mada ko zna), pa ljudi treba da skontaju sta se desava. Vidim da se i ovde pominje da je nesto provocira a Tramp vise nije predsednik:D


Meni je cudno da su sada iste velicine, msm da su u onim prethodnim filmovima iz ovog cudnog "serijala" prilicno razliciti i da je sada radio scale tool u Autodesk Maya:p
 
WTF,usporeduješ crtani sa filmom?I uzdižeš tipa koji štanca romane?Nisi realan

Koji tip stanca romane? Vidim da nisi bas nesto informisan i pratio na casu, pa evo prilike da se malo "kulturno uzdignes" umesto takvim tonom kao padobranac da dobacujes iz zadnjeg reda...

The Boys je radjen po stripu Garth Ennisa, Invincible je strip Roberta Kirkmana (koji je takodje stvorio Walking Dead stripski serijal po kome je kasnije odradjena serija). Invincible je daleko popularniji, mozda cak i najpopularniji superherojski serijal posle 2000tih (i to opravdano) Uspeo je da spoji vise poznatijih likova iz DC i Marvel univerzuma u jedno delo a onda ih odbaci i isprica sa potpuno novim i originalnim pristupom (najvise pak podseca na Spajdermena po stilu pripovedanja, ali je ipak omaz Supermenu sa daleko brutalnijim pristupom... Kao i omaz Star Trek-u i Star Wars-u i Freddie Mercury-ju na koje baca reference, izmedju ostalih). Prakticno je pokazao sta moze da se uradi sa "ustajalim" nacinom pripovedanja (jednih od dva diskutabilno najpopularnija lika) i izbacivanjem najpopularnijih likova iz kalupa...
Covek je zahvaljujuci tome postao jedan od predsednika Image Comics-a i uzdigao ih kanala iz medju bolje izdavace. Sto sam video jos samo u slucaju Geoff Johns-a kod DC-a ("revitalizacija" Green Lantern i Flashpoint, kasnije novi Aquaman)

Ennis-ovi The Boys cak i nisu njegovo najbolje delo (diskutabilno je izmedju Punisher MAX i Hitman serijala) ali je popularan jer ima vrlo eksplicitan stil.

Ono sto je Kirkman uradio trebao bi jedan ozbiljan budzet Marvela da bi moglo da se finansira pitanje i tada je koliko bi uspelo, tako da je ovo animirano mozda i najbolje resenje...


Sa druge strane ono sto bih zaista zeleo da vidim su Brubakerova ostvarenja ili pak Skalpirane (moze cak i Southern Bastards) jer su adaptacije koje ne bi zahtevale prevelik budzet a brutalno su dobre crime-noir i neo-western price i zaista "placu" za ekranizacijom...
Pa cak i Parker od Ricarda Starka - koji je svoju najbolju adaptaciju dobio od strane Darwyn Cook-a i 2 polu-uspesne adaptacije. Jedna od njih je ona "labava" adaptacija sa Mel Gibsonom - Payback....

Na kraju, medium (mi) je irelevantan ako je prica odlicna.
 
Poslednja izmena:
Sve pokazu u trejleru... [emoji853]

Jel moze neko pojasnjenje u spojleru. Zar nisu oboje spasavali planetu Zemlju, a sad je jedno od njih unistava?

Godzila se obicno "naljuti" na ljude (po onim matorim japanskim filmovima) kad pojedinci naprave neko oruzije protiv nje. Godzila dodje to razbuca i ode. U drugom delu Godzille u post credits oni teroristi nabavljaju glavu Ghidore predpostavljam da prave Mechagodzillu. U Godzilla vs. Kong Godzilla ide da ga razvali (vidi se u traileru Mecha) a Kong je tu samo usput. Naravno udruzuju se na kraju i umlate Mechu. U japanskim filmovima Godzilla zapravo brani zemlju od vanzemaljaca koji salju kojekakve spodobe da je roknu. :D
 
Hvala na objasnjenju.

A sto mislis da je CGI los? Meni deluje da je dobar..mada nisam neki ekspert za to. Jedino sto ima dosta mracnih scena kao u GOT.
 
Ja zbog tih mračnih scena nisam obe godzile ispratio kako treba. Kao da gledaju to sto brze da odrade pa sve zatamne kako bi se sakrili nedostaci, nabacaju dim i kisu preko toga u abnormalnim količinama i onda niš ne vidis. Kong je za divno čudo bio druga priča.
Ovde vidim da isti problem iz godzile postoji

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
I opet se ponavlja tradicija da je cgi koji je odradjen pre 16 godina kvalitetniji od ovog danas...konkretno za konga pricam.
Nisi jedini kojem tako izgleda.
Meni je recimo CGI iz Gospodara Prstenova daleko bolji od onog iz Hobita. Iako se ovamo koristila bolja tehnologija i filmovi su 10 godina noviji.
 
