Šta je novo?

[N5800] Zvanična tema

Godine uvek mogu da se provere u personal info. Kome sam trebao u toku dana, taj me nece cimatu u 23.00.
Tada igram igre, kada moji odu u horizontalu i chat sa ljubavnicom kad uspavam zenu.

blago tebi, očigledno si ti "glava kuće" bar što se kompjutera tiče, tj. razumeš se u iste više od svoje žene...kod mene je obrnut slučaj, tako da mi ostaje da brišem naloge i celu history,svaki put, al i tako je rizično....zato mi je Garmin u offline ili "Light" mod-u spas! :)
p.s. jel sam rekao već da VOLIM moju 5800 ,)
Boro, u personal info, može da upiše ko šta hoće !
 
Poslednja izmena:
Koliko vam traje baterija pri reprodukciji videa? Znači, telefon skinut sa punjača (fully charged), i samo reprodukcija videa? Da li je neko probao telefon ovako ili ga možda koristi ovako?
 
Koliko vam traje baterija pri reprodukciji videa? Znači, telefon skinut sa punjača (fully charged), i samo reprodukcija videa? Da li je neko probao telefon ovako ili ga možda koristi ovako?

Ja cisto sumnjam da bih uspeo da ogledam i neki kraci film a da mi ne zazvoni tel :S:
Ali si dobio 5+ za ideju koriscenja telefona :D:banana::banana::banana:
 
Ja cisto sumnjam da bih uspeo da ogledam i neki kraci film a da mi ne zazvoni tel :S:
Ali si dobio 5+ za ideju koriscenja telefona :D:banana::banana::banana:

@Skydiver "će probamo" :) nije na odmet znati da li, recimo može da se odgleda film od 1.5h ili neki jači od preko 2h...
@Filip, pa kad to testiraš stavi fon u čuveni Flight mode, a pozive divertuj ako su toliko bitni...na druki tel. mislim da ako imaš toliko dolaznih poziva verovatno imaš i neki "sekundarac",)

p.s. danas sam baš testirao Garmin, bez a-gprs. znači bio je upaljen nekih 3-4 sata, najviše u Map modu, skinuo je 2 crte na bateriji, a normalno da je predhodno bio full napunjen...od nekih 13,14h pm, do sada, pala je još jedna (u međuvremenu sam primio 15tak sms-ova, nekoliko poziva i pregledao poruke na gmail-u i fb-u.), u 00.30h ide u offline mod,tako da bi trebalo da i sutra izdrži ceo dan, ako ne i jače...moja računica da će se ugasiti u toku sledeće noći...inače kredit za 23.03.2010 = 0.00 din. ,)
 
Poslednja izmena:
Meni je stari 6630 mogao da izgura preko 4h filmova. 5800 nisam toliko maltretirao, ali sudeci po ovim kracim filmicima ne vidim da se nesto oseca na bateriji ~20-30 min gledanja. Tj verujem da ce i on moci bar 4h.
 
Mislim da mnogo zavisi od podešavanja displey brightness...npr. ja sam baš zbog trajanja baterije još odavno (dec.09), podesio onu skau skoro skroz ulevo,(još uvek nemam punjač za kola, krastavac.) tj. smanjio osvetljenje maltene do kraja, isključio umts, jer se 3G nije primio kod nas, a iskreno ne znam da neko to koristi, tako da sam u principu zadovoljan baterijom na 5800.
Malo sam u početku bio skeptičan, s obzirom na 3.2 inča i klasu telefona ali je sasvim o.k. naravno kad se formira kako treba.
Ko zna, možda može i 2 klasična filma (2 x 90 min.) da odmandrlja, sa malo smanjenim tonom i osvetljenjem.
 
Pa nisam ja sada mislio da telefon bude Offline, mada može i tako. Baš i ne volim da pričam telefonom kada sam u BUSu, pa su to uglavnom kraći razgovori, dolazni; odlazne izbegavam. Meni baterija izdrži preko 3 sata, mada nikada telefon nije baš skinut sa punjača, tj. korišćen je pre toga.

