Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Bio ja danas do poslovnice u mom gradu.
Imao sam u firmi stari paket Click 1-1536/256 Kb/s po ceni od 1.558,80 dinara pa sam hteo da predjem na Net 5 za 1.549,00 dinara.
Iznenadio sam se kad su mi rekli da ova akcija "Veća Net brzina po ceni niže!" vazi i za biznis korisnike tako da sad u firmi imam Net 10 za 1.549,00 dinara.
Posto sam ja proslog oktobra potpisao ugovor na 24 meseca i uzeo Net 10 za 1.899,00 dinara u stanu, pitao sam momka u poslovnici da li je ikako moguce da raskinem ugovor i iskoristim ovu akciju i kod mene u stanu ali mi kaze da nema sanse.
Morao bi da platim sve rate do kraja odjednom i onda potpisem novi ugovor ali se to ne isplati.


Nikako da nadjem vremena da napisem kako se ovo zavrsilo...
Iako sam biznis korisnik, u Telekomu su mi rekli da mogu da iskoristim ovu akciju i ja potpisem ugovor za Net 10 po 1.549 din.
Odmah su mi pustili 10 mb, sve super.
Posle nedelju dana, zove mene neki sef iz Telekoma i pocne da me ispituje kako sam ja mogao da potpisem ovakav ugovor-ispade da sam hteo da ih prevarim i da dobijem jeftiniji net, i krene da mi slaze pricu kako moram odmah da dodjem u poslovnicu da promenimo ugovor, inace ce da mi iskljuce net i da ce da kazne momka koji mi je odobrio takav ugovor.
Da se ne bih preterano raspravljao, odem ja tamo i kazem mu da su mi oni sami to ponudili ali da ja tu i da sam hteo nisam mogao nista da muljam.
Potpisem ja nov ugovor za Net 10 od 1.899 dinara, kad stize mi racun za avgust.
Vidim da su uradili presek stanja za ADSL, i da su mi po propisu obracunali Click 1 za prvih nedelju dana po 1.549 a da su mi za ostatak meseca obracunali Net 10 po 1.899 i sve to je ispalo 1.789 dinara.
E, onda su na taj iznos naplatili 20% pdv i dodali tih 357 din i dobili konacnu cenu za Net 10 od 2.146 dinara?
Na njihovom sajtu lepo pise da je u sve cene vec uracunat pdv.
Zvao sam call centar, i zena me otkacila recima da ja moram da platim pdv.
Otisao sam u poslovnicu Telekoma i 3 radnika su gledala i proveravala racun i nije im bilo jasno kako je tako zaracunat pdv-vide oni da nije u redu ali ne znaju kako se to desilo.
Ulozio sam reklamaciju, iako znam da novac nece da mi vrate a ja sam racun vec platio, da bih imao neki pisani trag da sam se zalio cim sam ovo primetio jer oni mogu da nastave sa ovakvom praksom i ubuduce.
 
Zovem juce gospodu u telekomu. Javi se jedna fina gospodjica i ja joj kazem dali mogu da predjem sa mog trenutnog ugovora na njihovu novu akciju, kaze devojka moze poslacemo vam ugovor da potpisete bla bla... I tako ja spustim slusalicu kao sve je ok... Nije proslo 2-3 sata zove me opet neka zena iz telekoma i kao ovaj ugovor koji ste trazili ne moze da se ostvari jer ste vec pod ugovorom. E sad ko koga tu laze?
 
I pise na stranici da vazi samo za one koji nisu pod ugovorom :(
Moze ako se dovoljno zalis i dovoljno glavonja prihvati, inace sistem ne dozvoljava radnicima da puste taj novi ugovor i ne mzoes dobiti :(
 
Zovem juce gospodu u telekomu. Javi se jedna fina gospodjica i ja joj kazem dali mogu da predjem sa mog trenutnog ugovora na njihovu novu akciju, kaze devojka moze poslacemo vam ugovor da potpisete bla bla... I tako ja spustim slusalicu kao sve je ok... Nije proslo 2-3 sata zove me opet neka zena iz telekoma i kao ovaj ugovor koji ste trazili ne moze da se ostvari jer ste vec pod ugovorom. E sad ko koga tu laze?

