Šta je novo?

na kojae valute preci/Prespektivne valute ...

Detector

Slavan
Učlanjen(a)
01.11.2013
Poruke
1,127
Poena
305
Blizi se kraju kopanje LTC-a sa GPU-ovima ...

Ostaje nam pitanje koje valute sada kopati ??

Da li ici na neki
- DarkCoin (koji bi trebao biti ASIC ressistant).
- Dodge(koji je navodno dugo u prici ali ga svi smatraju sprdnjom ),
- MaxCoin (sha-3 dakle lako ce biti naprivti ASIC za njega ali se kartice manje greju 9 ide leto ...)

Ili nesta drugo sta izabrati od ovih 50 coina koji su trenutno u opticaju ...

Takodje teba proceniti koji ce se od njih izdvojiti od ostalih I krenuti putem LTC-a / BTC-a ...

Da li kopati od svih po malo ???

Kako cete vi rasporediti svoje rig-ove??

Ja se nesta razmisljam da sa ovom mojom jednom kraticom kopam po jedan novicic svaki drugi dan pa na kraju sta sta ispliva ispliva..

Molim vas a savete razmisljanja?
 
Poslednja izmena:
jos ce se dosta kopati sa grafikama barem mesec -dva
 
Doge u startu zaboravi. Pored toga sto je sprdnja od novcica, koristi isti algoritam kao litecoin tako da nije ASIC resistant.

Tesko je sad proceniti koji novcic ce biti onaj pravi, ja mislim ni jedan od ovih postojecih.

Ali kako je rudarenje sve masovnije, vrlo je moguce da cemo imati 2-3 paralelno uspesna novcica. Do sada smo imali za rudarenje samo bitcoin, pa samo litecoin, medjutim sada je rasprostranjenost ovog biznisa mnogostruko veca pa smatram da cemo uvek imati izbora i da se nece samo jedna valuta provuci, nego nekoliko njih.

SHA-3, Scrypt-N i Scrypt Jane su potencijalni algoritmi i treba pratiti novcice koji su na njima zasnovani.

Meni se licno najvise svidjaju MaxCoin i Darkcoin. U njih trenutno najvise verujem, a usput ce biti spas grafikama da prezive leto.

Neminovno je da ce za svaki novcic/algoritam postojati adekvatni ASIC kad-tad. Uzmimo na primer Maxcoin, SHA-3 algoritam trenutno nema adekvatni ASIC ali istog nije problem implementirati. Medjutim, to kosta i zasto bi neko pravio ASIC za jos uvek ne razvijen novcic i rizikovao para i para da bi na kraju ispao truba? Tako da mi u sustini maxcoin mozemo kopati sigurno do kraja godine i ako za njim zainteresovanost bude velika, izbacice ASIC a mi cemo se u medjuvremenu nakopati novcica i napraviti fin stek. Posto je vreme polovljenja nagrade svakih godinu dana, za godinu-dve kada ga ASIC-i uzjase, moze on vredeti sasvim lepo. Tada ce i block reward biti 24/12 ali i cena od nekoliko desetina $.
 
Poslednja izmena:
u pogrešnoj temi sam malopre pisao :)

taj dark koristi X11 algoritam koji troši najmanje od svih. deluje kao da karte mogu pasivno da se hlade maltene.

a Vertcoin se nikom ne sviđa? :)
 
Ovi sto trose manje struje cini mi se da vise koriste RAM-a, a vecina rigova ima 2-4gb ram-a tj nedovoljno.

Ja licno cu da skupljam Maxcoin, a i kupicu bar 10 000 yacoin-a jer mi je isplatio i preplatio hardware vise puta...

Tesko je prognozirati, ali najvaznije je da rigovi rade, a novcici koji se gomilaju ce kad tad doci na naplatu :)
 
ScryptN troši više rama, da.
SHA3 jok a ni kod X11 nisam primetio...
 
Ovi sto trose manje struje cini mi se da vise koriste RAM-a, a vecina rigova ima 2-4gb ram-a tj nedovoljno.

Ja licno cu da skupljam Maxcoin, a i kupicu bar 10 000 yacoin-a jer mi je isplatio i preplatio hardware vise puta...

Tesko je prognozirati, ali najvaznije je da rigovi rade, a novcici koji se gomilaju ce kad tad doci na naplatu :)

Ne vidim koji je problem da nabiflas jos rama po rigovima? U poredjenju sa ostalom opremom, ram je smesna stavka. Za novac koji bi letos potrosio na ventilatore mozes da dokupis ram, da ne pricam o klima uredjaju.
Meni ovaj Vertcoin najvise lici na treci novcic. Primetio sam na CoinWarz-u da je u obe liste, i medju najpopularnijim valutama i medju najpopularnijim kalkulatorima.
 
sta se vise isplati trenutno max ili drk?
 
zasto se tema na benchu zove "Heavy Coin HVC CPU only - Launch 8. Mart 2014" :crash: tera me na zakljucak da je coin CPU only, nisam ga ni pogledao..
 