@nebabgd, eto sad znaš da će da izdrži ;) Interesovalo me je da li ga je neko probao tako, čisto da uporedim, ne mora sada to baš da se testira.

BTW meni sa upaljenim Garminom baš i ne izdrži duže od 4 sata, mada ni to nije baš namenski probano, tako da...dobar ti je taj rezultat.
 
blago tebi, očigledno si ti "glava kuće" bar što se kompjutera tiče, tj. razumeš se u iste više od svoje žene...kod mene je obrnut slučaj, tako da mi ostaje da brišem naloge i celu history,svaki put, al i tako je rizično....zato mi je Garmin u offline ili "Light" mod-u spas! :)
p.s. jel sam rekao već da VOLIM moju 5800 ,)
Boro, u personal info, može da upiše ko šta hoće !

Jeste , bro, u pravu si sto se upisa tice. Sta se postize da upisem nesto sto nije istina?
Noikia 5800 mi se svidja i zadovoljan sam u svakom slucaju. Ja za bolji nisam.
"Glava kuce", ajde molim te, pa bolje masine za pranje sudova od mene, nema i nikada je nece biti.

E sada da napisem nesto sto mi je kolega koji je bio u Spaniji na konferenciji mobilnih telefona isprisao i pokazao.
Bio je prijavljen ucesnik na skupu u hali u kojoj je Google demonstrirao svoj telefon.
Posle izlaganja, PR Googlea, kaze da sada svi koji su u hali dobijaju svoj primerak telefona za dzabe. I rulja pokuljala ka izlazu. A on se covek prodere na razglas i kaze:
"Nema potrebe da zurite , jer ce svih Vas 1500 prijavljenih dobiti telefon", I tako bi.
E to je marketing.
 
da, slažem se potpuno...Android platforma je tek u "zaletu", tako da im i treba pravi marketing, samo je šteta što smo mi tako daleko od svega toga :(
kod nas su Andr. još uvek dosta retki, a od operatera samo VIP koliko znam , daje njihove telefone...ima interesantan podatak za nokiju 5800, pošto me mrzi da "kopam" taj članak, prepričaću, ukratko...
Telefon je navodno, pre puštanja u serijsku proizvodnju, dobio 1. mesto na konkursu koji je raspisala Izraelska vojska, pošto im je iphone bio skup.a i nešto se nisu sporazumeli sa Apple-om oko istih...uglavnom, poenta je da su Izraelci tražili kompaniju koja će po najpovoljnijim uslovima, da im ponudi tel. koji ispunjava sve što ima Iphone 3g, znači wlan,dobru navigaciju, dobru enkripciju (WPA,WPA2...), slodnu veličinu ekrana i pristojan odziv istog (jel neko probao ekran na 5800 sa rukavicom na ruci) ,) i tako Nokia dobi posao, a narod iPhone killer!,posle neku godinu, normalno, kada su odlučili da iskomercijalizuju ceo projekat.
Ovo sam pročitao još pre nego što sam uzeo svoj tel.znači u periodu kada sam se još dvoumio između par modela, negde polovinom dec.09.
 
Eto posle n95 8bg, uzeh i 5800xm. Za sada sam zadovoljan, ali ima nesto sto mi ide na zivce. Imenik prekopiran u telefon i sad ko god da mi posalje SMS ili me nazove(a nalazi se u imeniku), meni i pise samo broj, ali ne i ime. Tako da nikad ne znam ko me zove. Ima li neka opcija da se ovo namesti, jer ja nisam uspeo da je nadjem ili je neki bag. Inace ja kad nekog pozovem, ime i broj normalno pisu. Isto tako i neke poruke i pozive normalno vidim, sa imenom i. Nista mi ovo nije jasno zasto se desava i kako podesiti da mi se kontakt osoba normalno prikazuje.
 