Koji tip stanca romane? Vidim da nisi bas nesto informisan i pratio na casu, pa evo prilike da se malo "kulturno uzdignes" umesto takvim tonom kao padobranac da dobacujes iz zadnjeg reda...

The Boys je radjen po stripu Garth Ennisa, Invincible je strip Roberta Kirkmana (koji je takodje stvorio Walking Dead stripski serijal po kome je kasnije odradjena serija). Invincible je daleko popularniji, mozda cak i najpopularniji superherojski serijal posle 2000tih (i to opravdano) Uspeo je da spoji vise poznatijih likova iz DC i Marvel univerzuma u jedno delo a onda ih odbaci i isprica sa potpuno novim i originalnim pristupom (najvise pak podseca na Spajdermena po stilu pripovedanja, ali je ipak omaz Supermenu sa daleko brutalnijim pristupom... Kao i omaz Star Trek-u i Star Wars-u i Freddie Mercury-ju na koje baca reference, izmedju ostalih). Prakticno je pokazao sta moze da se uradi sa "ustajalim" nacinom pripovedanja (jednih od dva diskutabilno najpopularnija lika) i izbacivanjem najpopularnijih likova iz kalupa...
Covek je zahvaljujuci tome postao jedan od predsednika Image Comics-a i uzdigao ih kanala iz medju bolje izdavace. Sto sam video jos samo u slucaju Geoff Johns-a kod DC-a ("revitalizacija" Green Lantern i Flashpoint, kasnije novi Aquaman)

Ennis-ovi The Boys cak i nisu njegovo najbolje delo (diskutabilno je izmedju Punisher MAX i Hitman serijala) ali je popularan jer ima vrlo eksplicitan stil.

Ono sto je Kirkman uradio trebao bi jedan ozbiljan budzet Marvela da bi moglo da se finansira pitanje i tada je koliko bi uspelo, tako da je ovo animirano mozda i najbolje resenje...


Sa druge strane ono sto bih zaista zeleo da vidim su Brubakerova ostvarenja ili pak Skalpirane (moze cak i Southern Bastards) jer su adaptacije koje ne bi zahtevale prevelik budzet a brutalno su dobre crime-noir i neo-western price i zaista "placu" za ekranizacijom...
Pa cak i Parker od Ricarda Starka - koji je svoju najbolju adaptaciju dobio od strane Darwyn Cook-a i 2 polu-uspesne adaptacije. Jedna od njih je ona "labava" adaptacija sa Mel Gibsonom - Payback....

Na kraju, medium (mi) je irelevantan ako je prica odlicna.

Radiš za neku multimedijsku kuću ili samo džabalebarošiš?Ozbiljno pitam,ja ,već u godinam,nit me interesira strip ili crtani,seriju pogledam jednu u godini,filmova par

Kapa dole ako to tvoje ZNANJE unovčavaš,ako ne ...get a life kido :p

il si barem nabavi curu
 
Poslednja izmena:
Bruse, pokrij se... dolaze momci, devojke i robot iz Azije da ti pokažu kako se to radi:

 
Изашао торент а има и превод, тако да се предвече гледа [emoji847]
Почео сам све више јужнокорејских и руских филмова да гледам. Синоћ погледао Joint Security Area.

Послато са Nova 5T
 
E ovo ću da gledam sa uživanjem. Pacific Rim prvi deo mi je bio jedan od jačih u tom žanru. Pogotovo 3D efekat.
 
Gladuju Norvezani pa se jedu medjusobno...ko kinezi.


 
The Last Of Us duo. Nije baš najsrećniji izbor.

pedro-pascal-toni-anne-barson-bella-ramsey-dave-j-hogan-getty-images-696x442.jpg
 
Katastrofa u najavi u vezi Pascala i Belle. I da su se trudili da pronađu gore, ne verujem da bi im uspelo. Joel ima blago zelene oči, Ellie ima zelene oči. Same crte lica im nisu ni približno blizu... Daj bože da izadje nešto dobro od ovog.
 
Klasicno holivudsko silovanje glumaca. Kad nadju nekog solidnog i finog exploatisu ga dok svima ne pripadne muka. Savrsen primer ona nesretna Jennifer Lawrence koja jeste pokidala u Winter's bone i tu sa glumom stala. A Pedro ima malo baby face pa i nije za neke zeznute likove. Ali ej, moglo je i mnogo, mnogo gore (zapravo bas me cudi da cnce ili indijce nisu izabrali).
 
Ocekivao sam Toma Hollanda i Zendayu, pih
 
Nazad
Vrh Dno