Bio je CPU only.
 
Uf kako je tesko dati odgovor na ovo pitanje. Ali bacicu kratku filozofiju.

Nekako mi se čini a dajem vrlo kratak rok ovim alt novčićima jednostavno mora da se iskristalizuje priča. U prevodu mora da ispliva 10 tak novčića i da se sa njima nešto dešava, sva ova gungula je previše što se mene tiče.

Pa jedan skripta miner će da zameni od 50 do 100grafi. Ali kapiram da će Nvidia da udje u priču sa nekom exkluzivom i biće neki CUDA coin čudo ga nisu smisli do sada.
Mnogo je čudno počela godina sa virtuelnim novčićima i trenutno svi znamo da priču diktiraju proizvodjači minera.
Što će reći da će LTC se napumpati ove godine do besvesti očekujem hype pred kraj godine.

A da da se vratim na temu. Sa grafama samo kratko kopanje novih i probranih hype novčića kopaš celom snagom par dana prospeš i odeš dalje neće biti treće i dugoročnije priče.Koji su to novčići jednostavno mora da se prati cela priča non stop, nema tu tema i čekanja saveta jel sada pravog saveta nema, sam proceniš i furaš naravno tu su uvek mining canculatori.
 
Poslednja izmena:
+1

Godina je krenula krajnje cudno po kriptovalute ali sve to zahvaljujuci onom Novembarskom skoku. Tada je stvoreno milijardu novih majnera i bezbroj upregnutih grafickh, tako da se jednostavno nisu mogli svi zadrzati na jednoj valuti nego su poceli praviti alternative i izbacivati novi novcic svaki dan. Naravno hvala na tome jer je bilo isplativije kopati indirektno litecoin preko shitcoina.

I ja se nadam da ima nacina da se ociste sve ove valute, bukvalno se gubis u haosu i neredu, pola njih je aktivno, pola mrtvo, neki su umrli pre godniu dana itd...

Jednostavno da naprave drugi coinmarketcap/coinwarz i izdvoje samo valute koje imaju potencijala i specificne su po necemu. Dosta ce biti prakticnije i barem cu znati na cega saltam masine u slucaju vece isplativosti.

Vertcoin, Maxcoin, Ultracoin, Yacoin(eventualno) i jos par njih se samo mogu izdvojiti (u ovom slucaju sve scrypt kopije ce uglavnom poumirati kada ASIC-i budu preovladavali).
 
Poslednja izmena:
Da ce sve scypt alt valute umreti sa pojavom ASIC-a nisam siguran, cak sam siguran da nece. Mozda ce se prorediti ali nece izumreti.
Mozda je ovako i bolje.
Sa pojavom svih ovih shitcoina mining je postao 24h-ovni posao i samo onaj ko mining radi ozbiljno moci ce i da zaradi nesto, ovi ostali sto su mislili da ce samo postaviti rigove i sakupljati lovu ce polako nestati.
Vec polako sve postaje igrarija, jurenje pravog coina, shaltanje rigova, kalkulisanje na berzi, 24/7 pracenje. Sto rece B-Ziger, kopas sta kopas, prodas i palis dalje, ako verujes u coin mozes neku kolicinu i da sacuvas.
I sve se krece +-10% od direktnog kopanja litecoina, tu i tamo se pojavi po neki malo isplatljiviji koji se treba uhvatiti.

Period koji nailazi je period sa opadanjem isplativosti, ulazak asica, prodavanje grafika, panika.
Nakon cega dolazi period stabilizacije diffa, idealan momenat za kupiti asic ili jos grafika i stekati coine.
Nakon toga bi trebao da se desi neki skok, mada ovaj deo nije izvestan, da li ce se desiti i kad.

Primetio sam da vecina ljudi ovde povezuje skok cene sa skokom diffa.
Medjutim, iako sam prilicno kratko, u odnosu na vecinu ovde, u ovoj prici mogu da primetim da gotovo uvek diff prati cenu a ne obrnuto.

Ja trenutno kopam HVC jer je po isplativosi oko LTC-a a trosim znatno manje struje i grafike mi rade ladne ko spricer.
 
Mozda ce neko misliti da sam lud ali i dalje imam nade da ce DOGE "otici" bar do 0.1$ ako ne i vise... Nikad se ne zna...Ne skorije naravno ali u buducnosti.... Ako neko ima neki cist dokaz da to nece biti tako, a ne pretpostavke neka kaze, bas me interesuje....
 