Eto posle n95 8bg, uzeh i 5800xm. Za sada sam zadovoljan, ali ima nesto sto mi ide na zivce. Imenik prekopiran u telefon i sad ko god da mi posalje SMS ili me nazove(a nalazi se u imeniku), meni i pise samo broj, ali ne i ime. Tako da nikad ne znam ko me zove. Ima li neka opcija da se ovo namesti, jer ja nisam uspeo da je nadjem ili je neki bag. Inace ja kad nekog pozovem, ime i broj normalno pisu. Isto tako i neke poruke i pozive normalno vidim, sa imenom i. Nista mi ovo nije jasno zasto se desava i kako podesiti da mi se kontakt osoba normalno prikazuje.
To ti se desava zato sto imas duplo upisane brojeve u imenik. Npr. Filip 111222 i Filip MOB 111222. Moras da imas SAMO jedan unos po broju. Mozda imas brojeve i na kartici i u telefonu, pa ti se zato desava.
Druga mogucnost je da neko ima 2 ista broja na razlicitim mrezama. Npr Filip TELENOR 063111222 i Filip Telekom 064111222. Ovo izaziva isti fenomen.
Resenje za prvo je da pobrises duple brojeve, a za drugo da sve telefone iste osobe upises pod jednim kontaktom (Tj. pod jednim unosom).
Interesantno je da ako imas upisano npr. Filip 063111222 a ja te zovnem sa 064111222 tebi ce normalno izaci moje ime. Kretenizam koji nokia fura vec godinama. A, da, ako ti stigne poruka neces znati sa kog broja je poslato :wall: tako da ces morati da gledas u details sa kog broja je poslato.....
 
Poslednja izmena:
Da li jos neko ima slican problem:
Kada u imeniku pokusam da nadjem neko ime koje ima NJ, LJ i slicna slova, ne mogu da ih otkucam? Tj. ako trazim npr. Miljkovic mogu da otkucam MI, pa ako otkucam L nemam opciju za J? Jel ima neko ovaj problem? A naravno ako otkucam MIL ne nalazi mi ime sa LJ.....

(moja 5800 je iz telenorovog paketa, na srpskom)
 
To ti se desava zato sto imas duplo upisane brojeve u imenik. Npr. Filip 111222 i Filip MOB 111222. Moras da imas SAMO jedan unos po broju. Mozda imas brojeve i na kartici i u telefonu, pa ti se zato desava.
Druga mogucnost je da neko ima 2 ista broja na razlicitim mrezama. Npr Filip TELENOR 063111222 i Filip Telekom 064111222. Ovo izaziva isti fenomen.
Resenje za prvo je da pobrises duple brojeve, a za drugo da sve telefone iste osobe upises pod jednim kontaktom (Tj. pod jednim unosom).
Interesantno je da ako imas upisano npr. Filip 063111222 a ja te zovnem sa 064111222 tebi ce normalno izaci moje ime. Kretenizam koji nokia fura vec godinama. A, da, ako ti stigne poruka neces znati sa kog broja je poslato :wall: tako da ces morati da gledas u details sa kog broja je poslato.....

Ova banalnost mi se nije desavala na n95. Imam i na kartici i na telefonu iste kontakte, ali je sim ugasen. Samo koristim telefonsku memoriju. Pa nije valjda da moram da izbrisem sa sim kartice da bi mi bilo normalno?
 
Ima li mozda neka fora za povezivanje telefona na TV?

Imam kabal...3.5mm na tri chincha i slika je totalno neupotrebljiva...tj. crno bele share su po ekranu...TV je CRT... !!!

Imao neko slican problem...ah da kabal nije original Nokia...

:)
 
@va_milos
Ako ti je izabrana samo memorija telefona, a i dalje imas problem, onda mislim da moras da brises sa sim-a.....

@djwibe
Jesi li podesio da ti je tv sistem PAL (u podesavanjima telefona) i filter treperenja?
 
Il ti je do kabla ili nisi dobro poveza. Kod mene normalno radi kad povezem sa tv-om.
 
Ima li mozda neka fora za povezivanje telefona na TV?

Imam kabal...3.5mm na tri chincha i slika je totalno neupotrebljiva...tj. crno bele share su po ekranu...TV je CRT... !!!

Imao neko slican problem...ah da kabal nije original Nokia...

:)

Probaj sa drugim kablom, probaj na drugom TVu. Najbolje da nađeš nekog kod koga to radi, pa probaš na njegovom TVu, sa njegovim kablom.
 