Да би могао да пређеш на нови уговор прво би морао да им платиш преостале месеце из старог уговора тако да ти се и не исплати.
 
Da... Ali video sam sliku od nekog korisnika sa fejsa gde je navedeno da i mi sa ugovorom mozemo da predjemo. No dobro...

A i devojka kad sam prvi put zvao kaze moze moze... Ostaje ista cena bla bla...
 
Vladimire, primeti da je u pitanju BUSINESS link, znaci nije za fizicka lica.
Tako da ako nisi imao ugovor ovo si imao pravo da potpises.

Ma znam, ja sam i dosao u Telekom i rekao im da sam biznis korisnik i da nisam pod ugovorom i da hocu da sa Click 1 paketa predjem na Net 10 a momak iz Telekoma mi je sam ponudio da iskoristim promociju i uzmem Net 10 po ceni Net 5 paketa.
Ja sam ga ponovo pitao da li je siguran da ja kao pravno lice imam tu mogucnost a on mi je to potvrdio tako da smo i sklopili takav ugovor.
Posle nedelju dana neko je skapirao da su pogresili pa su me onda zvali i trazili da dodjem i da sklopim novi ugovor.
Sad imam taj paket sa tvog linka, a to mi je i bila prvobitna namera dok oni nisu pogresili.



@ Lazendic365
Ne.
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko hoce li funkcionisati Promo net 10 i IPTV zajedno? Pitam posto sam vec IPTV korisnik i jos uvek imam click 1.5mbps net (mislim da su mi sve ugovorne obaveze istekle). Isto me interesuje da li promo paketi vaze samo za nove korisnike ili mogu i postojeci korisnici po istim cenama uz novu ugovornu obavezu.
 
^Trebalo bi da radi, ja imam 2 IPTV i 6 Mbit net, sto je malo jače od jednog IPTV i 10 Mbit-a. Mogu svi korisnici koji nisu pod ugovorom.
 
Ja iskreno da ti kazem u skorije vreme NE!!! Jeb, tako je...
 
Ja nisam rekao da nikada nece biti veci UL od 2Mbit, naprotiv bice, samo sam ti rekao da nece u skorije vreme ripa par meseci pa mozda i godinu dana ako mislis na VDSL jer jedino tako moze da se izvuce vise zapravo tehnicki moze i sa adsl2+ ali su nam lose parice i dugacke linije pa zbog toga ne moze. kad se bude skratila razdaljina do dslam-a tad ce biti moguce, zato i rade stavljaju opticke razvodne ormarice u zgrade, i skracuju duzinu parice.
 
To mi je jasno :) Nego ne radzume cemu toliko odugovlacenje... mislim na ponudu za VDSL ako su vec prokopali sve jos zimus :S
 
To mi je jasno :) Nego ne radzume cemu toliko odugovlacenje... mislim na ponudu za VDSL ako su vec prokopali sve jos zimus :S


Zato sto je ovo Srbistan, zato sto i ovako i onako primaju plate, zato sto nemaju konkurenciju kad je taj segment ponude u pitanju, i zato sto vecinu plebsa ne zanima brz Internet, pa ne bi mogli tako brzo da isplate investicije.
 
To mi je jasno :) Nego ne radzume cemu toliko odugovlacenje... mislim na ponudu za VDSL ako su vec prokopali sve jos zimus :S

Ovo sto kaze @kamikaze to je ono sto svi mi pricamo kad zelimo da "ocrnimo" Srbiju,mislim da nije to po sredi, elem moje je misljenje u kom smislu mislis odugovlacenje u smislu sto tek sad uvide VDSL ili u smislu sto kazes prokopali su pa zasto ne uvedu?