Sve je to ok ali nece otici ni u ludilu pre nego sto LTC ode u nebesa. O tome se radi. Kad krene pump sve ce da skoci.
 
ja sam nakon nekog razmisljanja(i nakon par saveta) dosao do ovog zakljucka

1. svi sha256 coini (od njih bezim)
2. svi scrypt coin-i (od njih isto beezim)

opcije koje su mi u opticaju su

HVC (vidim dosta forumasa je preslo tamo)
i DRC (realno najaci je od svih scrypt-n valuta) + bi trebao biti vise ASIC ressitant cak i od LTC-a, a islativost mu je tu negde..

Za sada cu udarati po DRC-u pa cu se seliti na HVC i tako svakih 7-10 dana ... Naravno sve u stek i cekati da vidim sta ce da ispliva, a ako se pojavi jos neka alternativa onda ugrabiti i toga sto vise ;)
 
HVC je trenutno dobar za kopanje jer ce mu se block reward smanjiti u sledecem ciklusu. Inace on ima block reward po sistemu glasanja pa ko je nakupio glasa za manji a ko nije za veci block reward.
Odnos mu je danas malo poskocio a gledam da ima i ogromih Buy ordera pa verujem da ce cena ici jos gore.
Razmisljam da nakupim jedno 10k komada i da ih cuvam, jedino me plasi moja karma, kad god resim da cuvam neki coin on padne u bunar. I ovaj LTC, odkad me SAJ nalozio da ga cuvam on krenu da pada.:D
Jedino sam se preso sto sam krenuo da kopam VTC pa stao gotovo sutradan, on sad ode x3.
 
Samo ti cuvaj i cekaj da skoci. Nece to odmah sutra da se desi.
Ja podelio masine pola ma Max, pola na Darkcoin.
 
Samo ti cuvaj i cekaj da skoci. Nece to odmah sutra da se desi.
Ja podelio masine pola ma Max, pola na Darkcoin.

Znas sta me jos plasi kod ovog novcica?
Prvo je bio "cpu only", pa je iziso gpu miner i obesmislio cpu mining, pa je onda iziso gpu miner koji je 50% efikasniji od prvog.
Ako izidje jos jedan miner koji je efikasniji i od ovog, odnos moze da mu se sroza poprilicno.
 
ja mislim da je isplativ i ovaj hirocoin, baziran je na darkcoin algoritmu, nalazi se na nekoliko menjacnica od kojih je meni najbolji poloniex, cena oko 500-600 satoshija....
 
Poslednja izmena:
Znas sta me jos plasi kod ovog novcica?
Prvo je bio "cpu only", pa je iziso gpu miner i obesmislio cpu mining, pa je onda iziso gpu miner koji je 50% efikasniji od prvog.
Ako izidje jos jedan miner koji je efikasniji i od ovog, odnos moze da mu se sroza poprilicno.
A sto te to plasi? Pa sve to je i btc prosao pa vidi ga sad. Sve dok imas cime da ga kopas (citaj: grafikama) nemas potreba da se plasis. Kada vise ne budes mogao grafikama da kopas taj coin imaces nesto drugo tako da opet nemas razloga za strah.
Bitno je da grafike rade i da kopaju nesto. Po meni i dark i max zvuce skroz ok. Dark mi posebno greje srce, imam lep osecaj u vezi njega. Zbog max-a sam tu iskljucivo iz ekonomskih razloga.
 
Zasto silovati masine sa modifikovanom skriptom kad sha3 i dark x11 algoritam ne opteresuju ni uticnicu a ni masine. Da je zima, graficke bi mogao i pasivno hladiti! :)
 
Zasto silovati masine sa modifikovanom skriptom kad sha3 i dark x11 algoritam ne opteresuju ni uticnicu a ni masine. Da je zima, graficke bi mogao i pasivno hladiti! :)

Mislim da je HVC po tom pitanju najbolji. Negde sam procitao da se kod njega jos manje greju kartice i da je jos niza potrosnja.
Poredjenja radi, R9 270x sa 1200/1100 podesavanjima (znaci nategnuta do pucanja) radi na 53-4c.

Jos nesto je dosta interesantno, vrlo malo dampera ima, to se vidi po buy/sell orderima. I kolko sam primetio, za sad, nema multipoolova na njemu.
 
Ja glasam za HVC...
MAX mrzim jer su magarci i onaj majmun kaiser odradili hard fork (to se ne sme raditi bez potrebe) sa namerom da mu ubiju volume a pre toga su kupili 50%, cist skam i zajebancija... totalno smesan coin za poverenje!
 
Nazad
Vrh Dno