Eto posle n95 8bg, uzeh i 5800xm. Za sada sam zadovoljan, ali ima nesto sto mi ide na zivce. Imenik prekopiran u telefon i sad ko god da mi posalje SMS ili me nazove(a nalazi se u imeniku), meni i pise samo broj, ali ne i ime. Tako da nikad ne znam ko me zove. Ima li neka opcija da se ovo namesti, jer ja nisam uspeo da je nadjem ili je neki bag. Inace ja kad nekog pozovem, ime i broj normalno pisu. Isto tako i neke poruke i pozive normalno vidim, sa imenom i. Nista mi ovo nije jasno zasto se desava i kako podesiti da mi se kontakt osoba normalno prikazuje.
isti prob. kad sam SIM karticu iz samsunga D900i prebacio u 5800 i još uvek nisam našao rešenje da sve to sredim, ono što bi rekli jednim udarcem...iako sam u međuvremenu radio hard reset fona (značio poništio sve iz mem, telefona), a predhodno kontakte kopirao na m.c. Objasnio je Filip u čemu je probl.
Prosto svaki bitan kontakt, kad pozoveš ili dobiješ dolazni poziv, ti posle nešto uradi s njim, neku izmenu npr. dodaj sličicu, mail adresu ili tako neku glupost...onda će on da ti kaže "must copy this contact to phone memory" i to potvrdi...ja sam dugo misli da je fora u +381/60/64/...ali nema veze s tim...a možda je i bolje ovako, jer će ti svi ostali, da ne kažem ,manje bitni,kontaki ostati na m.c. i moćićeš da ih nađeš kroz Search, pa tako nećeš opteretiti C:, koji je kod 5800 tipa "nikad dosta"

Da li jos neko ima slican problem:
Kada u imeniku pokusam da nadjem neko ime koje ima NJ, LJ i slicna slova, ne mogu da ih otkucam? Tj. ako trazim npr. Miljkovic mogu da otkucam MI, pa ako otkucam L nemam opciju za J? Jel ima neko ovaj problem? A naravno ako otkucam MIL ne nalazi mi ime sa LJ.....

(moja 5800 je iz telenorovog paketa, na srpskom)

@ Filip, naravno , kao i uvek do sada, uspeo si da me zaintrigiraš tim problemčićima koje kopaš ko zna gde pa sam morao da testiram ,)
to je zato što nemaš srpski meni,ili ako ga imaš tel. je na engl. koji ne "razume" suglasnike tipa lj,nj,ć,č,š... ako imaš srpskii meni prebacivanje na isti rešava problem, a u sl. da nemaš, može da se ubaci za 5 min.,)
Dalje, poruke : imaš app Free iSMS, i SMS Preview, testirao sam obe...SMS Preview je glupost iz Ovi-ja koja mi je blokirala fon, dok je ova druga nešto bolja, ima opcije da radi "invisible" u pozadini, odloženo slanje sms-a,vreme (koliko dugo hoćeš da poruka/obaveštenje/zaglavlje/pošiljalac, zavisi šta i kako podesiš ostane na ekranu) i još dosta toga...samo ju je bilo malo teže naći pošto se plaća...,), a ima i neka fora sa verzijama...kod mene je 1.2
p.s. Free iSMS je app pisana za iPhone, a "prepisana" za S60V5, tako da ima sve one fore,da ti poruka izgleda kao oblačić i to...a mislim da si me ti pitao za emotikane,naleteh na ovaj naslov, al nisam više bio siguran ko me je to pitao,baci pogled ovde http://forum.dailymobile.se/index.php/topic,19667.0.html pa javi jel šta vredelo...

Ništa nije savršeno, pogotovo Nokia smartphone od 200e, za mene su to ipak "sitne boljke" sve dok one ostale, bitne stvari, šljakaju o.k Pozz

Ima li mozda neka fora za povezivanje telefona na TV?

Imam kabal...3.5mm na tri chincha i slika je totalno neupotrebljiva...tj. crno bele share su po ekranu...TV je CRT... !!!

Imao neko slican problem...ah da kabal nije original Nokia...

