Šta je novo?

Multimedija za auto

dexx01

Poštovan
Učlanjen(a)
15.02.2020
Poruke
369
Poena
70
Hteo bih u Opel Korsi D da ubacim multimediju umesto originalnog radija. Mislim da je 2din priključak. Vidim da se svašta nešto nudi, pa ako neko ima iskustva, neka predloži.
GPS i Android nisu neophodni, možda poželjni. Sugirno da dižu cenu. Takodje i priključak za kameru pozadi. Šta znam, do jedno 150e...
 
A koji vam je radio trenutno u Corsi, tj koji je model?
 
Za te novce možda može da se uklopi neka kineska varijanta, ali nisam siguran. Najbolje pregledati oglase, video sam na polovniautomobili da se oglašavaju servisi koji ugrađuju takve multimedije. Ne verujem da ima poente da se naručuju sa Aliexpress.
Za brendirana rešenja (Pioneer, Kenwood i sl.) i adaptere (Connects2) treba daleko više novca.
 
Dok sam to želeo da ugradim kod sebe, malo sam se udubio u temu, i shvatio da su te jeftinije, mačka u džaku. Ima od odličnih preko podnošljivih do neupotrebljivih. Neka serija npr, radio je uspevao da uhvati samo 2-3 najjace radio stanice. U NS, jedva dve. A i te su se gubile kada odmaknete do Temerina. Ali neke druge slične su radile ok.

Poenta jeste da ih treba ugrađivati kod servisa ključ u ruke. Oni znaju šta od toga valja a šta ne. I imate kome da se bunite ako ne valja.

Postoje i skuplji i napredniji modeli. Kod njih nema greške, ali su cene ojha preko 250€.

Kolega ugradio u Golfa. Ne samo da Android i sve na njemu rade kako treba, već je povezano i na ECU, pa i klima i još ponešto ide na ekran multimedije.
 
Slažem se sa @NShappy, ako želiš neku 'kung-fu' jeftiniju varijantu najbolje da nađeš servis koji radi komplet instalaciju, i koji zna šta prodaje i ugrađuje.
Za brendirane varijante Connects2 ima sve potrebne adaptere, ali to je daleko skuplja opcija. Ja sam svojevremeno menjao sličan radio u Vectri, ali sam kupio običan DIN1 Pioneer.
 
Ma koji servis, svi ponikose, barem za ugradnju zvučnika kada sam ja tražio. Da prodaje i ugraduje u isto vreme.
 
Danas mi stiglo ovo. Imam mp3 cd u avensisu ali nemam volje rezati diskove.
 
Pre godinu dana sam ubacio multimediju u pezo 407,i od tada mi ne rade dnevna svetla koja su se automatski palila kad upalim auto.Multimedija je placena 360 evra nije neki krs.Ima neka aplikacija u multimediji u kojoj kad se udje ima svasta za podesavanje cak i za ta dnevna svetla ali kao da je zakljucano ne mogu nista da promenim.E sad da li je do multimedije ili do ovih sto su mi ugradli.Drugar kada je auto stavio na dijagnostiku pise da su dnevna svetla automatski ukljucena.Hvala unapred za pomoc.
 
Ja sam u Corsi D ugradio multimediu, pre oko 1 godine. Poručio sam preko sajta KP, i koštala je oko 170 evra. Ugradnja za 5 minuta, i ko se ne razume u elektriku. Ima gps , bluetooth, usb ulaz. Jedino sam primetio slabiji prijem radio stanica, mada je možda i zbog toga što sam stavio neku malu antenu. Mada ponekad i razgovor preko bluetoota, zvuči kao iz bureta. U principu, za te pare, ja zadovoljan.
 
Ljudi jedno pitanje. Kupio sam multimediju preko KP Xomax xm-va760 i ima neki problem gde posle nekog vremena zabode displej i nece da reaguje ma sta god radio. Verujem da je u pitanju neka sistemska greska pa bih zamolio ako neko zna kako gde ima da se skine neki Firmware ili tako nesto da nadogradim.
 
vmoaGbu.jpg


Ja sam kupio kinesku mediju CML PLAY 7030DM, na kupujemprodajem plaćena 3500 RSD. Evo treća godina radi bez greške. Stanice istina hvata mi slabije nego fabrički radio, ali bez greške radi usb, sd kartica, bluetoot... Što se bt tiče, za audio radi super ali za pozive malo skrči, ja super čujem (pojačam se, jel), mene malo slabije čuju ali vrši pos'o. Ima priključak za rikverc kameru (povezano, radi) i za DVR kameru (planiram da kupim) sa USB slotom za skladištenje za DVR. Nema GPS, nije android. Ali za 3500 sam zadovoljan. Ima i daljinac.


ufkak0t.jpg


lZZ6LDj.jpg



Ako se dobro sećam, ovo je zadnja strana

ftok2yY.jpg
 
Poslednja izmena:
Ljudi, imam jedno pitanje. Da li je normalno da handsfree preko bluetooth-a kasni (ima lag kad ljudi mene slusaju i ja njih, pa upadamo jedni drugima u rec)? Multimedija ima android OS i uzeta je i ugrađena u SmartCAR-u na Nbg-u, vidim da su ljudi generalno zadovoljni i niko ne spominje to kašnjenje. Auto je Jeep Renegade, 2019. godište.
 