Ako je ovo drugo u pitanju nije ono sto kaze @kamikaze (bar ja tako mislim) kao prvo oprema za VDSL kosta ja se samo nadam da su kupovali opremu kompatibilnu sa VDSL2 standadom, drugo, odugovlacenje je i zbog toga sto nisu postavili isturene stepene kako bi skratili last mile vidi VDSL koristi vecu frekfenciju od adsl(30MHz) daje veci propusni opseg ali i vece slabljenje, znaci moramo da sacekamo da vecini bar u BG skrate parice da bi mogli i da ponude, zapravo oni su vec poceli da nude VDSL jer ako pogledas oni na svom sajtu imaju ponude do 100/2 sto svakako nije moguce putem adsl2+ tehnologije, ALI jedini je problem sto to moze da izvuce nekih 1% ljudi u Srbiji bas iz razloga o kojem sam pisao, to mogu da izvuku ljudi u Belvilu i Stepa, to ti je tih 1% a i manje ako cemo realno.
Ono sto oni rade je da omasove istorene stepene da bi parica bila kraca a samim tim i veliki broj ljudi bio u mogucnosti da uzme vece brzine, ovako im se finansijski ne isplati.
 
dusman13, ne mogu da se složim sa tobom u nekim tvojim tvrdnjama.

Naselja Belville, Stepa Stepanović i neke zgrade u bloku 72 u Beogradu uopste nemaju VDSL tehnologiju, vec jos bolje i naprednije tehnologije (Belville - FTTB, Stepa Stepanović i blok 72 - FTTH).

Tehnologija VDSL je prisutna već u svim velikim i digitalizovanim centralama tako u Beogradu kao i u svim većim gradovima Srbije. Svi korisnici koji se nalaze u krugu do 1km od tih centala već sada bi mogli da koriste VDSL tehnologiju pristupa internetu. Istureni DSLAM uređaji se ugrađuju u zgrade koje su udaljenije od centala ili u velike zgrade gde ima mnogo korisnika i na taj nacin se smanjuju smetnje u bakrenim kablovima, jer nije isto kad kroz jednu paricu u telefonskom kablu ide ADSL/VDSL signal ili kroz 256 parica koliko takođe moze da ima telefonski kabel. Zbog indukcije kablovi sa vise parica imaju kraci domet.

Kod naseg Telekoma je problem sto su oni veoma spori sa uvođenjem novih tehnologija, a pomalo su krive i finansije. Problem je u tome što treba nabaviti nove VDSL modeme i povećati kapacitete između centrala i ka inostranstvu. Nije istina da se čeka pokrivanje što veće teritorije jer tako nastaju veći troškovi i veći problemi, tako ne rade ni mnogo bogatiji telekomi na svetu. Uvek se ide malo po malo.
 
Poslednja izmena:
Oprema jeste VDSL2 tako su najavili, a vidi se i na slici koju je Vojans postavio sa svog rutera.
Mislim da je problem što telekom novu uslugu pušta masivno i sad čekamo na one veće gradove gde su godinama sedeli skrštenih ruku.
 
Koristim telekomov adsl vec dugi niz godina i trenutno sam na click 4 paketu (onom sto vise ne postoji). Ostalo mi je jos nekih 10 meseci do isteka dvogodisnjeg ugovora. Da li je ikako moguce preci sa click na nove net pakete? Vidim sad daju 10Mb/s po ceni od 5Mb/s (oko 1500 dinara), a toliko sad dajem za click 4 od 4Mb/s.
 
Prelaz na NET paket je moguc, ali neces moci da iskoristis ovu novu promociju :(
Stare Click brzine nisu više u ponudi za nove korisnike. Svi postojeći korisnici Click brzina i dalje mogu da ih koriste, s tim što u svakom trenutku mogu da odaberu neku od novih NET brzina

OT: zasto si pre 14 meseci potpisao ugovor na 2 godine? U to vreme je taman prestala da vazi ona 50% promocija (tj. zavrsio se ugovor svima), a nije bilo niceg dobrog u ponudi?
 
Tada je bila akcija 4Mb i prvih 3 meseca za 1 dinar, tako nesto, znam da je moj drugar potipisao a ja sam cekao 3-4 meseca dok nisu izasle nove net brzine....
 