:)
ja nemam kabl, a treba mi, pa ako bi bio ljubazan da kažeš gde si nabavio svoj, da nikako ne uzmem baš tu ? naravno ovo važi ako ustanoviš da je problem do kabla.
p.s. nemoj ovo da shvatiš pogrešno, nije nikakvo ismevanje tvog problema, nego znam kakav sam maler, a niska cena hoće da me privuče, kao ustaolom sve nas sa malo plićim džepom :)
jel zna neko koliko para je orig.TV kabl.?
 
Poslednja izmena od urednika:
@nebabgd
Tel je na srpskom, u tome i jeste problem sa nasim slovima u imeniku. Prebacio sam ga na engleski i radi normalno. Neko je predvideo nasa slova tipa NJ, LJ itd, ali se nije setio da ubaci i ta slova u tastaturu za imenik.

Gde si nasao opciju da ti imenik bude na MC? Ja to nemam.....

FunSMS tj. prog sa linka zahtreva da i primalac i posiljaoc imaju tu app da bi vredela cemu... u prevodu ******...
 
ja nemam kabl, a treba mi, pa ako bi bio ljubazan da kažeš gde si nabavio svoj, da nikako ne uzmem baš tu ? naravno ovo važi ako ustanoviš da je problem do kabla.
p.s. nemoj ovo da shvatiš pogrešno, nije nikakvo ismevanje tvog problema, nego znam kakav sam maler, a niska cena hoće da me privuče, kao ustaolom sve nas sa malo plićim džepom :)
jel zna neko koliko para je orig.TV kabl.?

kabal kupljen u Radio Klubu... 3.5mm na 3RCA...to je ustvari kabal za kamkordere, ali koliko sam video isti je i kabal za 5800...

Moze li ko da potvrdi ima li original kabal za 5800 mozda neki elektronski sklop (filter) na kablu...

Bash mi je chudno jer je to klasicna bananica...ne znam zasto bi pravila problem
:wall:
 
Nisi napisao kako ti je podesen TV izlaz na telefonu? PAL ili SECAM sa ukljucenim flicker filterom ili ne? Jesi li probao da menjas te opcije?
 
Poslednja izmena:
Inace, original kabl ima sa jedne str. 3,5 bananu sa CETIRI prstena, na sebi ima nesto, ne bih rekao da je filter, jer je pljosnatog oblika i tu se samo racva kabl sa 1 na 3... Model je inace rCA-75U
 
@nebabgd
Tel je na srpskom, u tome i jeste problem sa nasim slovima u imeniku. Prebacio sam ga na engleski i radi normalno. Neko je predvideo nasa slova tipa NJ, LJ itd, ali se nije setio da ubaci i ta slova u tastaturu za imenik.

Gde si nasao opciju da ti imenik bude na MC? Ja to nemam.....

FunSMS tj. prog sa linka zahtreva da i primalac i posiljaoc imaju tu app da bi vredela cemu... u prevodu ******...

jaoo, mislim da je to bilo još prilikom 1.ubacivanja sim kartice u tel.onda me je "pitao" nešto vezano za kopiranje kontakata i ja sam to potvrdio, sad više ne mogu 100% da to potvrdim, al mislim da je pitao gde hoću da ih kopira i onda je tel.copying nekih minut, dva (imam dosta brojeva)...a nisam ni rekao da sam našao opciju, samo sam to zaključio po tome što sam posle hard reseta-a vratio nekako sve kontakte...a nije ih opet kopirao sa sim kart.
A srpski meni je normalno latinični, ali kod mene može kroz search da se ukuca "l" pa "j" ako recimo tražim "ljilja"...krastavac.za taj FunSmS tek danas sam pogledao tu stranu...ne znam da pitamo ostalu raju...možda neko zna da li (i kako) na 5800 ubaciti emotikane u sms poruke ?
 
