Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

+1

meni full hd ekran na imac-u izgleda kao retina kada koristim pomenuti program.
 
SelfControl. Napravis spisak sajtova koji ti remete fokus (reddit, yt, forum, vesti, drustvene mreze...), zadas vreme za koje ces ih blokirati i mozes da uninstaliras aplikaciju, resetujes racunar, dubis na glavi.... ali tim adresama pristupiti neces. :)
 
Pixea - najboje što sam našao kao image viewer, minimaistički i jednostavavno, bez potrebe da se fotografije importuju ili bilo šta, a opet mnogo lepše i sa više mogućnosti od standardnog preview-a.
Ima i paid verzija od 10$ sa više opcija, kustomizacijom shortcuta i tako to.
 
Meni je i dalje Photoscape na prvom mestu. Besplatna verzija nudi sve sto mi treba a navikao sam na pregledace tipa starog acdsee-a :)
 
Zašto Adobe DC radi tako kriminalno u MacOS (legit licenca)?
Svaki veći PDF koji dobijem tipa preko 100mb štuca i laguje. Na Preview naravno tih problema nema ali on nema ni 10ti deo funkcija koje su mi neophodne jer često menjam PDF fajlove.
Da li savetujete da se ovo instalira u Parallels i tako vozi, tj kako uopšte koristite Adobe DC na veće fajlove? Adobe DC razlika u odnosu na Win je nebo i zemlja.
 
Piezo

Vrlo korisna alatka za snimanje zvuka iz specifične aplikacije.
 
Našao sam odlične preporuke za Mac softver na prethodnim stranama, pa da napišem neke koje koristim a nisu spomenuti:
  • Syncthing: Sinhronizuje fajlove između različitih uređaja.
  • Rectangle: Omogućava upravljanje prozorima na macOS-u koristeći tastaturu i miša, slično Windowsu
  • Keka: Vrhunski arhiver
  • Kap: Alat za snimanje ekrana i web kamere
  • Maccy: macOS clipboard manager
  • Itsycal: Mini kalendar koji se integriše u traku menija.
  • Pock: Widget manager
  • Stats: Pruža detaljne statistike
  • Affinity Photo: Profesionalni alat za uređivanje slika.
  • Affinity Designer: Profesionalni alat za vektorsku grafiku.
  • Lightshot Screenshot: Alat za brzo i jednostavno snimanje ekrana.
  • Amphetamine: Sprečava hibernaciju
  • Suspicious Package: Alat za skeniranje i pronalaženje zlonamjernog softvera
  • LuLu: Firewall za macOS
  • fHash: Alat za izračunavanje hash vrednosti datoteka.
 
Nazad
Vrh Dno