Kada sam ja uzimao paket niko nije spominjao Net pakete.... Inace, dobio sam 3 meseca po dinar + cena za 4 Mb/s je umesto 2150 smanjena na 1500 tokom celog trajanja ugovora. Znaci ja bih sad mogao bez ikakve promene ugovora ili tako tih gluposti da predjem na Net 5 paket? (naravno i ne racunam na promociju s obzirom da nisam novi korisnik). Da li ja to mogu preko sajta da obavim, tj. samo da idem na opciju promene brzine? Ono sto me brine je to sto je trenutno click 4 koji ja placam 1.558,80 dianra, a Net 5 1.549,00. Sto znaci prelazak sa skupljeg na jeftiniji paket, zar ne?
 
Mislim da neces moci jer si imao prvih 3 meseca po 1 dinar - tako su drugaru rekli kada ih je zvao pocetkom novih net brzina.
 
Sad cu videti u ugovoru, mada mislim da gresim. IPTV sam dobio godinu dana mufte, a net sam redovno placao ali sa snizenom cenom. Bez tri meseca gratis-a.

Edit: Proverio. U pitanju je promocija Click 4 + IPTV, gde je cena za internet 1500 i neki dinar, a IPTV prvu godinu besplatan.
 
Poslednja izmena:
Probaj na promena brzine ako ti da mogucnost. Ako ne, zovi call centar bolje da ides u poslovnicu.

Ako je akcija bila samo Click4 po ceni Click1 (nije vazila za druge pakete), ne znam da li mozes :(
 
Ovo sto kaze @kamikaze to je ono sto svi mi pricamo kad zelimo da "ocrnimo" Srbiju,mislim da nije to po sredi, elem moje je misljenje u kom smislu mislis odugovlacenje u smislu sto tek sad uvide VDSL ili u smislu sto kazes prokopali su pa zasto ne uvedu?

Ako je ovo drugo u pitanju nije ono sto kaze @kamikaze (bar ja tako mislim) kao prvo oprema za VDSL kosta ja se samo nadam da su kupovali opremu kompatibilnu sa VDSL2 standadom, drugo, odugovlacenje je i zbog toga sto nisu postavili isturene stepene kako bi skratili last mile vidi VDSL koristi vecu frekfenciju od adsl(30MHz) daje veci propusni opseg ali i vece slabljenje, znaci moramo da sacekamo da vecini bar u BG skrate parice da bi mogli i da ponude, zapravo oni su vec poceli da nude VDSL jer ako pogledas oni na svom sajtu imaju ponude do 100/2 sto svakako nije moguce putem adsl2+ tehnologije, ALI jedini je problem sto to moze da izvuce nekih 1% ljudi u Srbiji bas iz razloga o kojem sam pisao, to mogu da izvuku ljudi u Belvilu i Stepa, to ti je tih 1% a i manje ako cemo realno.
Ono sto oni rade je da omasove istorene stepene da bi parica bila kraca a samim tim i veliki broj ljudi bio u mogucnosti da uzme vece brzine, ovako im se finansijski ne isplati.


Crna je Svrbija i bez mojih komentara tj. samo sam iznosio cinjenicno stanje. Telekom je trom i ne verujem da strucni kadar tamo moze samostalno da donosi odluke, vec se uvek ceka da neko "odozgo" donese odluku, a i kad se ta odluka donese sa velikim zakasnjenjem, onda se sporo i uz muke realizuje.

Neko je na forumu pisao kako je jedini korisnik Targo Telekom-a u ulazu svoje zgrade, sto znaci da "civile" ne zanima brzi Internet. Ne verujem da bi mnogo ljudi svakog meseca placalo vise za VDSL, kad im i sada lepo rade Google i Facebook, a za freak-ove sa Benchmark-a i ostalih foruma se Telekomu ne isplati da bilo sta menja. Ne sumnjam ja da ce jednog dana VDSL biti normalna stvar, ali dok se sve mudonje ne ugrade, taj dan je daleko :(

Meanwhile in Romania - http://www.intellinews.com/romania-...manian-households-hits-45-2-at-end-2012-6052/
 
Poslednja izmena:
Nesto se ne bih hvalio kvalitetom interneta u Rumuniji. I dalje im puca net u igricama cesto :)
 
Pa sta ce ti bolja igrica od 100/100 Mb/s ? :d
 
Nazad
Vrh Dno