jaoo, mislim da je to bilo još prilikom 1.ubacivanja sim kartice u tel.onda me je "pitao" nešto vezano za kopiranje kontakata i ja sam to potvrdio, sad više ne mogu 100% da to potvrdim, al mislim da je pitao gde hoću da ih kopira i onda je tel.copying nekih minut, dva (imam dosta brojeva)...a nisam ni rekao da sam našao opciju, samo sam to zaključio po tome što sam posle hard reseta-a vratio nekako sve kontakte...a nije ih opet kopirao sa sim kart.
A srpski meni je normalno latinični, ali kod mene može kroz search da se ukuca "l" pa "j" ako recimo tražim "ljilja"...krastavac.za taj FunSmS tek danas sam pogledao tu stranu...ne znam da pitamo ostalu raju...možda neko zna da li (i kako) na 5800 ubaciti emotikane u sms poruke ?
Znaci, samo da proverim jesam li dobro ukapirao, meni ti je na srpskom, a kada trazis po imeniku nakon L, N ti daje opciju za J??? Ali ne ako prvo slovo vec negde u imenu npr. miLJan?

I kakav ti je to hard reset kada ti je ostao imenik??? Onaj gde drzis poziv, spuisteno i dugme za kameru? I ostao ti imenik? :crash:
 
Inace, original kabl ima sa jedne str. 3,5 bananu sa CETIRI prstena, na sebi ima nesto, ne bih rekao da je filter, jer je pljosnatog oblika i tu se samo racva kabl sa 1 na 3... Model je inace rCA-75U

Da probao sam sve kombinacije podesavanja i nece... :-(

moj kabal je isti takav samo nema tu kutijicu u kojoj se razdavaju kablovi vec svaki kabal ide posebno od bananice...tj. kabal je pljosnat...

probao na dva CRT-a u kuci i na TV kartici i nece...mada se na tv karti nazire meni...

:trust:
 
Pre desetak dana sam odradio update verziju fw40.0.005.Dobio sam nocnu moru.Alarm je izgubio opciju zaustavljanja bez deaktiviranja.Sada moram onako sanjiv da ga deaktiviram i ponovo aktiviram rucno za sutrasnje budjenje.Ranije to nije bio slucaj a pored toga i dalje su mi u meniju markirani svi dani u nedelji.
Nova tema pri primanju poziva koja ne funkcionise.Siroke strelice koje trckaraju po ekranu sa slovima:eek:dgovori i odbaci ne rade.Primas pozive na zeleno dugmence.
I ludilo zvano video zapis.Sta god snimao sama od sebe se prekine.A obrada materijala se zabaguje uz to i telefon.Pa onda restart telefone i opet sve isto.Bacalo me je u ocaj dok sam snimao na koncertu kipove.Ranije nije tako bilo.Sta se to desava?Sta se u stvari dobilo sa Fw 40. N5800 telekom.
 
Poslednja izmena:
Ostaje ti FW koji si poslednji instalirao, samo ti pobrise sve iz telefona, tj. tel bude kao kad si ga kupio.
 
@Filip, nisam ja radio taj hard reset nego moj drugar u servisu, kad mi je fon blokirao jer sam slucajno pipnuo "software update" ikonu...pisao sam o tome, na nekoj strani...ali siguran sam da je uradio taj hard reset, jer kad mi je dao tel. sve je bilo kao 1. put,znaci podes. vremena itd.

@Ediedi,pa fw40 bi 5800 trebala da ti izgleda otprilike ovako : http://symbianworld.org/3064-nokia-5800-xpressmusic-updated-to-v40-0-005/
(ja bih pre hard reseta procackao to jos malo...prodji jos jednom kroz settings, vidi jel sve ok, npr. senzori. ekrana i to...)...sve u svemu fw40 je kao najbolji fw za 5800, koji su svi dugo cekali a mnogi i lomili mozak oko menjanja prod. code-a i slicno da bi ga dobili :smoke:...inace mislim da je i ova tema pocela kad je izasao fw40 i u pocetku 10,20 i vise strana se odnosi bas na to.

Nego...posle isprobavanja vise aplikacija, za sat i datum, na ekranu, (Time Screen Saver i slicno), cini mi se da KeylockClock radi najlbolje i ima najvise opciija, kome treba tako nesto evo linka...
http://www.mediafire.com/?mtntmygyymy
p.s tu ima i najnoviji Ovi, i Fb-app za 5800
 
Nazad
Vrh Dno