Preporuka: JVC KW-V950BW: Ovaj uređaj ima veliki ekran osetljiv na dodir od 6,8 inča, ugrađen Wi-Fi, Bluetooth, Apple CarPlay i Android Auto, kao i podršku za HD radio. Takođe ima opciju za dodavanje kamere za vožnju unazad.
 
Zamenske kineske multimedije za kaola imaju u sebi google maps (jer im je sofver android) i moze se u njima instalirati iGO (neki) sa svim potrebnim mapama i poi...
Mene zanima kako se tacno vrsi update mapa za iGO u njima, kako se ubacuju nove mape, brisu stare, kako se ubacuju novi poi i dodatci (ogranicenja brzine, jezik navigacije, radari i kamere...)?
Koja je procedura tacno, da li mozemo to sami raditi i kako?
 
Kolega to radi tako što se parkira u dvorištu dovoljno blizu kuće da uhvati svoj WiFI. I onda uradi sve update što treba.
Možeš i pokrenuti WiFi hotspot sa telefona pa se igrati dalje.

Sama procedura i bla.bla.bla. za iGo jeste kao i na svakom telefonu.
Ima tema o navigacionim softverima ovde na forumu.

Imam nekoliko kratkih iskustava sa tim kineskim Android multimedijama, i ono što sam ukapirao, nikako ne treba uzimati najjeftinije.
Ali one bolje/skuplje već rade zaista odlično.
Na Golf-u npr, čak se učita neki VW skin, poveže se sa ECU, i na kineskoj multimediji imate podatke sa klime, rade komande sa volana, gotovo kao da je deo vozila.

Postoje i modeli koji su namenski za određene tipove vozila, savršeno se uklope u enterijer, pa još imate na njima i HW komande za volume/source/mode...
Evo npr. za Fordove: https://www.aliexpress.com/item/4001046315675.html
Ili za Renoe: https://www.aliexpress.com/item/100...vid=202303270141217525293625561690021511414_2

Uvek birati hardverski najjači model što Kinezi nude.
 
Da li je neko imao iskustva sa Teyes CC3 multimediom?
Interesuje me ovaj 2k model. Trenutno u autu imam orginalnu fabričku navigaciju i multimediu (Hyundai Grand Santa Fe 2017.)
Ovaj model me interesuje sa 2k ekranom i podrškom za 360 sistem kamera.
Prvenstveno bi koristio Waze kao primarnu navigaciju (online) a za offline opciju bi možda išao sa here offline mapama ili nešto slično?
 
Dobar dan Imam jedno pitanje, da li je moguce skinuti free ili za neke sitne pare najnovije mape za citroen c3 (2015. God)?
 
Definitivno se više ne vredi zezati sa mapama u fabričkim navigacijama za iole starija vozila, čak i samo jednu generaciju starija od aktuelnih.
Bilo koji telefon ih šiša 3x u bilo kojoj navigacionoj funkciji.

U kolima iz 2018. imam fabričku navigaciju, pa još i najnovije mape koje fabrika nudi (što nije jeftino). Cela navigacija, softver, prikaz, već sada je totalno outdated u odnosu na Gmaps, Sygic, Here... Na stranu što se ove telefonske mape update-uju na mesečnom nivou, plus što (neke free a neke uz minimalnu doplatu) imaju i real-time-trafic-data i toliko ažurne POI koliko internet može da ponudi. U odnosu na to, fabrička navigacija nije daleko od papirne mape.

Ako auto ima mogućnost BT audio stream, navigacija iz telefona odlično "priča" kroz BT u kolima, sve zajedno uz eventualni stream muzike sa tog istog telefona.

Android auto je sledeći korak da kažemo da je fabrička navigacija u kolima nepotrebni gimick.
 
Baš sam pre neki dan ugradio xyauto 9inch kinesku mm.
za sada sve radi ok, imam dva priključka za USB, radi ok handsfree za mob, mene malo slabije čuju preko BT nego na fabričkom radiju ali nema prekidanja i sagovornika ok čujem.
Pojačalo za radio čini mi se da ima bolje, navodno je 4x60w.
ima google maps i neki IGO , za sada sam preko hot spota skino offline mapu samo za BG i radi ok.
Igo radi ok nemam pojma koju piratsku verziju su mi instalirali.

Radio po BG radi ok sa memorisanim frekvencijama.
jedino što sam primetio je da je fabrički radio ako se vozi po Srbiji hvatao lokalne frekvencije radio stanice koju sam sam slušao.
Ovde to nije slučaj mora da se prebaci ručno na lokalnu frekvenciju ili neku drugu stanicu.
NIje neka velika mana ali eto.

ovako nešto
 
Nazad
Vrh Dno